mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Realu bylo 22 ogolnie, a ligowych bylo w takim razie 22- 2 (KMS) - 6 (LM) i chyba jeszcze 2 (PK), wiec w lidze bylo 12 - czyli widac, ze aktualny.
Nie zwroiclem uwagi na słówko "league"
0
czyli jezeli Suarez w LM strzeli jeszcze 6 lub 7 goli, to ma szanse wyrownac / pobic wynik Leo. To jednak bedzie bardzo ciezkie, ale nie niemozliwe.
0
Czyzby Suarez pobil rekord Messiego?
O to ciekawe - Messi nie dzierzy jakiegos rekordu strzeleckiego w Barcelonie poza rozgrywkami Pucharu Króla i rekordami typu "najwiecej goli przeciwko Druzynie X ..."
1
rekord 24 zwyciestw Coritiby dotyczy OFICJALNYCH spotkan i jest zpaisanych rekordem w ksiedzie Guinessa. Wszystkie te inne serie moze dotyczyły rowniez sparingow.
Inna sprawa, ze ranking nie jest aktualny, bo Real mial 22 zwyciestwa z rzędu w poprzednim sezonie.
0
owszem - tam sa czyste statystyki - ale pokazuja tez jak to srednio wyglada. CZyli jak np. taki Grzmot zagra swietnie z Malmo i nastrzela 10 bramek, a pozniej zagra slabo w kilku kolejnych to zostanie to odzwierciedlone.
Wiadomo, ze w pilce nie wszystko odzwierciedlone w staystykach, ale dobrze zobacyzc pewne prawidlowosci tutaj i pewne mity obalone (np. to ze Grzmot byl statystycznei najlepszy, czy widac tez pozycje Iniesty - mocno przecenianego za ten rok)
1
22 zwyceistwa - skonczylo sie na porazce z Valencia 2-1
0
prawda jest taka, że mozna tak powiedziec o kazdym rankingu, bo wszedzie znajdziemy cos co uznamy za smieszne.
Wg mnie Suarez powinien być numerem 3, a tu jest numerem 6, ale tez ten ranking pokazuje jak statystycnie byl oceniany Grzmot, czy Lewy z perspektywy całego roku.
No i po raz kolejny Leo numero UNO, a Neymar Numero DOS.
2
Na pewno nie Real ;) taki zarcik
Na serio - Brazylisjka Coritiba
1
Tymaczasem kolejny ranking piłkarzy za 2015.
Wg Whoscored, które klasyfikuje piłkarzy wg średniej ocen ze wszystkich ich spotkan (na podstawie statystycznych osiagniec) ranking za 2015 wyglada tak:
1. Messi
2. Neymar
3. Zlatan
4. James
5. Grzmot
6. Suarez
Co ciekawe Lewy dopiero na 18 miejscu.
0
a ja uwazam wrecz odwrotnie - Arsenal to jeden z 2-3 najciezszych mozliwych dwumeczy. Do tego w tym sezonie z top 7 Premier League zdobyli 16/18 punktów mozliwych, a wiec dobrze graja z trudnymi rywalami.
Przegrali z Bayernem 1-5, ale potrafili wygrac u siebie z nimi 2-0 i co wiecej wyszli z grupy po fatalnym poczatku i niesamowitej koncowce - a to moze ich dodatkowo napedzic.
Na pewno styl gry Arsenalu nam odpowiada, ale do meczu zostalo jeszcze sporo czasu i myslenie o 1/4 jest jeszcze nie na miejscu.
2
z Bayernem to zrobil lepiej, mniej sobie pilke wypuscil - no i Boateng aż padł :)
0
iniesta powinien byc nizej, ale w koncu jest to ranking ktory odzwierciedla to co bylo w 2015 roku
0
Tyle samo w lm, tyle samo w pk, SPH, SPE oraz kms - wiec jedyna różnica mogła byc w rozgrywkach ligowych i to Max 2 mecze
6
Tymczasem wg the Guardian:
Messi wybrany najlepszym piłkarzem 2015 roku
Na kolejnych miejscach:
2. Grzmot
3. Ney
4. Suarez
5. Lewandowski
0
az tak mnie nie rani :)
Jasne, ze kazdy moze zrobic swoja gale, a ja moge skomentowac tę galę, wiec uwazam, ze dobrze pokazac komu byla przyznawana ta nagroda w poprzednich latach - moze nie kazdy to wie. Stad moj wpis.
