mistrzu1233
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Legnica
4 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Jak to było z tym transferem Cesca. Podsłuchana konwersacja [A]bramowicza i [D]yrektora sportowego Chelsea.
[A]: a więc powiedz im, że sprzedamy Luiza za 33mln i chcemy kupić Cesca za 50mln.
[D]:spoko, szefie
(kilka tygodni później)
[D]:Panie Romanie, mam dwie wiadomości, dobrą i złą
[A]:no to dawaj najpierw tę złą
[D]:pomyliły mi się adresy i do Barcelony oraz PSG wysłałem odwrotne kwoty ofert sprzedaży/kupna piłkarzy
[A]:ehh, kretynie, to wyślij sprostowanie. Jaka jest ta dobra wiadomość?
[D]:oba kluby się zgodziły się na nasze propozycje
[A]: http://s891.photobucket.com/user/ThePlanetBunk/media/abramovich.gif.html
3
Wolałbym, żeby Xavi dostał katar, niż Katar Xaviego
24
Mam nieodparte wrażenie, że wyciągamy tego bramkarza w jednym celu. Żeby zmusić prasę do pisania w jednym zdaniu "Bravo" i "Zubi".
3
Nadszedł czas na decyzje o których mówiliśmy juz kilka lat temu- odejścia dotyczące juz nie zawodników z zewnątrz, ale wychowanków /zawodników którzy wyszli z La Masii.
Jeżeli traktować poważnie słowa Bartomeu, że Alexis nie jest na sprzedaż, to na przyszły sezon w pierwszej linii mamy
Messi
Neymar
Alexis
Pedro
Tello
Deulofeu
plus Bojan, Afellay etc.
Do tego Rafinha może grać i w pomocy i chyba z przodu też, marzymy o wysokiej 9ce z ławki
Co najważniejsze, w kadrze B mamy przynajmniej dwóch lub trzech napastników, którzy POWINNI już dostawać szansę w pierwszej drużynie ( Munir, Dongou, Traore)
Tylko z tej listy widać, że tych nazwisk jest trochę za dużo.
Jeżeli zdecydowaliśmy się ściągać z powrotem Deulofeu, to najsłabszy z pierwszej czwórki powinien odejść i moim zdaniem jest to Pedro.
Tak samo moim zdaniem z Tello.
Jeśli Morata jest wart 25 to Pedro nie zarabiający jakiś kosmicznych pieniędzy obniżających jego wartość jest jest wart 40. I to nie jest żaden żart. Real Higuaina puszczał za takie kwoty. A to jest etatowy reprezentant Hiszpanii który w zeszłym sezonie strzelił dużo więcej bramek niż Morata.
Generalnie w tych warunkach puszczenie kogokolwiek z napadu pomocy poniżej tej kwoty to śmiech na sali. No bo skoro z powodzeniem daje się realizować transakcje typu Marquinos za 35 to nie widzę powodu by ludzie typu Pedro, Cesc, Alexis kosztowali poniżej 40. Tello to jest właśnie poziom takiego Moraty. Sergi Roberto jest niestety tak marny że nie weźmiemy za niego więcej niż czapkę gruszek.
2
Lepsze takie newsy o mundialu niż po raz 100 plotka o kolejnym potencjalnym transferze. Rzygać mi sie już chce jak czytam, kto ma przyjść, kto odejść, czy już Rakitic fichado czy jeszcze w połowie czy w ćwierci.
Powiem więcej - liczę, że redakcja na bieżąco będzie aktualizować i tworzyć nowe wiadomości dotyczące poczynań bliskich nam druzyn gdzie są nasze gwiazdy np, Hiszpanii, Argentyny czy Brazylii.
Przynajmniej coś się dzieje w serwisie w ogórkowym okresie dla piłki klubowej, a i fajnie będzie podyskutować w tak merytorycznym gronie o przebiegu mundialu.
Każdy z nas uczuciowo jest związany z Barceloną, ale na pewno większość z nas będzie oglądała te mistrzostwa i komuś kibicowała. Życzę każdemu dużo wrażeń piłkarskich i dobrych meczów. Aby było na czym zwiesić oko.
21
Rozumiem, że Yaya Toure, Pique, a nawet Adriano to były złe transfery, bo nie wydaliśmy ogromnych pieniędzy, byli rezerwowymi albo reprezentowali barwy drużyn, które z Ligą Mistrzów nie miały kompletnie nic wspólnego, tak?
