misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@Kgorecki2500 Nazwisko zobowiązuje w tym przypadku.
0
@michal2007 Myślę, że mimo wszystko City. Ale może być to ciężki mecz dla widza.
0
@AxelF Dodam, że jeśli mi nie wierzysz, to możesz uwierzysz czatowi GPT.
https://zapodaj.net/images/96b24cc34979b.png
PS Też na początku źle zinterpretowałem operacje kubitowe i wydawało mi się to możliwe, dopiero po głębszej analizie doszedłem do tego, że zmiana stanu kwantowego, to nie jest przełączenie miedzy 1 a 0, więc druga osoba nic z tego nie odczyta bez operacji odtworzenia, a do tego trzeba jakoś wysłać z punktu A do B, pomiar sprzed zmiany.
7
@macio_944 Przeczuwam gorące.
0
@AxelF Nie możemy.
https://en.wikipedia.org/wiki/No-communication_theorem
Chodzi o to, że mimo zmiany stanu ta zmiana jest nierozróżnialna od szumu, póki nie przepuścisz jej przez macierz Pauliego, a do tego potrzebujesz obu pomiarów.
To trochę tak jakbyś nadawał coś nadświetlnym gołębiem, tylko gołębie w losowych momentach uciekają Ci z klatki.
Edit. Tutaj masz jeszcze, jak działa protokół, bez odtworzenia macierzą nic się nie dowiesz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Teleportacja_kwantowa
1
@marcin62 Nie wyrażam zgody, bo w 2026 ma być drugi sezon DMC.
0
@Kgorecki2500 Za dzieciaka wiele rzeczy wydawało się top, mądrość przychodzi z czasem :)
3
@Kgorecki2500 Wygląda jak typowy burger z maka. Jest jeden plus, ością się nie zadławisz, bo stwierdzono brak ryby.
3
Tutaj jeszcze wytłumaczenie, bo mam wrażenie, że dużo ludzi nadinterpretuje "ograniczenie" prędkości światła. Jakieś kilka pierwsze minut materiału od początku.
2
@AxelF O ile obserwatorzy nadświetlni są możliwi według teorii relatywistycznej, to przesyłanie informacji szybciej od światła jest w zasadzie logicznie niemożliwe. Sama nadświetlność już zaburza relację przyczyna-skutek, a wtedy nie da się kontrolować medium, żeby przesyłać sensowną informację, która byłaby odróżnialna od szumu informacyjnego.
1
@FCBparasiempre Walencja gra średnio, mimo wszystko trzeba powiedzieć, że gramy u siebie – tylko 3 punkty.
0
@JordiAlbion Musisz dekarboksylować kwas ibotenowy, bo to on jest trujący – ale tak suszenie jest jedną z opcji, są też jednak inne. Nadal jednak nie polecam, bo osoby, które nie wiedzą, co robią, mogą sobie zaszkodzić i powinny zbierać tylko grzyby powszechnie jadalne i tylko takie, jakie znają.
1
@macio_944 Odkładając żarty na bok, można uzyskać efekty halucynogenne, ale jakby co to nie polecam i nie zachęcam.
0
@gumaz zdarzyło się zapłacić, a czas według teorii Einsteina jest względny.
0
@pride1899 Poniżej @DonCarletto Rozpoczął wątek i wygląda, że tak.
0
@DonCarletto Ciężko, żeby action shonen opowiadał jakąś wybitną historię. Zastanawiałem się, czy iść, ale na zastanawianiach się skończyło, póki co.
24
Podziwiam za kreatywność, bo po lukach pasowało.
2
@Ku84fcb Mecz z 2009, kiedy Iniesta wyrzucił z Ligi Mistrzów Chealsea golem w końcówce.
1
@Kgorecki2500 Königsberg.
0
Twitter czasem potrafi podrzucić złoto. Właśnie mi przypomniał, że kiedyś KoЯn gościnnie wystąpił w serialu Detektyw Monk.
1
@Stinger_ Dobra, dobra jak on jest taki GOAT, to niech zmieni bieg albo wciśnie hamulec.
0
Dobra ostatni suchar na dziś z okazji #DzienProgramisty
Zamknąłem zgłoszenia, i choć ledwo żyje, to jest sobota, więc piwko piję.
1
@Kazragore I tak jesteś ich kibicem dłużej, niż ktokolwiek stąd :P
1
@clyde Ujmując to prościej, jeśli zostawisz metalowy widelec na patelni, albo włożysz go do kontaktu, to wiesz, co się stanie. Jednak z drewnianym mieszadłem nic nie będzie. To dlatego, że jak coś jest izolatorem, to jest zarówno cieplnym, jak i elektrycznym, a jeśli jest przewodnikiem, to też dla obu zjawisk. Tak uważano, ale wygląda, że grafen, czyli alotrop (przyp. odmiana jakiegoś pierwiastka chemicznego, która występuje w tym samym stanie skupienia co inne, ale ma odmienne właściwości fizyczne i chemiczne) węgla łamię tę zasadę.
Dzieje się tak w sumie w sumie nie do końca wiadomo z jakiego powodu poza tym, że obserwuje się, iż jego elektrony zachowują się niczym cząstki rozpędzone niemal do prędkości światła. Wtedy na skutek bardzo dużej energii taki gaz (bo często w zderzaczach rozpędza się atomy wodoru) zmienia stan skupienia w taki relatywnie niedawno odkryty 4 stan skupienia – plazmę. Wtedy taki wodór jest w stanie przewodzić prąd – wygląda, że w grafenie też dochodzi do podobnej sytuacji, ale nie trzeba nic robić.
4
@buglikos Na Anoeta z Barcą i tak zagrają mecz sezonu.
8
Ciekawostka. Naukowcy po raz pierwszy zaobserwowali sytuację, która według obecnego rozumienia fizyki jest w zasadzie niemożliwa, podważając przy tym prawo Wiedemanna-Franza. Uznaje się bowiem, że kiedy rośnie konduktywność elektryczna, to wraz z nią musi rosnąć konduktywność termiczna. Jednak jak zauważono dla ultra czystego grafenu, podczas gdy jego przewodnictwo elektryczne rośnie, to przewodnictwo cieplne maleje. Jak stwierdzono, dzieje się tak, gdyż elektrony w takim grafenie zachowują się niemal, jak idealny płyn kwantowy. W zasadzie można by powiedzieć niczym plazma kwarkowo-gluonowa, co dotychczas obserwowano wyłącznie w akceleratorach cząstek, takich jak ten w CERN.
Artykuły:
- https://www.nature.com/articles/d44151-025-00170-7
- https://www.sciencedaily.com/releases/2025/09/250912081319.htm
WP: https://arxiv.org/abs/2501.03193
2
Po komentarzach widzę, że na zdrowie wyszło darowanie sobie mecz Realu. Jest dziś coś ciekawego poza włoskim starciem?
0
Chyba Rumunia spuchła, ale mogę się mylić.
0
@marcin62 Nie grałem w remake, ale patrząc na to wolałem wersję jRPG.
1
@FCKubanczyk89 Widzę, że nocny post spadł za brak opisu. Fajny reference który dopiero teraz wyłapałem.
Damn, I miss you Chester
Sending love from my bass compressor
Ground control with a soul like Bowie
And I'll chop you up if I'm under pressure