mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
to co miala na celu ta wypowiedz?? Wg mnie ta wypowiedz nie byla w stylu hala dziecka - tlyko napisalem, ze jest to przyklad swietnej techniki - jezeli Ty uwazasz ze ten strzal byl drewniany i nie pokazywal swietnej techniki , to Twoje zdanie i ja ja szanuje, ale ja uwazam ze to byl przyklad bardzo dobrej techniki.
0
to sa dane czysto subiektywne - napisales - i tylko opinia
Poza tym bycie bardzo dobrym w danym elemencie jest blednym rozumowaniem - to czy bardzo dobrze dryblujesz nie powoduje ze masz bardzo dobra technike.
Slabsyz drybling moze byc wynikiem gorszej motoryki na przyklad - wiec prosz eni upraszczaj.
Wymien mi zawodnikow o bardzo dobrej technice?
Wg mnie np. Busquets ma bardzo dobra technike, Iniesta tez, a nie strzelal nie wiadomo jak z glowki, a nie mial niewiadomo jakiego strzalu z dystansu, - i czy to powoduje ze nie mial bardzo dobrej techniki??
0
"czyli Twoim zdaniem wystarzy jak Cr poprawi nieco motorykę i timing i będzie niemal "starym cristiano" ?
(starym bo strzelał 48 bramek w sezonie, niemal bo jak wiadomo już tyle nie strzeli :))"
Napisalem, ze w jego przypadku tez nastepuje regres - ale nie taki zeby mialo byc juz gorzej i gorzej. Wg mnie w la liga strzeli wiecej bramek niz w pierwszej czesci sezonu, co raczej pokaze ze ten staly regres nie postepuje - ale to zobaczymy na koniec sezonu
Poza tym wg Ciebie ten CR ktory strzelil 48 goli to nie byl ten "stary Cristiano" - tylko cristiano ktory nic nie gral - wiec juz nie wiem do czego sie odnosic.
0
poza tym jesli chodiz o strzal z dystansu i technike, to przeciez sa strzaly z dystansu silowe (nie techniczne). Akurat strzal z dystansu niekoniecznie swiadczy o technice danego gracza.
0
"strzal z dystansu to juz powiedzialbym ze to jest mily dodatek, a nie koniecznosc."
to jest właśnie również ważny element techniki
PIsalem, ze to nie jest konieczny element dla napastnika (a Ty pisales ze jest obowiazkowy) - a Ty teraz o technice - moze jeden temat po kolei?
0
TO jest kwestia subiektywna czy powioesz bardzo dobra czy dobra. TO już jest dyskusja bez sensu. Ja uwazam ze Cr nie stracil swoich umiejetnosci technicznych - poza wolnymi - choc w jego przypadku spadajace liscie wymaga tez duzej sily - a onngidy nie strzelal rogali z wolnych.
Jego gorsza forma nie wynika z tego ze stracil umiejetnosci tehniczne,
0
- a z czym sie wiaza eokreslenie hala dzieci - wiaze sie z okresleniem glupiego dzieciaka ktory krzyczy Ronaldo to maszyna - wiec pisanie, ze wypowiedz jest w stylu a pozniej nastapuje epitet - sprowadza sie do obrazenia interlokutora - umniejszeniu jego wypowiedzi ipd itd.
0
"nie odpisałeś mi na pytanie co Ci się podoba u współczensego cristiano,
tylko to że strzelił z woleja i że strzela bramki głową "
Sorry w natloku Twoich komentarzy nie zauwazylem gdzie bylo to pytanie - osobiście nie widze niczego nadzwyczanjego w jego grze.
Co nie zmienia faktu, ze Cr wciaz strzela duzo bramek, zalicza mnostwo asyst i wciaz dysponuej bardzo dobra technika.
0
"uwierz mi to jest również kwestia techniki,
(odpowiednie ułożenie stopy na przykład, umiejętność złożenia się) - to wszystko są elemtny techniki
nie tylko sam timing jak to napisałeś"
kwestia opinii - ja uwazam, ze jednak to jest bardziej timing i ciut slabsza motoryka. Dlatego tez uwazam, ze Grmot ustrzeli przynajmniej w lidze wiecej bramek niz w 1 czesci sezonu, kiedy jednak ta forma strzelcka mu podszkoczy.
