0

O co chodzi z Markomczykiem Ronaldo?

2

On pisze o bramkach w FCB. Messi dolozyl 12 w reprezentacji, stad 91. Natomiast w FCB blo 79 bramek.

0

jasne, ze to co graja to moze nie jest to o co wszystkim chodzilo - ale w kazdej chwili Real moze odpadlic. Ogranie Malmo nawet wysoko to nie jest moze szal, ale jednak wygrali swoja grupe LM (NIESTETY!) I maja teraz Rome w 1/8, czyli awans pewny.

Oczywiscie zupelnie nie rozumiem dlaczego Real wystawia na mecz z Malmo podstawowy sklad (jak maja zapewnione pierwsze misjce w grupie), ale to jest ich problem.

W lidze graja srednio, ale moga dzisiaj miec tyle samo punktow co my (uwzgledniajac, oczywiscie, ze mamy mecz mniej) - wiec tu tez sprawa otwarta.

Dlatego jestem za skonczeniem z tym glupim gadaniem, niech Real wygrywa, to Benek zosstanie.

1

ja chce porazki Realu i w zadnym meczu nie bede im zyczyl zwyciestwa - chyba, ze byloby to zwiazane z ostatnim meczem ligowym, gdzie zwyciestwo Realu np. nad Alletico mogloby dac nam majstra.

Narazie to poza kompromitacja z nami, to Benek niczym nie zasluzyl na wywalenie. Sytuacja w lkigowej tabeli jest otwarta, a w LM Real jest wlasciwie jedna noga w 1/4.

1

W pelni zgadzam sie Toba o tym "frajerzeniu" w lidze :)

Co do oczekiwan natomiast

Top 3 La Liga to bedziemy mieli z zamknietymi oczami. Ostatni raz Barca nie byla w top 3 La Liga w sezonie 2002/2003, a Real w sezonie 2003/2004.

To akurat zaden sukces - co wiecej Barca poza top 2 la liga byla w ostatnich latach jedynie w sezonie 2007/2008 , gdzie skonczylismy lige za Realem i Villarealem.

W lidze wszystko inne niz mistrz w ostatnich latach to niestety jest porażka - za to wygrana to wielki sukces. Ja zdecydowanie wolalbym mistrzostwo La Liga i porazke nawet w 1/4 LM czy nawet 1/2LM niz przegrana w finale LM i zajecie miejsca 3 w lidze.

0

Real sfrajerzyl z Malagą i z Atletico. Nie ma co pisac, ze w razie niepowodzeni w lidze to bedziemy mowic, ze to my sfrajerzylismy, a nie Real wygrał ligę.

Przeciez rownie dobrze mozna mowic, ze w poprzednim sezonie jakby Rela nie sfrajerzyl z Valencia i nie sfrajerzyl z Villareal, to mieliby majstra.

Na tym polega roznica kto wygrywa lige w ostatnich latach - ze mecze stykowe trzeba w wiekszosci wygrywac - nam ostatnio to nie wychodzi.

0

W sezonie 2013/2014 faktycznie najlepsi tracili wiecej punktów.

MIstrzostwo przypadło Atleti z 90 punktami. Barca i Real ksonczyly rywalizacje z 87 punktami.

W kolejnym sezonie nastapilo wzmocnienie dupolu Barca /Real.

Barca zakonczyla rywalizacje z 94 punktami, a Real z 92 punktami. Na ten moment Atleti ma 41 punktow po 18 meczach - czyli jezeli zgarneliby komplet w ostatnim spotkaniu to mieliby 44. Jezeli Barca wygra dwa ostatnie mcze rundy bedzie miala 45 punktow, a Real 42.

Przy zalozenu prostej proporcji liga konkurencja w La Liga dla tych najmocniejszych jest zblizona do ostatniego roku.

Widać, że przynjamniej jak narazie Atletico zdobywa wiecej punktow niz w poprzednim sezonie. Wtedy zakonczyli sezon "tylko" z 78 punktami.

Ja wciaz spodziewam sie rywalizacji na poziomie ok. 90 punktów.

0

wystarczy przeanalizowac ostatnie sezony La Liga i wiedziec ile potrzeba punktow na zdobycie mistrzostwa.

Do tego zarówno Rela jak i my wszystkie najturdniejsze wyjazdy ma za soba.

