0

Taktyka Brzęczka na ten mecz ? Długa piłka i powalczyć z przodu.

1

...ale Termalicę, to Ty szanuj.

6

co do Suareza oczywiście masz rację, ale pamiętaj, że wcześniej na jego miejscu dla Barcy strzelali David Villa i Samuel Eto, którzy raczej byli typowymi egzekutorami. Barca wtedy była jak najbardziej Barcą, różnica była tylko taka, że tam za plecami klepali i posyłali piłki Xavi i Iniesta.

0

Czasami taki młody zawodnik z rezerw może przynieść potrzebny powiew świeżości, którego szczególnie brakuje jak się patrzy na dyspozycję Luisito i Piquenbauera, ale oczywiście masz rację, nie czas na eksperymenty, to zawsze duże ryzyko. Tyle, że nawet jak Barca była na fali w zeszłym sezonie, to kolejne szanse na odpalenie otrzymywał Andre Gomes, a nie Alenia (na przykład).

1

nie, nie, nie... kompletnie nie o to mi chodziło. Cieszę się, że sztab trenerski widzi jego talent, ja poznałem się na nim oglądając tourne i nie kreuję się tutaj na łowce talentów. Moim zdaniem, jeżeli Puig został wyróżniony zaproszeniem na treningi pierwszej drużyny, później otrzymał zaproszenie na torune a tam daną mu szansę wykorzystał wykorzystał, to powinno coś za ty pójść, tzn. powołania na mecze i choćby ostatnie minuty w meczach ligowym na boisku. Moim zdaniem, powinno się kuć żelazo póki gorące, Puig fajnie zagrał i w związku z tym zapracował sobie na jakieś szanse w pierwszej drużynie. A tymczasem, na tourne i kilku treningach się sprawa zakończyła. Rozumiem, że konkurencja w zespole, szczególnie w środku pola jest przeogromna, a nawet Vidala szlak trafia że nie gra, ale to Puig ma być przynajmniej hipotetycznie przyszłością klubu, tylko to się nie stanie z dnia na dzień.

5

jeżeli się nie da, to znaczy że coś jest nie tak. Spójrzcie na przykład Alenii, on nawet swojej szansy nie dostał, pomimo tego, że jest już piłkarze dojrzałym. Sprowadzamy Dembele za grube pieniądze (nomen omen świetny piłkarz, nic do niego nie mam), ale nasz sztab nie potrafi udać się na trening drugiego zespołu i wyłowić z niego takich zawodników jak Puig. Ten chłopak w meczach przedsezonowych pokazał, że zasługuje na pojawianie się na ławce rezerwowych Barcelony, skoro było miejsce dla Andre Gomesa, powinno TYM BARDZIEJ znaleźć się dal niego. Święty Xavi - Módl się za nami i przybądź jak najszybciej na ławkę trenerską.

21

De Ligt > De Jong, ale generalnie wydaje mi się, że kierunek jest dobry. Szkółka Ajaxu zawsze była kompatybilna ze style Barcelony wdrożonym przecież przez nauczyciela Cruyffa wywodzącego się także z Ajaxu. Jedyny problem jest taki, że Valverde z tym stylem ma tyle wspólnego co soczysty pierd z bukietem fiołków.

3

Połakomili się na pieniądze, no i Mina jednak w tych meczach w których zagrał, nie przekonywał zanadto do siebie (popełniał błędy i obrońcy go objeżdżali). Osobiście też uważam, że zasługiwał na szansę w całym sezonie. Plan zarządu nie był zły, tzn trzech solidnych obrońców (Umtiti, Lenglet i Pique) i jeden solidny ale szklany w odwodzie. Plan się posypał trochę jednak pechowo Umtiti i Verma doznali kontuzji, Pique zaczął grać piach, a Lenglet nie zaadoptował się do Barcy z miejsca. No cóż... całe szczęście w piłce nożnej wygrywa ten kto strzeli więcej bramek, więc Messi, Debele, Cou i Suarez muszą ładować ile fabryka dała... no ale tutaj oprócz Messiego też nie jest najlepiej. Ciężki sezon się szykuje, mam nadzieję, że to już koniec "dobrych wieści" i limit pecha wyczerpany.

1

Tego De Ligta zimą MUSZĄ sprowadzić już zimą. Ajax sobie nieźle zarobi, raczej przepłacimy słono, ale do tego to chyba klub już jest przyzwyczajony. Nie jestem jakimś specjalistą od ligi holenderskiej, De Ligta widziałem raptem w dwóch meczach i to za mało, żebym mógł coś o nim powiedzieć, ale Ajax w tym sezonie stracił w 8 meczach ligi holenderskiej raptem 4 bramki. Musi to być dzieło naprawdę solidnej obrony, którą De Ligt w tak młodym wieku dowodzi. No i jest jeszcze jedna kwestia, Valverde musi mieć na tyle duże jaja, by posadzić Pique na ławce rezerwowych, oczywiście pod warunkiem, że ten "utrzyma tak wspaniała formę" w rundzie wiosennej.

