mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
z tym ze pamietaj ze Di Stefano w reprezentacji Argentyny zagral zaledwie kilka spotkan - pozniej reprezentowal Hiszpanie
2
Grzmot tylko raz w historii tego rankinug byl na podium - w 2008 roku zajał drugie miejsce.
Mesi natomiast:
w 2014 roku zajał drugie miejsce ze stratą tylko 2 punktów do Kroosa
w 2012 roku zajął trzecie miejsca za Iniesta i Xavim
w 2011 zajął drugie miejsca za Xavim
w 2010 zająl czwarte miejsce (za Xavim, Iniesta i Sneiderem)
w 2009 zajał drugie miejsce ponownie za Xavim
w 2008 zajął trzecie miejsce (za Xavim i uwaga uwga Kapitanem Grzmotem!)
W sumie 3x 2 miejsce, 2x trzecie miejsce i 1x czwarte miejsce.
2
Tylko, ze Lucho pracowal z dobrymi efektami w Barcy B - czego efektem bylo zatrudnienie w Romie.
W przypadku Zidana - najbardziej przemawiaa do mnie dwie rzeczy:
1) Boiskowa wizja jako pilkarza - bardzo dobry pomocnik - wiec ma szanse przekluc to przy okazji pracy trenerskiej
2) Praca jako asystent u Ancelottiego - na pewno wiele sie nauczyl i w tym czasie Real zaliczyl swoj najlpeszy sezon od wielu wielu lat.
1
za Lucho przemawialy 3 rzeczy:
1) Praca w Barcy B - zaczał tam pracować w 2008 roku
2) Praca w Celcie
3) Znajomosc klubu oraz jego filozofii
Przeciwko przemawiał epizod w Romie
0
jesli chodzi o wyniki, to przede wszystkim porażka z Barcelona jest niesamowitą wpadka - przegrac mozna, ale jednak nie w takim stylu z takim rywalem.
Z drugiej strony Mou przegrał 5-0 i nie wylecial, Pellegrini przegrał 1-4 z Liverpoolem i tez nie wyleciał.
Drugim zarzutem moze byc fakt, ze z Beniteza nie wygrali z nikim z topu w lidze, wiec jaka prawidlowosc tu jest i to moglo byc niepokojace.
Natomiast jesli chodzi o wyniki, to nic nie bylo stracone. w LM zrobili plan - wyszli z 1 miejsca - maja latwego rywala w 1/8. W lidze sytuacja punktowa niczego nie przesadza.
Ale wiesz to jest Real - to stan umysłu - jak zwolnili Capello po zdobyciu mistrzostwa i to w taki sposob - tak bolesny dla nas Cules - ale wtedy podobno styl byl nie ten.
0
tak jak pisalem o Zizou nic nie wiemy. Z ta Castilla - wynikow tam nie ma - przyznaje ze nie ogladalem meczów Castilli - nie wiem tez na ile sa tam teraz mocni pilkarze (oczywiscie w stosunku do innych pilkarzy 3 ligowych), wiec az tak bym sie nie sugerowal praca w Castilli - chyba ze masz wiecej informacji na ten temat.
0
Pewnie tak by bylo - zreszta uważam, ze Tito przy swiezosci zwiazanej z przyjsciem Neya i Suareza tez bylby w stanie osiagac sukcesy z Barcą. On znał ten klub i przeciez wiele pomysłów za kadencji Pepa było jego autorstwa.
0
Z Zizou ciezka sprawa - na dobre nic o nim nie wiemy.
Na pewno jako pilkarz wiele dostrzegal na boisku - jezeli przekłuje to na rozwiazania taktyczne, to moze wiele dac.
Dodatkowo mowilo sie, ze pilkarze cenią Zizou i Francuz ma u nich posłuch.
Mysle, ze poczatkowo na Zidanie nie bedzie duzej presji ze strony mediów, bo w przeciwienstwie do Benka dziennikarze go lubia i moga mu dac troche taryfy ulgowej.
2
a co nas obchodzi kogo trener Realu bedzie sadzal na lawce? Dlaczego ma miec jaja zeby posadzic Cra na lawce?
Jezeli uwazasz, ze Cr slabo gra, to po co trener naszych rywali ma robic dobry ruch?
Bez sensu...
0
w tym warto zaznaczyć, ze zatrudnienie Martino było decyzja ktora trzeba bylo podjac szybko, bo sytuacja po naglym odejsciu Tito tego wymagała.
6
przeciez Real wylał Capello mimo zdobycia mistrzostwa - tam naprawde maja sporo problemow ze soba
0
mam nadzieje - Vermalen jest solidny, ale nie jest niezbedny - sowj wiek ma - i swoje kontuzje niestety rowneiz.
