mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@July_6_BcN nasz Niemiec
2
@Bzyczekk pobrrane
1
@Filipem Flick powinien mentalnie ułożyć Cancelo by skupił się na defensywie a ten naturalnie i tak dałby kilka dobry akcji z przodu i to jest wtedy solidny boczny obrońca. Balde ławeczka, odpocznie i może też mu to na dobre wyjdzie.
0
Czy mi się wydaje czy Kounde schudł tzn nie jest już ukrytym bratem Adamy Traore ?
2
@Qba2312 kolejny Malcom. Pójdzie na sprzedaż za względnie dobry hajs pewnie.
0
@Safrani @pax znam te wszystkie historie, Duńczyków w Grenlandii, Belgów w Afryce jak najbardziej no faktycznie tu wypadałoby o tym wspomnieć i owszem. Trochę się zagotowałem z ranca ale już ochłonąłem dobrze że gra Barca i zaraz rozniesiemy przeciwnika 5;0. Pozdr
0
@Safrani no tu zgoda. Zapewne jak wymienia Putina to wszystko będzie pokazane w różowych barwach czyli resetu z Rosją, teraz będzie inaczej, Rosja się cywilizuje itp.
Co do szkoły no to jakos nie wiem czy mielibyśmy się uczyć o Jedwabnem czy pogromie kieleckim (zabito uwaga 42 Żydów) - nie bagatelizuje śmierci tych ludzi ale błagamm. Polska nie ma w nowoczesnej historii na sumieniu zbrodni kalibru Niemców czy ruskich. Żaden inny naród nie równa się Niemcy i Rosja a niestety te kraje przez lata działaly w kooperacji nad naszymi głowami.
0
@Safrani o wyrznieciu Indian to kiepski przykład. Połowa serialu YELLOWSTONE który jak więź oglądam zahacza o ten watek. Któryś film Tarantino również jest o tym, akurat z indianami to Amerykanie raczej nic nie ukrywają i niczego nie kamuflują. Jest to wiedza powszechna, nie przypominam sobie jakiegoś przykładu zakłamywania rzeczywistosci przez polityków USA.
TO.BLAD że myślisz że to nie zrobi krzywdy Twojej rodzinie. Zdecydowanie może zrobić to krzywdę. Przykład masz z żydami którzy jawnie nas nienawidzą z jakiegoś powodu,bo ktoś im wmówił że jesteśmy współwinni. Tak więc potencjalnie z takim żydem już dobrego "dealu" nie zrobisz. Poza tym umówmy się, ma to potężna znaczenie pijarowe czy ktoś jest winny zbrodni przeciwko ludzkości czy nie. Putina przecież wszyscy nienawidzimy, a w myśl tego co mówisz jutro kawka z Wladziem bo Ukraina to już przeszłość ?
Ogólnie pewnie tak będzie że za chwilę wszyscy będą robić interesy z ruskimi bo jak sam Putin powiedział nie da się wykazać ich z mapy
No nie da się. Tylko czemu w takim razie tak walczymy z tą prorosyjskoscia na każdym kroku widząc onuce skoro za chwilę (rok/dwa/trzy) wszystko będzie po staremu.
Niemcy od zawsze idą z ruskimi pod pachę i tu też wróci do tego że będą kupować od nich węglowodory.
1
@Bykunn nie uczyłem ale jakaś tam wiedzę mam. Inna sprawa ze tu Polska nie mam tak szerokiej możliwości do pochwalenia się jak Niemcy. Tu jednak nie chodzi o naukę ale co przekazują w eter politycy..Czy Polscy politycy zaprzeczają jakimś polskim zbrodniom? No mało jest ogólnie takich sytuacji więc ciężko o jakiś przykład. Niemcy jednak im dalej po wojnie tym bardziej będą rozmywać przekaz za pośrednictwem takich nazwisk jak Rossolinski, który szeroko pisze o udziale polskich burmistrzów miast w holokauście,.bo niby oni wydawali rozporządzenia itp(pod pistoletem Niemca).
2
@Natenczas to że Niemcy nie wiedzą jeszcze o tyle zrozumiem że u siebie Niemiec niech daje przekaz jaki chce. Podobnie jest ze sprawą Wołyńska na Ukrainie, też jest nikła świadomość , albo jest równania z akcjami AK na Wołyniu (odpowiedziami). Ale.l my musimy prostować taki przekaz JEDNOGLOSNIE a nie przemilczeć sprawę tak całkowicie. I musimy pamiętać z kim robimy interesy bo to są owszem nasi partnerzy biznesowi ale nie rodzina i nie przyjaciele. Nie ma tu przyjaźni więc wstrzemięźliwość do Niemca (polityczna) powinna być tu zawsze i wszędzie. Do ruskiego również tym większa ze względu na obecne sytuacje.
