0

Moim zdaniem transfer tego Douglasa śmierdzi na kilometr, a zarząd zasłania się FFP, żeby zamknąć gęby kibiców i wytłumaczyć jakoś tę idiotyczną decyzję. Szykuje się kolejny wałek. Strasznie frustrująca jest postawa socios w Katalonii, zamiast j****ć pięścią w stół i wywieść na taczkach cały obecny zarząd, pozwalają im na tak perfidne niszczenie naszego klubu od wewnątrz.

13

Hahahahahaha :D Zabawne! Do teraz mam przed oczami jak zostałem uspakajany, że po transferze Suareza przyjdą same asy do obrony. Macie swoich asów, chłopaki! :D

Mathieu za 20 baniek, który rzeczywiście byłby spoko, jako 4 stoper i zadaniowiec na lewej. O fajkach nic nie napiszę, ale to co powiedział, że to jego sprawa osobista to chyba największa beka i ośmieszenie klubu przez naszego piłkarza od dawna.

Vermaelen który był najbardziej niechcianą i wyśmiewaną opcją, bardziej nawet niż Agger.

Douglas, k***a mać, jak ja mam to skomentować?!

Nie wiem jak śmiecie pisać o dobrym okienku. To jest ośmieszenie, a nie dobre okienko. Dostaliśmy Suareza, zbanowanego na 4 miesiące żebyśmy zatkali mordy i żeby wydawało się, że zajebiście. Całe szczęście, że Rakitić chciał grać właśnie w Barcelonie, bo gdyby trzeba było się realnie zmierzyć z Atletico i Realem to nawet z tymi biedniejszymi byśmy przegrali walkę o niego.

Przypominam jeszcze na marginesie, że najważniejszą formacją od której wszystko się zaczyna i bez której NIE MA sukcesów to defensywa. U nas ta defensywa równa się z sytuacją ekstremalną - zazwyczaj ratowaniem akcji trudnych do powstrzymania albo ekstremalnie trudnych. (dla zapominalskich - chcemy zastąpić Puyola i Alvesa - dwóch piłkarzy z absolutnego topu w XXI wieku na swoich pozycjach)

Trochę się zagrzałem, więc dodam, że oczywiście od momentu potwierdzenia transferu staram się na wszystkich naszych piłkarzy patrzeć jak najbardziej przychylnym okiem i traktować na równi z całą resztą ekipy i żywię szczere nadzieje, że LE i tak zrobi z tego mega mocną ekipę. Ale nie zmienia to faktu, że jest to dramatycznie słabe okienko, a Zubi i jego świta przebiła poziom dna.

12

Cuadrado nie znalazł się w kadrze Fiorentiny na sobotni mecz towarzyski z Realem Madryt! RAC1 podaje, że Kolumbijczyk jest własnie ze swoim agentem w stolicy Katalonii!

Lesportiu przyznaje, że Luis Enrique poprosił o zwiększenie oferty za Cuadrado z 35 do 40 milionów euro, jakich oczekiwała Fiorentina. Obecnie dopinane są szczegóły kontraktu indywidualnego zawodnika. Wydaje się, że transfer może być nawet kwestią godzin!

21

Song powinien przejąć rolę tłumacza w drużynie a od tłumaczenie już tylko jeden krok do zostania trenerem. The Special Song brzmi dumnie.

1

Obawiałem się tego transferu. FC Barcelona to klub w którym muszą grać najlepsi piłkarze. Nie mogę zrozumieć nastawienia, żeby kupować kogokolwiek, gdy w składzie posiadamy JEDNEGO światowej klasy środkowego obrońcę. Mają przychodzić zawodnicy, którzy prezentują bardzo wysoki poziom, zawodnicy, których zadaniem jest wzmocnienie pozycji na której będą grać. W tym przypadku mamy do czynienia z typowym zapychaniem dziury. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Od 3 lat mówiło się o konieczności wzmocnienia środka obrony i co robi klub? Kupuje szklanego Vermaelena aka 10 meczów na sezon. Jeśli zagra więcej to przez sporą część sezonu będzie szukać formy, którą stracił wraz z dłuższą przerwą w grze spowodowaną przez jedną z miliona kontuzji, które notorycznie łapie Belg. 3 lata, żeby zweryfikować rynek pod kątem wzmocnień i po 3 latach kupujemy przepłaconego Mathieu i szklanego Vermaelena.