Rakitić spełnieniem moich marzeń nie jest. Powiem więcej, innego typu zawodnika wyobrażałem sobie w miejsce Cesca, ale z drugiej strony bierzemy za kilkanaście baniek jednego z najlepszych piłkarzy La Liga, chłopa o mentalności zwycięzcy, zawziętego, walecznego, ambitnego, którego gwiazda rozbłyska w najtrudniejszych meczach, który niezależnie od wymagań i pomysłów trenera odnajduje się na boisku i w grze.
Tak sobie jedynie myślę, że to naprawdę dobry moment, żeby starać się wymieszać część tych wielkich piłkarzy, którzy tworzyli najlepszą Barcę w historii i młodych wilków, którzy mają przed sobą ogromną przyszłość (Rafinha, Deulofeu, Bartra, Montoya... a w kolejnych sezonach Samper, Suarez, Munir, Traore...) a stawkę uzpełnić takimi zawodnikami jak właśnie Rakitić, który będzie gryzł trawę, żeby swoje wywalczyć.
23
Wszystko przez to, że mu Zubi nie potrafi zakontraktować nowych zawodników
5
W trakcie sezonu mówiło się, że MUSIMY sprzedać Mascherano, Alvesa, Pedro, Xaviego i szrot, żeby rzekoma rewolucja miała ręce i nogi. Na ten moment wiadomo już, że Mascherano zostanie, a sprzedaż Pedro to science fiction. Nie mam pojęcia co ci ludzie planują zrobić z tymi zawodnikami, ale jak możemy cokolwiek zmieniać, jeśli beton zostaje nietknięty? Sprzedamy Cesca i Alexisa, którzy mimo braków oddawali serce i każdą kroplę potu za drużynę. Bardzo mocno martwi mnie brak jakichkolwiek plotek nt. ewentualnego odejścia Songa. Beton pozostaje. Dramat...
4
Postrzelałbym im pare goli :)
4
Za chwile dowiem sie ze 19 bramek w Lidze Hiszpańskiej to kazdy strzela, podobnie jak we wloskiej i na dokladke wali hattrica Anglii na Wembley. Normalnie co drugi jest lepszy od Alexisa. Zarząd powinien szukać problemow tam gdzie sa a nie tam gdzie ich nie ma. Kolejny taki sam sezon Alexisa biore w ciemno. Nie biore w ciemno takich sezonow Iniesty, Xaviego, Songa, Alvesa, Pedro. Nie biore drepczącego w kluczowych meczach Messiego zygajacego po kątach. Nie biore recznika na rezerwowym bramkarzu, nie biore kapitana ktory zagra 5 spotkan w sezonie itd. To sa problemy i zrodlo wynikow a nie bramki i asysty Alexisa.
48
Sa tu tacy, ktorzy uwazaja, ze jak do Barcy ma przyjsc zawodnik za mniej niz 40melonow to na pewno jest on leszczem. Licza sie tylko "kraki" za 50+ typu Pogba, Vidal, Suarez, Koke czy Aguero.
Jeszcze dwa miesiace temu byli tu tacy co sie spuszczali nad wystepami Rakiticia, dzis juz widze pojawiaja sie glosy na "nie". Co sie zmienilo przez ten czas? nie wiem. Gosc, ktory ma wszystko by odniesc sukces w Barcelonie a sam jego transfer jest obarczony niemalze zerowym ryzykiem.
Gdyby dwa miesiace temu powiedziec tu, ze przyjdzie Rakitic za 18 mln to pewnie byliby tacy co by byli gotowi pocalowac Zubiego w pompke.
Mozna by sie zastanowic gdzie bylaby dzis Barca gdyby nie transfery zawodnikow typu Pique, Marquez, Keita, Larsson itp? Nie przychodzili oni za miliardy i nie przychodzili tu pelnic role kluczowe i nie byli goscmi z pierwszych stron gazet a dali nam czasami wiecej niz najwieksze gwiazdy.
Nie samymi "krakami" druzyna zyje. Gwiazd mamy dosc, a tu potrzeba zawodnikow to zwyklej ciezkiej boiskowej roboty a nie kolejnych, ktorzy beda sie prężyć w blasku fleszy.
1
Albo ktoś w Ciutat Esportiva zgubił klucze do tej bramki, albo Lucho trenuje do jakichś zawodów parkour
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10351759_10152043915291213_1388173762823291599_n.jpg
2
Zbliża się okienko i wszystkim odbija. Skład przeciętnego, podnieconego użytkownika w komentarzach wygląda już nawet nie jak rodem z fify czy football managera tylko z jakiejś innej galaktyki. :)
W jednej drużynie widzą miejsce dla: Reus, Vidal/Pogba, Koke/Rakitic, Cesc, Iniesta, Rafinha, Xavi, Busi, Mascherano i jeszcze "duży murzyn". W ataku też: Suarez/Kun, Messi, Alexis, duża 9tka, Neymar, Deulofeu.
