0

Ze Valverde musi odejść, to wszyscy wiemy. Pytanie kto za niego? Tylko kwestia jest jedna, wszyscy wymieniają możliwych kandydatów, mniej lub bardziej realnych. A mnie zastanawia kto BĘDZIE CHCIAŁ trenować Barcelonę? Prezydent patrzy tylko, żeby hajs i marketing się zgadzały, w drużynie są święte krowy, które w większości są nie do ruszenia - patrz Pique, który jest uznawany za króla w Katalonii, Messi, który nie pozwoli, żeby wywalili Suareza, Busquets, który siedzi tutaj, bo mu wygodnie i ogólnie drużyna, jak i struktury klubu potrzebują bardzo dużej restrukturyzacji. Przecież to jest wielkie bagno, w którym może byc ciężko osiągnąć sukces i każdy zdrowo myślący trener o tym wie. Dla mnie chyba tylko Mourinho jest na tyle szalony, żeby to ogarnąć (chociaż nie wiem czy to dobra opcja)

4

@pax to może zamieszczaj, jak niektórzy tutaj, informacje, historie, ciekawostki o określonej godzinie, ja chętnie poczytam

0

@BlauGrana1404 Ładnie wyglada, aczkolwiek nic nowego, oceniając tylko po tym filmie. A ktoś gra w 3? Ja mloce ostatnio dość dużo, 245 poziom mistrzostwa, udręka V

1

@Isso89 jak napiszesz, to pochwal się, chętnie przeczytam!

0

@BarcaInfo popieram zdecydowanie!!

0

tyle znaczy wola ludu. Ten sam typ demokracji co u nas. Niby wybory, niby duza frekwencja, wiec wydawacby się mogło, ze zwycięża demokracja, tylko wyniki inne, niż niektórzy się spodziewali, wiec demokracja w odwrocie i trzeba zrobić, żeby wszystko było po „naszej” mysli

0

@kerouac powtarzała mi ciagle o zaręczynach, a gdy już miałem to zrobic( max miesiąc), to powiedziała ze dłużej czekać nie bedzie

0

@nieprzysiadalnosc 1990, w styczniu kończę 30

2

Panowie, nie mam nawet do kogo napisac... dziś, po prawie 4 latach związku rzuciła mnie dziewczyna... wymieniła mi wszystkie moje zle cechy i zachowania i ze dłużej nie będzie czekać na oświadczyny... Jestem załamany...

0

Czemu po wejściu na fcbarca.com wywala mi reklamę plusa, przez co muszę zamknąć zakładkę i odpalić jeszcze raz?

0

@zagi31 Umtiti, dlatego ze jest solidniejszy, popełnia mniej błędów, jest szybszy i chyba silniejszy

0

@BigShaq ta asysta do Ludovica - poezja. BTW te koszulki na zawsze będą kojarzyć mi się z R10 i zwycięstwem w LM

0

@mercurial2000 dziękuje za wszystkie opinie, widzę, ze jak kupię do 1000 zł, to będzie gitara

0

Pytanie do panów, którzy są po zaręczynach. Za ile kupowaliście pierścionek? Noe chce wydawać dużych pieniedzy, ale tez nie chce żeby był jakiś najmniejszy i najtańszy

0

@gurales szkoda ze taki krótki....

0

Jakie polecacie metody na naukę języka angielskiego? Jakieś programy, książki? Te temat czasami się przewinął, ale zawsze zapomni się taktyka wystawić... Koleżanka mi poleciła księgarnie Edgarda, ktoś coś poleci jeszcze?

2

@A_Gomesinho_21 masz PRAWIE 100% racji, ALE w rolnictwie ceny się drastycznie różnią... dla przykładu powiem tylko, co mnie bezpośrednio dotyczy: za 1 kg mleka zapłaciła nam mleczarnia w tym miesiącu 1,36 brutto, zaś za krowę, która sprzedaliśmy do zakładów mięsnych, dostaliśmy 10,50 zł za 1 kg wagi poubojowej (waga czystego mięsa z krowy to 40~50% całkowitej wagi danej sztuki). Teraz sobie możesz porównać ile dane produkty kosztują w sklepie

13

@A_Gomesinho_21 zagłosuj na konfederacje, wszyscy pozostali już rządzili i nic z tego nie wynikło

0

@xJLx ja zadam tobie tylko jedno pytanie, już pomijając wszystko inne, czy uważasz, ze po upadku większości polskich gospodarstw rolnych - bo powoli to następuje, cena za żywność, typu mleko, mięso, warzywa i owoce będzie podobna do aktualnej?

