mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Wszystko ok. - ale porównanie Buffona i Bravo i przypisywanie Bravo wygrania lm, Pk i SPE jest mimo wszystko nie na miejscu. Przeciez Bravo nie zagrał ani minuty w tych rozgrywkach - wiec gdzie jest tu jego zasługa w porównaniu np. do Buffona? Do tego chyba warto napisać przy Buffonie finał LM ( rozumiem ze to. Nie trofeum ale to jednak Buffon bronił w Juventusue który dotarł do finału Lm a nie odpadł w rozgrywkach grupowych) W Lm u nas bronił Ter Stegen.
6
Dla przypomnienia mała agitacja - glosujmy na bramkę Messiego :)
Oby zgarnal wszystkie nagrody na gali FIFA
http://m.fifa.com/ballon-dor/puskas-award/
3
Wie ktos na szybko ile spotkan rozegralismy w 2015 roku? Chodzi mi o srednia goli na mecz. Ok juz wiem - 65 oficjalnych spotkan, co daje 2,77 bramki /mecz
0
Akcja Neymara to powinna byc bramka kolejki i jakies top 10 zagran tego roku
2
180 bramek - piękny wynik na koniec tego roku
0
W sumie dobrze, ze to w tym meczu tyle razy nastrzelalismy slupki i poprzeczki, niz w spotkaniu kotre mielibsymy zremisowac 0-0.
7
Bez względu czy to Madryt, Sociedad, czy Betis i tak jest 4-0 :)
0
Mamy kolejny rekord! :)))
0
wiem dlatego o tym nie pisałem - tyle dobrego :)
Z tym PK co by nie mówić beka na całego - zwłaszcza, ze jeden z oficjeli Reali wypowiadal sie jeszcze pouczajaca o przypadku Legii :)))
7
Przestańcie pisać ze dobrze ze Real wygrał bo Benitez zostaje. Teraz jeszcze nie zaczęła sie druga połowa sezonu a niektórych tu pewność siebie jest niebywała. Real wcale nie jest daleko w lidze za nami a w lm maja takie same szanse na wygranie jak my.
0
Transformarkr w przypadku asyst uznaje Bp wywalczenie rzutu karnego czy strzał w słupek po którym ktoś dobił - moze stad ta różnica.
1
I do tego w ataku znowu nie uhonorowano trio MSN - tylko Grzmor jest za Suareza.
0
zwazywszy, ze w 2011 wygral ja Grzmot, a w 2012 FALCAO to mysle ze w przypadku tej nagrody niektorzy mogl miec watpliwosci :)
0
Real popelnil spory blad sprzedajac Mesuta - mysle ze w lidze hiszpanskiej moglby nadal brylowac.
Zreszta cos jest na rzeczy, ze jego liczba asyst jest najwyzsza ze wszystkich graczy w Eurpie od paru lat (nawet 1 czy 2 asyty wiecej od Leo ma)
1
Po sezonue Porto ma mozliwosc wykupienia Tello za 8 mlne Euro. Barca moze jednak w jakis sposob anulowac ten zapis - tak przynajmniej pisaly hiszpanskie media.
Tello w Porto nie ma porywajaych statystytk, ale gra regularnie, wiec minimum 10 mln EUR jest warty . Transfermarkt podaje cene 11 mlne EURO, co mogloby sugerowac, ze mozna by za niego wyciagnac wiecej (moze pomiedzy 15-20 mn). Zwykle kluby placa wiecej niz cena z transfermarktu.
0
Pewnie pomiędzy 5-10 milionów w zależności kto byłby zainteresowany
0
To jest zaskoczenie i to ogromne bo w 2014 loew zdobył mistrzostwo świata a najlepszym trenerem wybrano Ancelottiego (zdobyte 4 trofea bez Ła liga) - a teraz kiedy Enrique wygrał 5 do tego miał bardzo trudna drogę do wygrania LM - to wybierają Wilnotsa - mini ze jedyne co Belgia osiągnęła to kwalifikacja na euro - wiec trochę mało. Do tego tych 9 przeciwników Belgii w 2015 to jednak nie były w większości potęgi czyż nie? Juz prędzej trzeba było wybrać Jorge Sampaoliego.
3
Przeciez sevilla wygrała pare razy ligę Europy, wygrała SPE - atletico wygrało LE i SPE i Real wygrał Lm oraz SPE i kms - czyli Barcelona wygrała około połowy(4xlm, 3xspe i 3xkms) ale inne hiszpańskie kluby tez dołożyły swoje.
0
To prawda, ze zdobyl nagrode FIFA 3 razy, ale tylko raz gdy mial wiecej niz 30 lat. To bylo w 2003 roku i mial wtedy 30,5 roku.