Oczywiście jeszcze dochodzi do takiej paranoi, że ci sami użytkownicy później są pierwszymi, którzy skrzeczą, że młodzi nie grają, że z cantery nikogo nie wprowadzamy.
Zdecydujmy się. Jak ktoś chce galaktyczne zakupy, a wychowanków takich jak Rafinha trzymać na trybunach (bo de facto byłyby to trybuny w co poniektórych ustawieniach) to chyba pomylił mu się fanklub.
1
Sprawa jest bardzo prosta. Jeżeli odchodzi Xavi, a pewnie odejdzie, bo Lucho nie zagwarantuje mu regularnej gry w 1. skladzie, Barcelona ma 3 opcje.
1) Zmiana stylu gry
Coz - srednio sobie to wyobrazam, ale: po odejsciu Xaviego nie zostane ZADEN typowy rozgrywajacy. Iniesta, Rakitic (juz prawie pewny), Rafinha czy pozal sie Sergi Roberto to nie ten typ zawodnika zupelnie co Xavi. W zespole nie bedzie tskiego zawodnika do klepania jak Xavi, wiec Lucho bedzie musial wymyslic cos nowego.
2) Transfer
Barcelona musialaby wydac tych 60 baniek na Koke, bo - po prawdzie - nie widze nikogo innego na te pozycje. Nie ma chyba drugiego takiego rozgrywajacego na swiecie teraz. No ale to jest 60 baniek + podatek czyli pewnie z 80-100 baniek. Czyli raczej odpada. Teraz odbija sie czkawka sprzedaz Thiago, ktory - gdyby poczekal rok - mialby autostrade do podstawowej 11.
3) Cantera
Coz, to wyjscie dosc ryzykowne. W FCB B jest jeden genialny rozgrywajacy i nazywa sie oczywiscie Sergi Samper. Chlopak gra dosc gleboko na boisku, ale wystsrczy spojrzex na pozycje xaviego w oststnich latach - zostal cofniety daleeeeeko od pola karnego. Problem z Samperem jest taki, ze jest jeszcze turbo mlody i w sumie w dupie byl i gowno widzial, potrzebuje ogrania i sprawdzenia. Nie wyobrazam go sobie dzis grajacego przeciwko takiemu Pogbie czy innemu Modriciowi.
W skrocie - zadna opcja nie jest dobra. Ja osobiscie sklaniamsie do tego, zeby Xavi zostal przynajmniej jeszcze rok, bo to 1) genialny pilkarz; 2) pasuje jak nikt do dtylu FCB; 3) ma ogromne doswiadczenie. Xavi moglby byc mentorem np Sampera i pomalu wprowadzac do do druzyny i przygotowywac do swojego odejscia. Za rok/dwa Xavi odchodzi i Samper w miare plynnie zajmuje jego miejsce. Plan idealny.
0
Jeszcze cygana brakowało tylko do tej telenoweli z Fabsem. Niech się zacznię już ten mundial, mam nadzieję że trochę odpoczniemy od tych bzdur które musimy czytać każdego dnia.
5
Najdroższy spacer na świecie
0
Video: Messi vs Trinidad - Individual
1
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=295d18y&s=8#.U5Ahd3J_sro
3
2010 - 1 rozbiór Barcelony - armia nieprzyjaciela przejmuje władzę w klubie
2013 - 2 rozbiór Barcelony - wcielenie konia trojańskiego do struktury klubowej które doprowadziło do totalnego rozbicia na arenie międzynarodowej
2014 - 3 rozbiór Barcelony - Prywatyzacja i sprzedaż majątku klubu za bezcen.
0
Neymar to kot i wiadomo o tym nie od dzisiaj. Niestety przez większą część kibiców Barcelony postrzegany jest przede wszystkim poprzez aferę z jego transferem. Nie dziwi mnie w ogóle, że w reprezentacji gra na takim luzie. Tam jest gwiazdą i ma tak zwany "wewnętrzny spokój". Nie dziwi mnie także, że w pierwszym sezonie w FCB nie pokazał wszystkiego co najlepszego. Media praktycznie co chwilę donosiły o nowych okolicznościach "skandalu". Gość ma 20 lat, psychika nie wytrzymała, pewnie czuł się jak w klatce. Mam nadzieję, że wszystko w końcu ucichnie i młody pokaże dlaczego jest najbardziej perspektywicznym graczem młodego pokolenia na świecie.