Mam tylko nadzieję, że wróci stary dobry pressing na pełnej k...., który powinien być naszą największą bronią przeciwko akcjom przeciwnika, Bez tego nawet nie chcę mi się myśleć ile roboty w defensywie będzie mieć Pique, gdy będzie musiał asekurować siebie i kolegów z defensywy.

0

Subtelna różnica miedzy Keylorem a Ikerem.

0

Jezeli po 3 latach poszukiwan i majac perspektywe bana na nastepny rok kupujemy Francuza i rozgladamy sie powaznie za Vermaelenem to jest to k***a komedia. Zubi moze tym Suarezem kupiles sobie przychylnosc czesci kibiców, ja sie nie nabralem. Moim priorytetem bylo wyrzucenie Alvesa I Songa oraz obronca na lata. Na dzis u mnie ciagle jestes nieudacznikiem!

3

Cena za stopera to jedno, a fakt czy dany zespół chce negocjować jego transfer to drugie. Borussia nie chce negocjować transferu Hummelsa, tak samo jak City nie chce sprzedawać Kompany'ego, a PSG Marquinhosa, czy wcześniej Thiago Silve. Rynek jest jaki jest, ceny są szalone, a stoperów, których można namówić na transfer naprawdę niewiele. Nie pomaga fakt, jak ucierpiał nasz wizerunek przez ostatnie lata. Już nie każdy marzy o grze dla FCB, szczególnie jeśli szejkowie dają 2 lub 3 razy więcej, jak to powiedział Thiago Silva, trzeba z czegoś żyć ;))

0

To była uczta Bogów, dla serca kibica. U mnie wróciły wspomnienia, pojawiły się dawne emocje. Wróciły fantastyczne wspomnienia. Jak zamknąłem oczy to widziałem Sylvinho w Rzymie szalejącego jak by miał 22 lata, widziałem Abidala wybijającego piłkę głową leżąc na boisku lub tańczącego w Madrycie, widziałem Diego Milito jak wyciera mokrą głowę młodego Bojana a potem go całuje, widziałem Eto'o jak wsadza bramę w finale LM, widziałem Ronaldinho jak za swoją grę dostaje brawa w Madrycie, widziałem Larssona który mimo lat dawał niesamowity styl i wskazywał drogę młodym, widziałem i wspomniałem cała bandę holenderską która od lat stanowiła siłę Barcelony i nadawała jej styl. Ile ja przeżyłem z tym klubem i zawsze były to chwile bezcenne. Jestem szczęśliwy że właśnie tak ulokowałem swoją sympatię.

19

Pepe ma 31 lat, Ramos ma 28 lat, Varane ma 21 lat. Nasza największa konkurencja czyli Real ma równie starych stoperów (u Nas Mathieu 31, Pique 27, Bartra 23). U nich nikt nie płaczę o kolejnego stopera z najwyższej półki (chodź stracili od Nas więcej goli w zeszłym sezonie).
Ja wiem, My jesteśmy Barceloną i mamy się martwić o siebie, ale jak widziecie prawdziwy futbol to nie jest FM. Hummels, Kompany, Silva to są nazwiska które są na obecną chwilę nie do wyjęcia. Niektórzy wierzą w plotki transferowe i na podstawie ich mają sfałszowany obraz rzeczywistości.
Zamiast Mathieu za 20 milionów wolelibyście Luiza za 50 milionów? Tak niestety wygląda obecnie rynek transferowy stoperów. Każdy jest mocno przepłacany, a że My jesteśmy Barceloną, to jeszcze o jakieś 20% musimy przepłacić.
Pamiętajcie, że cena to drugorzędna sprawa jeśli chodzi o transfer, najważniejsze jest, by się sprawdził. Niech ten Mathieu zagra chociaż 10 meczy, wtedy sobie go ocenimy, i wtedy będziemy mogli lamentować. Apeluję o spokój.

