mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Safrani no otóż to i również dlatego że te kraje jak Szwecja mają zbliżone interesy bezpieczeństwa co my. Więc w ich interesie nasza obrona, podobnie działa to obecnie ws. Polska->Ukraina.
Amerykanie czysto teoretycznie mają jakiś interes "w obronie" Polski ale jest on znacząco słabszy niż takiej Szwecji. Chodzi bardziej o sprawy prestiżowe i strefy wpływów.
0
@Jakchcesz tu w ogóle nie chodzi o Ciebie, chodzi o to że akurat Wiech jest jawnym lobbystom brukselskim, a mając za sobą tak silny organizm jako rozumny człowiek brałbym pod uwagę również wsparcie botów. Bo tak to działa. Natomiast mechanizmu który przedstawiłeś bym nie przeceniał. Ja nie widziałem tej dyskusji nawet i w ogóle mnie ona nie interesuje, podobnie jak Ty w gruncie rzeczy. Raczej chciałem zwrócić uwagę na to kim jest Pan Wiech.
0
@Safrani no idą min. właśnie na amerykańskie uzbrojenie (np 96 helikopterów Apache za 10mld dolarów czyli 45mld zł- choć pewny nie jestem czy one są już opłacone). Z wypowiedzi Sławka płynie jedno przesłanie Michał (co jako właściciel niezle prosperującej firmy pewnie rozumiesz) - te pieniądze można wydawać LEPIEJ , ostrożniej, a liczą się ZDOLNOŚCI wojskowe a nie suche liczby i pierdyliardy dolarów jak to Bartosiak mówi. Ja jakby nie rozsądzam tutaj co robimy źle, a co dobrze, ale na pewno jestem za tym żeby zadłużać się z rozsądkiem. Uważam tak i w życiu prywatnym i również jeśli chodzi o większy organizm jak Państwo. Swoją drogą temat SAFE jakoś mocno przycichł ostatnio, a jeszcze to nie weszło. A miało wejść mimo wszystko.
1
@heniusss no mam podobnie. Równiez jakoś "wyrosłem" z rapu gdzie poprzednio to był dla mnie przez 10-15 lat temat muzyczny numer jeden. Wyjątkową słabość mam jednak do PEZETA , ale równiez do muzyki Noona (np na Grammatik) no i lubię właśnie jak mówisz takie nostalgiczne klimaty ;) Co jak co ale rap w Polsce mieliśmy na prawdę na najwyższym poziomie, Mes, Peja, Tetris, 247 (brzmienie GFunk) i wiele wiele innych.
0
@Jakchcesz ale kto oprócz Ciebie tego internetu nie ogarnia? Gdzie byłeś kiedy stało się jasne że Wiech jest lobbystą brukselskim i jest mocno prawdopodobne że z tych botów korzysta. O PIS to potraficie mówić, że kupują boty, ale z drugiej strony tego nie widzicie? Przeciez to działa w obie strony.
0
@Derean jeszcze Messi do tego ;)
1
@Safrani no te słowo kolegi wyżej to z grubsza uproszczenie. A może i manipulacja. Były inne powody Sławka i ekipy, a te tanie drony spokojnie moglibyśmy robić i bez tego kredytu gdyż już obecnie wydajemy 200mld rocznie na armię. To gdzie są te pieniądze?
Najnowsze dane (orientacyjnie)
2023: ok. 110–111 mld zł
2024: ok. 135 mld zł
2025 (plan): ok. 186 mld zł
2026 (plan): nawet ok. 200 mld zł (łącznie różne źródła finansowania)
1
@Safrani posłuchać Slawcia bo dobrze prawi:
Tanie polskie strony zamiast drogiego amerykańskiego sprzętu!
1
@heniusss słuchałem kilka dni temu jego "witaj w 2003" oraz wiadomo kochana Polsko :) w ogóle od wielu lat nie słuchałem rapu, na prawdę wielu. z 15 lat. A ostatnio wracam do niego trochę. Wczoraj nawet słuchałem wywiadu z PEZETem ponad godzinnego. To już chyba kryzys wieku średniego.