0
2-ga sprawa:
nie napisałem że jesteś hala dzieckiem tylko że napisałeś "w stylu hala dziecka"
a to jest różnica zatem nikt nikogo nie obraża
Mimo wszystko jest to argument zupelnie ad personam. - czy jezeli napisze ze Twoja wypowiedz jest w stylu kompletnego kretyna - to jest to obrazajace czy nie?
Wg mnie jest i nie zmienia tutaj dodanie " w stylu"
0
"lat 2014 i wcześniejszych
w umiejętności dryblingu się jednak zatracił
może nie ćwiczy tak intensywnie tego elementu na treningach bo ten właśnie element bardzo mozolnie trenował
należałoby go o to zapytać"
Moze - wg mnie nie jet to jednak kwestia czysto techniczna, a jednak bardziej kwestia tego ze brakuje mu troche przyspieszenia. Moze brak traningu w tej kwestii - moze woli sie koncentrwoac na innych aspektach.
0
"napisałeś że Cr ma ciąg na bramkę a to oznacza że ma przyspieszenie a to z kolei oznacza że ma motorykę
zatem jeżeli ma motorykę to dlaczego nie potrafi dryblować ?
(taka jest Twoja zależność: dobra motoryka = dobry drybling"
Poprzez ciag na bramke nie mialem na mysli stricte wietnej motoryki. Ona wciz jest niezla, ale bardziej to co cechuje wielu snajperow czyli dobre wyjscie na pozycje, pokazanie sie, umiejetnosc odnalezienie sia w polu karnym - to mialem na mysli przez ciag na bramke - to bylo bardziej napisane jako potoczne sfromulowanie
0
spoko - wlasnie ogladam Celta Atletico
0
"bo wybacz ale bramki z patelni czy uderzenia główką nie oznaczają że jest się piłkarzem wielkim, bardzo dobrnym technicznie
cris był bardzo dobrym technicznie piłkarzem to pewnego czasu"
Akurat bramki z glowki sugeruja ze pilkarz jest bardzo dobry technicznie w grze glowa :)
"napastnik powinien mieć umiejętność wypracowania danej sytuacji strzeleckiej," - tak jak pisalem nie mowie ze asysty Cra sa jakosciowo rewlacyjne, ale co by nie mowic sporo ich zrobil - rowniez w tym sezonie - wiec tez nie mozna mu umniejszac ze on TYLKO strzela.
Co do strzalu z dystansu - to of course nie laduje tych goli jak kiedys, ale porownujacych do Lewego cnp. to czy Lewy tyle tych bramek z dystansu strzelil?
Cr obnizyl swoj poziom w kwestii wolnych , strzalu z dystansu, ale czy ja wiem czy Lewy tyle bramek z dystansu strzelil. Nawet nie wiem czy Suarez tyle bramek z dystansu strzelili?
Rola napastnika imimo wszystko w pierwszej kolejnosci jest strzelanie bramek przede wszyskim :) - wazna jest tez pomoc w rozgrywaniu, ale strzal z dystansu to juz powiedzialbym ze to jest mily dodatek, a nie koniecznosc.
0
"napisałem z tym że tego nie dostrzegasz bo z przebiegu naszej dyskusji uznałem że ma to sens
(nie dlatego że tak napisałeś)"
Od pocatku dyskusji pisalem przede wszystkich o ilosci golów CR-a a nie ich jakosci - wczesniej ani rauz nie pisalem o jakosci goli Cra - ja nie widze zadnej swojej poprzedniej wypowiedzi sugerujacej ze odnosilem sie do tego, ze w wiekszosci strzela piekne i spektakularne bramki.
0
"odpowiedź w stylu hala dziecka :P" -mozemy sie obrazac jak chcesz?
Twoja odpowiedz widać bardzo laicka skoro nie wiesz, ze techniki sie nie traci z dnia na dzien.
W jego przypadku brak dobrych drybloingow w wiekszosci wynika z gorszej motoryki, a nie techniki, a to jest roznica.
