4

Dziś futbol zwycięża na ten moment. Opinia niepopularna.

1

@FabianekMrozek Czyli już zaczynamy mieć insight jak wyglądają te modele.

1

@Culer9002 Ależ Pan zezłomował @michalgajdek

0

@Korsain Dochodzem.

2

Czy to będzie pogrom? Oby.

2

Widzę po raz pierwszy Linkin Park w takim składzie. Nigdy za specjalnie ich fanem nie byłem. W kawałkach "starych" dziewczyna jakaś bez życia jest, ale ma tę przewagę, że nie zajeżdża głosu jak Bennington, który po kilku kawałkach po prostu piał. Byłem kilka razy na koncercie i czasem nie dało się tego słuchać od pewnego momentu, ale tutaj no ciężko się przyczepić do czegoś bo technicznie poprawnie i czysto.

0

@Kgorecki2500 To z ciekawości kogo wtedy mimo to obstawiasz?

0

Dopiero teraz nadganiam informacje i widzę, że DOGE spadł z rowerka. Czyżby tanie, niebiurokratyczne państwo, które efektywnie wydaje pieniądze, było utopią, skoro przerosło największego wizjonera od czasów Nicolii Tesli? Ja w szoku.

1

@pt9 Ty dzwonisz do Čeferina, a @Luciano99 mówi.

0

@Aragorn33 Jest HotA i HD mod. Bez tego nawet nie warto dotykać.

5

@fart Według danych nie ma na świecie gorszej efektywności wydobycia węgla niż ta w Polsce. Węgiel kamienny już jest najdroższy na świecie, a zasada wygląda tak, że jak się go wydobywa, to jest on coraz głębiej, więc efektywność tylko spada. Górnicy jednak dostają podwyżki ponad przeciętne, co wpływa jeszcze dodatkowo na jego koszty. Odpowiedź na to pytanie jest raczej retoryczna.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wydobycie-spada-pensje-rosna-problem-z-gornictwem-sie-poglebia/bjbs5mq

16

Ten pies ma dla Ciebie questa.


0

@Trojanek23 Pozwolisz, że sobie zostawię tutaj taktyka.

2

@fart @Deviler W psychologii istnieje coś takiego jak efekt potwierdzenia (ang. confirmation bias). Kiedy ktoś wyrobi sobie zdanie na jakiś temat, ciężko jest je zmienić i preferujemy wtedy ogólnie informacje, które będą zgodne z naszymi wcześniejszymi założeniami. Ogół badań jednoznacznie potwierdza, że u konserwatystów ten odsetek jest większy, co nie powinno dziwić przy ogólnie pojętej niechęci do zmian ludzi o tych poglądach.

6

Kibice podczas meczów Barcelony Flicka z minionego sezonu be like:


2

@Kubsoleon Reklamy są osadzane przez zewnętrzny komponent reklam Google'a i będąc tylko pośrednikiem, który wstawia go na swoją stronę, nie ma się nad tym pełnej kontroli. Google pozwala ograniczyć tylko takie tematy:
* Alkohol,
* Randki,
* Hazard,
* Ciąża i rodzicielstwo,
* Odchudzanie.

1

@PatrychoO Nie rozumiem trochę tego komentarza ESA pracuje nad Themis.

9

Chiny też już pracują nad rakietami wielokrotnego użytku. Póki co lądowanie w wodzie.



https://www.globaltimes.cn/page/202505/1335084.shtml

1

@MesQueUnClub96 Clocks i wszystko jasne.

2

@Hosh To ludzie żyjący w ciągu następnych ~640 lat załapią się na ciekawy widok, ale tylko wybrani.

7

Ciekawostka. Betelgeza to czerwony nadolbrzym w gwiazdozbiorze Oriona, oddalony około 640 lat świetlnych od Ziemi. Jest to też jedna z najjaśniejszych gwiazd na niebie. Jest tak duża, że gdybyśmy umieścili ją w Układzie Słonecznym w miejscu Słońca, pochłonęłaby Jowisza. Szacuje się, że w skali kosmologicznej jest już na końcu swojego życia i w ciągu ~100.000 lat zakończy swoje istnienie efektowną supernową. Poniższy filmik symuluje, jak będzie wyglądać nocne niebo na Ziemi, kiedy do tego dojdzie. Będzie ją widać gołym okiem nawet za dnia, bo jej jasność osiągnie mniej więcej połowę jasności Księżyca w pełni i będzie to trwać kilka miesięcy.


2

@macio_944 Wojsko może i nie wyjdzie, ale pobojowisko będzie.

2

@Tarnowitz Sił starczyło na godzinę. Trzeba docenić przygotowanie Flicka.

2

@Coutinho007 Zupełnie bez sensu, ja bym zastąpił Xaviego Iniestą, a Iniestę Xavim i essa.

0

10 melonów strzela.

1

@Matheu12 przewiduję jeszcze conajmniej 72h post-wyborczego aftermathu, to się tak szybko nie skończy.

3

@domin682 Bo w tych przepychankach nie chodzi, żeby kogoś przekonać, tylko dowalić drugiej stronie. Dziś widziałem taką wrzutkę skłaniającą do refleksji nad dyskusją w internecie.


4

@CLS63AMG Faktycznie ten program może być specjalny, a co najmniej specyficzny.

0

@Walker Technicznie tak, tutaj już dawno trzeba byłoby pozyskiwać surowce ze wszystkich planet US lub mieć metody syntezy protu w pierwiastki co najmniej takie jak żelazo i węgiel.

7

Artystyczna wizja megalitycznej struktury pośredniej pomiędzy pierścieniem Nivena a sferą Dysona. W założeniach (choć bardziej adekwatne na teraz byłoby powiedzenie w wyobrażeniach Sci-Fi) taki obiekt miałby pozwolić wykorzystywać 100% mocy gwiazdy centralnej (Słońca).



Jak sądzicie, ludzkość kiedyś dotrze do takiego etapu, że będzie w stanie pozyskiwać praktycznie całą moc Słońca, czy to tylko bujda na resorach i nigdy nie będzie to możliwe? Według szacunków Słońce produkuje 384,6 jottawatów energii (3,846 ×10²⁶ W), czyli mniej więcej odpowiednik 4600 miliardów bomb zrzuconych na Hiroszimę – i to w każdej sekundzie swojego działania.

Z takich ciekawostek jeszcze właśnie po takich megalitycznych strukturach wokół gwiazd naukowcy próbują znaleźć inteligentniejsze (bardziej rozwinięte) formy życia, bo będą one w istotny sposób wpływać na okresową jasność gwiazdy. Nie mniej to nasze dzisiejsze wyobrażenie takiego hipotetycznego procesu. Możliwe, że w ogóle nie tak będzie się pozyskiwało energię z gwiazd, tylko zostanie wymyślone coś zupełnie innego, czego dziś nawet nie możemy sobie wyobrazić, żeby to zwizualizować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?