1

Mamy tu faktycznego speca od rowerów?
Szukam taniego roweru ale możliwe dobrego. Budżet 2000. Typ raczej cross ale możze być komfortowe MTB również.
Zasadniczo szukałem roweru z mechanicznymi i tarczowymi hamulcami lub nawet V BREAK bo potrzebuję rower do jazdy raczej po ulicach, szutrze, z dziećmi, nic specjalnego. Wolę oszczedzić na serwisie (hydrauliki) i wziąć zwykłe tradycyjne hamulce ALEEE : rowery z takimi hamulcami nie istnieją, mały wybór lub mają mega słabe przerzutki (budżetowe max) typu acera/tourney. Wolałbym jednocześnie coś lepiej zmieniającego biegi. I ważna ta komfortowa geometria. Nie chcę leżeć na rowerze bo moje plecy tego nie lubią.
Także na hamulcach mech. wybrałem:

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-kellys-cliff-70-3x9-pd49514/ 2000zł
https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-romet-orkan-3-m-pd27827/?v_Id=188377
1600zł

Lub ewentalnie już iść w tą hydraulikę na upartego i wziąć coś takiego:

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-core-29-v3-m%C4%99ski-2023_pid=402 2000zł

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-orbea-onna-40-29-pd29035/?v_Id=192598
Cenowo wszystko podobnie..

ktoś coś? @Safrani Ty kupowałeś rower ostatnio pamiętam, kto Ci radził ;p?

2

@Safrani Jeśli chodzi o samą wypowiedź a przynajmniej jej początek sugerujący że Kijów prędzej czy później upadnie - ja nie widzę w tym nic szokującego. Sporo faktycznych ekspertów tak myślało i nie bez powodu mówi się o CUDZIE na Hostomelu. Raczej z potęgą Rosji dawano mało szanse Ukraińcom. Z tego co pamiętam taki Bartosiak też tu się mylił, nikt nie jest wyrocznią co się wydarzy. Co do dalszej częsci jego wypowiedzi że prędzej czy później dojdzie do rozmów z Putinem, to przecież jasne że tak będzie. Fakt SZACUN że jeszcze do tego nie dochodzi, ale jak w ostattniej rozmowie ustaliliśmy - z Rosją (nie z Putinem może, ale z Rosją) prędzej czy później będziemy rozmawiać, tyle że zachód zrobi to zapewne PRZED nami ustawiając siebie w lepszej pozycji w nowym układzie geopolitycznym. Dziś nie mam czasu zbytnio czytać tego wątku w całości, ale przeczytam, bo wydaje się ciekawy. Co do tej obyczajówki, to tak jak mówię nie znam sprawy. wiem tylko że Bosaka brat gdzieś był w zarządzie (czy był menagerem) jakiejś rosyjskiej firmy , rosyjskiego oligarchy chyba , coś takiego gdzieś czytałem - to wszystko. Jak będziecie chcieli kiedyś coś ujawnić to chętnie usłyszę :)

0

@Criss18Barca ogólnie zgadzam się z wami, ale z drugiej strony ostatnich 20lat to 10x LM wygrywał klub z Hiszpani. (niestetych poprzednie 10 lat robił to tylko Real co boli). https://zapodaj.net/plik-Csa6PoowPa

Wniosek płynie z tego taki , co może nie będzie odkrywcze, że Liga Angielska jest najbardziej wyrównana, natomiast Ci pojedynczy dominanci z Lig jak Hiszpańska jeszcze do niedawna potrafili namieszać i wręcz tytuł LM zdobyć. Natomiast przyszłość nie rysuje się w różowych barwach bo faktycznie spadek jakości La Liga widać gołym okiem po grze Barcelony i Realu również. Coraz więcej klubów ma kasę (Newcastle, PSG, Chelsea, City, Monaco, Atletico itd..) i niekoniecznie chce sprzedawać piłkarzy a już tymbardziej w promocji. Do tego TEBAS i jego polityka cięć. To wszystko wpływa na słabszych piłkarzy spływających do Ligi Hiszpańskiej a to się przekłada rzecz jasna na jakość.

4

@draxidox cześć z tych funkcjonariuszy dostępnych na forum LR.pl

1

@NeroTFP1 @Safrani ale gdzie jest problem w tej wypowiedzi bo nie czaje za bardzo :) przecież w dużej mierze to się zgadza, mydlą oczy UE i NATO w dalszym ciągu, a tak na prawdę w pierwszych miesiącach wojny wysłali 5000 kasków, kiedy Polska dawała Twarde , czy pioruny. Czego Wy tu sie doszukujecie tak szczerze bo nie rozumiem za bardzo problemu tej wypowiedzi ;p nie znam tematu o którym mówi @Cochise więc tu się oczywiście nie odniosę. Jak będę miał chwilę czasu to spróbuję przeczytać cały wątek.

