2

powiem więcej... może nawet jest tema leaderem w korpo ? xD

0

Dostał równo o 860% szans więcej niż Malcom :) licząc wszystkie rozgrywki. Trudno żeby dostawał jak co drugi kontakt z piłką to strata poprzedzona czasem nieudanym dryblingiem.

1

ok to prawda. Ale jeżeli Demebel nie pracował wcześniej w defensywie, a Valverde mimo wszystko na niego stawiał i dawał mu kolejne szanse, to może jednak Malcom też zasługuje, by pracować nad tym elementem dostając jednak więcej tych minut ? Nie wspominając już o tym, że Demebele ostatnio z przodu niewiele daje, żeby nie powiedzieć irytuje. Doceniam punkty które dostarczył, ale szczerze ? To wszystko nie jest warte takich pieniędzy jakie poszły w przelewie do Dortmundu. Demebel to jest poziom zmiennika ewentualnie w Barcelonie, ale nie zawodnika pierwszego składu, na tę chwilę oczywiście bo potencjał w nim drzemie.

0

a Dembele może regularnie grać nie pracując odpowiednio w defensywie ?

0

Ewentualnie Smuda, a nie czekaj... trzeba by zapłacić Łęcznej za zerwanie kontraktu Franza... to jednak Smuda nie :D

2

przecież Lopetegui jest wolny xD

26

Może raczej Valverde oczekuje, że Malcom zapuści bujne afro i przyjdzie z Chelsea za 80 mln euro z napisem Willian na koszulce. Może wtedy będzie dostawał więcej minut.

0

ktoś ma info czy Sterling to przeżył ?

0

Jeszcze raz napiszę co rozumiem... uważam, że jeżeli widzę Pogbę spacerującego po boisku, tracącego piłki, który ma problemy z przyjęciem piłki, nie walczącego, to niestety ale żaden Gall, Bravo Sport czy weszlo.com nie są w stanie mi wmówić, że on ma technikę i osobowość na najwyższym poziomie. Problem jest taki, że w sumie, może to głupie, ale ja wierzę temu co widzę, a mecze MU jako fan Czerwonych Diabłów śledzę regularnie jak mecze Barcelony. Tyle w temacie.

0

ale jeżeli on to umie, to dlaczego tego nie wykonuje ? Ja rozumiem, że piłka może odskoczyć raz w czasie meczu, jak masz zły dzień to może dwa razy. Ale Pogba ma często słabe nawet kluczowe przyjęcia + te irytujące straty, którymi kłuje oczy także w lidze angielskiej. Styl MU to inna sprawa, oczywiście jest fatalny i ja nie rozumiem co Muł jeszcze robi na tej ławce. On od przejścia do MU jest kompletnie bez formy. To trochę takie gadanie, ja to że Andre Gomes też potrafi: posyłać kluczowe otwierające podania, strzelić z dystansu, jebnąć ze łba itd. Tyle, że styl Barcelony mu nie pasuje...

0

Myślę, że jedyne na czym moglibyśmy zyskać na tę chwilę takim transferem to wiek Pogby (25 lat). Obecnie Pogba nie ma startu do Rakitica, szczególnie biorąc pod uwagę, jaki Chorwat zanotował progres w ostatnim czasie, a Pogba regres. Oglądałem też wszystkie mecze Francji na MŚ i nie rozumiem ludzi, którzy zachwycają się Pogbą. Widziałem tam bardzo solidną obronę, która strzelała bramki także przy stałych fragmentach decydując czasem o losach meczu. Widziałem zapieprzającego jak dzik Kante w środku pola. Widziałem piorunującego, ale też turlającego się Mbappe, takiego sobie Griezmanna, drewnianego Giroud, ale Pogbę ? Szczerze mówiąc na tym mundialu moim zdaniem był delikatnie mówiąc bezbarwny, po prostu do zapomnienia. Francja wygrał MŚ, ale to nie on był głównym architektem tego sukcesu. Obiektywnie, Pogba grał świetnie w Juventusie, ale później, nigdy już nie wzniósł się na taki poziom i kropka.

0

dziękuję za zwrócenie uwagi, faktycznie zagalopowałem się :) ale do rzeczy
Co taktyka, to taktyka, ale kurka wodna... brak przyjęcia piłki odskakującej na metr, straty w środku pola ... chyba zgodzisz się, że to raczej powinno się mieć opanowane i nie zależy za bardzo od narzuconej taktyki.

1

no nie przypominam sobie by inne nazwisko z MU pojawiało się w kontekście transferu do Barcelony i oczywiście zyskiwało stado zwolenników i fanów jego talentu... Jeżeli chodzi o MU to nie zgadzam się, są tam zdecydowanie lepiej grający zawodnicy, co prawda nieliczni jak np Martial.

3

Są tu Ci co zwykle fanatycy Paula Pogby ? Oglądają mecz i rozumieją dlaczego Pogba jest piłkarzem mocno przereklamowanym ?

0

W zasadzie to dobrze byłoby, gdyby władza również nie nawiązywała do "tradycji" totalitaryzmów o których piszesz i nie stosowała odpowiedzialności zbiorowej. To znaczy w imię tego, że w dużym tłumie ludzi znalazły się jednostki nazistów, to przecież marsz należy odwołać. W końcu policja za coś dostaje pieniądze.

