mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Eklerek w takich oto kryzysach (i w sumie nie tylko) wciąż najlepsze wydaje się te paliwo do zapalniczek, czy do kuchenek..
4
@Rifek ja pier.. teraz to mi wybiły granice absurdu. Jestem osobą wierzącą ale dla mnie modlitwa to coś raczej intymnego a nie na pokaz, jeszcze z bombardującym iranskie dzieci Trumpem w centrum, wtf [?]
3
@Arden dym byłby gdyby był u Putina, tylko co za różnica
0
@Aragorn33 tak zgadza się. Ogólnie systemy rakietowe i obronne to jest pięta Achillesowa i w zasadzie nie tylko Amerykanów ale całego zachodu. Po prostu Patrioty są najlepsze. SAMPT też są ponoć nieźle ale jednak Patrioty to jest top zdolnosci. Te w wersji PAC3 ponoć radzą sobie nawet z hipersonicznymi rakietami atakujacego. Ale są to stosunkowo drogie systemy i ciężkie w produkcji choć tu oczywiście nie jestem żadnym specem. Bazuje na wiedzy zasłyszanej min od Wolskiego czy płk. Lewandowskiego.
Wiadomo jednak że nikt rozsądny nie będzie zbijał dronow patriotami. Tu możemy opracować własny system i tak jak pisze Rosjanin , w Polsce ma za to odpowiadać min system Narew.
2
@Bobo25 tak jak mówisz dwie strony są zacietrzewione. Myślę że dla obozu Tuskowego również nie byłoby mowy o jakiejkolwiek zmianie w SAFE (na rzecz jakiejś części z NBP i rezerw złota). Kto wie może to nie byłoby głupie :)
A może w myśl Bartosiaka Tusk i Nawrocki tak pięknie grają na "dwa baty" że nawet Polacy są przekonani o ich ślepym zapatrzeniu w swoje stronnictwo :) UE i Amerykanie im ufają a my gramy w swój mecz! tak na prawdę jest to ustalona strategia. Nie doceniamy naszych polityków może a za chwilę zbudujemy naszą bombę.....
1
@Bykunn tak, ja już w tej chwili nie pamiętam więc posłużę się googlem. Na przykład istotne , jak nie NAJistotniejsze rakiety do systemów Patriot, które w zasadzie nie mają 1do1 zamiennika w EU:
Oto aktualne dane dotyczące produkcji:
Produkcja w 2025 roku: Lockheed Martin dostarczył w 2025 roku około 620–700 pocisków Patriot (głównie PAC-3 MSE).
Cele produkcyjne: Planowane jest zwiększenie produkcji do ponad 650 sztuk rocznie do 2027 roku.
Dodam że rakieta najnowszego typu PAC3 kosztuje coś kolo 3mln - 5mln dol.
Dlatego tak istotne jest na co wydamy pieniądze z SAFE, zeby nie poszły w błoto. Pewne systemy są trudno dostępne lub dostępne tylko u USA (jeśli zechcą sprzedać)
4
@Aragorn33 I pytanie czy jak Amerykanie ugrzęzną w Zatoce Perskiej będą w stanie realnie coś sprzedać. Przecież ich przemysł już obecnie nie jest gotowy na pełnoskalową wojnę.
1
@Safrani wyjątkowo trafnie napisane, zgadzam się w 100%.
3
@Eklerek znając życie nam strzeli. Przypomina mi Barcolę
0
@Zoker no to faktycznie dość drogo. My mamy dobre ceny (Gliwice) na stacjach polskiego dystrybutora PKS. Na sieciówkach też jest drożej i to znacznie.
3
@Zoker standardowo. Chociaż wczoraj znalazłem jedną stację gdzie pb95 była po 5,75 to chyba najniższa cena. Mimo to wstrzymałem się :) Kilka dni przed wojna była po 5,40 :) ;p Spadną te ceny trochę, narazie jak zwykle chcą nas orżnąć i jadą na panice ludzi.
1
Jacek Bartosiak szczerze o SAFE (od 55min)
@Safrani @michal26
6
@Konradowskyy my sie tak cieszyliśmy jak Real odpadał ;) z drugoligowcem
4
@marcin62 #antyfrenkie
0
@Arden no ale zwróć uwagę że też przeciwnik w tym przypadku muruje i nieszczególnie mu zależy żeby coś strzelić.