5

Ignoranci, partacze, idioci. Trzy, k**wa, lata poszukiwań, błagań sztabu, nacisku kibiców i oto proszę, mamy cracka do obrony za 20M. Chciałem napisać: pie***lonego cracka, ale co ten biedny rudzielec jest winny indolencji zarządu FCB.

35

Pomyśleć że zawodnicy drużyny przeciwnej muszą pilnować Neya, Suareza i Leo.

A tu bach z prawej strony wyskakuje jeszcze Cuadrado :) Nie ma szans, żeby przeciwnicy wszystkich naszych najlepszych zawodników w jednym momencie podwoili czy potroili bo musieliby grać w 18.

Transfer Cuadrado daje nam wiele nowych możliwości taktycznych. W dodatku drużyny przeciwko nam i tak stawiają autobus licząc na kontry. A Cuadrado zapierdziela od 16 do 16 jak mały samochodzik.

Nie znajdziemy lepszego zawodnika.

Poza tym Cuadrado na tych mś pokazał, że gra z klepy na małym obszarze boiska nie jest mu obca.

Dla mnie osobiście wielkie TAK dla Cuadrado na prawej flance.

2

20 baniek za Hummelsa i tyle samo za Mathieu?? Zubi jesteś moim Bogiem. Od dzis będziesz miał ksywkę "lew negocjacyjny". Paranoja

1

Niech Zubi nam sprowadzi takiego stopera https://pbs.twimg.com/media/Bs6wapIIEAE0eeM.jpg

2

a) 2002 roku MVP Kahn, pojawiło się trochę negatywnych opinii zwłaszcza przez błędy w finale, ale spora grupa ekspertów potrafiła docenić Niemca i uszanować wybór;

b) 2006 rok MVP Zidane, legenda, szacunek itd. no ale to on chyba najbardziej zaprzepaścił szansę Francji na mistrzostwo, bo Włosi już byli naprawdę zmęczeni i gdyby nie gra w 10 moim zdaniem mecz skończyłby się przed rzutami karnym na korzyść Francuzów.


c) 2010 MVP Forlan, zagrał świetny turniej,5 bramek i asysta ale "tylko" 4 miejsce

Rok 2014:

MVP Messi, 4 bramki, asysta, 4 tytuły gracza meczu, ciągnął Argentynę przez całą fazę grupową,kluczowa asysta ze Szwajcarią,stworzył najwięcej okazji bramkowych, najwięcej udanych dryblingów, grał jako ofensywny pomocnik nie typowy napastnik z goli powinno się rozliczać Higuaina,Sergio, Palacio(?)...

Każdy z tych wyborów wiązał się z kontrowersją.
Zasłużył czy nie zasłużył nie da się jednoznacznie odpowiedzieć.
To tak jak ze Złotą Piłką w grudniu.
Wszędzie da się wcisnąć jakieś "ale"


Dla mnie taka indywidualna nagroda, zawodnika turnieju powinna być głosowana przez wszystkich graczy biorących udział w turnieju, a nie jakiś komitet Fifa.Głosy do wglądu, nie można głosować na gracza z tej samej reprezentacji.

2

Nie ma znaczenia kto przyjdzie. Czy będzie to Marquinhos, Hummels, czy inny solidny zawodnik. Kluczem, żeby to wszystko funkcjonowało jest intensywny pressing. 6 sekund od straty piłki mamy ją odzyskać. To ma być nasza broń w obronie., nie kupno najlepszego obrońcy świata.