0
@loswariatofano też zajrzałem do tej dyskusji i również mi się przypomniał. Wszystkim z jednej i drugiej strony poleciałbym film WOLSKIEGO o SAFE. Tam w miarę rzeczowo pokazuje jaka jest sytuacja i wcale (mimo że popiera program) nie wypiera tego że SAFE może być instrumentem do "ustawiania" władzy w Polsce jak przy KPO. ale ludzie tu są k**są zaślepieni jedna albo druga strona na prawdę ciężko się czyta te wypociny walczaków za sprawę. Ja mam rację i koniec ! Nie chcę widzieć innych rzeczy wszystko jest albo białe albo czarne! Nie ma szarości.
Prawda jest taka że kasa jest nam potrzebna ale prawda jest też to że jesteśmy w chul*j zadłużeni i nasze wnuki to będą konczyc spłacać. Owszem procent jest niezły ale dalej to kredyt. prawda jest też taka ze Niemcy tego nie biorą bo nie muszą, mają silna gospodarkę i ich obligacje byłyby korzystniejsze lub tak samo korzystne jak te ok. 3proc. Ale nie dajmy sobie wmówić że to nie będzie miało wpływu na rząd w Polsce bo może mieć, choć nie musi. Prawda jest też że zanim dojdzie do przetasowań władzy w PL WIEKSZOSC kasy zostanie z tego SAFE już wypłacona.
Obejrzyjcie film WOLSKIEGO bo większość tu coś tam wie ale nie do końca..
@Safrani
2
@Safrani czyli zgadzamy się że Niemcy prowadzą politykę (przynajmniej historyczna) mająca na celu umniejszanie ich hańbiącego udziału w masakrowanie Polaków i wywolaniu 2 wojny światowej? Nie jest to pierwsza tego typu wypowiedź a na prawdę jedna z wielu dwuznaczności lub z pozoru niechcących niedopowiedzeń.
Czyli zgodzimy się że skoro potencjalnie prowadzą taką politykę to mogą również opłacać ludzi o polskim nazwisku to szerzenia herezji dotyczących udziału Polski w holocauście ?
1
@Safrani mówisz o tej części klasy politycznej ?
https://www.facebook.com/share/v/1C9heBvmMz/
W ogóle sory ale post i słowa carycy , te instrukcje są o czymś innym niż odpowiedziałeś. One nie są o tym że ktoś jest pod butem. One są o tym że naród trzeba skłócić , naród trzeba zepsuć i to się dzieje, a nie tam jakieś szukanie ruskich onuc które pewnie są ale nie w takiej groźnej ilości jak to przedstawiacie.
Kluczem jest zepsucie narodu i na tym bym się skupił. Na okradaniu własnego państwa, na realnym braku państwowości i poddanczosci wobec innych. Na własnym interesie a nie na interesie narodu. O tym to jest przecież a nie o tym kto jest prorosyjski. Przeczytaj raz jeszcze :) z całym szacunkiem
3
„Wojna na Ukrainie trwa teraz 4 lata. Trwa już dłużej niż II wojna światowa” - mowi Merz.
Dla Niemiec II WŚ nie zaczęła się wraz z napaścią na Polskę. Zaczęła się dopiero z atakiem na ZSRR.
I stąd do dziś tak bardzo unikają odpowiedzialności.
Niebywałe.
Jak to obronic @Safrani , fur deutschland ?
Znowu drobna pomyłka niczym polskie obozy ?
4
Katarzyna II:
"Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i
gnijący w łożu…" - wzywała Katarzyna II.
"Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody,
plemiona.
Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę Pana – to narody o podłej duszy, od kolebki niegodne samostanowienia, w wielkich
obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu – to Polacy. Nie można zaanektować ich państwa, bo
trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił.
Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka
w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku
kości. Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w
łożu…
Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu.
Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali
wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba.
Będą Oni walczyć długo, bardzo
długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją
„milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że
uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty,
złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem.
Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności
i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od
wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy.
Trzeba będzie
starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie.
Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. Ale ja tego nie
doczekam Panin, zaczniemy jednak ten proces".