Ten strzal z woleja to przyklad - bo to bylo uderzenie bardzo turdne technicznie, a Cr je wykonal bardzo dobrze - wiec nie rozumiem twojego komentarza.
"Ile razu nie trafiał czysto w piłkę po podaniach crosowych ? :D" - to nie jest kwestia techniki tylko tego ze jest pod forma, gorszego timingu.
I znowu dodam a ile razy jednak czysto trafial w pilke po croassach i pakowal bramki - nie raz.
0
temat ZP w 2010 byl walkowany tysiac razy - podobnie jak tej w 2013.
porownanie jest nieadekwatne - bo teraz kolega pisze o tym ze obaj mieli statystyki na podobnym poziomie - to dlaczego nie Neymar powinien wygrac - wiec ja podalem od raz jeden dosc czywisty argument.
Zawodnik ktory w ten sposob konczy wazny miedzynarodowy turniej mimo wszystko nie powinien dostawac ZP.
Oczywiscie jest kilka argumentow wiecej - takich jak
1) obaj mieli podobno statystyki, ale Messi mial jednak lepsze :)
2) statystyki to nie wszystko i zarowno w lidze jak i lm to jednak Messi byl wiodaca postacia (mecze z City - jego gra bajka, pierwszy mecz z Bayernem przesadzil rywalizacje, udzial przy wszystkich 3 trafieniach w finale LM). Neymar strzelal gole gdy rywalizacja w LM byla najczesciej rozstrzygnieta (2 gole z PSG w drugim meczu, 2 gole z Bayernem, gol w finale LM - gdzie to byla ostatnia akcja spotkania).
0
to nie ta gala - to jest nagroda na pilkarza UEFA
0
"lewy strzela duzo patelni ale jego bramki również na poziomie reprezentacji były naprawdę przednie czego nie mogę powiedzieć o cristiano"
Dobra nie dysktujmy o Lewy vs Cr - i nie rzucamy ten strzela patelnie, a te nie - bo ani Ty ani ja nie mamy rozloznych ich bramki na czynniki pierwsze.
Lewy strzela tez w wiekszosci sytuacje wystawione - strzelil kilka pieknych bramek np. Wolfsburg, ale Cr tez strzelil kilka gdzie kunszt byl wymagany - lub nei byly to patelnie = bez dokladnych danych w tej kwestii dyskusja jest jałowa.
Moze nawet Lewy strzelil o te 2-3 bramki wiecej (nie wylozone sytuacje 100% przez kolegow), ale jak mowilem w kwestii ZP - miejsce 4-5 jest juz naprawde trudne do zdecydowania z wpowodow wymienionyc przeze mnie kilka postow wyzej
0
Czyli zgadzamy sie ze jednak takiego regresu strzeleckiego nie bedzie :)
Ale moge powtorzyc raz jeszcze ze i tak to wyjdzie na koniec sezonu
0
napisalem ze nie utracil swojej techniki - chociazby ostatni strzal z woleja
Zaczales pisac:
"stary on najczęściej strzela bramki z patelni wykładanych w polu karnym przez kolegów z drużyny
jak tego nie dostrzegasz to mówi się trudno :)"
Czy ja pisalem w tym temacie inaczej, ze piszesz jak teog nei dostrzegam?
Ta wypowiedz sugeruje jakobym mowil, ze Cr strzela przewaznie z innych sytuacji.
Inna sprawa, ze wiekszosc napastnikow gole strzela z pateln wykladanych - taka jest rola napastnika.
0
jednak hociazby w CA - Messi zagral niezly turniej - druzyan turnieju, najwiecej MotM, 3 asysty w polfinale, grac turnieju (nie przyjal nagrody) i wicemistrzostwo.,
Ney zkaonczyl turniej w hniebny sposob z czerwona kartka...
0
choc wydawalo sie ostatnio ze Rosja mocno kuleje (11 przegrnaych pod rzad w lidze swiatowej, slabe ME, sredni PS) - ale jednak pokazali ze wciaz sa grozni. Dobrze im zrobil powrot Alekno
0
przeciez do tego sprowadza sie walka o pichichi, a do tego w futbolu jakby nie patrzec rowniez a moze przede wszsytkim chodzi o bramki - a tych Cr strzela wiele.