3

"nic nie może usprawiedliwiać rasizmu", nawet jakby Vini tam zwyzywał od k**ew i innych dzi*wek to nic nie usprawiedliwia???? serio? A dla mnie usprawiedliwia ;) nie ma dla mnie znaczenia czy obelga to "ty czarn*chu" czy "twoja siostra to dz*wka" . Dla mnie znak równości, a dla takiego Ćwiąkały i połowy świata fałszywego i lewicowego to jednak rasizm to najgorsze zło świata. Oczywiście jest złem, ale wiele innych rzeczy i wyzwisk również nim jest. Mówiąc rasizm mam na myśli obelgę w stylu rasistowskim, bo jak wiadomo rasizm to nieco szersze zagadnienie.

0

@Azazel_Pazuzu a potem przeyebaliśmy mecz. Podobnie po fatalnym błędzie bramkarza (Garcia) z Atletico dostaliśmy łomot. Mecze do siebie nad wyraz podobne. Ostra dominacja przeciwnika, ale gdyby początek był inny nie musiało tak być.

1

@Armintrance1 zapomniałeś jak Luka wjechał sankami na prawdę ostro w Messiego? Do dziś to pamiętam. Ale fakt że nigdy się głupio nie wypowiadał.

1

@Pedri16Future on upada odkąd sie urodził w zasadzie, z małymi przerwami na próby ogarnięcia.

1

@LeoMessiiBarcaPepa też bym tak zrobił

1

@macio_944 są na przykład w tak małej miejscowości jak Toszek na ślasku, są to "ala" Hindusi. Pracują w fabryce pomidorów. W małej wsi Wielowieś na śląsku też jeździ kierowca autobusu w typie Hindusa. Akurat do tych nic nie mam , pracują. Czarnoskórych można spotkać w większych miastach typu Gliwice, Katowice na każdym kroku. Nie będę przywoływał miast typu Kraków, bo chyba nie mieszkasz na Marsie.

2

@mrmiki gdzie i na jakiej podstawie uznajesz że wyzywał ?

0

Ronnie maam w sumie tak samo :)

0

@clyde już to tutaj było omawiane z tego co pamiętam. Chyba powodem byli imigranci ale mogę się mylić?

0

@Gall uważam identyko. Dodatkowo depresja jest teraz modna wsród influencerów a przecież kimś takim jest Szymon. Przegrał walkę polityczną to teraz ma depresję, czy po prostu gra na współczucie? Ciekawe czy jak płakał nad biblią to też miał depresję, czy tylko udawał?

1

Historyk prof. Krzysztof Ruchniewicz odszedł z funkcji dyrektora Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego w atmosferze skandalu, związanego z niewłaściwym zarządzaniem placówką. Z naszych informacji wynika jednak, że wątpliwości zgłaszał też kontrwywiad.

Podejrzenia służb wzbudziła m.in. niechęć Ruchniewicza do Centrum Lemkina, które dokumentuje rosyjskie zbrodnie na Ukrainie, ale też kwestionowanie programów nakierowanych na Ukrainę i Białoruś.

Za niepokojące uznano też jego relacje z Ursem Unkaufem. To niemiecki lobbysta, sympatyzujący z rosyjską Grupą Wagnera, prywatną firmą wojskową prowadzącą cyberwojnę ze światem Zachodu i rozszerzającą wpływy Rosji w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Rosja od lat zabiega o wpływy w Afryce. Po zabiciu twórcy Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna dziś zajmują się tym prywatne firmy wojskowe sponsorowane przez bliskiego Kremlowi oligarchę Giennadija Timczenkę, które powstały na bazie wagnerowców.

Lobbysta i analityk Urs Unkauf brał udział w wyjazdach do Afryki, za którymi stali Rosjanie. Miał w ten sposób legitymizować neokolonialną politykę Moskwy wobec państw subsaharyjskich.

Polecała go związana z Grupą Wagnera Julia Berg vel Afanasjewa, która według polskiego kontrwywiadu jest pracownikiem Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji.

wp.pl

4

@Zelazny_Mike męczennik nr2, numer jeden znany.

1

@Safrani tutaj musielibyśmy wejść na grząski grunt sądownictwa, zmiany władzy i nagłego uruchomienia KPO a zdecydowanie nie chcę tego zn nie mam dziś czasu. Ogólnie polecam płk Lewandowskiego zawsze i wszędzie, szkoda że tacy ludzie nami nie rządzą. :)

2

@Safrani no to właśnie stresciłem jedno pytanie :P włącz sobie od 105 do 110 powiedzmy tam jest o SAFE.
Pieniedzy potrzebujemy, oprocentowanie korzystne, wakacje kredytowe na 10 lat również korzystne i teraz czy jest to dodatkowy BAT UNIJNY na Polskę? TAK OCZYWISCIE.
W żołnierskim stylu odnosnie poprzedniej dyskusji. Wypieranie tego jest strasznie wku*wiające na tym forum, takie ślepe brnięcie w swoje, klapki na oczach. Oczywiście że może jest to najlepsze wyjście z możliwych ale wcale nie idealne jak tu niektorzy sie niemalże bili za to czego tu nie trawie... klapki na oczach.

