mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Michael24 tak uważam tak samo, pressing to świetna broń ale to nie zwalnia Cie z posiadania dobrze broniacych obrońców.
0
@Michael24 oni chyba wierzą z Flickiem na czele że załatwimy obrone dobrym pressingiem. Częściowo na pewno ale stoper potrzebny tak, czy inaczej.
1
@Seledynowy Sroki wiedziały
0
@Comentateiro nie obchodzi mnie jego motywacja, natomiast obchodzi mnie motywacja lekarzy, którą wykazał a nie zrobili tego inni. Jeżeli coś jest aferą to nie rozumiem dlaczego ma się nie klikać.
0
@Comentateiro stawiam wzorem Hajty że 70% kasa, 30% powołanie. Oby nie gorzej.
20
@Comentateiro przestań. Jakby nie było Kanału Zero może nikt by tej sprawy nie ruszył. Narzekacie na ten KZ a tak na prawdę zrobili i robią wspaniałą robotę, czy Wam sie to podoba czy nie
1
@July_6_BcN po raku prawej nerki 5 lat temu dokładnie tak do tego podchodzę. Do każdego dnia/tygodnia/miesiąca.
0
@joloskyy jak piszą sobie dyżury na 500godzin miesięcznie no to na pewno... realnie ile pracują? Czy spią na dyżurach? To wymaga sprawdzenia.
17
@Kgorecki2500 mam nadzieję że ta sytuacja wyjdzie nam jako społ. na korzyść tzn lekarze przestaną być świetymi krowami. OCzywiście szacunek się należy ale jak widać, nie zawsze liczy się tylko ratowanie ludzkiego życia, a również pieniążki, miliony.
1
@beter2 jeszcze kilkanaście takich wigilii i może już nas nie być
0
@joloskyy te kwoty są nieadekwatne do pensji zwykłych ludzi dlatego to jest bulwersujące. Przeciętny człowiek zarabią 100tys brutto rocznie (mediana to 86000!) a lekarz? prawie 2000000zł. No za duża dysproporcja chyba to jest. I żeby oni faktycznie BYLI zauważalni w tych szpitalach, ale często jest tak że lekarz ma być o 11 a przyjeżdza o 12, i cyk godzinka wpisana, nie wiem czy tak to działa ale się domyślam.
2
@draxidox Wynika z niego, że w 2025 r. zarobiła na etacie dyrektorskim 437 tys. zł brutto. Ale oprócz pełnienia funkcji dyrektora jest również pediatrą i ma dyżury lekarskie w swoim szpitalu. W ten sposób przez rok zarobiła znacznie więcej, bo aż 1,3 mln zł brutto. Razem z emeryturą w wysokości 111 tys. zł, jej roczne przychody to aż 1,8 mln zł.
Czyli babka jest na emeryturze, babka jest dyrektorką szpitala na emeryturze, babka jest aktywna na dyżurach. Jak ona to wszystko godzi ;)xD masakra jak drenują. A potem: Do NFZ trzeba lekko DOSYPAC kilkanaście miliardów (Zandberg)!
0
Bośnia 1:0 Katar
Szwajcaria 1:1 Kanada (tu ciężki typ, obu ekipom wystarczy remis)
Maroko 3:0 Haiti
Szkocja 0:1 Brazylia
RPA 0:2 Korea
Czechy 1:2 Meksyk (tu też ciężki typ bo Meksyk ma już pewny awans a Czesi muszą wygrać)
zapraszam do komentowania
2
@BorzyKrzys cześć z nich siedzi na LR, nie zdziwiłbym się. Mogę nawet podać nicki. Nie no - zartuje nie podam. Sami wiecie.
1
@A4ron mógłbyś zrobić taką analizę dla każdej z grup :d mi by to pomogło przy typowaniu ale spoko nie nalegam :)
0
@ProMILs a tak serio, dobry on? bo widzę to nazwisko któryś raz. w akcji nie widziałem
1
@kemyt1995 skonczyłem czytac po "nie mają pojęcia o piłce". Ty za to masz i wiesz co wypali a co nie :) szklana kula.
