0

Ronaldo juz po raz 10 jest w tej jedenastce - jego wybrali nawet w 2004 roku

0

juz od miesiace bylo wiadomo jaka bedzie - niestety zamiast Suareza wybrali Cra

0

"Nie twierdzę, że zagrał słabo w tamtym pamiętnym meczu w Madrycie (3-4), ale gdyby nie to że on był egzekutorem karnych to jedna bramka i asysta już by tak świetnie się nie prezentowały. Mimo wszystko mecz na plus w tym 2letnim epizodzie. "

No taaak - bo asysta i gol przeciwko zespolowi ktory wygrał LM i PK, to nie prezentuje sie swietnie. Jezeli jeszcze dodac, ze gol padl wlasciwie po jego akcji.

Po drugie argument, ze gdyby nie karne - ale jest pewna roznica pomiedyz karnym w meczu z Rayo przy wyniku 3-0, a karnymi z Realem na Bernabeu rpzy wyniku 2-3 i 3-3.

Po trzecie - karny numer jeden to znowu zasluga Messiego w duzej czesci - bo jego gniealne otwierajace podanie do Neymara stwarzalo 100% sytuacje dla Neya. Ramos go sfaulowal a Barca dzieki temu miala latwiej w koncowce meczu.

Messi wygral nam ten mecz i jest to niepodwazalne. Tak czy inaczej to tez pokazuje, ze nie mozna uogolniac tak jak poczatkowo napisales.

Napisales dluga wypowiedz wiec chcialem sie odniesc do poczczegolnych fragmentow stad 4 komentarze :) - tak czy inaczej mniej ugolnien. To rpawda, ze i Messi mial mecze slabsze, ale pisanie, ze za Tito i za Martino gral slabo z silniejszymi i w waznych meczach jest zbyt duzym uoglnieniem.

0

"Messi był poza grą, nie był sobą. A rewanż z Atleti to potwierdza, kiedy Pinto zrobił prawie więcej km od Messiego. "

Przeczytaj moj komentarz wyzej - napisalem, i sie zgodzilem ze w dwumeczu z Atleti Messi zawiódł - tutaj chyba nie ma dyskusji.

To jednak nie ma nic wspolnego z gra Messiego za Tito - a TY niestety mocno uoglniles i polaczyles dwa okresy (gra Messiego za Tito, gra za Martino ) - i jeszcze wrzuciles wszystkie mecze do jednego worka.

0

"I tak Milan był słaby, gdyby nie był nie przegraliby 4-0. Ich 2-0 na SS potwierdza natomiast, że Barcelona była słaba w tym okresie. " - jezeli Barca byla tak slaba, to tym bardziej mozna powiedziec jakim genialnym graczem byl wowczas Messi, ze z ta slaba Barcelona dokonal czegos czego nitk nei dokonal w historii LM. To tylko potwierdza, ze Messi ciagnal ten wozek jakim byl Barcelona wowczas i pociagnal ja w meczu z Milanem - strzelajac dwie bramki, z ktora kazda wymagala wiecej niz dostawienie nogi na pusta bramke.

0

"Jednak argumentacja, że strzelił gola, którego sędzia niesłusznie nie uznał jest co najmniej śmieszna. "

Nie jest śmieszna - bo w meczu decydujacym o mistrzostwie - zaliczyl asyste do Alexisa oraz strzelił bramkę, któa była prawidłowa - czy mogl zrobic wiecej - mogl, ale czy zawiódł w meczu z Trudnym przeciwinikiem - Nie. Nalezy to uwzglednic w ocenie jego gry - bo gdzie on jest winny sytuacji, ze sedzia nie uznal prawidlowo zdobytego gola?

A jakby strzelil 5 bramek, - wszystkie prawidlowe, a sedzia zadnej by nie uznal - to napisalbys ze zawiodl w waznym meczu?

0

sorry ale zupelny brak argumentów -

"Przypisywanie Messiemu awansu z milanem jest jednak nie na miejscu, cała drużyna grała wtedy swietnie i swietnie grał tez Messi, ale przypominam ze to ze słabym Milanem."