5

bardziej zmartwił się tym golem Spaletti czy Valverde ?

1

chyba to error na tablicy technicznego, albo atak anonymous.

0

i to rozumiem :D

1

większe prawdopodobieństwo że wejdzie Malcom czy Cillessen ?

0

w tej sytuacji, kiedy Monaco gra taką petardę to ta kontuzja może nie być taką złą opcją...

0

Monaco - Club Brugge 0:4, nie oglądałem meczu, ale błagam... powiedzcie, że Glik nie brał w tym udziału...

0

to do reprezentacji Polski go ! Na tle piłkarzy wytrzymujących 20 minut meczu będzie i tak błyszczał.

1

no właśnie kolego, zwracasz uwagę na coś co ja niestety stosunkowo niedawno sobie uświadomiłem, mianowicie, że czas kiedy Messi był w Barcelonie został delikatnie mówiąc zmarnowany, szczególnie jeżeli popatrzymy na ilość Lig Mistrzó wygranych z nim. Powinno być ich na oko jakieś dwa razy więcej, tymczasem frajerskie odpadnięcia jak te z Atletico czy z Romą, szczególnie to ostatnie które wydarzyło się przez zlekceważenie przeciwnika, sprawiają, że tak naprawdę pobyt najlepszego piłkarza w historii w Barcelonie nie będzie do końca odzwierciedlony w tytułach.

3

mam wrażenie, że EV w porównaniu do zeszłego sezonu zrobił jako trener krok w tył. Rok temu, potrafił jednak zaskakiwać, postawić czasami na rozwiązanie, którego żadna z gazet nie typowała, czasami dla żartu pisałem, że nie wiem jaki będzie skład, ale z pewnością nie taki jak nakreśliły gazety. Dzisiaj skład można typować w ciemno, generalnie taki jak w poprzednim meczu. O ile np. obecność Rafinhi jestem w stanie zrozumieć, bo rozkręca się bo coraz lepiej mu idzie itd. o tyle ze słabszym rywalem zajeżdżania Rakitica nie jestem w stanie kupić, dlaczego nie można postawić na będącego w gazie Vidala, albo tego młodego Alenie ? Rozumiem, że to Roberto jest podstawowywm obrońcą dla EV, ale dlaczego nie wpuścić go na Inter a tutaj nie rzucić Semedo do boju ? Kadra jest szeroka, ale to wydaje się Erniego przerastać. Wyniki pewnie i go bronią (choć początek sezonu był średni) i jeżeli wygra Ligę Mistrzów nikt o tych rotacjach wspominał nie będzie. Ale jeżeli kolejnyrok skończymy bez wygranej Ligi Mistrzów i odpadniemy jak rok temu, to Erni będzie pewnie szukał nowej roboty niezależnie od Ligi.

0

i kto za niego ? Zaś będą odkurzać nieśmiertelnego Jupa ? On już naprawdę chce te ryby na emeryturze łowić.

90

coś czuję, że ten Malcom może się odbić jeszcze czkawką. Odejdzie po sezonie do jakiegoś Arsenalu i jego forma eksploduje, a u nas nawet szansy nie otrzyma. Nie przyszedł jako no-name z Brazylii tylko pokazał we Francji, że jest w pełni ukształtowanym dorosłym zawodnikiem. Pytanie tylko po jakiego grzyba było mu dupę zawracać i psuć karierę, ściągając go tutaj ?

1

rotowanie składem, polega na wymianie 1-2 zawodników, tutaj wymienionych jest jakichś 10 zawodników, a może nawet 11- nie wiem jak traktować Semedo.

1

Stare piłkarskie porzekadło mówi: jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz.
Patrząc po komentarzach na Rambli w trakcie meczu, można parafrazować: jesteś tak dobry, jak twoje ostatnie dotknięcie piłki.

0

ja bym powiedział, że mamy raczej dwóch pomocników, którzy mają wiele do zaoferowania. Rakieta swoi występem z Realem i Interem udowodnił, że nie gra za ładne oczy tylko faktycznie wykonuje tytaniczną robotę w odbiorze i jedna co nie każdy dostrzega - w rozegraniu. Vidal również doświadczony pomocnik, ale trudno, żeby przyszedł i nagle wygryzł Rakitica z pierwszego składu bo i z jakiej racji ? Na pierwszy skład trzeba sobie zapracować.

1

trafiłeś w sedno. Napisałem to już kilka razy i napiszę kolejny raz. EV to świetny trener na trudne czasy, odchodzi pokolenie wspaniałych piłkarzy, nie widać ich następców, kończy się era magików, siłą rzeczy nie można ich zastąpić "natychmiast". To co oglądamy to nie jest magia, wirtuozeria, oglądamy raczej football solidny, oparty na dobrych podstawach, przynoszący wyniki. I najważniejsze, EV udowodnił, że potrafi zagrać bez Messiego, zmotywować zespół i nakręcić drużynę. O mecz z Romą, nie winię go bardziej niż piłkarzy. Dla mnie symbolem tego feralnego meczu jest para Pique Umtiti, którzy chyba najbardziej uwierzyli, że są już w półfinale.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?