0

W pierwszej części poprzedniego sezonu zaliczyliśmy:

3 porażki - Real, Celta, Sociedad
2 remisy - Malaga, Getafe

W tym Real - jako mecz o tzw. 6 punktów

W drugiej czesci sezonu jednak nastąpiła poprawa:

1 porażka - Malaga
2 remisy - Sevilla, Deportivo

Obecnie mamy 2 porażki (Celta, Sevilla) na koncie i 3 remisy na koncie. Zakladajac, ze aby zdobyc mistrzostwo moze byc potrzebna zblizona liczba punktów pozostaje niewielki margines bledu w drugiej czesci sezonu.

21

Od meczu z Realem zgraliśmy genialnie z Roma i swietnie z Sociedad, a wtedy Messi grał i gral swietnie. Jeśli juz to od meczu z Sociedad - chyba ze miałeś na myśli Real Sociedad :)

Mecz z Deportivo to był obowiązek zeby wygrać a tam Messi zaliczył gola i asystę - to obrona zawaliła( nie trafione zmiany Lucho). W meczu z Valencia tez asysta Messiego. Nie uważam ze to kwestia Messiego. Messi ma taki styl grania - często człapie po boisku - tak tez bywało w spotkaniach które miał genialne - tylko mało kto wówczas zwraca na to uwagę bo mecz wygrywamy a Messi kończy go z dwiema bramkami i asysta.

5

Na tym polega walka o mistrzostwo - nie wygrywa jej ten kto strzeli więcej brankę czy rozegra więcej efektownych spotkań a ten kto zdobędzie więcej punktów. Są takie mecze ze nieważne co będziemy robić i tak Real i my je wygramy (mecze z Rayo, wiele spotkań z drużynami na własnym stadionie np Betis, Granada, Sociedad, Eibar itd). Mistrzostwo w ostatnich latach decyduje sie w obrębie paru punktów i decydują mecze stykowe. W poprzednim sezonie udawało nam sie z nich wiele wyciągnąć (Valenciax2,Villarealx2, Celta, Klasyk, Bilbao na Camp Nou). Teraz tez pewnie będziemy potrzebować zwycięstw w stykowych meczach - ostatnio to nam nie szło.

1

jeszcze w styczniu mamy Malage - w poprzednim roku zgublismy tam punkty. Czasami ciezko przewidziec gdzie mozna punkty stracic.

Jesli mowimy jednak o statystysce i serii w ostatnich latach, to mecze na wyjezdzie z Sociedad to prawdziwa udręka i katorga.

0

swoja droga kompletnie zle cos policzylem - tak czy inaczej City w cudwony sposob odwrocilo mecz z Watfordem i zamiast nie 4 a 6 punktow straty, są 3 oczka.

1

wiadomo, ze w dzisiejszych czasach wynik nie do ruszenia.

Po pierwsze znaczenie PK-a jako trofeum jest najmniejsze z tych trzech głównych.
Po drugie Messi czesto nie gra w meczach pierwszej rundy dla Barcelony gdzie gra z zespolami czesto 3-ligowymi, a gdzie bylaby szansa postrzelania sobie.

Wydaje sie ze Messi ma szanse powalczyczyc o przeskoczenie Kubali. Brakuje mu 15 trafien - a w ostatnivh edycjach zdobywal ok. 5 trafien na runde, wiec jezeli nie odejdzie z Barcelony w przeciagu najblzszych kilku lat, to powinien dac rade.

0

Czesciowo na rozluznienie po kolejnej stracie punktów, a zarazem ciekawostka przed meczami PK:

Najlepsi strzelcy Pucharu Króla w historii FCB

65 - Josep Samitier
49 - Laszlo Kubala
36 - Cesar Rodriguez
35 - Paulino Alcantara
35 - Josep Escola
34 - Messi

Messiemu brakuje zaledwie jednego gola zeby zrownac sie liczba bramek w PK z Alcantarą i Escolą (odpowiednio 4 i 5 miejsce). Jezeli udaloby mu sie strzelic dwie bramki w najblizszym meczu wskoczyłby na podium i dogonil Cesara Rodrigueza.

1

Tymczasem Arsenal ucieka rywalom - znowu bedzie mial 4 punkty przewagi nad City. Dawno Arsenal nie byl tak blisko mistrzostwa.

Leicester sie juz wykrusza, a jezeli City bedzie grac dalej slabo, to wlasciwie Arsenal moze miec autostarde do mistrzostwa.

4

zapomniales o Sociedad - to chyba najtrudniejszy wyjazd przed nami,

0

po przejsciu bramkarza i dryblingu na obroncy mial 100% sytuacje - o czym tez swiadczy pozniej sytuacja jak Suarez zlapal sie za glowe jak mogl tego nie trafic.