0
Nie wiem jak Wy, ale ja z kazdym kolejnym newsem, na temat "dzialan" tego zarzadu mam wrazenie, ze to jakies sci-fi. Ze nie mozna byc tak totalnie niekompetentnym prowadzac taki klub jak Barca. Ze to niemozliwe, aby takie stado baranow wygralo wybory z najwieksza iloscia glosow w historii. Ze nie da sie takiego klubu jak Barca Laporty sprowadzic do takiego poziomu, jaki mamy obecnie niszczac, depczac i polewajac przy tym gownem wizerunek klubu. To jest cos tak nieprawdopodobnego, ze naprawde nie chce sie wierzyc. Tak samo chyba nie wierza w to, co widza w samej Katalonii, bo brak bialych chusteczek to skandal!
0
Trochę mnie dziwi fakt, że tuż przed mundialem Hiszpanie srają trochę w swoje własne gniazdo pisząc o sprzedaży swojego podstawowego kadrowicza i nie dając mu sie skupić na przygotowaniach do mistrzostw.
Myślałem, że przed mundialem hiszpańskie brukowce będą sprzedawać Vidala albo Alexisa by narobić trochę zamętu w kadrze rywali z grupy.
0
Wiesz wolałbym walczyć o najwyższe trofea grając w pierwszym składzie i dawać z siebie wszystko na boisku by odnieść końcowy sukces niż siedzieć na ławce i liczyć sobie ile kasy mi wpłyneło na konto przez ten czas.
4
Jeśli Marquinhos wzorem swojego rodaka Silvy wykorzystuję fakt zainteresowania Barceloną tylko i wyłącznie po to by uzyskać podobnie jak jego koleżka wyższą pensję u szejków, to będę rozczarowany, bardzo. Tego brazola chciałem u Nas widzieć już rok temu, mam nadzieję, że ma większe ambicję sportowe niż bycie "3, 4 stoperem" i walka o prym w lidzę jednej drużyny zbudowanej w ciągu 4 lat setkami milionów euro. Licze że ważniejsza jest dla niego gra w podstawowym składzie i reprezentowanie klubu z wielką historią niż kasa.
2
Piszecie ze 12 za Tello to bedzie sukces. Gowno nie sukces. Real swoich badziewiakow co to zagrali 1 mecz w sezonie sprzedaje za kilkanscie wiec nie wiem gdzie tu sukces. Zwlaszcza w sytuacji gdy za byle grajka krzycza 20 Tello do takiej Anglii to swietny profil i moze tam zrobic spora karierę. Strzelil conajmniej kilka fajnych bramek, jest szybki, ma technike wieksza niz 3/4 kopaczy z Premier Leauge. Nie wiem czemu mielibysmy oddawac go po kosztach...
0
Miała być bomba transferowa przed mistrzostwami i jest
Niestety wybuchła w rękach
1
Sytuacja gdy potrzebujemy wzmocnień w obronie i pomocy a sprzedajemy Fabregasa i myślimy o Aguero jest jak danie niedożywionemu dziecku z anemią lizaka. Niby ucieszy się ze słodkości, ale tak naprawdę potrzebuje czegoś treściwszego do szczęścia. A dodatkowo sprzedaż Fabregasa to wybicie biednemu dziecku ząbków, by utrudnić mu i tak zbyt skromną konsumpcję.
6
Dla mnie sprzedaż Cesca będzie mimo wszystko paranoją.
To po to żeśmy się przez tyle czasu za nim uganiali, to po to wydaliśmy tyle, żeby nasz wychowanek wrócił, żeby teraz go sprzedać?
Gdzie tu sens i logika?
Czy aby na pewno Cesc powinien być ofiarą rewolucji, a nie np Xavi czy Pedro?
Nie jestem jakimś super hiper obrońcą Fabregasa, ale do cholery, to jest coś dla mnie niewyobrażalnego...pozbywać się teraz Cesca. Są inni, którzy powinni jak najszybciej opuścić nasz klub.
Rozumiem, że z takiego Fabregasa dostaniemy więcej kasy niż np za Xaviego, ale dla mnie to nie jest wystarczający argument. Bo kasę można dostać ze sprzedaży całego szrotu.
Nie ogarniam tego co dzieje się w tym klubie od jakiegoś czasu. Gdzie ten wspaniały "mes que un club"?
1
W straszne gówno wdepnęliśmy tym transferem, co od początku było oczywiste, bo kto normalny wierzył, że Uszaty robił czysty i przejrzysty interes w Brazylii.
0
Jeśli w tej chwili Zubi nie siedzi nad jakimś transferem o wymiarze kosmosu, to mam nadzieje ze w weekend nabawi się wrzodów odbytnicy.