2

Zadania programowe z SAFE (czyli mniej więcej to na co pójdą pieniądze z tego tytułu) są dostępne w kancelarii tajnej sejmu. Narazie zgłosiło się poczytać (czyli zainteresowanych bezpieczeństwem Polski ale i zadłużeniem Polski) około 25 posłów. Pięknie!
bierzemy kredyt na 200mld zł , nie wiemy na co w zasadzie, tzn wiemy, wie około 25 posłów.

Info nie jest oficjalne bo też takiego nie będzie ale wspominał o tym płk.Lewandowski którego bardzo cenię za bezstronność, apolityczność i fachowość w dziedzinie wojskowski i po części strategii również.
Jakby ktoś chciał odsłuchać to mniej więcej od 105minuty :



Warto też zwrócić uwagę w tej rozmowie na kwestie "w polskich firmach" która wiem że była już tu na LR poruszana.

1

@draxidox klasyka jak jest post szkalujący konfederacje czy beka z PiS to wyskakują jak z lodówki chłopcy na "A" ale też inne maciory. Natomiast jak jest post pokazujący koalicję w niekorzystnym świetle - cisza.

3

@July_6_BcN nasz Niemiec

2

@Bzyczekk pobrrane

1

@Filipem Flick powinien mentalnie ułożyć Cancelo by skupił się na defensywie a ten naturalnie i tak dałby kilka dobry akcji z przodu i to jest wtedy solidny boczny obrońca. Balde ławeczka, odpocznie i może też mu to na dobre wyjdzie.

0

Czy mi się wydaje czy Kounde schudł tzn nie jest już ukrytym bratem Adamy Traore ?

2

@Qba2312 kolejny Malcom. Pójdzie na sprzedaż za względnie dobry hajs pewnie.

0

@Safrani @pax znam te wszystkie historie, Duńczyków w Grenlandii, Belgów w Afryce jak najbardziej no faktycznie tu wypadałoby o tym wspomnieć i owszem. Trochę się zagotowałem z ranca ale już ochłonąłem dobrze że gra Barca i zaraz rozniesiemy przeciwnika 5;0. Pozdr

0

@Safrani no tu zgoda. Zapewne jak wymienia Putina to wszystko będzie pokazane w różowych barwach czyli resetu z Rosją, teraz będzie inaczej, Rosja się cywilizuje itp.
Co do szkoły no to jakos nie wiem czy mielibyśmy się uczyć o Jedwabnem czy pogromie kieleckim (zabito uwaga 42 Żydów) - nie bagatelizuje śmierci tych ludzi ale błagamm. Polska nie ma w nowoczesnej historii na sumieniu zbrodni kalibru Niemców czy ruskich. Żaden inny naród nie równa się Niemcy i Rosja a niestety te kraje przez lata działaly w kooperacji nad naszymi głowami.

0

@Safrani o wyrznieciu Indian to kiepski przykład. Połowa serialu YELLOWSTONE który jak więź oglądam zahacza o ten watek. Któryś film Tarantino również jest o tym, akurat z indianami to Amerykanie raczej nic nie ukrywają i niczego nie kamuflują. Jest to wiedza powszechna, nie przypominam sobie jakiegoś przykładu zakłamywania rzeczywistosci przez polityków USA.
TO.BLAD że myślisz że to nie zrobi krzywdy Twojej rodzinie. Zdecydowanie może zrobić to krzywdę. Przykład masz z żydami którzy jawnie nas nienawidzą z jakiegoś powodu,bo ktoś im wmówił że jesteśmy współwinni. Tak więc potencjalnie z takim żydem już dobrego "dealu" nie zrobisz. Poza tym umówmy się, ma to potężna znaczenie pijarowe czy ktoś jest winny zbrodni przeciwko ludzkości czy nie. Putina przecież wszyscy nienawidzimy, a w myśl tego co mówisz jutro kawka z Wladziem bo Ukraina to już przeszłość ?
Ogólnie pewnie tak będzie że za chwilę wszyscy będą robić interesy z ruskimi bo jak sam Putin powiedział nie da się wykazać ich z mapy
No nie da się. Tylko czemu w takim razie tak walczymy z tą prorosyjskoscia na każdym kroku widząc onuce skoro za chwilę (rok/dwa/trzy) wszystko będzie po staremu.
Niemcy od zawsze idą z ruskimi pod pachę i tu też wróci do tego że będą kupować od nich węglowodory.

1

@Bykunn nie uczyłem ale jakaś tam wiedzę mam. Inna sprawa ze tu Polska nie mam tak szerokiej możliwości do pochwalenia się jak Niemcy. Tu jednak nie chodzi o naukę ale co przekazują w eter politycy..Czy Polscy politycy zaprzeczają jakimś polskim zbrodniom? No mało jest ogólnie takich sytuacji więc ciężko o jakiś przykład. Niemcy jednak im dalej po wojnie tym bardziej będą rozmywać przekaz za pośrednictwem takich nazwisk jak Rossolinski, który szeroko pisze o udziale polskich burmistrzów miast w holokauście,.bo niby oni wydawali rozporządzenia itp(pod pistoletem Niemca).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?