Ten slaby Milan wygral z nami na San Siro 2-0 i zeby awansowac trzeba bylo remontady jakiej nikt przed nami nie dokonal w LM.

Owszem cala druzyna zagrala niezle, ALE to Messi dal impuls (swietnym strzalem w okienko, gdzie Abbiatii nawet sie nie ruszyl) oraz kolejnym strzalem zza pola karnego. Nie dosc, ze strzelil dwie bramki i odrobilismy strate przed przerwa, to nie strzelal wtedy patelni /sam na sam, itp tylko bramki padaly w sytuacjach dogodnych ale daleko im bylo do wysmienitych, a Messi z tych sytuacji wyczarował dwie bramki.

0

Przeczytales moj komentarz?

Wymienilem WAZNE mecze w ktorych Messi strzelal, asystowal, badz nakrecal akcje - Milan, PSG, Real. Poza tym jak pisalem Messi strzelal w kazdym kolejnym meczu ligowym co najmniej bramek przez 21 spotkan, co dalo nam mistrzostwo i 100 punktow.

Wymienilem wazne mecze w ktorych Messi dawal wygrana, awans, itp itd.

Piszesz o hat tricku z Realem? To chyba zart Tak wszyscy wiemy jak on wygladal i byl swietny - bez zarzutów - do tego to byl hat trick oraz asysta - ciekawe ile razy w historii to sie zdarzylo.

Co z nim nie tak? Strzelił 1 gola z akcji, ktora sam nakrecil a do tego dwa gole z karnych (karnyh pod duza presja - uwzgledniajac wynik i sytuacje w lidze), zaliczyl swietna asyste od Iniesty na poczatku.

Aha - chyba naprawde nie pamietasz tego meczu - bo jezeli chcialbys rzucic argumentem, ze dwa gole byly z karnych - to przypomniej sobie prosze skad sie pierwszy karny pojawil? Czy nie z genialnego podania Messiego do Neymara, po ktorym Ramos wylecial z boiska?

Messi wygral nam mecz na Bernabeu i zrobil to spektakularnie - wzial udzial w 4 bramkach - prawdopodobnie tamten mecz powsztrymał Real przed zdobyciem porojnej korony. Nam niestety nie pomogl w finale - bo przegralismy mistrza z Atleti, ale jak pisałem wyzej w tej ostatniej kolejce - Messi rowniez nie zawiodl (asysta + gol) z finalista LM jakby nie patrzec.

Tak jak pisalem Messi zawiodl w spotkaniach z Atletico w 1/4 LM oraz w spotkaniu z Bayernem (tutaj kontuzja niestety zrobila swoje) . Choc tez jezeli jestesmy uczciwi to nalezy przypomniec sobie KOLEJNY WAZNY MECZ W 1/8 Z CITY. Wtedy Messi strzelil i na Eithad i na Camp Nou i rozgrywal calkiem dobre zawody :)

0

no wlasnie - zakładam awans Deportivo. TReroetycznie Rayo tez ma szanse, ale jednak zakladam awans Atleitco - dlatego Las Palmas jest najslabszym potencjalnym rywalem ktorego mozemy wylosowac i ktory wg mnie przejdzie dalej.

0

Las Palmas to potencjalnie najłatwiejszy rywal w 1/4 finału.

0

Odpowiedź to 312

1

w Lidze Mistrzów rekordzista jest Ryan Giggs - 30 asyst.

Messi ma 24, a przed nim jest jeszcze Ronaldo

0

w historii Barcelony chyba tez jest juz najlepszym asystentem

1

W reprezentacji brakuje mu 7 goli do wyniku Batistuty

2

ja bym raczej Neymara wystawił na lige, a dal mu odpoczac w CdR.

15

Warto tutaj by bylo tutaj wspomniec, że Messi zostal 3. najlepszym strzelcem Barcelony w historii CdR. Dogonił Cesara.

3

troche sie rozpoedziles kolego z Messim za Tito.