Oczywiscie moge dodac, ze w 2013 i 2014 wybor mozna uznac za zasadny (Ribery, Ronaldo) - ale w 2012 wybor Falcao ...
W ramach tej gali byly tez inne ciekawe nagrody - np. w 2012 najlepsza druzyna wybrano Atletico.
3
Jak juz raz pisałem:
Nagrody: Globe Soccer Awards są jednymi z najgorszych nagród przyznawanych dla piłkarzy:
Wyobraźcie sobie, że nagroda dla najlepszego piłkarza roku przyznawana od 2011 roku nigdy nie była przyznana Messiemu!
W 2011 wybrano Cristiano Ronaldo - czyli w roku gdzie Messi był krolem strzelcow LM, wygrał LM, wygrał La Liga, SPH, SPE, KmS i byl liderem Barcy we wszystkich rozgrywkach. Skandaliczna decyzja numer 1
W 2012 wybrano najlepszym piłkarzem RADAMELA FALCAO - skandaliczna decyzja numer 2 - gdzie Messi strzelał, asystował i rozgrywał na zawołanie, o czym swiadczy pobicie rekordu Muellera (91 bramek), rekordu La Liga (50 bramek), krol strzelcow LM (rekord Altafiniego), a wybrano Falcao, a za najlepsza druzyne uznano ATLETICO!
Co ciekawe 5 lat z rzędu nagrode dla najlepszego agenta wygrywał Jorge Mendes... Chyba tylko dlatego, ze jego pilkarzem jest Grzmot
2
Komentarz usunięty
1
tak czy inaczej wg mnie nie jest to zasluzone zestawienie. Suarez pokazał wielka klase w 2015 roku - ale wiadomo, ze nie kazdy lubi Barcelone wiec kazdy moze sobie wybrac tam dowolnego zawodnika nawet Cra. Co nie zmienia faktu, ze szkoda, ze caly tercet nie bedzie nigdzie nagrdzony.
1
Mimo wszystko to jest druzyna roku 2015, a nie sezonu 2014/2015 dlatego Suarez powinien byc obok Messiego i Neymara.
Chyba, ze masz na mysli grzmocenie bramek Granadzie (5), Espanyolowi (5), Malmo (4), Szachtarowi (3 - w tym dwa karne), i kilka innych.
Co wiecej porownanie Suareza i Cra jest jak najbardziej zasadne, bo obaj sa odpowiedzialni za wykanczanie akcji.
Jezeli pierwsza czesc roku 2015 uznalibysmy za remis - to durga czesc roku jest zdecydowanie dla Luisa Suareza - wiec chyba wybor jest prosty.
Liczba bramek w calym roku jest dosc zblizona obu graczy, ale to jednak Suarez byl decydujacy w waznych meczach (City, Juventus, Real x2, Sevilla w SPH, teraz KMS)
0
"Messi został w poprzednim sezonie jedynym graczem w historii La Liga który zdobył 10 lub więcej goli w 7 w kolejnych sezonach w lidze." - chyba powinno byc w 9 kolejnych sezonach. Messi od sezonu 2006/2007 zawsze zdoibywal co najmniej 10 goli w La Liga.
A co wiecej od sezonu 2007/2008 Messi zawsze konczyl rozgrywki z tzw double - double czyli co najmniej 10 bramek i 10 asyst w La Liga - czyli w sumie już 8 sezonów z rzędu.
5
Juz niemal pewne jest jak bedzie wygladac druzyna roku UEFA:
Bramkarz: Neuer
Obrońcy: Alves, Pique, Ramos, Alaba
Pomocnicy: Pogba, Iniesta, James
Napastnicy: Neymar, Messi, Grzmot
Szkoda, ze kibice również nie zauważyli roli Suareza i to nie on dołączy to duetu Messi oraz Neymar a Grzmot. No cóż...
0
mimo wszystko babol - strzal z daleka - do tego sygnalizowany - mial pilke na rekawicach - a jednak zle ja wybil - to jednak spory błąd. Do tego ta bramka byla wazna bo pozwolila wrocic Sevilli do gry. Jednak poza ta innych sobie nie przypominam. Jak narazie bardzo pewnie broni.