2
@Safrani otóż to, ale dziś żyjemy w świecie w którym wszystkim wszystko wolno, łącznie z tymi posłami/osłami
3
no Messi miał to coś, sprawiał że rzeczy trudne wyglądały na na prawdę łatwe... Był jak pionek w grze, w której Ty myślałeś "teraz dobrze byłoby zrobić taki ruch" i Messi brał i to robił jakby niemożliwe w piłce nie istniało. Nie miał ograniczeń, on i Iniesta mieli coś takiego że wchodzili między 2-3 zawodników i wydawało się że będzie strata, a zawsze wychodzili (głownie Messi) z piłką przy nodze. Podobnie ze strzałami, Mbappe dobrze to ujął jako "podania do siatki" xD
4
@draxidox to ten co się chował pod kamieniem i nie zna papier nożyce kamień ?
2
Prawda czy fałsz:
???????????? Krzysztof Stanowski o dofinansowaniu dla restauracji Roberta Lewandowskiego:
"W 2017 roku Robert Lewandowski poinformował, że zainwestuje w Giżycku i zbuduje restaurację na jeziorze Niegocin.
Były cztery zaangażowane podmioty, w tym jednym z nich był właśnie Lewandowski – czy to osobiście, czy przez jakąś spółkę, to w tym momencie nieistotne.
I były też państwowe pieniądze, państwowe dofinansowanie się pojawiło z budżetu PARP w wysokości 40 milionów złotych ????
40 milionów złotych dofinansowania do budowy restauracji. Okej. Pozdrawiam wszystkich restauratorów w Polsce. Na pewno każdy z was dostał czterdzieści baniek na nowy lokal. Sto procent! Nie, no to jest...
To jest serio niesamowite. Czterdzieści milionów złotych dofinansowania do restauracji, w którą zaangażowany jest jeden z najlepiej zarabiających Polaków. Niemożliwe to jest.
Zrzucajcie się cebulaki, żeby powstała knajpa z rybami. Zrzucajcie się szybko." ????
ℹ️ Kanał Zero
11
@Marusek gość ma klasę. Do pełni szczęscia niech zrobi jeszcze porządek w grze defensywnej i coś z tego będzie. Celowo mówię w grze defensywnej, bo problem nie leży jedynie w bloku obrony, ale grze całego zespołu co jest niemałym kamyczkiem do ogródka Urbana.
0
Polska mistrzem Polski
0
@Kgorecki2500 no to jest z karnymi Vinicjusa.. delikatnie ręce były w kierunku pleców ułożone, Elanga to wykorzystał i się położył. Dał Zalewski pretekst do faulu tym zachowaniem ale i już wcześniej błędną decyzją o przepuszczeniu piłki.
Poza tym rzut wolny to jeszcze nie gol, można było to obronić a ten strzelec szewdzki miał tam taki spokój przy tym strzale głową że szok.. rozegrali to widać było w sposób przygotowany i wyuczony (wymienność pozycji tam była i obieganie co zmyliło naszych niestety).
1
@NeroTFP1 pocieszmy się że są i wielkie drużyny wśród niesprawiedliwych przegranych , w tym my :D przecież nie zasłużyliśmy na 3 gole od cieńkich jak sik pająka Szwedów
0
@Aragorn33 a to sędzia nam wbił 3 amatorskie gole...
0
@Danny Gaucho mam takie same spostrzeżenia, szczególnie co do Podolińskiego. Kolejny po kadrze amator na majku. Jakby jakiegoś kibica wyjąć z trybun i wstawić żeby coś pogadał.
0
@bartekvisca dokładnie bo Ci skrzydłowi to jest tzw "wichura" , niby wszystko spoko ale gdzieś tam jakby brakowało rozwagi, decyzji, rozegrania, dostrzeżenia partnera ale i precyzji wielokrotnie. Taki Dembele z Barcelony no...
