0

Ogolnie rekordzista jest Telmo Zarra (co nie dziwi) z 81 trafieniami.

To jest nie do podobicia wynik. Kubale powinien doscignac - a z Samitierem bedzie bardzo trudno.

Wczoraj wskoczyl na 3 miejsce w klasyfikacji, brakuje mu teraz 29 bramek - co oznaczałoby pewnie 6 sezonow z rzedu gdzie Barca dochodzi wysoko w rozgrywkach (polfinal, final), a Messi utrzymuje swoja dotychczasowa srednia.

3

Dla przypomnienia lista najlepszych strzelców dla Blaugrany w CdR:

Ranking Nationality Name Years Goals
1 Spain Josep Samitier 1919–1932 65
2 Hungary László Kubala 1950–1961 49
3 Argentina Lionel Messi 2004– 36
4 Spain César 1942–1955 36
5 Philippines Paulino Alcántara 1912–16,1918–27 35
6 Spain Josep Escolà 1934–37,1940–48 34
7 Paraguay Eulogio Martínez 1956–1962 32
8 Spain Ángel Arocha 1926–1933 29
9 Spain Mariano Martín 1939–1948 26
10 Spain José Antonio Zaldúa 1961–1971 25

0

Raczej jednak nie - w obu spotkaniach z Espanyolem miał rzut wolny obroniony i jeszcze jeden w poprzednim spotkaniu niecelny.

0

bez przesady - swietne mecze z PSG i Juventusem - a jednak rywal o wyzszym poziomie

1

to na pewno:) a tak na powaznie to bez przesady - strzal niezle, ale to nawet nie bedzie bramka miesiaca zapewne,.

1

bez przesady - wolny switny ale bramkarz popelnil lekki blad bo poszedl za daleko. Strzal jednak nie byl w okienko.

Do tego w trakcie roku jeszcze wiele pieknych bramek padnie.

3

takie akcje chyba tylko w Anglii

0

trudno bylo zawiac akcje jak ciagle gwizdal nie wiadomo dlaczego - masakra -szczegolnie t asytuacja ze spalonym gdzie gracz Espanyolu byl z 5 metrow przed linia pilki

0

spalone masakra - ten jeden gdzie pomylil sie o 3 a moze i 5 metrów to jakas wtopa kompletna

2

na sile - rekord to rekord :) - nikt tego nie zrobil wczesniej dwukrotnie. Jedynym ktory strzelal w 6 rozgrywkach w jednym sezonie byl Pedro.

2

Drugi mecz z Espanyolem i drugi raz sedzia nie ogarnia totalnie!

Brutalne faule na Albie i Messim - bez kartek.

Kartki z czapy dla Pique i Neymara.

Brak rzutu karnego - ktory byl wiecej niz ewidentny.

Jak dobrze, ze zostal nam jeszcze jeden mecz aż do jednej z ostatnich kolejki.

3

BTW mamy kolejny rekord Messiego:

Messi jest jedynym piłkarzem w historii ktory strzelał bramki w 6 różnych rozgrywkach w dwóch sezonach. Pierwszy sezon w ktorym tego dokonal to byl sezon 2011/2012

2

Z cyklu ciekawostek:

Messi strzelił 10 goli w ostatnich 5 meczach derbowych na Camp Nou

1

Ale spalony :)))))

1

Powiedział ze jest jednym z najlepszych - to jest złe przetłumaczone :)

0

Zdecydowanie nie - wolny nie leciał w okienko - bramkarz trochę nie ogarnął i przesunął sie za daleko. Ładniejsze gole z Realem, czy Parafwajem choćby

1

Messi wyprzedził juz Puljni Alcantare i Escole którzy zanotowali 35 trafień w pucharze krola

2

36 gol Messiego to przeskoczenie Alcantary i Escoli w historii puchary krola

0

ZwlasCza jak sędzia nie dyktuje tych karnych :)

1

Z cyklu ciekawostek Messi został trzecim strzelcem w pucharze króla dla Barcelony! Dogonił Cesara Rodrigueza!

4

Messi dogonił Cesara i ma juz 36 trafień w pucharze króla. Następny cel Kubala 49 bramek!

0

A tymczasem Messi trzecim najlepszym strzelcem w historii Pucharu Króla dla Barcelony!!!

0

Nie ogarnął ze poza Madrytem tez nożna dyktować karne

0

Jak mogło teraz nie byc karnego???

