0

@Pnog37 a co dobry był ?

1

@konajoncek ale Maryna niestety bardzo słaby występ, chyba jest ostatnia... Dramat polskie narciarstwo

1

@macio_944 wybrałem parę twoich ulubionych słów: ewidentna, ksenofobiczna, rasistowska, skrajna no i kwiatuszek czyli kompromitująca. Wspaniały zasób słów , gratuluję, onet stoi otworem. Możesz im nagłówki pisać.

3

@draxidox kto mu płaci sprawdzał to ktoś?

0

@fenix1983 jak widać wyżej koledzy potrafili z kulturą się wypowiedzieć w przeciwienstwie do Ciebie (od razu atak na mnie o opowiadaniu bajek). Skonczylem czytać po 1 zdaniu.

5

System KSeF realizuje prywatna, zagraniczna firma.

W mediach podaje się, że to część francuskiego Thalesa, ale niewiele osób wie, że do 2023 roku była to firma izraelska, która posiadała całe swoje zaplecze badawczo-rozwojowe także w Izraelu. W tym momencie przekazujemy wszystkie swoje faktury do operowania prywatnej firmie, która nawet nie spolonizowała procesu logowania.

Robimy rzecz, której nie zrobiły inne państwa europejskie. Inne państwa trzymają infrastrukturę, serwery, systemy logowania, uwierzytelniania u siebie, nawet jeżeli współpracują z sektorem prywatnym. Rząd Tuska wyoutsourcingował za granicę kolejny ogromny obszar danych gospodarczych.

Każdy wywiad gospodarczy może tylko pomarzyć, żeby mieć przegląd wszystkich faktur.

@Safrani co o tym sądzisz ?

0

@misterio rozumiem, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

1

@Safrani no jest genialna, moja żona mnie zainspirowała..i pomysleć że te 10tys kary mógłbym na to wydać :[[ wku*w************

2

@Safrani jestem w stanie sobie to wyobrazić. Paradoksalnie sam mam tylko pompę i widzę wiele ryzyk z tym związanych ale zasadniczo obecnie na budowę komina mnie nie stać - po prostu. To zaś z 15-20tysięcy trzeba wykartkować. I tu mogłoby wchodzić państwo i dofinansować takie inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne obywateli. Piękny sen, dofinansowania do pieców na drewno, brak kar za brak OC, do tego politycy dbający o nasze dobro i niekłamiący nic a nic... :)

Paradoksalnie zamiast dać ludziom na piec lepiej było kupić jachty na prąd z dotacji unijnych:) to może byc tak dotacje na piece na drewno? zgłaszam projekt.
mam już nawet upatrzone takie cos: https://e-kominki24h.pl/9266-kuchnia-rosetta-sinistra-50-ceramica-pl?gad_source=1&gad_campaignid=21550204733&gclid=EAIaIQobChMItvSXqfnOkgMVSWWRBR28WCDLEAQYBCABEgLVkfD_BwE


:):)

5

@NeroTFP1 12 lutego – tłusty czwartek moje urodziny
13 lutego – piątek trzynasty

14 lutego – walentynki + moja imprezka urodzinowa

xD

4

@Arden aż nie wiem jak to skomentować :) Polska to zawsze chyba będzie bantustan dla innych krajów, zwykły rynek zbytu i taniej siły roboczej, przedmiot polityki a nie podmiot, a Polacy jak ślepe gęsi rzucić im grosz i dziobią.

0

MASAKRA kto ten syf wypluwa, tak jak polityków, tak również prasę powinni KARAĆ surowo za takie wymyślone newsy na zasadzie "otoczenie Raphini uważa"

0

@Karol145 To tylko słowa mimo wszystko.
Włochy nieco balansują jak Turcja, potrafią wyrazic swoje zdanie ale zasadniczo jako rząd prawicowy mają też sporo wspólnych czynników i są częściowo zależni od USA bo mają drugą co do wielkości w UE nadwyżkę handlową z USA, są więc narażone na cła. Poza tym Meloni i Trump utrzymują bardzo dobre stosunki, oparte na podobnych konserwatywnych wartościach (W kwietniu 2025 r. podczas wizyty w Białym Domu oboje potwierdzili wolę wzmocnienia strategicznego sojuszu w obszarach bezpieczeństwa, gospodarki i technologii). Deklarowali współpracę przy projektach takich jak korytarz ekonomiczny Indie-Bliski Wschód-Europa i zwiększenie eksportu amerykańskiego LNG do Włoch

Jednoczęsnie pojawiła się krytyka za Afganistan, Grenlandię czy brak dołączenia do Rady Pokoju.
Podsumowanie AI "Włochy są postrzegane jako kluczowy „pomost” między Waszyngtonem a Brukselą, jednak rząd Meloni stanowczo odrzuca te polityki Trumpa, które uderzają w suwerenność Włoch lub ich interesy gospodarcze"

1

@Karol145 nie no chyba Meloni raczej z nim trzyma, wydaje mi się że AFD również - przynajmniej Trump zawsze o nich w samych superlatywnach, nie wiem jak Le Pen