10 milionow to bylaby swietna kwota
0
przeciez Real nie raz zmienial trenera w srodku sezonu - przypomnij sobie chocby sezon 2008/2009
0
jako skrzydłowy - Messi tez wielokrotnie był w rankingu wysoko - bo w ramach rozgrywania punktowane sa asysty, a tych Messi i Ronaldo maja sporo.
0
wtedy to nie bylo az na taka skale i nie tyle mediow o tym pisalo
0
Przeciez dziennikarze maja swoje kontakty w klubach - a czasami ktos zklubu da wczesniej cynk danej gazecie.
1
Zidane to bedzie wielka niewiadoma - wlasciwie nikt nic nie wie o jego umiejetnosciach trenerskich - ale zobaczymy. Zawodnicy z pola z duza wizja gry potrafili spisywac sie na lawce trenerskiej - a Zidane duzo widzial na boisku.
0
mozna powiedziec ze zmiana o 180 goli :)
0
to jeszcze czasy Manchesteru, gdzie Grzmot byl faktycznie SKRZYDŁOWYM.
Pozniej udawalo mu sie jeszcze zajmowac miejsca w pierwszej 10 tego rankingu.
3
Jeszcze taka ciekawostka odnosnie rankingu na najlepszego rozgrywającego odnosnie Messiego. Pisalem, ze nie wygral tego rankingu ani razu, ALE:
w 2014 roku zajał drugie miejsce ze stratą tylko 2 punktów do Kroosa
w 2012 roku zajął trzecie miejsca za Iniesta i Xavim
w 2011 zajął drugie miejsca za Xavim
w 2010 zająl czwarte miejsce (za Xavim, Iniesta i Sneiderem)
w 2009 zajał drugie miejsce ponownie za Xavim
w 2008 zajął trzecie miejsce (za Xavim i uwaga uwga Kapitanem Grzmotem!)
W sumie 3x 2 miejsce, 2x trzecie miejsce i 1x czwarte miejsce.
8
Zwyciezcy poprzednich edycji na najlepszego ryzgrywającego:
THE WORLD’S BEST PLAYMAKER
2006 Zinedine Zidane Real Madrid
2007 Kaka Milan AC
2008 Xavi FC Barcelona
2009 Xavi FC Barcelona
2010 Xavi FC Barcelona
2011 Xavi FC Barcelona
2012 Andrès Iniesta FC Barcelona
2013 Andrès Iniesta FC Barcelona
2014 Toni Kroos FC Bayern München/ Real madrid CF
Xavi (co za niespodzianka :) wygral te nagrode najwiecej bo aż 4 krotnie.
12
A tutaj pelny ranking dla najlepszego ryzgrywajacego roku 2015:
RANKING 2015
1 – Lionel MESSI (Argentina / FC Barcelona) 168 points
2 – Andres INIESTA (Spain / FC Barcelona) 91 points
3 – Andrea PIRLO (Italy / Juventus FC / New York City FC) 54 points
4 – Eden HAZARD (Belgium / Chelsea FC) 22 points
Kevin DEBRUYNE (Belgium / VFL Wolfsburg/Manchester City FC) 22 points
6 – Yaya TOURE (Cote Ivoire / Manchester City FC) 13 points
7 – Toni KROOS (Germany / Real Madrid CF) 11 points
Luka MODRIC (Croatia / Real Madrid CF) 11 points
9 – James PODRIGUEZ (Colombia / Real Madrid CF) 10 points
Javier PASTORE (Argentina Paris SG) 10 points
14
Tymczasem Messi został wybranym najlepszym rozgrywającym w 2015 przez IFHHS.
W rankingu wyprzedził Inieste i Pirlo.
TO pierwsze takie wyroznienie dla Messiego.
3
Bez przesady - z Sevilla była porażka - wiec bądźmy choć trochę konserwatywni i uznajmy ze tutaj do wyciagnięcia był plus 1 punkt a nie zaraz plus 3 :)
4
Gdyby , gdyby, gdyby. Rownie dobrze mozna napisac, gdyby Real dzisiaj wygral, gdyby Real wygral z Malaga, gdyby Real wygral z Atletico, itp itd
1
dobre dobre :) ale nie - choc Espanyol jest wsrod tych 6 spotkan. Poza tym
Deportivo, Gijon (dom), Betis (w), Espanyol (d), Granada (w), Atheltic (d)
0
moze Casillas bez s?
0
Taak ;) Wojtek i jego szlugi zatrzymaja Real
0
z Deportivo graja u siebie - to ze my przyfrajerzylsimy nie znaczy ze Real to tez powtorzy
0
i puchar króla