1
@Dari0G Czekają bo w tej chwili to Atletico w razie co zostanie z graczem który nie chce tam być. Grają więc na czas, bo Atleti może wzięłoby teraz 150mln i nie znamy się. A oni poczekają do sierpnia, gdzie czasu będzie niewiele. Wtedy do materacy dotrze że kurde.. nikt się nie zgłasza, ten Alvarez nie chce tu być. Simeone powie że nie chce takiego zawodnika w drużynie, i będą skłonni zaakceptować niższą ofertą, tak to widzę :):)
3
@Borneo jaki Brics, jacy Rosjanie, człowieku co Ty za herezje siejesz, nie mieszaj Bosaka z Brics i Rosjanami proszę Cię.
1
@draxidox pojawiają się takie doniesienia medialne, ale ważne jest rozróżnienie między ustaleniami dziennikarskimi a stwierdzeniem popełnienia przestępstwa.
Według śledztwa dziennikarskiego opublikowanego przez money.pl na Fundację Dobry Rząd, której prezesem jest Przemysław Wipler miało wpłynąć 70 tys. euro od podmiotów powiązanych z Zondacrypto
Firma jego wieloletniego współpracownika Michała Krzymowskiego miała otrzymać 90 tys. euro,
łącznie daje to około 160 tys. euro,
przelewy miały następować po spotkaniu z prezesem Zondacrypto Przemysław Kral
w Monako, a Wipler kilka dni później publicznie bronił interesów giełdy w Sejmie
Czy to oznacza, że „wziął łapówkę”?
Nie można tego stwierdzić na podstawie samych publikacji prasowych. Aby mówić o przestępstwie korupcyjnym, prokuratura musiałaby wykazać m.in., że pieniądze były przekazane w zamian za konkretne działanie posła (np. wpływanie na proces legislacyjny)
nie wiadomo czy istniała umowa „pieniądze za wpływy”, czy doszło do korupcji, czy jakikolwiek sąd uznał Wiplera za winnego — bo obecnie nie ma takiego prawomocnego wyroku a nawet chyba nie toczy się w tej sprawie żadne postępowanie jeśli się nie mylę.
21
@kodi77 Kiedyś wszyscy się spotkamy się ponownie, wierzę.
0
@BorzyKrzys no widze że weekend ma być bardzo gorący. Zobaczymy. Podejrzewam że jeszcze takie noce ciepłe nadejdą.
1
@MICHU2 ogólnie tez mi się to nie podoba, że zawodnicy podpisują kontrakty 5letnie bo inaczej nikt by ich nie zatrudnił na 2 lata. Proste. A potem nagle płacz. Dodatkowo te wymuszane transfery nie zawsze wychodziły nam na dobre: Coutinho , Dembele, Raphinha (pierwsze sezony)..
0
@BorzyKrzys nawet tego typu upał jest do przetrwania jeśli noce są poniżej 16 stopni, a na szczęscie są (silesia). Gorzej jest gdy w dzień 28-30 a w nocy 20-21 i nic się nie wychładza. Człowiek niewyspany a rano już gorąco.
Jak jest w nocy chłodno przynajmniej można w domu porządnie wywietrzyć przed całym dniem.
3
Dla wszystkich trawnikowych świrów, pamiętajcie że przed falami upałów , wieczorem dobrze wrzucic trawce OPTYSIL , czyli krzem dolistnie. Wzmocni trawnik i ochroni przed suszą.
0
@SiempreCule10 mieszkanie na wsi , ewentualnie na obrzeżach ma jeszcze wiele zalet :) mieszkanie w centrum jeśli oczekujesz świetego spokoju i takie rzeczy Cię irytują - niestety niewiele.
0
@draxidox no śmiesznie to brzmi pamiętając te wszystkie "afery" przy CPK, igreki, dywagacje o prędkościach pociągów, o przepustowości, audyty które miały szokować i w zasadzie ich nie było lub nic nie wykazały (już nie pamiętam)... Pamiętam te wszystkie wystąpienia pana Wilka, który tak na prawdę w dużej mierze stoi za tym że to powstaje. Za inicjatywą wybudowania tego, od początku miał silne argumenty, ładował w Laska (sceptyka).. Ehh śmiesznie się to czyta co Kosiniak napisał znając cały ten kontekst
8
@Deathwing112 surowo karać. Bardziej szkodliwi społecznie niż Ci co jadą 61 na 50.
3
@bartulek98 standard. W naszym kraju obecnie lepiej nie chorować. Lekarze święte krowy a jeszcze ich za mało, póki co brak recepty na to wśród "elity" politycznej
0
@CLS63AMG widzę że chyba słuchałeś rozmowy Millera z Rymanowskim bo podobne zagadnienia poruszasz a akurat w tej chwili słucham tej rozmowy ;)