Może przyjść nawet Kompany, ale jeśli pressing będzie kuleć, to przy stracie piłki w środku boiska będziemy w ciemnej dupie, chociażby na środku obrony grał Maldini z Beckenbauerem a na boku Cafu z Lizarazu. Pomoc ma wspomagać obronę i wszyscy mają się asekurować wliczając w to Neymara i Suareza, którzy muszą wspomagać boki obrony, gdy będzie taka potrzeba.

Mam nadzieję, że Enrique wykorzysta w pełni przygotowania do sezonu i zawodnicy po wypoczynku odzyskają potrzebną świeżość do tego, żeby zapieprzać z piłką, bez piłki i do piłki.

0

Nie ma znaczenia kto przyjdzie. Czy będzie to Marquinhos, Hummels, czy inny solidny zawodnik. Kluczem, żeby to wszystko funkcjonowało jest intensywny pressing. 6 sekund od straty piłki mamy ją odzyskać. To ma być nasza broń w obronie., nie kupno najlepszego obrońcy świata.

Może przyjść nawet Kompany, ale jeśli pressing będzie kuleć, to przy stracie piłki w środku boiska będziemy w ciemnej dupie, chociażby na środku obrony grał Maldini z Beckenbauerem a na boku Cafu z Lizarazu. Pomoc ma wspomagać obronę i wszyscy mają się asekurować wliczając w to neymara i suareza, którzy muszą wspomagać boki obrony, gdy będzie taka potrzeba.

Mam nadzieję, że Enrique wykorzysta w pełni przygotowania do sezonu i zawodnicy po wypoczynku odzyskają potrzebną świeżość do tego, żeby zapieprzać z piłką, bez piłki i do piłki.

24

Rozumiem, że fifa może zabronić grać zawodnikowi w oficjalnych spotkaniach, ale nie rozumiem jakim cudem może zabronić mu korzystać z własności klubowych. Na jakiej podstawie, jakim prawem, skoro to sprawa między zawodnikiem, a klubem - osób trzecich w postaci fify tu nie widzę

25

I pomyśleć, że Pepe nigdy nie dostał kary śmierci

0

Palacio jest cienki jak ten jego warkoczyk

3

Dwa argumenty które przemawiają za Argentyną :)
http://pbs.twimg.com/media/BqNErrXIMAAFl3W.jpg:large

12

Jak Argentyna wygra, nawet większość hala dzieci zrozumie, że Messi jest najlepszy piłkarzem w historii. Jak przegra, też będzie.

34

My u nas potrzebujemy chamstwa piłkarskiego. Tego, by Neymar chamsko i bez litości objeżdżał rywali, Messi chamsko pakował piłkę do siatki w tłoku, a Suarez chamsko zapieprzał jak motor pod nosem rywali.

Potrzebujemy charakteru, to nas gubiło przez ostatnie lata - brak charakteru i zwieszanie głowy, gdy nie szło. Dostaliśmy w ostatnim sezonie co najmniej 3 szanse na wygranie ligi w końcówce sezonu i za każdym razem wychodziliśmy na mecz nie po to, by go wygrać.

4

Zachodziło takie ryzyko, że trema nie pozwoli Alexisowi przeskoczyć ustawionej przez siebie poprzeczki, a wtedy mogłoby się wszystko posypać.
Fajny chłopak, dużo włożył serca w grę u nas i swoim ostatnim sezonem zamknął usta krytykom. Teraz już może wyluzować, odpocząć. Arsenal to świetne miejsce na to, by cieszyć się grą (ba, nawet tam tytułów się nie wymaga).
Oby kontuzje go dalej omijały, oby miał dalej tyle energii i trochę więcej wiary w siebie- trzeba przyznać, że miał wiecznie przerażoną twarz :)

Teraz widzę Alexisa z wyrzutnią rakiet na plecach, papierochem w gębie i zielonym berecie krzywo zarzuconym na wygoloną głowę, wybierającym się w pogoń za Cesciem by mu skopać tą sprzedajną, tchórzliwą dupę.