3

@Karol145 Czarzasty cwany lis albo po prostu farciarz, na tej akcji z Rose'm ugrał po prostu 100x więcej niż mogłoby się wydawać wtopił. Niedość że odsunął na bok oskarżenia o prorosyjskość bo przecież pojawiały się takie chwilę wcześniej, to jeszcze teraz jest windowany jako obrońca polskiej suwerenności i honoru polskiego żołnierza. I nie daj Bóg temu zaprzeczyć bo zaorają :) majstersztyk

7

@Safrani widzę że pamięć masz dobrą. :) ale nie do końca. Bosak nie użył sformułowania o „100 ukrytych zgonach”. Publicznie stawiał jednak tezę, że oficjalne statystyki są zaniżane i że rząd „ma sporo do ukrycia” w kwestii liczby ofiar powodzi. Przecież to już sie działo w czasie COVIDu (w drugą stronę), mam nawet przykłady z życia gdzie wpisywano ludziom smierć z powodu COVID, a tak nie było. Było to naciągane. Teraz wychodzi na jaw że być może cała pandemia była kombinowana (sprawa Epsteina daje przesłanki). Czemu nie miałoby to działać w drugą stronę. Oczywiście jestem w stanie to sobie wyobrazić, co nie znaczy że tak myślę. Inna sprawa że polityk powinien bardziej ważyć słowa. Czarzasty również mógł nieco ważyć słowa ostatnio, mimo że miał rację w swojej wypowiedzi. ale racja to jedno , a słuszność to drugie.

7

@Safrani to mi sie chyba śni.. zbyt piękne by było prawdziwe, nie w Polsce.
Z drugiej strony nawet jakby takie coś było, to zasadniczo czy wiele by zmieniło? Politycy do perfekcji opanowali sztukę manipulacji (która kłamstwem nie jest), kombinatorstwa, sztukę mówienia półprawd i obracania kota ogonem... czyli coś na wzór jestem ZA a nawet PRZECIW. Przykład z kwotą wolną od podatku nie tak daleki, sprzed kilku dni. Miała być, ale nie będzie, bo wina PIS, bo budżet po PIS w złym stanie, i oczywiście odwrotnie to działało tak samo. Jak się wie że budżet może być w złym stanie to się nie obiecuje, no ale cóż szkodzi obiecać?

3

@Kapitan hawk na bank współpracował z SB

3

@blakkudium piękne są te newsy pisane przez zarząd do gazet. Podobał mi się z tej serii również "nie ma pewności czy Flick zostanie, jeśli LAporta nie wygra wyborów" czy coś takiego. Teraz Flickiem osłaniają Deco :) Ehh

1

@misterio gdzie to mozna oglądac po polskiemu?

1

@Arden druga już próba podbicia ruchu na stronie bo ostatnio nieco ciszej tutaj ;)

1

@MesQueUnClub_87 o kurde aleś mi teraz przypomniał, Prawo Bronxu, kozak film. Wszystkie w zasadzie świetne, nie widziałem chyba tylko Ścieżka Strachu. Dawno temu w Ameryce też wpasowuje się w ten nurt starych klasyków.

4

@Safrani jeszcze np Scarface spoko no i BLOW jest dobre w tym gatunku

7

@Safrani świetne filmy :) też oglądałem kilka razy. Gangsterskie kino z tamtego okresu to coś pięknego.

0

@Rhaan jeszcze jak

1

@Vegeta88 ależ tak.

1

@Safrani Mi od dobrego roku nie jest po drodze z Konfederacją, natomiast w kwestiach światopoglądowych/militarnych/geopolitycznych rzeczywiście zgadzam się z Bosakiem.
Ostatnimi czasy jestem mocno rozczarowany całością klasy politycznej.

1

@Safrani W pewnym sensie rozumiem. Jeżeli masz zdrowie i masz pieniądze to wszystko się zgadza i możesz sobie na to pozwolić :) W pewnym sensie dzięki tym dwóm czynnikom masz również szczęście :)

4



"Nawet bez oglądania mogę powiedzieć, że tak. Wystarczy, że coś się zacznie Niemcom nie opłacać i wycofają to jednym głosowaniem." jakże trafny komentarz z jutuba
zacytuję klasyka: fur Deutschland!

1

@Safrani a ja po moich ostatnich przebojach z OC nie jestem za takimi akcjami. Czemu ja mam płacić 10k kary za zwykłe gapiostwo, skoro niektóe rodziny nie potrafią zadbać o swoje własne bezpieczeństwo? Taki czujnik kosztuje kilkanascie/kilkadziesiąt złotych. Może uratować życie. Nie ma kar za nieposiadanie czujnika. Jest za to bardzo wysoka kara za brak ciągłości OC.
Jestem PRZECIW sprzeniewierzaniu pieniędzy podatnika. Niech dadzą ludzią po 50zł na czujnik a nie nakręcają kumplom sprzedaż.

edit: co do serialu to wkręciłem się, oglądam już wakacje w Montanie (jak spłacę karę za OC, he he he..)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?