1
@Safrani w sumie trochę wygląda na takiego sceptyka. No ale nie wolno tak mówić.. Vini też wygląda jak... i nie wolno mówić. Bo wtedy się jest nietolerancyjnym.
5
co tu taka posucha, wrzućcie jakiegoś newsa typu Trump z 4 lesbijkami przyłapany na ranczu u Putina.
0
Stany Zjednoczone rozważają przeniesienie systemów obrony powietrznej Patriot i THAAD — a być może i innych zasobów — z Korei Południowej na Bliski Wschód, jeśli wojna z Iranem będzie się przedłużać.Wśród analizowanych systemów znajdują się drony Patriot (PAC-3), THAAD i MQ-9 Reaper.
1
powiedzcie mi że dzisiaj wyjdzie Thierry Henry i inni i powiedzą że takie zagrania jak te Rudigera to zwykły bandytyzm i Niemiec powinien dobrowolnie poddać się zawieszeniu na 8 meczy za celową napaść na leżącego zawodnika Getafe.. Że precedens był w sytuacji z Floydem gdzie rzekomo gościa uduszono kolanem, że tak nie wolno, no powiedzcie..
A nie zapomniałem że sprawa przejdzie bez echa.
0
@Bobo25 ładnie wczoraj zagrali, agresywnie, walecznie, bez kompleksów coś jak Girona z nami
2
@maroon to są Ci co jeżdzą z kamerkami i później wysyłają na policję bo ktoś wyprzedził na pustej drodze ale na ciągłej.
2
@Huck ja dalej gdzieś mam Air Maxy 90 skórzane czarne ale jak je zaniosłem do szewca to mnie wyśmiał i powiedział że to nie jest skóra xD a dałem z 500zł za nie
0
@LAMC_10 to Merza do tej samej stajni co Nawrockiego
2
@Safrani ja ostatnio kupowałem barcelońskiej marki KAOTIKO , kupiłem sobie i żonie podobne.
https://allegro.pl/oferta/sneakersy-meskie-kaotiko-vancouver-43-wielobarwny-miejskie-17767859472?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=freelisting&srsltid=AfmBOorBWNZnV5-j85yrKLINDQpfC2Thry7UrVnfGeNli9pTVYN0UkA0OWI
edit: teraz patrzę że to nie jest skóra naturalna te boki :/ ale jest zamsz
Kaotiko to hiszpańska marka odzieżowa z Barcelony (założona w 1999 r.), oferująca autentyczny styl streetwear, casual oraz retro (lata 90.). Stawia na lokalną produkcję ("Made in BCN"), zrównoważony rozwój oraz limitowane kolekcje, wyróżniające się odważnymi nadrukami i kolorami. Oferuje odzież dla kobiet i mężczyzn.
Kluczowe informacje o marce Kaotiko:
Pochodzenie: Barcelona, Hiszpania (założona w 1999 roku).
Styl: Streetwear, miejski luz, moda casual, inspiracje latami 90..
Produkcja: Lokalna ("Made in Barcelona"), stawiająca na ekologiczne materiały i zrównoważony rozwój.
edit2: polecam również ADIDAS HANDBALL SPEZIAL
2
@ifoa było sdfsdfsdfsdfsfd
1
@LAMC_10 a nie jest ciekawe czy np premier Tusk wyrazi takie ubolewanie? Mnie np to interesuje. W końcu i PIS i PO uważają USA za sojusznika, chyba że mylę się?
2
@Krystiansigma2734 no wygrali tego sporo. Sporo lub większość po kontrowersjach. ALe mieli tez świetną kadrę z Modriciem, Krossem i Ronaldo i Benzemą. Znowu w La lige my mieliśmy swój czasookres 10lat gdzie wygraliśmy chyba 7 czy 8 tytułów (oczywiście było to z 10lat temu)
3
każdy jest kowalem swojego losu. Wybrał pieniądze i rodzinę zarazem, ja go rozumiem ale nie ma co płakać teraz nad mundialem, było to do przewidzenia
1
@Maker0 już zjebałem czata, może jeszcze zbyty łagodnie
https://zapodaj.net/plik-6lKtbNGeS1
1
@Danny Gaucho mozliwe nie będę się sprzeczał bo brałem odp z chatagpt :)