misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
W jednej zmianie wprowadzić Ferrana i De Jonga. Odwaga, którą można zinterpretować jak głupotę =)
0
@Katalończyk 99 Nie mam za co, team Peña.
0
Lewy prawie asysta. Gra pod Wojtka.
0
@Pedri16Future To raczej nie są te same osoby, a każdemu nie dogodzisz. Taki się jeszcze nie urodził.
1
@Trojanek23 Sens jest taki, że nie można obojętnie kogo, bo jak Pena np. odniósłby kontuzje, to ten byle kto wskoczy między słupki. Byłby ryk jak sto piędziesiąt.
1
@AssisMoreira Tzn. zawsze jest tak, że coś jest teorią, dopóki wszystkie elementy ją budujące nie zostaną potwierdzone, lub obalone np. przez obserwacje i skorygowane. Np. grawitacja ciągle funkcjonuje jako teoria, bo jeden z jej elementów, chociażby który nie jest potwierdzony, to istnienie grawitonu, czyli bozonu odpowiedzialnego za przenoszenie oddziaływań grawitacyjnych. Nie można więc wyjść poza sferę teorii, a jakoż nie udało się go ani odkryć, ani stwierdzić, że jest inaczej, to funkcjonujemy między innymi dlatego w ramach teorii, choć o grawitacji każdy się chyba kiedyś boleśnie przekonał, że to nie bajka.
Tutaj bym nie wyrzucał teorii względności, bo istnienie właśnie czarnych dziur, fal grawitacyjnych, czy relatywistki w korekcji GPS zostało już stwierdzone, może trzeba coś jeszcze uściślić, ale wyrzucić teorię, która w większości się pokrywa - bez sensu.
Co do czarnych dziur, to nie wiem i chyba nie wie tego nikt. My na dobrą sprawę wiemy tylko o tym, co się dzieje do horyzontu zdarzeń, "poniżej" są tylko hipotezy, które mogą nigdy nie być weryfikowalne.
1
@AssisMoreira W jakim sensie? Przecież coraz więcej jej elementów się potwierdza doświadczalnie.
0
@MesQueUnClub96 To nie kwestia Twittera. Zrobiłem tzw. proof-of-conecept, który trochę łopatą to naprawia po stronie danego klienta, bo inaczej się nie da z perspektywy osoby bez uprawnień do serwera: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15045151#comment-15045151
Póki co stwierdziłem jeden błąd, kiedy ktoś wrzuci:
tekst link text
Bez żadnych enterów link w sensie w tekscie, to może kawałek postu usunąć, bo podmienia cały węzeł, ale pewnie niedługo to poprawię, jak linki będą się dalej nie rozwiązywać - w każdym razie to marginalny problem, bo tylko jeden typ tak wrzucił link. Niestety dla mobilek nadal brak rozwiązania, bo nie da się pluginować przeglądarki.
1
@Filipem Tak, masz rację. Analogicznie jest ze Słońcem. Jeżeli zgaśnie w chwili, gdy skończysz czytać to zdanie, to dowiesz się o tym za nieco ponad 8 minut.
W każdym razie nie bardzo mnie interesuje jej wygląd obecny, bo taka informacja jest dla nas zupełnie niedostępna, ale to co możemy odczytać będąc tu na Ziemi. Gdyby "od zawsze" świeciła jaśniej to nadal by wyglądała w zbliżony sposób jak na zdjęciu, bo obserwacje w podczerwieni na podstawie których wygenerowano ten obraz też są ograniczone szczególną teorią względności.
6
@blakkudium Ciągle się zastanawiam czy aby na pewno FFP powstało aby chronić kluby przed niewypłacalnością. Bo jak zagra w jednych rozgrywkach, a w innych nie, to już będziemy wypłacalni?
1
@Roobo Korzystne zdjęcie.
2
@xvcWinterSoldier Tak, ale będziesz widział punktowe światła praktycznie. Jak w przypadku każdej galaktyki.
EDIT.
Gwiazdy rozrzucone w spiralach generują po prostu zbyt mało światła, by mogło się ono przebić dla ludzkiego oka aż na Ziemie, więc te wszystkie "zdjęcia", to nie są defakto fizyczne zdjęcia, gdzie fotony wpadają przez obiektyw, tylko wykonują się je w podczerwieni, itd. a dane te potem są obrabiane komputerowo.
EDIT2.
W sumie to ciekawa rozkmina, że jako jesteśmy na kursie kolizyjnym, to kiedyś zaczniemy (o ile ludzie będą istnieć) ją widzieć w powyższy sposób, ale musi być znacznie bliżej - zastanawiam się jak duża wtedy będzie, ale nie mam ani żadnych wyliczeń, ani nawet danych o które można je prowadzić.
13
Ciekawostka. Tak wyglądałaby galaktyka Andromedy na nocnym niebie, gdyby była jaśniejsza. Pomimo że dystans wynosi nieco ponad 2,5 miliona lat świetlnych, jest ona tak duża, że zajmuje ponad 4 razy więcej miejsca niż Księżyc. Szkoda w sumie, że światło z różnych galaktyk na tym dystansie jest zbyt słabe, aby obserwować je gołym okiem. Takie spirale niewątpliwie urozmaiciłyby nocne niebo.
2
@AlphaNumeric w zależności od subiektywnych poglądów pytanego jedno z tych rzeczy jest dobre, a drugie niedobre.
3
@Michael24 Even with penalty I wouldn't score, so give me maybe ballon d'or?
1
@Kapitan hawk Coś w tym jest: https://i.chzbgr.com/full/9470007040/h635AAEC3/dog
0
@Hindus a 1+1 = 2, czyli miejsce Realu teraz i na koniec ligi. Nie ma przypadków, są tylko dziwnie zbudowane pytania.