2
Co ciekawe od 2010 roku wg Globe Soccer Awards najlepszym agentem rok rocznie wybierany jest:
Jorge Mendes - rozumiem, zeby wyróżnic raz, ale fakt, ze jest agentem Ronaldo a ten kupuje mu wyspę to jednak za mało zeby 5 razy z rzędu otrzymać tę nagrodę.
0
raczej Messi juz tego nie ugryzie - wtedy w druzynie byl wlasciwie sam - teraz mamy 3 żądła, a do tego w kolejnych latach widać jaki to był wyczyn. Poza tym Leo gra wiecej w rozgrywaniu w srodku pola niż w 2012.
Taki Cr który jest głównym żądłem Realu w swoim najlepszym roku zdobył 69 bramek - czyli aż o 22! mniej od Leo.
12
Nagrody: Globe Soccer Awards są jednymi z najgorszych nagród przyznawanych dla piłkarzy:
Wyobraźcie sobie, że nagroda dla najlepszego piłkarza roku przyznawana od 2011 roku nigdy nie była przyznana Messiemu!
W 2011 wybrano Cristiano Ronaldo - czyli w roku gdzie Messi był krolem strzelcow LM, wygrał LM, wygrał La Liga, SPH, SPE, KmS i byl liderem Barcy we wszystkich rozgrywkach. Skandaliczna decyzja numer 1
W 2012 wybrano najlepszym piłkarzem RADAMELA FALCAO - skandaliczna decyzja numer 2 - gdzie Messi strzelał, asystował i rozgrywał na zawołanie, o czym swiadczy pobicie rekordu Muellera (91 bramek), rekordu La Liga (50 bramek), krol strzelcow LM (rekord Altafiniego), a wybrano Falcao, a za najlepsza druzyne uznano ATLETICO!
W 2013 roku wybrano najlepsyzm piłakrzem Riberyego i anajlepsza druzyna Bayern, co zdecydowanie juz sie broni.
W 2014 roku wybrano najlepszym piłkarzem Grzmota i najlepsza druzyna Real, co rowniez mozna uznac za zasluzona nagrodę.
0
Bramka z Sevilla w poprzednim sezonie - gol Banegi
0
Poważnie?? Bez przesady - w kilku tych rozgrywkach nawet nie grał
2
Naprawdę szkoda Leow kontekście tego co zrobił dla Argentyny i jak sie go tam postrzega:
Tak dla przypomnienia:
Z Argentyną Leo zdobył mś-u20, gdzie został królem strzelców oraz njalepszym graczem całeeg turnieju, w finale strzelając dwie bramki.
W 2006 był juz w kadrze Argentyny na MS i w sumie pokazal swoje umiejetnosci w spotkaniach z Holandia, Serbią i Meksykiem. Szkoda, ze owczesny trener zagral zachowawczo z Niemcami - przez co Argentyna odpadla po karnych w 1/4 finału.
W 2007 zostal wybrnay najelpsyzm pilkarzem mlodego pokolenia na CA, zachwycal w meczach z Peru i Meksykiem (jego top 5 najładniesjzych bramek w katierze) , a Argentyna przegrała w finale.
W 2008 roku wygral IO w Pekinie - asystujac w finale Di Marii. Zostal MVP calej imprezy.
2010 - zdecydowana porażka w 1/4 ms z Niemcami (po raz drugi) ze wspanialym trenerem Maradona
2011 - CA - zostal najlepszym asystentem tej imprezy, a ARG odpadla po karnych z Urugwajem w 1/4. Messi oczywiscie zrobil swoje i karnego strzelil. Spudlowal Tevez.
2014 - final MS - juz wiele zostalo powiedziane
2015 - final CA (x2), po raz drugi zostaje najlepszym asystentem calego turnieju. Jako jedyny wytrzymuje presje i strzela karnego w finale i to przeciwko bramkarzowi z ktorym trenuje na co dzien.
Bedzie mial jeszcze ze dwie - trzy okazje, zeby cos waznego ugrac, ale co by nie mowic to on juz tak wiele ugrał w tej reprezentacji.
0
Mimo wszystko jak Real ma odrabiać straty to raczej maja powód do radości - bo do Atleti maja juz tylko 2 punkty. Wystarczy im jedna nasza porażka i znowu maja los w swoich rękach.
1
w sumie oba sa takie ze punkty mozna zgubic (derby oraz rywal ktory w ostatnich latach urywa nam punkty u siebie a w poprzednim sezonie i na Camp Nou)