mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Barceloniarz987 znając życie z nami podobnie jak Atleti zagrają najlepszy mecz w sezonie. Na szczęście to już bez znaczenia.
0
@draxidox mam ten tryb eko ale nigdy nie korzystam, zawsze wale na 70stopni ;) wtedy mam pewność że są domyte nawet przysnchniete jedyne co to daje opóźniony start żeby się myło w godzinach kiedy jest słońce i mi bierze prąd z pv :)
1
@draxidox no powiem Ci byłem bliski skuszenia się na TESLĘ bo mają teraz na prawdę dobrą opcję dla biedaków (jak ja) czyli kredyt 0,99proc. Można mieć podstawową TESLĘ za niecałe 3k miesięcznie przez 5lat. Oddajesz odsetekprzez cały okres jakies 5k także dobra oferta ale trzeba też dodać że ta TESLA standard o ile ma dobry zasięg (realnie latem około 450km i bdb osiągi (około 6s do setki:)) to jest gorzej wyposażona niż wersje Premium w Long Range. ALe za taką już trzeba połozyć okolice 200k czyli prawie 4k miesięczniee, no 3,5 ;) ze względów finansowych wstrzymałem się póki co jednak. Dodam dla zainteresowanych że w fajnej ofercie jest również Golf GTI CLUBSPORT 300km , cena okolice 169k. :)
1
@pt9 to prawda też nie jestem zwolennikiem tych designów. Ogólnie TESLA niezbyt mi leży ten ultraminimalizm i wszystko z poziomu wyświetlacza.
Jest jakiś film na YT bo niedawno oglądałem o 10 elektrykach z największą utratą wartości. Są tam auta po 300tys jako nowe a dziś do kupienia za ~~140 kilkuletnie. Tam design ładny w środku, nawet topowy, ale niestety zasiegi do kitu (to o czym wspominam wyżej - starsze konstrukcje europejskich koncernów). Z zasięgami TESLA wyprzedza cały zachód, choć zaś znacznie wolniej się ładuje niż elektryki z AZJI.
1
@draxidox tak też to zauważyłem, że "oszczędzają". No cóż jednym to będzie przeszkadzało innym nie, jak to już wiemy ;) wiekszość aut ma swoje optimum spalania przy predkości 80-90 na godzinę, powiedzmy max do 100. Wtedy "palą"namniej a przy mega kiepskich zasięgach elektryków ostatnich lat , to co mówisz jest jak najbardziej prawdziwe.. Tylko TESLA z takich aut dla ludu w europie ma przyzwoite zasięgi. Auta zachodnich producentów z reguły to mega lipa pod kątem zasięgów, dopiero teraz wchodzą trochę lepsze konstrukcję pozwalające na dłuższą jazdę.
2
@draxidox weźmy pod uwagę że prędkość przelotowa tego gościa to od 140-150 do 200 na godzinkę z tego co pisze. Nie wiem czy diesel spali 7l przy 200km na godzinę. Przy takiej jeździe to myślę że bardziej 8-9 nawet średnio..ale powiedzmy że to szczegół. Co chciałem powiedzieć to że gdyby zszedł z tej prędkości do powiedzmy 110-120 "spalanie" tego elektryka zdecydowanie by spadło. Dotyczy to oczywiście również diesla. Taka TESLA którą się interesowałem przy prędkości ~110/120 "spali" około 20kW/h także to by zmieniło nieco wyniki tego testu. Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz: jeśli masz dom (a sporo posiadaczy elektryków posiada) i załadujesz te auto z gniazdka i z Fotowoltaiki, pojedziesz pierwsze ~450/500km za półdarmo albo jeszcze więcej niż pół. Co znaczaco wpłynie na średnie "spalanie" na tej trasie, albo bardziej na KOSZT całościowy..
Co to oznacza wg mnie? Ani elektryk taki zły, ani diesel taki dobry. Przy odpowiedniej optymalizacji jesteśmy przy elektryku zrobić na prawdę bardzo dobre wyniki "spalania" i kosztów przejechania 100km. FAKT, że to co wykazał test gościa czyli dłuższa trasa działa na niekorzyść tej tezy bo ładowarki zewnętrzne i ceny na nich są w przeliczeniu na koszty 100km jazdy zbliżone do cen ropy/benzyny.
2
@prodigy wszystko co napisałeś to prawda i też bym chciał by tak było, by nas prowadził na boisku od zwycięstwa do zwycięstwa, dawał te sygnały do pressingu, problem w tym że on w tym sezonie spędził więcej na ławce z powodu urazów niż na boisku. Szczerze to jestem zdanie że tak: z jednej strony musimy nauczyć się też sprzedawać zawodników, więc teoretycznie za dobre pieniądze byłby do ruszenia. Z drugiej strony przykład Neymara pokazuje że co z tego że będzie kasa jak wtedy każdy klub da ceny +50% do góry dla nas i nikogo sensownego możemy nie kupić. Tak źle , tak niedobrze... Zostaje więc chyba modlić się o mniej kontuzji dla Raphini.