0

@xJLx a co ty myślisz, ze produkując dziennie około 1000 l mleka będę jeździł z nim na ryneczek i opylal w litrowych opakowaniach, bo jaśnie panisko musi dostać świeże mleczko za psi grosz? Ja naprawdę tyle razy mówiłem, ze zapraszam chętnie do pracy przy 100 szt bydła i za te pieniądze, które rolnik dostaje. A te dopłaty was tak bolą... Gdyby nie te dopłaty, nie byłoby jednego z drugim stać na żarcie... A ze cena jest wysoka, to można podziękować marketom i sieciom zachodnim

0

@TheNekro94 raczej zawsze ściągałem pirata, ale jednak na tym sprzęcie wole pograć w oryginały

0

Panowie, jest prośba o pomoc w sprawie GIER. W tym temacie od kilku lat niestety jestem noga, czasu brak, inne zajęcia, itd. Ale od pol roku mam nowego lapka, bez napędu DVD. Dlatego chciałbym sobie pograć w jakieś starsze tytuły. Jednak z tego co widzę, wiele gier jest jednak jeszcze na cd (chodzi mi o starsze tytuły), a nie chce mi się bawić w przenośny napęd. Jakie jest rozwiązanie takiej sytuacji?

0

@Czak18 Aparatu nie zabrali? No nie zabrali... :D

0

Ależ pięknie grają Serbowie. Słoweńcy zreszta tez , chociaż widać ze jednak mają mniej argumentów. A w Polsce taka ekipa, a atakujący nie istnieli, środkowi tez, rozegranie lipa ... Jedynie przyjęcie i ataki Kubiaka z Leonem były ok (oczywiście nawiązuje do polfinalu)

0

@kamilos1214 ja codziennie rano i wieczorem muszę zapier... hodowla krów to jest tragedia...

0

@NeroTFP dla mnie to powinna dostać max wymiar kary, odechce się kradzieży następnym razem

0

Dziś krótki wpis, zainspirowany wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Cytaty pochodzą z wypowiedzi, których kilkanaście lat temu w rozmowie z ,,Wyborczą" udzielił Belg, Mathi Schenk, który jako nastolatek został wcielony do niemieckiej armii i - nie z własnej woli - brał udział w ,,pacyfikowaniu" Powstania.

,,Wysadziliśmy drzwi, chyba do szkoły. Dzieci stały w holu i na schodach. Dużo dzieci. Rączki w górze. Patrzyliśmy na nie kilka chwil, zanim wpadł Dirlewanger. Kazał zabić. Rozstrzelali je, a potem po nich chodzili i rozbijali główki kolbami. Krew ciekła po tych schodach. Tam w pobliżu jest teraz tablica, że zginęło 350 dzieci. Myślę, że było ich więcej, z 500.

Albo ta Polka. Za każdym razem, kiedy szturmowaliśmy piwnicę, a były w niej kobiety, dirlewangerowcy je gwałcili. Często kilku tą samą, szybko, nie wypuszczając broni z rąk. Wtedy, po jakiejś walce wręcz, trząsłem się pod ścianą, nie mogłem się uspokoić; wpadli ludzie Dirlewangera. Jeden wziął kobietę. Była ładna, młoda. Nie krzyczała. Gwałcił ją, przyciskając mocno jej głowę do stołu. W drugiej ręce miał bagnet. Najpierw rozciął jej bluzkę. Potem jedno cięcie, od brzucha po szyję. Krew chlusnęła. Czy wiecie, jak szybko zastyga krew w sierpniu...?

Jest też to małe dziecko w rękach Dirlewangera. Wyrwał je kobiecie, która stała w tłumie na ulicy. Podniósł wysoko i wrzucił do ognia. Potem zastrzelił matkę.

A tamta dziewuszka, która wyszła nagle z piwnicy, była chuda i niewysoka, jakieś 12 lat. Ubranko podarte, włosy rozczochrane. Z jednej strony my, z drugiej Polacy. Stała pod ścianą, nie wiedziała, gdzie uciec. Podniosła rączki, powiedziała: "Niś partizani". Machnąłem do niej, żeby się nie bała, żeby podeszła. Szła z rączkami do góry. W jednej coś ściskała. Była już blisko, nagle wybuchła jej głowa. Z ręki wypadł kawałek chleba. Wieczorem podszedł do mnie plutonowy, był z Berlina. "Czyż to nie był mistrzowski strzał?" - uśmiechnął się z dumą.

