misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@misterio nie dziękujcie, wystarczyło, że ponarzekam.
0
Chłopaki chyba grają na zwolnienie Flicka za ten tort...
1
@GeneralXavi Opony powinno się dać oddać w punkcie zbiórki odpadów komunalnych, czyli np. tam gdzie materiały po remoncie jak farby.
1
@Szklaner Angielskie tłumaczenie zawierało błąd. W oryginale masz "Hassen ijou da!", co znaczy dosłownie " ponad 8000!".
11
To już 35 lat od kiedy pierwszy raz padło słynne "ponad 8000".
https://x.com/AnimeTsumi/status/1862653060633280800
4
@NeroTFP1 @Marian_Pazdzioch Po co Barcelona wygrywała ten sekstet, jak nie zdobyła septetu?
1
@AssisMoreira W sumie zabawne, że przyznajesz i nie przyznajesz mi racji na raz pod tym wpisem :P
Oczywiście jest to eksperyment myślowy, bo w makroskali te efekty nie działają na skutek uśrednienia, a Schrödinger mimo przyczynienia się do znacznego rozwoju tej teorii sam podchodził do niej sceptycznie, bo "na chłopski rozum" w makroskali to byłoby dziwne. Natomiast "najcieższy kot" dla jakiego udało się to odtworzyć wyniósł 16 mikrogramów.
https://phys.org/news/2023-04-heaviest-schrdinger-cat-small-crystal.html
Zgodnie z hipotezą de Broglie'a jednak dla każdego obiektu może dojść hipotetycznie do efektów kwantowych, jednak im cięższy obiekt, tym krótsza długość fali i w praktyce nie da się doprowadzić obiektu do takiego stanu.
A czy to jest magia, to bym polemizował. Kiedyś magią był prąd. Ludzkość tak na dobrą sprawę zaczęłą pracować na poważnie nad nauką jakieś 4000 lat temu. Cieżko stwierdzić, gdzie jest limit.
2
@JimMorrisonFCB W jakim sensie? Nic się z nim nie stało. W ramach eksperymentu myślowego jeszcze nie ucierpiało żadne zwierze. Czasem jednak niektórzy fizycy i matematyce lądowali w zakładach zamkniętych.
11
Ciekawostka. Dziś mija dokładnie 89 lat od kiedy Erwin Schrödinger opublikował swój eksperyment myślowy nazywany "kotem Schrödingera".
O eksperymencie przypominałem w jednej z ciekawostek: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14833445#comment-14833446
1
@MessiForeverTheBest z drugiej strony śmiesznie wyglądają te lamenty z okolic lipca, gdzie Francuz miał zjeść ligę z zawiązanymi oczami od pierwszego dnia.
0
Wynik lepszy niż gra, ale w tę stronę, to może być.
6
@Ojciec5tkidzieci Gamper jest mimo wszystko towarzyski, ale co do zasady to ja się zgadzam z Tobą i tryplet to dla mnie 3 najważniejsze puchary. Tu nie ma za bardzo innej definicji.
@tbas Nie napisałem nigdzie, że to słabo, to jest bardzo bardzo dobry wynik. Jednak nazywanie rzeczy inaczej niż stan faktyczny jest bez sensu. Mówisz na bułki chleb, bo jedno i drugie z mąki, więc bez różnicy?
2
@tbas tryplet to jednak określenie dla 3 najważniejszych pucharów. Jeżeli ktoś wygra tylko LM, (co stawia go w roli faworyta do super pucharu Europy i KMŚ), też powiesz, że to tryplet?
0
El-vi-pi zrobił mi wieczór.
1
AVL oskubane z 3 punktów...
0
Fajnie, że AVL wygrywa!
Edit. No nie....
2
@Rust_Cohle [*]
1
Penalti a favor del Liverpool FC.
0
@Pedri16Future Ale kryndż.
1
@Safrani To jest pokłosie dyskusji nad dniem wolnym w Wigilię. Petru stwierdził, że on w Wigilię może pracować no i się tak rozkręca ten temat. Jaki będzie wniosek z tego, że on jest przeciw wolnemu i będzie pracował, w kontekście ustawy o dniu wolnym dla mas? Nie wiem, raczej żaden.
Edit. Dopiero się skapnąłem, że ktoś wyżej to napisał.
2
@Deviler ale, że kto "daliby"? Myślę, że France Futbol dałaby ZP temu, kto zbierze najwięcej głosów. Czy byłby na to szansa, by otrzymał ich najwięcej Lewy? Mając najlepsze staty bramkowe w drużynie, byłaby na to szansa.
1
@macio_944 Na urlopie. Ciesz się wolnością.
1
@Wasacz_ Fajna grafika.
Co do skryptu, to tylko szkoda, że android nie pozwala wgrywać pluginów więc na telefonie nic nie da się zrobić :( Pozostaje liczyć, że IT portalu ogarnie to.
2
@Rafalloxfcb po co on asystował, jak Rambla wydała już wyrok?
0
@MesQueUnClub96 przy swojaczkach będzie ciężko.
0
@PW27 Serio nie pamiętasz Douglasa?
1
Wszystko spoko, ale komu by się chciało zbierać te wszystkie monety do kolejnej próby...
https://x.com/DudespostingWs/status/1861138311596654623
0
@Cvzx 2007? Jak dobrze pamiętam to chłopakiem Giertycha.
11
@michal26 Nikogo nie przymuszasz. Czy ty uważasz, że ginekolodzy dokonujący aborcji robią to z przymusu, a nie z tego że uważają to za procedurę medyczną? Przecież nikt Ciebie nie przymusza, jak będziesz ginekologiem. Możesz w ostateczności zmienić pracę jeżeli jest to jej częścią, a ty masz inne poglądy. Jeśli walczysz o prawa zwierząt, to zatrudniasz się u masaża?
Fakt jest jednak taki, że jest to śmierć na życzenie, która psuje jakkolwiek to brzmi porządek boski, bo tylko Bóg według tej religii zdecyduje, kiedy zakończysz żywot, a nie Ty.
3
@Foton https://wpia.uwm.edu.pl/czasopisma/sites/default/files/uploads/Studia_Prawno_Ustrojowe/2011/13/399-413.pdf jest to śmierć na życzenie, tak jak samobójstwo i jest sprzeczne z nauką Kościoła - to jest jedyny argument Mentzena w tej sprawie. Tyle.