2

Tymczasem w nagrodzie UEFA Team of the Year (ost 24h) wsrod napastników:

1. Messi 77%
2. Neymar 54%
3. Grzmot 42%
4. Suarez 39%

0

to jest inny temat, ale nie wiem czy zauwazyles, ale Messiego juz od lat nie liczą sie w tej nagrodzie - moze chodzi o to, ze ma paszport hiszpanski. PAre lat temu ja wygrywal ze 2-3 razy, a pozniej przestali go nominowac. Zobacz ze tak jest od lat w BBVA.

1

Suarez nominowany do 3 napastników, ale przegrywa o pilkarza iberoamerykanskiego z Neyem. Gdzie tu logika:)?

1

I jeszcze Messi zdobyl majstra z Barca wtedy

0

Zupełnie sie nie zgadzam z Twoja opinia - efekty walki można przypisać kilku graczom min temu co wywalczył karnego czy zwłaszcza tym którzy rozklepali obronę Juventusu w pierwszym spotkaniu. Ronaldo w obu meczach zawiódł - wiec przytaczanie spotkań z Juve jest słabym argumentem. Zreszta nikt nie neguje jego wyczynów statystycznych (strzelił dużo bramkę i ma sporo asyst) ale jego gra była jednak w wielu momentach rozczarowująca.

11

Messi znalazł sie po raz 9 z rzędu w finałowej trójce ZP - absolutny rekord. Co więcej od 8 lat z rzędu jest nieprzerwanie 1 lub 2:)

0

Zdecydowanie z tych bramek branka Leo najładniejsza bo to nie była branka przypadkowa. Tak jak James w zeszłym roku pokazał ze takie strzały to dla niego nie pierwszyzna.

0

To byl poczatek cytatu - nie kwestniuje jego asysty z Atleti, a nawet jego gry w rewanżu i

" To że zmarnował jakąś sytuację a nawet dwie a jedną wykorzystał tzn. że nie walczył z Juve?" - napisalem, ze to ze strzelil bramki nie oznacza, ze "decydowal o walce z Juve"

Bo wg mnie nie decydowal - zmarnowal tatme sytuacje i nic wiecej nie wypracowal, a wiecj jego wystepy zJuve byly nieudane.

Ty piszesz o walce - mozna tka napisac o kazym pilkarzu Realyu, ze walczyl i akzdym Juve.

1

To trzeba wesprzeć Messiego raz jeszcze i zaglosować na bramke - zwłaszcza jak odpadła najładniejsza bramka po Messim czyli Marcela Ndjenga.

0

nic nie pisalem o Atletico.

"Byl tym ktory decydowal o walce z Juve?" - to też jest opinia :)

I co wiecej nie zgodze sie z nia.

Tymi ktorzy zdecydowali o walce z Juve byli: ten co wywalczyl karnego - a nie byl to Ronaldo / ten co wylozyl mu patelnie na 0,5 metra na pusta bramke na Delle Alpi.

Slabo - to opinia poparta faktami. Zmarnował swietna sytuacje na 2-0 na Bernabeu. Zmarnowal kontre przy stanie 1-0 na Bernabeu, gdzie zamiast strzelac zdecydowal sie na zupelnie nieudane podanie.

0

Pax : "Ronaldo w LM w ćwierćfinale był autorem jedynej asysty w dwumeczu z Atletico a z Juventusem autorem dwóch, jedynych bramek dla Realu."

to prawda, ale to chyba akurat slaby argument, bo Ronaldo gral w meczach z Juvetnusem bardzo słabo i nie zmieni tego bramka na pustaka z metra i bramka z karnego.

1

mam nadzieję, że to trolling :) i pewnie parę osób chcesz złapać. Ciekawa próba

0

3x na boisku nie bylo Grzmota :)?