Drugą karną wartę dostałem za księdza. Wysadzaliśmy tylne drzwi do klasztoru - bardzo ciężkie, prowadziły do piwnicy. Klasztor, ogromny budynek niedaleko Starego Miasta, był już bardzo uszkodzony przez bomby i granaty. Wskoczyliśmy we dwóch do środka. Przed nami stał ksiądz. Trzymał opłatek i kielich. Może to był odruch, nie wiem, uklękliśmy, dał opłatek. Wpadł trzeci z naszej grupy, też dostał opłatek. Wlecieli esesmani, jak zwykle strzały, krzyki, jęki. Kilka godzin później zobaczyłem tego księdza w rękach dirlewangerowców. Pili wino z kielicha, hostia leżała połamana. Obsikiwali krzyż oparty o mur. Dręczyli księdza; miał zakrwawioną twarz, rozerwaną sutannę.

Naszą maskotką był kaleki chłopiec, też ze 12 lat. Stracił nogę, ale potrafił bardzo szybko skakać na drugiej. Był z tego bardzo dumny. Zawsze skakał wokół żołnierzy, w tą i z powrotem. Mówiliśmy, że to na szczęście. Trochę pomagał. Któregoś dnia zawołali go esesmani. Skoczył do nich chętnie. Śmiali się, kazali mu skakać w stronę drzew. Widziałem z daleka, jak wsuwają mu dwa granaty do torby. Nie zauważył. Skakał, a oni się śmiali: "Schneller, schneller!" (szybciej, szybciej). Wyleciał w powietrze."
Via Raz proza... z fejsa

1

@Phatro tego nie da się przeczytać nie śpiewając tego

0

@kamilos1214 taktyk, już od jakiegoś czasu tez myślałem żeby coś takiego ogarnąć

0

Fragment książki ,,Wojna Niemców", autorstwa Nicholasa Stargardta.

,,W czerwcu 1942 roku Erna Petri przyjechała z trzyletnim synkiem do Lwowa. Zostawiła rodzinne gospodarstwo, aby dołączyć do służącego w SS męża, i zajęła dworek pewnego polskiego szlachcica pod miastem. Zgodnie z nakazem, iż Niemcy powinni fizycznie podkreślać swoją wyższość nad tubylcami, już dwa dni po przyjeździe Erna obserwowała, jak jej mąż chłostał swych robotników rolnych. Wkrótce ona także zaczęła bić pracowników. Gdy na balkonie dworku z widokiem na ogrody serwowała kawę oraz ciasteczka kolegom męża z SS i policji, rozmowa nieuchronnie schodziła na masowe rozstrzeliwania Żydów.

Latem 1943 roku kobieta wracała z zakupów we Lwowie, gdy zobaczyła grupkę niemal nagich dzieci kucających na poboczu (uciekły z transportu do obozu koncentracyjnego w Sobiborze). Zatrzymała bryczkę, uspokoiła sześcioro przerażonych dzieci i zabrała je do domu, gdzie dała im jeść, czekając na powrót męża."

---

Piękny przykład humanitaryzmu w nieludzkich czasach! Zlitowała się, przygarnęła, nakarmiła. Coś pięknego! Spójrzmy dalej.

---

,,Kiedy mąż nie wracał, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Wsadziwszy do kieszeni stary rewolwer, który na pożegnanie wręczył jej ojciec, Erna Petri poprowadziła dzieci przez las do dołu, w którym, jak wiedziała, rozstrzeliwano i grzebano innych Żydów. Tam ustawiła je w szeregu na skraju rowu i kolejno strzelała każdemu w tył głowy. Zapamiętała, że po zabiciu pierwszych dwóch, pozostałe dzieci „zaczęły płakać”, ale „nie głośno, łkały”.

Nie zabiła ich na miejscu, bo pewnie nie chciała sobie posadzki brudzić. A bo to wiadomo, czy polski robotnik przymusowy doczyści jak należy...? Może ślady zostaną, a po co to. Lepiej do lasu. I tak były zbyt wyczerpane, żeby uciekać.

Źródło: konto na fb Raz prozą, raz rymem, walczymy z propagandowym reżimem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?