0
@Deathwing112 dokładnie,ta Szwecja była tak mierna że już nie można było słabszego przeciwnika mieć. A my po prostu amatorka, amatorzy też robią nieraz dużo wiatru, czasem coś kiwną, ale niestety tym się różnią amatorzy od profesjonalistów że ci drudzy grają mądrze i nie popełniają głupich błędów podając do przeciwnika i dajac mu bramki gratis.
0
@Limaker topowe były. To prawda
3
@MessiForeverTheBest ważne że na LR roz**erdol , kłótnie polityczne podbijają wyświetlenia strony, są reklamy i hajsy płyną.
1
@Safrani o kurde sounds good! chyba będzie to następne , bo narazie dokańczam na Skyu "1923" i również polecam
0
@Safrani orientujesz się czy/kiedy ma wejść jakiś nowy program dofinansowań na magazyny energii?
0
@Safrani no sytuacja jak zwykle nie jest 0-1.. Czyli pod hasłem "konsultacji z UE" jest zaszyte po prostu lubię/nielubię danego rządu , damy zgodę/nie damy. Trochę tak to wygląda, choć tu oczywiście też są okoliczności nieco wyjątkowe co nieco usprawiedliwia całą sprawę. Nikt nie przewidywał że Trump tak odwali.
0
@Safrani oczywiście do klasyków jak SEC absolutnie nie, ale do wozidla codziennego to przecież złoto jest :)
Jeśli marża Orlenu wzrośnie po obniżce podatków tak by oznaczało że rząd coś kombinuje za pośrednictwem tej spolko w stylu pisowskim. Przecież to są naczynia połączone. Wtedy rzeklbym że rząd zyska na tej obniżce (paradoks taki). Niby odejmie ale tak na prawdę sobie Doda z innego worka.A co do samego obniżenia VAT , czy czasem prawo Unijne nie zabrania obniżenia VAT na paliwa kopalne ?? PIS się zdaje się o tym przekonal boleśnie.. ale tu znów jak przy KPO będą zastosowane podwójne standardy jak czuje. Czyli obecnie problemu nie będzie.
0
@Safrani dobrze jednak mieć LPG jak ja w mojej staruszce Skodzie Octavi I 2010r :)) mimo podwyżek cena 3,5 a podwyżka była łącznie o 1zł a nie o 3zł jak w przypadku diesla.
Wracając do tematu, przyznam że mam mocny dysonans w związku z tą sprawą, z jednej strony oczywiście obniżka cen paliw jest porządana, z drugiej jakakolwiek regulacja cen nie jest rzeczą dobra jak piszesz. Sytuacja jest jest jednak wyjątkowa, może przydałyby się jakieś konkretnie wskazane ramy czasowe w tej ustawie? tak Luźno sobie myślę.
Tuskowy żołnierz Jakub Wiech jednak wspominał że w związku z tą ustawą cena ropy i diesła spadłaby o niespełna 0,3zł .. Czy to w ogóle jest warte tej debaty skoro ropa zdrożała o 300% więcej niż ta proponowana obniżka (3zł z 5,5 na 8,5 a nawet 9) ?
edit. ok doczytałem teraz , sama akcyza ma spaść o tyle o ile wskazałem, są jednak jeszcze VAT, ewentualne marże Orlenu
https://zapodaj.net/plik-RDAvvAkt4m
1
@Safrani no pogadaj i daj znać :) chętnie wysłucham. dzięki.
1
@Huck no mam 5kW foto ale to trochę za mało, rozważyłbym wtedy dołożenie kolejnych 2-3kW conajmniej . Jak nie 5 :) z tym darmowy to tez nie tak do końca, trzeba kupić ładowarkę do domu (koszt około 2500) bo przy standardowym gniazdku auto ładuje się około... 25h :) z tego co mi ten gość mówił. Jest za to tanio. bo wtedy wychodzi 100km około 20zł. Szybkie ładowanie np gdzieś w terenie już jest znacznie droższe i koszt wychodzi około 60zł /100km