0
Messi juz wiele osiagniec odnosnie ZP zrobil jako jedyny:
Jako jedyny zdobyl 3 ZP pod rzad
Jako jedyny zdobyl 4 ZP pod rzad
Jako jedyny zdobyl 4 ZP
Najmłodszy dwukrotny zdobywca ZP
Najmłodszy trzykrotny zdobywca ZP
Najmłodszy czterokrotny zdobywca ZP
Najwieksza przewaga glosow jako zdobywca ZP (473 do233 CR)
Najwiecej głosów w plebiscycie Zp (473)
Najwieksyz procentow glosow w Zlotej Pilce FIFA (47,88%0
Jest jedynym pilkarzem ktory od 9 lat z rzedu jest w trojce do ZP (od 2007 roku)
Jest jedynym pilkarzem, ktory od 8 lat z rzedu jest w pierwszej dwójce do ZP, w przypadku nagrody FIFA mozna powiedziec ze od 9, bo w 2007 byl w rankingu FIFA (jak jeszcze byl podzial pomiedzy Zlota pilka a nagroda FIFA) na drugim miejscu
0
ja wiem i Ty wiesz, ze CR strzela ogórkom, a nawet jak strzela jak Juventusowi to jest to karny (Bernabeu), dobitka na pusta (Delle Alpi) a kto inny kreuje grę, ale glosujacy moga tego tak nie analizowac szczegółowo. Beda patrzec na to, ze Cristian strzelil 11 jua z w fazie grupowej, jak dolozy kilka Romie, a pozniej cos strzeli w 1/4 to zaraz jeszcze pobije swoje wynik 17 goli w jednej edycji, a to znowu bedzie robic wrazenie i bedzie medialnie przedstawiane. Zobaczymy jak bedzie - mam nadzieje, ze to ja sie myle i Messi zgarnie 10 ZP :)
Takie male doprecyzowanie co do Zidana. Napisales: "miał obok siebie świetnych napastników a mimo to zgarnął on 3 złote piłki "
O ile wiem to Zidane zgarnął ZP tylko raz i było to w 1998, kiedy Francja została Mistzem Swiata - mial wtedy 26 lat. Pozniej juz mu sie to nie udało ani razu.
0
Jasne Messi to Messi, ale Messi to tylko jeden zawodnik a pilka nozna to sport druzynowy i to to tworzy wiele niewiadomych.
Głosowanie na ZP - to jednak tez glosowanie - w ostatnich latach była era Messiego i Ronaldo.
Pamietam wlasnie rok 2013 - Messi wygral La Lige, SPH, do tego byl krolem strzelcow La Liga z 46 trafieniami. Uratowal Barce w meczach z Milanem i PSG, a jednak ZP zgarnal Ronaldo, bo Messiego na jesieni dopadly kontuzje.
Swoja droga 2013 w kontekscie ZP byla i tak bardzo wyrownana:
1. Cristiano Ronaldo Portugalia Hiszpania Real Madryt 27,99%
2. Lionel Messi Argentyna Hiszpania FC Barcelona 24,72%
3. Franck Ribéry Francja Niemcy Bayern Monachium 23,36%
Przy takich niesamowitych wynikach statystycznych Messiego i Ronaldo oczywiscie trofea druzynowe schodzily na dalszy plan (jednak wciaz sie liczyly) - ale tylko dlatego, ze w tych druzynach ktore wygrywaly najwazniejsze trofea (Chelsea 2012, Bayern 2013) nie bylo takiego zawodnika jak Messi czy Ronaldo - ktory siekal gole na zawołanie. Tego nie było od lat w piłce, a to robi niesamowite wrażenie.
Messi nie bedzie juz siekal bramek z taka czestotliwoscia w wieku 30 +, bo bedzie jeszcze bardziej cofniety do ryzgrywania, wiec nie bedzie tez nabijal takich statystyk w kolejnych latach. W takim wypadku zdobycie 10 ZP jest niemal niemożliwe. Jasne sam chcialbym to zobaczyc, ale wazne przede wszystkim zeby kontuzje trzymaly sie od niego z dala, a dalej to mozemy zobaczyc.
Inna sprawa, ze teraz wszyscy szydza z Realu i Cra, ale oni sa wciaz w walce o LM i La Lige i nawet w tym sezonie nie wiemy co sie wydarzy na wiosne. Jezeli Real wystrzeli z forma i wygra LM, to pilka pojdzie pewnie do CRa - bo on swoja liczbe bramek nasieka. A jak pisałem wyzej to wciaz bedzie robilo wrazenie. W pilce moze sie wiele zmienic z sezonu na sezon, co pokazala chocby nasza sytuacja rok temu.
0
sukcesy druzynowe maja jednak ZNACZENIE. Owszem w 2012 i 2013 nie byly kluczowym czynnikiem, ale poza tym od 2007 zdobywca ZLotej Pilki zawsze wygrywal tez LM, wiec jednak maja znaczenie.
