0

@dafik85 wtedy powiem że zasłuzyli (chociaż oni rzadko kiedy zasługują, a to bramkarz przeciwnika poda ręke, a to obrońca poda do napastnika, a to sedzia nie gwizzdnie spalonego, faulu na czerwo itp... )

3

ej zwrócił ktoś uwagę czy Ivan w ogóle coś mieszał kulki czy wyciągał po prostu najcieplejszą?

4

jak przejedziemy Newcastle to zagramy z Atletico albo Totkami. Byłby to piękny klimat taki rewanż na Atletico za PK. A myślę że moga przejść Totków. Potem najpewniej Arsenal w półfinale bo wydaje się mieć najłatwiejszą drogę do półfinału. Wydaje mi się jakos podskórnie , intuicyjnie ze to jest drużyna z którą mamy szanse mimo naszych wad.

0

@CLS63AMG Ivan Negreira czy to Ty?

0

Ivan tak trzymaj, zawsze cule , zawsze z Barcą

5

Ivan tak trzymaj, zawsze cule

1

Rakieta dawaj za Bernala na PSG i jedziemy , potrzebny "czyściciel" na już.

1

@Safrani dzięki!

1

@Safrani rewelacja, dzięki Wam wszystkim :) mam fazę cos takiego obejrzeć z dzieciakami chociaż pewnie są jeszcze za małe :P ale męczy mnie już disney style

0

Podrzucćie jakieś fajne stare filmy dla dzieci typu przygody Tomka Sawyera, czy Pippi Langstrumpf

2

@Safrani jak coś to unikaj brazylijskiej wołowinki z estradiolem @michal26 :)

2

@Safrani oczywiście mielone z mizerią

1

@Safrani na poziomie czysto emocjonalnym nigdy nie zrozumiem po co takie filmiki oglądać i co siedzi w głowach tych ludzi że chcą to zobaczyć. Tak samo nie rozumiałem moich kolegów w młodości (wczesnej) kiedy fascynowała ich pewna strona "r" a kończąca na "n" pewnie znana większości. Po prostu tego nie rozumiem, po co, co w tym ciekawego, czy coś przyjemnego, fasycującego, no nie wiem - natura ludzka jest niestety niepojęta a w niektórych z nas (i jak widac nie wszystkich) siedzi ukryte w procesie socjalizacji "biologiczne" zło lub przynajmniej fasycynacja złem. A jeśli nie złem to przynajmniej sensacją, może to o tą pogoń za sensacją chodzi [?]

1

@Marusek stary oglądając to cały czas bałem się że na koniec zamieni się w faceta. Uff. Ładna była :) dalej nie jest brzydka no ale wiek robi swoje.

6

@michal26 a gdzie są teraz Ci co cisnęli że Mercosur git i nie ma zagrożenia, wszystko pod kontrolą będzie ? Tu na forum byli, walić nazwiskami? ;)

0

@esem91 poczytajcie o iwermektynie - coś mi świta że to było na pasożyty i nowotwory również wg niektórych.

1

@Comentateiro ale czy to co napisałeś nie stawia szeroko pojętej integracji z Europą pod (co najmniej) znakiem zapytania. Prawda jest taka że my nie idziemy obecnie we własnym kierunku. Jako kraj całkiem dobrze się rozwijający nasze elity kierują się jedna na opcję Atlantycką, druga na opcję Europejską. Czy Polskę stać na to żeby iść własną ścieżką, czy jesteśmy zbyt mali i musimy iść z kimś pod rękę?