Oczywiscie ze Suarez zrobil wiele przy przepchnieciu z bramkarzem i ograniu obroncy, jednak pozniej uderzyl niecelnie, a powinien trafic do pustej bramki.

0

ale maja szanse, wiec ich sytuacja mocno sie poprawia z tygodnia na tydzien.

0

kibice Realu pewnie coraz lepiej, bo jutro moga miec juz tyle samo punktow co my (oczywiscie mamy mecz zalegly ale jednak).

Kibicie Chelsea czy United to wiadomo :)

0

Nie - to nie jest narzekanie, a jedynie komentarz, ze nie wygrywamy meczów stykowych.

W poprzednim sezonie wygralismy lige, bo w meczach w ktorych nam nie szlo potrafilismy wygrywac w koncowkach / odwracac wynik itp. Przyklady:

Bilbao 2-0 na Camp Nou, gdzie strzelilismy dopiero w okolicach 80 minuty
Celta 1-0 na wyjezdzie i glowka Mathieu
Valencia 1-0 na wyjezdzie i gol Busqeutsa w 94 minucie
Villareal u siebie 3-2 i na wyjezdzie 1-0 (po golu Sandro)
Valencia - gdzie wprawdzie prowadzilismy 1-0 przez dlugi czas, ale m.in karny obrniony i wiele sytuacji

W tym sezonie z takich meczów stykowych mozna wymienic spotkania z
Malaga 1-0 (na Camp Nou)
Atletico 2-1 (na wyjezdzie)

Jednak teraz w tych 3 spotkaniach bylo wiele sytuacji zeby jednak przeciagnac wyni na nasza strone. To nie byly mecze jak z Malaga w poprzednim sezonie, gdzie remis trzeba bylo uznac za sprawielidwy wynik. Nawet ta porazke trzeba bylo przelknac, bo tam Barca nie tworzyla sytuacji.

1

dokladnie - ktos policzyl, ze Barca miala na poczatku sezonu wiecej karnych od Realu, wiec teraz trzeba nadrabiac to niedopatrzenie.

Na pewno nie policzyl tego sedzia Gonzales, ktory dolicza tylko2 minuty, przy takiej ilosci przerw, wszystkich zmianach i tylu faulach.

1

Valencia ma sporo problemow kadrowych - Mustafi, Gaya, Diego Alves, Feghouli - wiec pewnie Real wygra 3-1 i bedze po temacie.

2

Niestety 3 z ostatnich 4 spotkań - mam na mysli Valencie, Deportivo i dzisiaj Espanyol skonczyly sie remisami, a spokojnie kazdy omgl naszym zwyciestwem.

Zarówno z Deportivo jak i Valencia prowadzilismy w meczu do okolic 80 minuty (Z Deportivo bylo nawet 2-0) - a póżniej wymykało sie nam to zwyciestwo.

Dzisiaj nie potrafilismy trafic z 3 metrów na pustą bramkę - to niestety kosztuja.

Zeby wygrac lige trzeba wygrywac przynajmniej 1 jak nie 2 z takich spotkan.

0

W ogole w naszych meczach bez wzgledu na ilosc przerw w grze sedziowie czesto nic nie doliczaja, albo doliczaja minute czy dwie max. Zdarzylo sie chyba ze przed koncem zagwizdal.

1

Niestety w ostatnich 4 spotkaniach ligowych zanotowalismy trzeci remis.

0

Z kims rozmawialem odnosnie styczniowych wyjazdów i uslyszlaem, ze tylko mecz z Malaga jest ciezki. Ja jednak mowilem, ze mecze z Espanyolem zwlaszcza na wyjezdzie to nie sa dla nas latwe mecze i ze tutaj tez spokojnie mozemy stracic punkty - niestety tak sie stalo.

Wielka szkoda kilku doskonalych sytuacji - najlepsza zdecydowanie Suareza.

1

jeszcze zeby Getafe i Real graly twaro przeciwko "wszystkim zespolom" a nie wybranym

0

Szkoda zznouw wolnego Messiego - kompletnie wyprowadzil bramkarza w pole.

Ostatnio ktos pisal czemu bramkarze przy rzutach wolnych Messiego nie staja blizej srodka bramki. No to chyba dostal odpowiedz dlaczego :)

0

Espanyol jak zwykle z Barca (faule (juz chyba 12 - czyli srednio co 4 minuty, walka o wakzdy centymetr) - a przed Realem rozkłada nogi...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?