Vamos Alexis!

0

Argentyński dziennikarz, Jorge 'Topo' López, który był bliskim przyjacielem Leo Messiego, dziś rano zginął w wypadku samochodowym w Brazylii.
Młody chłopak, ech ;/
http://2.bp.blogspot.com/_qfWpYn-UjRU/SimNrgkMyEI/AAAAAAAAAA4/M6M7I3pUlEU/s1600/leo%5B1%5D.jpg
Niech Leo dzisiaj się postara m.in dla niego.

0

Potwierdzenie tego, że koszulka Luisa Suáreza jest już w sprzedaży w sklepie Futbolmania w Madrycie. http://as.com/videos/2014/07/08/portada/1404825049_794230.html

18

Czemu sprowadznie Suareza za Alexisa jest porabane?

To znakomity ruch transferowy. Przypominam, ze jeszcze nie tak dawno naszymi dziewiatkami mieli byc Llorente, Klose, lub inny Destro. Gdy znalazl sie jakikolwiek odwazniak aby napisac o Falcao, czy Suarezie odrazu z buszu wychodzili Ci, ktorzy uwazali transfer wielkiego pilkarza na srodek ataku za nierealny i niepotrzebny, kpiac przy tym z osoby ktora takie ruchy pisala.

Alexis jest jedynym pilkarzem, ktory nadaje sie do ewentualnej sprzedazyj jesli rozmawiamy o linii ataku. Z pewnoscia latwiej bedzie usadzic Pedro na lawce rezerwowych w najwazniejszych meczach, a jak bedzie trzeba, to Pedrito wbije 3 gole klubom pokroju Getafe i taki joker jest w naszej kadrze potrzebny. Los chcial, ze Guardiola uparl sie na Alexisa i mielismy dwoch pilkarzy o identycznym profilu w zespole. Mimo ogromnej sympatii do Chileno, nigdy on nie byl talentem na miare Cracka totalnego. Nogi byly zawsze szybsze od glowy, Alexis ma niski wskaznik udanych dryblingow, nie mowiac juz o celnych podaniach. Bez watpienia w zeszlym sezonie byl nasza najwieksza niespodzianka, jednak jesli mam do wyboru Sancheza badz Suareza, wybralbym tego drugiego bez mrugniecia okiem.

Wiekszosc z Was zachwycala sie Nim przez caly sezon, co mecz Liverpoolu spuszczaliscie sie nad jego gra, tym jak kreuje sytuacje, na jakie szalone strzaly sie decyduje i jak wspaniale porusza sie z pilka. Kiedy transfer stal sie czym realnym zaczeliscie marudzic, zastanawiac sie czy to na pewno dobre rozwiazanie, a najlepszymi komentarzami byly 'po co nam on, mamy Alexisa'.

Wlasnie sprowadzamy realne rozwiazanie na rozszarpywanie przeciwnikow i element zaskoczenia, poniewaz w zespole przestaja grac skrzydlowi, a pojawiaja sie prawdziwi napastnicy, ktorzy potrafia sciac do srodka i uderzyc, a nie biec do linii koncowej i wystawiac pilke na linie 5 metra.

1

Di Stefano, wielki czlowiek ktorego nigdy nie widzialem. Ale to poziom pilkarzy typu Pele, Maradona, Cruyff, Puskas, Kubala - nigdy ich nie widzialem, ale tworzyli historie pilki.

Glupio wspominac o tym, ze na pewnej stronie Realu kiedys slyszalem teksty, ze dziadek juz powinien sie zamknac i odejsc, bo w sezonie 10/11 wolal Messiego od Ronaldo... wtedy naprawde znienawidzilem gimbusow Realu. Wiem, nie powinno sie to teraz mowic, ale nie moglbym sobie wyobrazic za 50 lat najezdzanie na Xaviego, bo np wolalby jakiegos pilkarza Realu niz Barcy. Nie moglbym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?