0

@Zelazny_Mike a to widziałem chyba ten filmik, dobry tez jest z rymanowskim jak go zapytał coś w stylu "ale panu również wypomina się komunizm" czy coś takiego

1

@michal26 zasadniczo się z Tobą zgodzę co napisałeś. Chyba również uchodzę tu za konfiarza choć w tajemnicy powiem że nigdy nie miałem sposobności tak zagłosować :)

0

@RosjaninBut wrzuć jeszcze raz bo nie widziałem ;)

2

@Messibestplayerintheworld co zarobił to jego ;)

1

@Messibestplayerintheworld no wszystko na to wygląda, stąd może widac delikatną frustrację Roberta (moja ocena) gdy nie strzela, nie daja mu postrzelać koledzy. broniłby się liczbami, a tak to szału nie ma

1

@lithotripter ogólnie podziwiam ludzi którzy wykorzystują na prawdę tego smartfona z takimi opcjami.. Jabym mogł miec telefon za 6k (mam za 3 ale już leciwego huawei p30) i zasadniczo jedyne do czego mi się przydaje to są zdjęcia, przeglądarka itp. Nie korzystam raczej z jakiś super ukrytych funkcji, gestów , cudów.. może jakby mnie ktoś przeszkolił... kupuje lepsze tel tylko ze względu na aparat i procka

5

@MesQueUnClub_87 byłbym pierwszym krzyczącym że kapitalista oszczędza i mam sam sobie kasować zakupy za 300zł - czyli w przypadku gdyby całkowicie zlikwidowali kasy, niedopuszczalne. Ale jako dodatek te samoobsługowe są spoko :)

8

@kanver_ one nie są ani lepsze ani gorsze, czyli standardowo La rambla albo czarne albo białe. One są przydatne jak masz mniejsze zakupy, jedną / dwie rzeczy i chcesz zrobić to szybko a ludzi jest dużo. Ja tak do tego podchodzę, nie rozkminiam intencji kapitalucha, korzystam z dobrodziejstwa jakie mi dał. Jak mam pełny wózek jadę do kasjerki bo jej za to płacą. @MesQueUnClub_87

0

@LeoMessiiBarcaPepa no fajny rzeczywiście i w spoko cenie. Zacząłem sie jednak mocno zastanawiać czy nie wole jednak rower typowo cross jak ten na wąskiej oponie i osprzęt wydaje się przyzwoity choć faktycznie chyba ten UNIBIKE z CUES wyglądałby lepiej [?] :

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-romet-orkan-5-m-pd25582/

na minus tego UNIBIKE że to jest 1x9 choć nigdy nie jeździłem na tych przerzutkach typu 1x10 czy 1x9 , zwykle to były standard typu 3x8 / 3x9

0

@macio_944 dlatego zapytałem co ma na celu przedstawienie takiej mapy.

7

@macio_944 ale co ta mapa ma przedstawiać i co ze soba zestawiać?? Przeciez te zielone tereny (np inflanty/kurlandie) to mieliśmy (jako RON) ostatni raz w 1772 roku jesli się nie mylę. Czyli do I rozbioru. Raczej porównuje się (jesli juz) mape z 1939
edit: rozumiem że to tak mega szeroko pojęte "co zabrali nam ruskie" (250lat temu) a co zyskaliśmy na wojnie (z Niemcami).

Ja tam nic bym nie zamienił, ale nie deprecjonowałbym tych żyznych ziem ukraińskich oraz portów w dzisiejszej Łotwie i Estonii. JA niewiem , nie umiem zrozumieć tego Waszego przedstawiania rzeczywistości CZARNEJ albo BIAŁEJ. Czy coś K*rwa może być szare, miec zalety i wady?

edit2: ja nie czytam tamtych komentarzy dla ścisłości bo nie posiadam X , odnosiłem się do samej mapy.

0

@Krzysztof1987 ok dzięki za obszerną informację, pokaż co tam znajdziesz :)

0

@pt9 no myślę w sumie podobnie, dlatego dla mnie najlepiej byłoby wziąć jakiś rower z hamulcami hydraulicznymi lub nawet v break i w całości conajmniej na ALIVIO ale sęk w tym że takiego roweru nie ma. Wtedy faktycznie wstawiam do garażu i po temacie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?