0

teza o wyrownanej lidze jest niebezpieczna, wiec tutaj sie zgadzam:

W sezonie 2013/2014 faktycznie najlepsi tracili wiecej punktów.

MIstrzostwo przypadło Atleti z 90 punktami. Barca i Real ksonczyly rywalizacje z 87 punktami.

W kolejnym sezonie nastapilo wzmocnienie dupolu Barca /Real.

Barca zakonczyla rywalizacje z 94 punktami, a Real z 92 punktami. Na ten moment Atleti ma 41 punktow po 18 meczach - czyli jezeli zgarneliby komplet w ostatnim spotkaniu to mieliby 44. Jezeli Barca wygra dwa ostatnie mcze rundy bedzie miala 45 punktow, a Real 42.

Przy zalozenu prostej proporcji liga konkurencja w La Liga dla tych najmocniejszych jest zblizona do ostatniego roku.

Widać, że przynjamniej jak narazie Atletico zdobywa wiecej punktow niz w poprzednim sezonie. Wtedy zakonczyli sezon "tylko" z 78 punktami.

Pewnie lepiej poczekac jeszcze troche z tezami o "bardziej wyrównaej lidze", bo wprawdzie Villareal i Atletico sa blizej Barcy i Realu, ale do konca sezonu jeszcze troche czasu.

3

Tak samo mam problem z tym stwierdzeniem odnośnie obrony:

"Uważam, że Barça traci mniej goli niż zasługuje na to swoją kołowatą grą obronną. Ogólna jakość defensywy jako kolektywu jest poniżająco niska. Wystarczy chwilowa dekoncentracja, mniej szczęścia niż przy akcji Marcelo z GD i sito z obrony Barçy jest w stanie zrobić nawet Deportivo, piłkarzami sprowadzonymi za łącznie 25 eurocentów."

Rownie dobrze mozna by pisac takie stwierdzenie w poprzednim sezonie, gdzie Barca pozwalała stwarzac szanse rywalom (np. Valencia na CN, Real na CN) - wiec pisanie o mniejszej ilosci szczescia mozna odniesc i do poprzedniego sezonu. Pisanie o sytuajcji Marcelo rowniez mozna przerzucic na sytuacje Juventusu w finale LM. Wtedy nie byloby tych troefów bo przeciez wystarczy chwila dekoncentracji, ktorej i w poprzednim sezonie nie brakowało.

Oczywscie sam nie analizowałem statystyk, ale przydałyby sie jakies liczby odnosnie strzałów rywala na nasza bramke rok do roku / liczba stwarzanych sytuacji przez rywala teraz a w poprzednim sezonie - wg mnie akurat defensywa poprawia sie z czasem trwania sezonu, ale tez nie przeprowadzalem takiej analizy i poruszamy sie wowczas w sferze odczuc.

2

A ja widze akurat w tej ciszy stadionu zbyt wiele tez, których rozwiązanem ma byc Arda i Viadal. Do tego mam wrażenie ze nie zawsze trafnych.

"Obrona obroną, przecież zawsze można strzelić więcej goli niż rywal. Brak skuteczności wystawił Barçę na stratę punktów i spiralę złych wyników. Dostało się głównie Suárezowi z Neymarem. Chcąc być wrednym zapytałbym gdzie w meczach z VCF, Deportivo i Espanyolem był Messi – nie chcę i nie będę. Poza tym znam odpowiedź. "

Autor sugeruje tutaj, ze Messiego nie bylo w tych meczach, a moze ja przypomne:

- mecz z Valencia - Messi zalicza asyste
- mecz z Deportivo - Messi zalicza gola i asyste
- mecz z Espanyolem - Messi kreci obroncami, strzela w spojenie z wolnego, wyklada swietna pilke Neymarowi w polu karnym, z ktora mozna bylo wiele wiecej zrobic

Oczywiscie rozumiem teze naczyn połączonych, i ze slaba gra jednej formacji ma wplyw na inne ale tez nalezy pamietac, ze w poprzednim sezonie pomoc nie zawsze grała jak powinna - jednak MSN dawało radę.

0

na euro akurat byli, ale odpadli w grupie, a nie w 1/4

0

to moze PAtrick Vieira?

0

Przeciez Davids to Holender :) a kiedy Holandia byla MS?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?