Jednego karnego kojarze z Cordobą

0

to pokazuje, ze staty to tylko staty i nie nalezy ich w pilce przeceniac

0

No - Bale 7 asyst więcej, 28 goli mniej ale Ney ma trochę bramek strzelonych z karnych a Bale nie moze ich strzelać

1

Mimo ze wykorzystał szanse to karny słuszny - obrona go zahaczył i było to widać na powtórkach

2

Zahaczony Vasquez wiec można powiedzieć ze słuszny

0

Akurat raczej bedzie i to raczej na 2 miejscu

0

Po faktycznie był kontakt wiec karny sie broni

0

Jaki karny z czapy

0

Bedą sie przytulać jak grzmot strzeli

1

tam bardziej moglo sie sknczyc 3-8 - zobacz jakie setki Messiego wyciagnal wtedy Casillas. ( pierwsza polowa) - no i to byl mecz na wyjezdzie. Ale zgadzam sie ze manita byla niepowtarzalna - pamietaj do tej pory ze w polowie meczu przy wyniku 2-0 dla nas kourinho wprowadzil defenswynego pomocnika zeby bronic wyniku :))))))

3

Maszyna Iwański? No to mozemy oczekiwac głosowania na najlepsze trio na świecie - trio CCC:

1. Cristiano
2. Cristiano
3. Cristiano

2

Czyzby nasze trio MSN miało juz w tym sezonie 43 bramki? :)

0

Swoją droga to jest coś niesamowitego.

Widać było jak Neymarowie zależało na tym aby Leo strzelił swoją bramkę w tym spotkaniu.

Mimo, ze Ney jest najlepszym naszym strzelcem w lidze i ma już 14 goli - to w ogóle to nie ma znaczenia i on za wszelką cenę szuka Leo przy rzostrzygniętym meczu. Teraz to jest mega ważne, żeby Leo złapał odpowiedni rytm i taki dodatkowy komfort - bo zaraz niektórzy by mu liczyli od ilu meczów ligowych ie strzelil gola czy cos takiego :)

1

Mecz z Valencią kluczowy w kontekscie naszego terminarza.

Póżniej mamy dwa mecz u siebie (Betis, Deportivo), wiec tam powinno obyc sie bez straty punktów, ale mam nadzieję, że z Valencia piłkarze utrzymają ten poziom.

Później moze przyjsc chwila odpoczynku.

1

Wlaściwie jedenastka ktora kibice wybrali już sie wykrystalizowala:

Neuer - Alaba - Pique - Ramos - Alves - James - Iniesta - Pogba - Messi - Neymar - Grzmot.

Zalezy ile jeszcze osob zaglosuje i jak zaglosuje, ale jedyna zmiana jaka moglaby zajsc w tej 11 to zastapieienie Grzmota Suarezem. Chcialbym, żeby tak się stało, ale może być ciężko.

5

Z ciekawostek statystycznych pomeczowych:

Messi jest już coraz bliżej wyniku Delio Onnisa (najlepszego strzelca w historii w lidze francuskiej). Onnis strzelił 299 bramek, a Messi w La Liga ma już 290.

Być może będzie w tym sezonie miał szansę prześcignąc najlepszego strzelca ligi holenderskiej - tutaj bedzie potrzebne 21 goli.

Wynik Peyroteo raczej niezagrożony w tym sezonie.

1) Niemcy Mueller 365

2) liga angielska - Jimmy Greaves 357

3) Portugalia - Fernando Peyroteo 331

4) Holandia - van der Kuijlen 311

5) Francja - Delio Onnis 299

1

Swoja droga wlasnie zauwazylem ze Vardy znow strzelil bramke :) To jest kocur w tym sezonie

1

Z cyklu UEFA Team of the Year

Codzienne podusmowanie druzyny roku od strony napadu jak to wygląda:

1.Messi - 73%
2. Grzmot - 44%
3. Neymar - 42%
4. Suarez - 37%
5. Lewy - 34%

Mocny spadek notuja Suarez i Lewy, a Grzmot przecignal Neya.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?