25
I po co kibice Realu robili sobie nadzieje naszym słabym listopadem, skoro i tak przegrali z Athletic Club de Bilbao?
3
Mbappe to już psycha zjechana.
2
@ali3gator A jak miało być, jak to 6-1 było?
1
@michal26 Rozważaliśmy. PKP w tym roku zakontrktowało w polskich firmach 15 mld w sumie. https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/pkp-intercity-oglosilo-pierwszy-w-swojej-historii-przetarg-na-pietrowe-elektryczne-zespoly-trakcyjne.html
Co się dało zakontraktowano w Polsce, co nie trzeba na zewnątrz takie są realia gospodarki, która nie jest samowystarczalna. Pomyśl tak, czy ten post ominąłby Ciebie, gdyby zakontraktowali Chiny, Japonie, Rosję, Hiszpanię? Pewnie tak. Twoją uwagę przykuli Niemcy, bo zabolało w serduszku.
Zrobisz dobrze swoim komórkom jak przestaniesz czytać wpisy pokroju Płaczka.
16
@michal26 Dobrze Michale, teraz połączyłem kropki i włączyłem myślenie. Skoro Ty nie wiesz po co nam piętrówki, to chyba już dowodzi szwindlu i jest definicją proniemieckości. Jak mogłem być tak ślepy. Dzięki.
5
@Kapitan hawk Po przeczytaniu tego artykułu mam tylko wniosek: człowiek człowiekowi, wilkiem. Stworzyć oprogramowanie do pociągu, żeby "psuły się" w serwisach konkurencji. I to polskie firmy... brak słów.
8
@michal26 Ja tu widzę definicję delulu.
@arasz1819 Bo były restrykcje których te firmy nie spełniają, więc konta o wiadomych poglądach kręcą już spin, że to napewno wymagania nie wynikające z realnych potrzeb, a żeby ukrócić polskich producentów xD
https://www.money.pl/gospodarka/kontrowersje-wokol-przetargu-na-pociagi-dla-pkp-intercity-ministerstwo-sie-tlumaczy-7099255462406816a.html
2
@HypeR Pięknych.
0
@ronni37 Nie wiem skąd Ty wziąłeś, że ja winię za tę sytuację szeregowych górników, ale jak to wskażesz, to będę wdzięczy.
Głównie się do tego przyczynili rządzący. Jest tylko jedna różnica miedzy 800+ czy dopłatami górników, dla których można jednak nie lubić górników. Jak będą likwidować (o ile będą) plus, spodziewasz się strajków ogólnokrajowych? Górnicy swoimi działaniami sami sobie dopisali taką łatkę i się ich postrzega tak nie inaczej. Ciągłe dej, dej, dej, dopłać, trzynastka czternstka, dwudziestka i blokowanie ulic. I ponieważ nie chce mi się już prowadzić tej dyskusji, bo widzę, że Ciebie nie przekonam, że jest sens krytykować coś na co nie masz wpływu, to że ktoś ma interes to i tak powinno się o tym mówić. Rozumiem, że jak coś jest negatywne w Twoim życiu i masz marginalny wpływ na to, to przyjmujesz to i jest dobrze. No nie każdy tak ma. Jeśli wychodzisz z założenia, że i tak dalej będzie to utrzymywane, bo i tak się nic nie da zrobić, no to z takim podejściem i brakiem podjęcia tematu czy społecznych nacisków, faktycznie nic nie będzie się dało zrobić. W końcu w twoim myśleniu teza jest założeniem, a złożenie tezą.
Fakty są takie, że się z nimi obchodzi jak z jajkiem przez ich terroryzm w postaci strajków. I społeczeństwo będzie mieć o nich negatywną opinię, więc możesz się przygotować, że takie posty będą się pojawiać i skoro według Ciebie nic się nie da zrobić, to nie brać udziału w tych dyskusjach. Po co? Przecież nic nie da się zrobić.
PS Ostatni post w temacie, bo nie widzę sensu w dyskusji, bo nie ma argumentacji, które Ciebie przekona. Przynajmniej już nie na tym etapie dyskusji.
1
@Gronek Sądzę, że nie. Pena musiałby zawalać mecz za meczem, a tego nie robi.
0
@GigiAmoroso Pomyśleć, że nieironicznie można było kiedyś napisać Dembele > Rafinia i w ogóle rozważało się, żeby zostawić Francuza.
0
@ronni37 Piszesz o nagłym zwolnieniu ludzi. To niesamowite, że zarządzających kopalniami nagle zaskoczyło to, że węgiel jest coraz głębiej, a koszt wydobycia z każdym metrem w głąb rośnie. Chyba tylko najtęższe umysły tego świata mogły przewidzieć, że wygaszanie trzeba było rozpocząć dawno temu. Dodatkowo zamiast redukować wydatki, to się je podnosi przez kolejne dodatki górnicze.
Rozumiem, że następnym argumentem będzie, że no tak powinni, ale mamy sytuację zastaną, więc odrazu odpowiadam. Co mnie to obchodzi i czemu mam do tego dopłacać? Wiele zawodów wymarło, wiele osób kończyło z dnia na dzień na bruku, szukając zatrudnienia, bo firmy czy całe sektory upadały, ale na górników trzeba chuchać i dmuchać.
0
@ronni37 Odnośnie pierwszego jakie to ma znaczenie? Poza tym kiedy należy powiedzieć dość?
No nie da się. Ananasów też nikt nie sadzi. Jednak ktoś uparł się, żeby dopłacać do węgla.