Instrukcja bynajmniej nie traci na swojej aktualności...
0
Ołłowski zniesmaczony ale nie ma mowy o KLESCE madrytu
0
Zaraz dadzą spalony.
Edit: no pozory trzeba stwarzać. Braci Osa
2
@Lionel_Messi10 proponuje byście z Aga się spotkali bo dlaczego nie ? Może akurat będą z tego małe pupcie. Polska Was potrzebuje. A może w większym gronie się spotkajcie, dużo jest tu narzekających singli , czemu nie zrobicie LRowego spotkania matrymonialnego pod pretekstem piwka za Barce ?
0
@zadafcb dobre ha
0
@zadafcb kurde wyszedłem akurat robić herbate. Ale zdublowala bo była tak szybka czy jakiś szwindel ?
0
@kubix05 ukryty brat Viniego
7
@Aragorn33 niestety ale ludzie w ramach swoich poglądów są w stanie obronić wszystko co również widać wielokrotnie na tym forum. Traktowałbym to jako przywarę człowieczeństwa a sytuacja z Vinim jest tylko tego przykładem. Przykładem także tego że świat stanął na głowie bo większość mediów i postaci nawet niezwiązanych z RM już wydało wyrok bez dowodów. To jest po prostu chore, dlatego jestem wku*wiony na jakiekolwiek lewicowe ideologie bo dochodzi właśnie do takich absurdow. Czarny będzie czarnym i tego się nie zmieni tak jak gdyby będzie grubym (tak wiem może schudnąć) a rudy będzie rudym (tak wiem może się zafarbować).
0
@Safrani sory ale czy ktoś chociaż skończył studia to słabiutki argument, wydaje mi się że w ten sposób obrażasz wielu ludzi choćby z tej strony którzy tego nie zrobili. (Ja akurat skończyłem). Znam jednak masę ludzi którzy studiów nie skończyli a mają dobre wyniki w sporcie zwanym życiem i nie są debilami. Zembol mimo że skończył to debilem jest, a gadka o swoim ojcu któremu jak dobrze pamiętam ojciec jakiego miał nosić teczki to jest już dno chyba większe jak z tym klejem.. daj spokój nie broń tego, bo to się nie broni. Krzysio zjada 99proc polityków i poza tym że się wychylił z rzekomą śmiercią powodzian to nie ma na niego większych haków. Tak jak mówię, porównanie Messiego z Rasiakiema może nawet z Peszko - byłoby bardziej adekwatne, bo Rasiak to jednak rasowy napadzior
0
@RosjaninBut przecież na zachodzie sobie poradzili. Ze wszystkim. Tam jest świat a nie tu ciemnogrodu polszanskie
0
@Safrani myślę o tym codziennie. porównałes właśnie Messiego polskiej polityki do Rasiaka polityki:)
0
Następna po lyzwiarce przegrała przez kogoś innego. Ciekawe to.
10
Jak patrzę na tego Zembaczynskiego to czuję takie zażenowanie że nie jestem w stanie opisać tego. Chłop dostaje jakieś głosy (niemałą ilość). Jak nisko upadliśmy jako społeczeństwo żeby taki ludzi popierać, przecież on się zachowuje jak jakiś nafukany dres. Nie mówię już nawet że fajnie że no je kradnie , ale ten chłop się po prostu zachowuje duzo poniżej minimum nawet najbardziej skompromitowanych posłów. On nawet nie udaje że nie jest dresem w garniaku. Masakra. Hanba kto nami rządzi. I powiecie że są inne Berkowicze itp, owszem, ale nie to nie to samo. Nie są krystaliczni ale kuźwa nawet Berkowicz w żadnym studio nie widziałem żeby zachowywał się jak naćpany dres spod żabki.
Mówię o filmie z KZ.
0
@JimMorrisonFCB ale bombele ma zp
1
@Starrk tak,tak to też prawda i tez o tym dziś myślałem. Bardziej dziwi mnie jednak dlaczego NIE a nie alternatywy. Dlaczego więc nie możemy zbudować w sportach zimowych jakiegoś wyższego poziomu. Odnośnie hokeja moje zdanie że jest to kwestia w dużej mierze kulturowa, mało nas tu w kraju ten sport interesuje. Jesteśmy jednak dziura na mapie między tymi państwami które wymieniłem wyżej i to jest na prawdę ciekawe
0
@Cryptolis otóż to. 100proc masz racji