Do tego w wieku 33-35 Messi nie bedzie ladowal tyle bramek - a jednak to ma spory wplyw w ostatnich latach na przyznanie ZP. Messi po prostu nie bedzie juz tak spektakularny, a przeciez pojawiają sie nowe gwiazdy - szczegolnie Neymar.
Te 10 ZP jest bardzo malo realne - bo jezeli Messi w latach swojeje swietnosci zdobywa 5 ZP, to raczej nie jest to mozliwe, ze zdobedzie kolejnych 5 w przeciagu nastepnych nawet 6 czy 7 lat.
Do tego z wiekiem moze pojawic sie wiecej kontuzji u Leo, a to jednak nie CR, ktorego wlasciwie omiajaja kontuzje.
Dodatkowo niedlugo moze sie okazac, ze rywalizacja CR- Messi wygasnie, co dodatkowo wsrod glosujacych spowoduje szukanie oddawania glosow na innych graczy - w szczegolnosci Neymar jawi sie jako osoba ktora za 2 3 lata a moze juz za rok zdobedzie ZP.
0
z tymi 10 to jednak bedzie ciezko. Do 28,5 roku zycia Messi bedzie mial 5 pilek - wiec jezeli powiemy ze najwyzszym poziomie bedzie gral jeszcze 5 lat - to raczej co roku nie uda mu sie zgarniac ZP. Pamietaj, ze w pilce wiele zalezy tez od sukcesow druzynowych, a przeciez raczej Barca nie bedzie kosic przez 5 lat z rzedu najwazniejszych trofeów. Do tego dochodzi rosnaca pozycja Neymara.
0
wiem - wlasnie dlatego z grubej rury napisalem :)
3
na pewno w 2011 roku w grudniu. Po przejsciu Neymara byl tez mecz o puchar gampera z Santosem w 2013 - i to byl ostatni mecz z Santosem.
3
Np tego, ze sad arbitrazowy przyzna Realowi racje i dopusci ponownie do rozgrywek PK? :)
1
Zalezy tutaj co mamy na mysli poprzez logike? Jezeli poprzez logike mamy na mysli ze liderem rankingu powinni byc Niemcy - to moze warto uproscic ranking do tego zblizonego do siatkówki, czyli punkty przyznane jedynie za miedzynarodowe turnieje (np. 100 1 miejsce na ms, 30 pkt - 1 miejsce na turnieju kontynentalnym). Chco w tkaim wypadku mzoe sie okazac, ze np. taka Australia jest w pierwszej piatce rankingu. Do tego w jaki sposob wtedy uwzgledniac aktualna forme (mecze eliminacyjne, towarzyskie)?
Wiadomo, ze wielu osobm nie podoba sie, ze Belgia jest na czele, ale sporo meczów na wygrywała - do tego z mś miała osiągniętą 1/4 finału i taki efekt.
Jezlei by pojsc od druzyn ktore na ostatnim mundialu sie dobrze spisaly, to
1. Niemcy - zaczeli przegrywac z Polska, Irlandia - to stracili swoje miejsce (choc i tak wysoko) -
2. Argentyna - fatalnie rozpoczete eliminacje pozbawily ja liderowania w rankingu
3. Holandia (nawet sie na euro nie zakwalifikowali!)
4. Brazylia - problem gospodarza duzego turnieju oraz sredni poczatek eliminacji do ms
Pozniej przechodzimy do druzyn ktore byly w 1/4 MS:
Kolumbia (bardzo slaby początek eliminacji), Kostaryka, Francja (gospodarz Euro) i Belgia.
Mozna powiedziec, ze miejsce Belgii w 8 nalezy sie jak psu buda (byli w 1/4), a dalej widac z czego to wynika.
Zeby nie bylo oczywiscie nie uwazam Belgii za najlepsza druzyne na swiecie :), ale tez chyba nie ma co nadmiernie przejmowac sie tym ranknigiem - zwlaszcza w obrebie kilku pozycji.
2
akurat ranking FIFA jest OBIEKTYWNYM rankingiem i nie ma nic ws[pólneggo ze smarowaniem. Po prostu Belgia odniosła w ostatnim okresie wiele zwyciestw - co wplynelo na ich miejsce. Ten ranking to czyste liczby nic wiecej - nie ma tam żadnego glosowania czy SUBIEKTYWNEJ opinii.
Kryteria tego rankingu sa jasne i obiektywne. Czy sa tam wady? Tak, np. gospodarz danego turnieju zawsze spada w takich rankingach, bo nie gra w meczach eliminacyjnych, a jedynie towarzyskich - jednak rakning nie ma nic do smarowania.
5
Z takich ciekawostek - jutro Trybunal Arbitrażowy będzie rozpatrywał skargę Realu wiadomo w jakim temacie.