1
@Derean jak trzeba było brać Kvare to LR mówiła że tak a zarząd nic a nic. Jak trzeba było brać Mbappe zamiast Dembele to też zła decyzja. Jak można było brać Alvareza zamiast Torresa.. to samo. Parę przykładów jeszcze by się znalazło, ale oczywiście nie ma gwarancji że Ci zawodnicy u nas też byliby tacy super ;)
0
@Aragorn33 w tej sytuacji z Davisem PSG nie dostało karnego tak? Bo nie ogladałem całego meczu? może dodaj też pls filmik z drugiej sytuacji dla pełnego obrazu bo próbuje to odszukać
0
@mekston w rzeczy samej.
1
@misterio chwilę temu się nad tym zastanawiałem i miałem takie przemyślenie czy chociaż jesteśmy w top 5 :) Ciężko jako kibic być obiektywnym. To że Atleti w tym sezonie nas zlało po kontrowersjach dodajmy to tez niekoniecznie znaczy tyle że są lepsi. Ja mimo wszystko serduchem dałbym nas na tym 3 miejscu choć klasyk też da odpowiedź. Myślę że najuczciwiej jednak będzie powiedzieć że obecnie jest Bayern i PSG a potem reszta czyli: Barca, City, Real, Atleti, Inter, Arsenal, nawet Liverpool i Inter bym tu zaliczył. Pewnie kogoś i tak pominąłem. Fakt jest taki że obecnie to te dwie drużyny odjechały poziomem ale poczekajmy do finału, nie zawsze ten ładniejszy stylem wygrywa. PSG i Bayern grają świetnie, pięknie, ale nie mozna skreślać pozostałej dwójki. Przy odpowiednim mentalu oni są w stanie sprawić niespodziankę, wierzcie lub nie. TO jest jeden mecz (finał). Nie zawsze wygrywa lepszy (na papierze) co futbol już wielokrotnie pokazywał. @mrboom
8
@Awedi wszystko co napisałeś się zgadza ale jednak nie mam jakiejś wielkiej sympatii do nich. Oddaje cesarzowi Enrique co cesarskie, siedzi przy tym samym stole co Guardiola a kto wie czy nie wyżej. Niesamowita osobowość, z wcale nieoczywistych piłkarzy stworzył taki mental i team. Podobnie z Kompanym, Diaz wczoraj pokazał jakim jest klasowym zawodnikiem przy ostatniej bramce.
14
Debouz w swoim stylu, strzał nieczysty i wchodzi idealnie od słupeczka xD
0
@Cochise daj linka do filmweba pls, bo mi sie jakiś film pełnometrażowy wyświetla. To to? bo widzę też jakiś animowany i nie wiem o którym piszesz a może rzucę okiem.
2
@Eklerek króciutko
0
@Bykunn zdjęcie na profilu EWY: Donald, ten chłopak uratował Polskę przed kaczyzmem
0
@SenoX w jaki sposób wydymali. Nie zapłacili nam ? Czy w zamian za pieniądze sprzedali ok gracza bez nogi ? Chcieliśmy to zapłaciliśmy, lub sprzedaliśmy i tyle. Sami się wydymalismy jeśli już.
1
@Tomaszekkkkk do około 2013 roku wydaje mi się że znałem każdy kawałek pęzeta łącznie z Featami i tekstami :) tego nie znałem, genialne :) pzdr
1
@Konradowskyy tak tak w tzw międzyczasie poprawiłem :)
0
Strzeliliśmy w tym sezonie już 18 goli więcej niż rywal że stolicy
0
-11 zima w Madrycie
1
Ale ze Rasz to strzelił..
0
@Batys ja dzisiaj wkręciłem żonkę w koszenie :D ja malowałem :P taka trochę zamiana ról. Dobrze że jutro już przyjeżdża do mnie robot koszący, będzie więcej czasu dla siebie i na inne rzeczy. Również miłego oglądania , vamos :)
0
@UriBoyka też prawda
1
@Batys ja już pergole pomalowałem teraz chwila relaksu na meczu i porem druga warstwa, czyli dzień ułożony pod meczyk :)
0
Uff dzięki Bogu nie Ołłowski
0
@Bykunn wg mnie ludzie którym w życiu nie wyszło a taki zarys tej osoby zrobiłeś idealnie mi pasuje pod tą niewyrafinowana zbrodnie.
5
@Bykunn piszesz 57 latek zmęczony życiem wyglądający jakby miał 67. A teraz załóżmy że hipoteza o zabójstwie jest sluszna, myślisz że wtedy za kółkiem siedziałby 20latek mający całe życie przed sobą ? Przecież właśnie takich "agentów " się wybiera do takich misji.. tak przynajmniej ja to czuje.
Wkurza mnie jak LR zawsze wciska wszysrkikmswoja rację gdzie w ogóle sprawa jest w toku i można sobie dywagować do woli. Nie ma nic na pewno w tej sprawie tylko jest BYĆ MOŻE
0
@draxidox pięknie . wyrwałeś coś z kontekstu albo nie zrozumiałeś co napisałem. Przeczytaj jeszcze raz ;) Nie piszę o Wiedniu po którym jeździłem 4 lata, piszę akurat w kontekscie Polski i przesadzonych ograniczeń na drogach krajowych, na obwodnicach a nawet na samych autostradach. Czy jeśli dadzą Ci ograniczenia do 30 to też napiszesz "tak trzeba" ?
2
@Eklerek Pepe oprócz tego że miał brutalne zagrania był też pierwszym symulatem