Messi za Tito dal nam awans w 1/8 z Milanem - dzieki niemu glownie udalo sie dokonac hsitorycznej remontady.

Pozniej w 1/4 finalu - najpierw strzelil gola na wyjezdzie PSG, zeby pozniej w drugim meczu wejsc w drugiej polowie (mimo kontuzji) i nakrecic akcje, po ktorej PEdro wyrownal . Dzieki temu Barca przeszła dalej.

W lidze wowcza Messi pobil rekord kolejnych meczów ze strzolna bramka - 21! - wiec nie dosc ze strzelal w waznych to robil to regularnie.

W meczu z Bayernem Leo byl po kontuzji, a bylo z nim na tyle zle, ze w drugim spotkaniu nawet nie ryzykowane wystawieniem go.

Do tego za Tito Messi strzelal w spotkaniach z Realem w lidze (2-2 na Camp Nou) i porazka (1-2) na Bernabeu. W SPH Mesi dal nadzieje strzelajac wolnego przy wyniku 0-2 na Bernabeu.

Natomiast faktycznie za Martino jego postawa w dwumeczu z Atletico byla slaba - ale tez trzeba pamietac co zrobil w El Clasico (hat trick i asysta), a w ostatnim meczu ligowym z Atleti zaliczyl asyste do Sancheza i strzelil gola (choc sedzia nieslusznie nie zalcizyl bramki)

0

Koeman nie mial więcej? Jak tak to kolejny rekord Leo

0

ja rozumiem o co chodzi - po prostu wydawalo sie mi sie Henry powiedzial to ciut inaczej

0

Trochę spaliłeś te wypowiedz :) powinno byc njalepszym człowiekiem

3

Pamiętaj ze w styczniu zarówno Fcb jak i Atleti pewnie rozegrają extra dwa mecze w ramach pk

0

Kolejna ciekawostka i takie przypomnienie nazwisk dawnych graczy:

Barça players with most Spanish Cup hat-tricks: Samitier (five), Kubala (four), Alcántara (four), Arocha (three), Martinez (three), Messi (two).

0

raczej nie Ronaldinho - bo Messi wlasnie wyrownal wynik Ronaldinho (19 bramek), a wtedy bylaby informacja ze to byl najlepszy wynik w historii Blaugrany

0

tez mi sie wydaje ze Kouman, a wiesz ile?

0

Zobaczymy - bo chociazby w poprzednim sezonie Messi gral w spotkaniach wlasciwie tylko z mocnymi rywalami: Atletico x22, Villareal x2, 1x Elche i 1x final z Bilbao.

W sumie tylko 1 spotkanie z bardzo latwym rywalem (Elche) - zobaczymy jakie bedzie dalsze losowanie w tym roku.

0

Kto strzelil najwiecej bramek z rzutow wolnych w historii Blaugrany?

0

dotyczy to ligi czy tylko pucharu króla? Jedno spotkanie - rewanz z Espanyolem moze pauzowac, - choc wtedy kilku pilkarzy Espanyolu z bramkarzem na czele powinno byz zawieszonych na wiele wiele spotkan.,

2

Guardiola powiedzial ze jest jednym z najlepszych, a nie najlepszym

0

a taki Kubala ma dokladnie srednia 1 gol / mecz, a Escola 0,95 br/mecz, a Eulogio Martinez ma najlepsza srednia 1,1 br/ mecz

0

Saimitier zagral 74 spotkania w CdR. Messi zagrał 51. Srednia Samitiera to 0,88 br/mecz, a Leo 0,71.



Jednak to tez jest malo porownywalne, bo np. Saimiter w jednej edycji CdR strzelil 21 bramek - co obecnie jest nie do zrobienia.



Tak jak wspominasz Messi nie gra tez w pierwszych rundach, gdzie o gole najlatwiej.



Do tego kiedys znaczenie CdR bylo wieksze - niemal tak wazny jak La Liga i gralo sie wtedy pierwszym składem. Teraz to dopiero 3 pod wzgledem istotnosc rozgrywki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?