2

@Safrani mnie tez;0

0

@Batys taki Abidal i Pique by dzisiaj siedli, o Messim nie wspominam bo to wiadomo :) Na szpicę. taki Villa też by się dzis mega przydał.

0

@KibicBarcy84 kogo proponujesz, słuchamy : )

1

@RozowaPantera jestem pesymistą i mając w pamięci dwumecz z Atleti myśle że odpadniemy xD

1

@Safrani daj znac jakie ceny pls

4

@culedawid ciekawe kto się nabierze na Ferrana za więcej niż dyche

0

@heniusss skąd wy wszyscy bierzecie takie unikatowe rolki że one się powtarzają. Już to było dziś, ale bardziej mnie ciekawi skąd wy takie (sory z całym szacunkiem) głupotki wykopujecie ;)

0

@tbas wczoraj chyba Szewko mówił że co trzeba oddać Trumpowi to że obniżył ceny paliw - za Bidena galon ropy czy benzyny (już nie pamiętam) kosztował ~2,5 a za Trumpa 1,2 A Szewko jest przeciwnikiem Trumpa dość mocnym co słychać wielokrotnie w jego wypowiedzianiach. To taka dygresja mała, bo oczywiście rozumiem że Vance o czymś innym mówi

0

@Safrani no zgoda zgoda ;)

0

@Safrani "W takim razie po prostu nie róbmy nic" no róbmy tylko z głową. Jest po prostu kilka przesłanek sugerujących że może być podobnie, np to że znów jest mało czasu na wydanie tej kasy. Co innego jednak jak wydajemy na jachty z KPO które było grantem, a co inne wydawanie kredytów. Tutaj jest tym gorzej. Miejmy nadzieję że POLSKA jako naród i rząd stanie na wysokości zadania i nie będziemy drugą Ukrainą, która nawet w dobie wojny i ryzyka utraty suwerenności pozwala sobie na korupcję.

0

@gaucho104 no ja też o tym napisałem co mówisz : "Też chciałbym żeby nasze państwo DOBRZE wydawało pieniądze". Rozbudowałem tylko temat o inne wątki z tematem związane:)

1

@Marcelinho132 zagrali strasznie bojaźliwie niestety, szkoda ich bo już nie z takimi wygrywali. Inter, City.. ale cóż ;) taka jest piłka :)

1

@gaucho104 zasadniczo masz swoją rację. Trzeba jednak pamiętać , że kredyty koreańskie i w USA były dużo mniej korzystne. Ja nie jestem obrońcą SAFE broń Boże, ale nie jestem tez krytykiem. Zostawiam tu jeszcze raz tabelkę od Wolskiego (który należy nadmienić jest ostatnio mocnym zwolennikiem rzadu i SAFE choć kreauje się na apolitycznego - nie rozstrzygam). Tabelka:

https://zapodaj.net/plik-M9cAxBdwS1

Oczywiście są to dane szacunkowe i nie podchodziłbym do nich "zerojedynkowo".

Też chciałbym żeby nasze państwo DOBRZE wydawało pieniądze, Mentzen znowu twierdzi że wydajemy za dużo , bo wydaliśmy już rocznie 200mld i pytanie co z tego zrobiliśmy? Czy te pieniądze się nie rozchodza na jachty? W tym też trzeba widzieć ryzyko. Żeby nie było jak z KPO @Safrani a krótki termin na wykonanie SAFE służy właśnie temu by było jak z KPO, wydamy na wszystko, i nic .. na rzeczy których być może nie potrzebujemy, wydamy żeby wydać.
Mentzen: "Polska wydaje/wyda w tym roku ponad 20% budżetu na obronność, czyli ponad 200 MLD złotych. I w przyszłym roku też tyle wydamy, a pewnie nawet więcej. To więcej niż SAFE (180 MLD zł)"
Podobnego zdania jest Bartosiak mówiący o "pierdyliardach" złotych a konkretnych ZDOLNOŚCi systemowych nie widać.

0

@Kgorecki2500 Adolf głupia sprawa wyszła ...

2

@Faro dla Vinicjiusa na pewno wyraźnie jest.

3

@Safrani dobre :) gośc już raczej jest dogadany z Donaldem na darmowy transfer ;p

0

@Hindus mimo wszystko nie lekceważył bym go

0

Kwa City nie chce strzelić

4

Można się rozejść xD

19

Anna Bryłka: Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce coraz bardziej nadaje się do zbadania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - które teraz, a jakże, usiłuje zlikwidować obecna koalicja.

System kaucyjny teoretycznie w Polsce funkcjonuje od października ubiegłego roku. Obsługuje go grupa komercyjnych spółek. Jaki jest dziś główny problem? Brak automatów - a jak już gdzieś, ktoś znajdzie, jak ja dzisiejszego poranka - to i tak są pełne. Wniosek? Albo operatorzy ich nie udrażniają, albo ich jest za mało - albo jedno i drugie.

Fundamentalne pytanie: gdzie uciekają pieniądze z kaucji, które płaci konsument przy kasie? Do operatorów. Jaki więc interes ma operator, żeby konsument oddał te butelki i uzyskał zwrot kaucji? Żadnego.

Tu jest cały problem. System kaucyjny został stworzony w Polsce tak, żeby ZNIECHĘCIĆ obywateli do tego, żeby z niego korzystali. Został stworzony tylko po to, żeby ktoś na tym zarobił. Tak wygląda generalne założenie wszystkich innych polityk klimatycznych. Konsument płaci, spółka zarabia, rząd wskazuje spółki i tak się to kręci, a to jest kolejne wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni Polaków.

1

@Nieznajomy wreszcie jakiś sensowny komentarz

0

Pau króciutko pozamiatał (czytałem nagłówek i się tym chwalę)

0

@AmigoBlancos Sporting bym odpuścił , ale na moje oko oczywiście

4

@tbas jak z wieloma innymi rzeczami, raczej się nie dowiemy. Realne wg mnie jest jedno i drugie, tzn sfingowanie tego dla podbicia sondaży, jak i realny zamach również.

2

Ciekawe info zarzucił M.Budzisz w Układzie Sił, mianowicie na Ukrainie funkcjonują dopłaty do paliw (zarówno benzyna jak i diesel) w formie cashbacku.
https://zapodaj.net/plik-LfDVJN5ph0

0

@szymonekk w punkt

1

@Bykunn w myśl zasady rząd zaciągnął dług, obywatele spłacą. Tutaj dorzucą się kibice w opłatach wygórowanych za bilety

3

@Kgorecki2500 jest to kluczowe, zdecydowanie

0

@capoN a jednocześnie Iran wystawił im rachunek na zakończenie wojny, by zakończyć konflikt konieczne będą min reperacje dla nich wypłacane przez USA ;p

1

@Kow_aLL i na taką odpowiedź liczyłem :D a jak chcesz przejechać z Polski do USA amfibią to też wystarczy dwa kraje, Białoruś i Rosję :D ewentualnie ogarnąć jakaś przeprawę w okręgu Czukockim :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?