0

0

@Kengo Biorąc pod uwagę format głosowania, to nie rozumiem, co to zmienia. Francja zapewne nawet nie będzie decydująca.

4

@Kinginiesta Sprawa nie ucichła, po prostu nie zostali ukarani.

12

@Starrk Nie, ale za to zaczyna mi wywalać takie filmiki na głównej – nie nadążam tego syfu blokować.


1

@clyde Obojętne, nie zaglądam nikomu w paszport i nie generalizuję stereotypami po narodowościach.

0

@directedbyfcb I gave you my Haart but the very next day Erathia got slayed.


0

@maroon w korpomowie task to zadanie – w sumie tak jak po angielsku, bo większość tych zwrotów jest po prostu żywcem wyjęta.

2

@fart Janusz dziś jakiś niezdecydowany, dwa posty usunięte.

8

Wszystkie obowiązki są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.
https://x.com/sernique_/status/1965714664849072432

0

@Sulimo Lubię, ale skład to cukrzyca typu 2.

19

Intrygująca trajektoria lotu piłki.


0

@Popitek12 Ja wole E330.

2

@clyde Postaram się ogólnikowo – bez spojlerów.

Zaczynałem od animacji i fakt pierwsze 3 odcinki to jest lekka konsternacja, o co chodzi. Potem zaczyna być już dużo lepiej, bo strasznie pośpieszyli do tego co dzieje się w 3 odcinku. Jakby odnieść to do książki co wrzuciłem powyżej, to właśnie dzieje się na jej końcu (500+ stron). Nie mniej to nie tak, że jakiś ważnych wydarzeń brakuje, np. odcinek 4 dosłownie potrafi połączyć wydarzenia z rozdziału 6 i 90 (które będą w drugiej książce) to dlatego, że one są logicznie powiązane jeśli chodzi o wątek przyczynowo-skutkowy i nie zdecydowano się serializować tego w kolejności z książki, tylko zebrać powiązane wydarzenia z różnych rozdziałów w jeden odcinek, żeby tego wątku nie rozwlekać. Dlatego jak ktoś najpierw czytał, a potem oglądał, to może mieć wrażenie po 5-6 odcinkach, że coś ważnego pominięto – pojawia się to później.

PS Zapowiada się, że takie podejście do serializacji może się zmienić w drugim sezonie, bo go zapowiedzieli na 30 odcinków, więc może być tak, że teraz akcja zwolni na tyle, że będą narzekania w drugą stronę...

2

@clyde A to też tak miałem, ale po dwóch odcinkach przechodzi. W moim przypadku możliwe, że efekt był nawet gorszy, bo uczyłem się japońskiego 4 lata w szkole językowej.

Tak czy inaczej, zwracając podziękowanie za polecenie Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin (jestem na 8 odcinku, naprawdę spoko), polecam wskoczyć w świat LOTM, bo po w zasadzie dobiegającym już pierwszym sezonie i tych 10% nowelki stwierdzam, że to już w tym momencie zaczyna wypychać FMA: Brotherhood z mojego TOP 1. LOTM-a będą serializować do 2035, a potem jest jeszcze ponoć lepsza druga część Circle of Inevitability, więc patrząc na sukces w liczbach, jaki to odnosi już teraz, będzie pewnie kontentu do 2050.

PS Wychodzi dubbing angielski, może to nie być głupi pomysł, bo świat jest mocno inspirowany na wiktoriańską Anglią.

0

@ProMILs @cchesterr43 Klasykiem z "lekcji" informatyki to było: Achtung, die Kurve!

0

@clyde Jeżeli oglądasz z napisami, to nie do końca ogarniam sens czekania na japoński dubbing.

2

@DragonxNF To znaczy ja co 3 miesiące zmieniam profilowe w rozkładzie sezonowym na to co uważam, że będzie najlepsze/najbardziej wyczekiwane jeżeli chodzi o animację wschodnią.

3

No i w końcu dotarła. Trwało to tyle, jakby sprowadzali ją z samych Chin.
https://zapodaj.net/images/752ff1f017f99.jpg

Co prawda przeczytałem już wersję webnovelową na necie do 134. rozdziału, a w pierwszej części dostajemy ich tylko 76. Nie mniej biorąc pod uwagę, że wydawcą jest Yen Press można oczekiwać, że pod względem językowym oraz składniowym będzie to znacznie lepsze doświadczenie czytelnika. Czy tak będzie? Sprawdzę. Szkoda tylko, że tak późno ogarnąłem, że zrobią profesjonalny przekład.

PS Pakowanie książek przez Amazon to jakiś żart albo eksperyment społeczny. Pierwszy i ostatni raz stamtąd książki zamawiam.

0

@RoberDzik Jesteś jednak progresywnym reformistą. Każdy zinterpretuje jak mu wygodnie.

0

@TaughtMule Czekam jeszcze na wypowiedź Marcina Roli w tej sprawie, bo nie wiem, czy zmieniać spodenki na dłuższe.

1

@ranger3120 Nie ostrzyłem, zapewne jak w każdej innej kosiarce tylko, że cięższej. Potrzebujesz to jakoś podnieść na bok do 45 stopni, odkręcić śrubę trzymającą nóż. Dla bezpieczeństwa zawsze dobrze w takich urządzeniach wyjąć świecę (odłączyć fajkę), bo rozruch jest mechaniczny, chociaż nie wiem, ile trzeba byłoby mieć siły, żeby płaskim oczkowym kluczem zakręcić, żeby odpaliło.

0

Robimy ich tak na narodowym w listopadzie?


4

@MirusAmisz @kulek22 @BulaKG To pozdrowił mamę z tatą...

3

@PIWOSZ89 Opisz rozwiązanie problemu milenijnego. Świat będzie Ci wdzięczny.

0

@Walker Oryginał w E-dur, tutaj fajny skrótowy "cover" w D-moll.


1

@kamilop To przecież jakieś troll konto.

5

@macio_944 Camp Nou do grudnia!

2

@Frimpong Po co oni wygrywali z tą Bośnią i Hercegowiną, jak teraz przegrywają?

1

@PIWOSZ89 Wierzę w nich bardziej niż w kopaczy w meczu z Finlandią w tym samym momencie (rozpoczęcie meczu) :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?