Jakby nie patrzec zalicza tez sporo asyst - oczywyscie to najczesciej sa latwe podanie, ale jednak tez trzeba mu na plus zaliczyc.
Od razu zaznaczam ze nie mowie o jakosci gry, ale styatysyczne wyniki sa imponujace jak na taki regres.
0
technike Cris ma bardzo dobra - i jednak tutaj sie mocno nie zgodze.
Ile razy mam powatarzac, ze ja sie zgadzam ze Ronaldo ma regres formy, ale nie przesadzajmy. Zwlaszcza, ze trudno grac na niesawmoitym poziomie caly czas.
Oczywiscie, ze Ronaldo ma regres pod wzgledem jakosci gry - ale bramki wciaz potrafi strzelac, a czesto nawet seriami.
Ale czy ja mowie, ze nie strzela w wiekszosci z czystych sytuacji? Gdzie ja tak napisałem? Sorry ja wiem ze dlugo rozmawiamy ale wmawiajm mic zegos co nei pisalem.
Swoja droga jak piszesz o patelniach Ronaldo to i przy Lewandowskim trzeba napisac, ze on jako naapstnik tez sporo goli strzela z sytuajci sam na sam / czy tez patelni.
Ja tez nie twierdze, ze Ronaldo zacznie nagle strzelac gole piekne itp itd (choc np. ostatnio wolej z Sociedad mu wyszedl), ale bramek jeszcze sporo zaladuje.
0
Jednak analogia do turnieju zenskiego jeszcze wieksza - i tu i tu Rosja wygrala, a do tego i tu i tu gospodarze przegrali w horrorach 2-3 w meczu o zycie,
1
prze dpolfinalami to wlasnie Rosjanie mieli byc na tym czwartym miejscu.
1
dokladnie - w sumie z Francja spokojnie moglismy wygrac zarowno pierwszego jak i drugiego seta, a zrobilo sie 0-2
Pare lat temu bylo, ze Brazylia i tak zawsze wygrywa- jednak teraz czolowka mocno sie wyrownala i wlasciwie nie ma jednoznaczengo faworyta w Rio.
0
"(Ty na przykład tego aspektu teraz w ogóle nie uznajesz,
może za x lat ale jeszcze na pewno nie teraz)"
akurat pisalem, ze uznaje, wiec prosze o niepisanie nieprawdy. :) Napisalem tylko ze ten regres bedzie wolniejszy niz wiekszosc mysli.
Jesli chodzi o gre to widac regres - nie ma tyle dryblingow ipt id, ale on ma nadal znakomita technike oraz przygotowanie fizyczne i ciag na bramke ze to jeszcze nie ten moment.
Zreszta widzialem kilka psotow wyzej, ze w sumie oczekujesz zdobycia przez Cra powyzej 30 bramek w lidze - czyli to jednak nie taki zly wynik :)
0
spoko - ale nie upraszcajmy - ja rozumiem, ze Cr strzela sporo goli z karnych, ale to tez sa gole. Karne tez mozna przestrzelic.
Bayern jednak z Lewym zawiodl w poprzednim sezonie (zarowno PN. LM). W samej lidze niemieckiej wyzej cenionym pilkrzaem byl De Bruyne.
Z reprezentacja owszem dobrze sie odnalazl - strzelil sporo bramek - ale tez rywale nie byl to jakis kaliber (poza Niemcami) niebywaly.
Ronaldo strzelil kluczowe bramki dla Realu w 1/8 LM, w 1/4 LM zagral klcuzowa asyste do Grosika, z Juve wpolfinale mimo slabej postawy strzelil 2 bramki.
Zostal krolem strzelcow LM oraz pichichi i zlotego buta (wiem ze czesc bramek byla z 2014) - ale jednak to sa indywidualne wyronienia ktore otrzymal w 2015 roku.
Dlatego wg mnie juz nie tak latwo okreslic te miejsca.