1

mówiłeś i Cię posłuchali, Alcacera nie sprzedali tylko wypożyczyli :)

0

moim zdaniem tu po prostu wiek robi swoje... u Grosickiego dochodzi jeszcze kwestia złych wyborów, poszedł do tego Hull, uciekając z Rennes, w tej chwili jest bodaj rezerwowym w przeciętnej drużynie z drugiej Ligi Angielskiej. Nie jestem fanem Brzęczka, ale pytanie jest czy on ma aby lepszych skrzydłowych do dyspozycji niż ta dwójka ? Nie wiem jak wygląda Wszołek w tej chwili, ale to dalej jest poziom drugiej Ligi Angielskiej. Cholera... chyba przyszłość rysuje się w ciemnych barwach :(

0

no to chyba Wolfsburg oglądałeś jak Błaszczykowskiego na boisku nie było. Lewandowski był bardzo bierny jeżeli chodzi o pressing w czasie meczu, wręcz leniwy. W pierwszej połowie jeszcze ten Piątek zasuwał po obrońcach, w tym czasie Lewy spacerował jak na treningu. Błaszczykowski zanotował owszem głupią stratę, ale generalnie przy stratach jego kolegów nie wyróżniał się tym nadzwyczajnie. To co bardziej go odróżniało to bieganie po boisku, ja nawet nie mówię o tej pięknej bramce, niesłusznie uznanej, brak przygotowania fizycznego też był widoczny, ale walecznością próbował to łatać jak mógł. Takie rzeczy się docenia.

8

Rzesza kibiców, ten półmózg Hajto hejtują Kubę ile wlezie, a tymczasem swoim zaangażowaniem i walką na boisku ten facet mógłby rozdzielić całą jedenastką z Lewandowskim na czele... Kuba nie nadaje się na występ od pierwszej minuty, ale jeżeli Atmosferovic mógł odpowiadać za robienie atmosfery, to Kuba za to wszystko co zrobił i za to jak mu zależy powinien grać dopóki sił i chęci mu wystarczy.

0

coś czuję, że Jacek Krzynówek huknie z daleka, piłka odbije się od słupka, później od bramkarza i wpadnie do siatki. Aaa nie, czekaj ....

2

i teraz Sławek Peszko śmieje się z wszystkich... "w zespole atmosfera nie najlepsza, w razie czego pozostaję do dyspozycji trenera, moim niewątpliwym atutem jest świeżość związana z odpoczynkiem od meczów ligowych" - powiedział Sławek w wywiadzie z Michałem Polem.

0

ale drogi szerszeniu, ja tutaj nie o krytykujących mówię :) wszystko co napisałeś to prawda, ale ja nie o tym :D Ja raczej mówię o spadku zainteresowania, obojętności, złośliwości i tekstom równie głupim jak Kubiaka na MŚ w siatkówce o inteligencji w siatkówce i piłce nożnej.

0

tak, to prawda, ale po 1) reprezentację narodową trzeba dopingować na dobre i na złe, po 2) ME2016 dały próbkę dumy z Polskiej reprezentacji... ja mogę nawet kibicować w zamian za takie turnieje

Nie wierzę w Brzęczka, nie widzę trenera z Wisły Płock który ma ustawiać Lewandowskiego, Glika czy Bereszyńskiego albo Zielińskiego. Ale z kadrą będę na złe i na złe :)

2

nie sztuka być kibicem, gdy drużyna wygrywa...

0

w takim wypadku, należy sobie zadać pytanie, dlaczego nie wspomniał nic o Vidalu, Malcomie czy Lenglet ?

1

Ok. Jesteśmy liderem grupy w Lidze Mistrzów po dwóch raptem rozegranych meczach w tym jednym najłatwiejszym z PSV u siebie. W Lidze jesteśmy na drugim miejscu, ale to nie istotne, chodzi bardziej o słabą grę, przykładowo w Realu który ma punkt mniej krzesło trenera jest rozgrzane do czerwoności. Tu chodzi bardziej o to jak Valverde działa, na jakich zawodników stawia, a którym nie daje szans. Z letnich zakupów zawodnicy siedzą na ławce, pojawiają się ewentualnie po 80 minucie. Przebił się Arthur i chwała Valverde za to, ale taki Malcolm nie otrzymał póki co swojej szansy i kisi się na trybunie. A trener mając tak szeroką i wyrównaną kadrę, nie daje szans innym zawodnikom. I na koniec to co wk....a najbardziej, czyli "święte krowy". Pique będący w fatalnej dyspozycji od początku sezonu wciąż jest szefem obrony. Wiem, że kontuzja Umtitiego skomplikowała nieco sprawę, ale jest jeszcze Verma który nie zawodził i warto czasem skorzystać z tego że jest zdrowy. Podsumowując, chodzi o to, że coś tu nie działa, coś tu nie trybi, a Valverde nie reaguje na to. NAwet w meczach w których wynik jest niekorzystny, on nie potrafi sięgnąć po kogoś kto mógłby odmienić losy rywalizacji.

0

Myślałem, że Valverde będzie dobrym trenerem, zanim na ławkę trenerską zstąpi Xavi, ale obawiam się, że ten ostatni zastanie w Barcelonie gruz i pobojowisko, po którym sprzątanie zajmie miesiące. Zarząd powinien jednak pomyśleć o kimś innym, trenera mogą bronić wyniki, a jak nie one to przynajmniej gra, w tym sezonie nie ma ani gry ani wyników. Szkoda, że Koeman jest selekcjonerem Holendrów, tzn szkoda dla nas, nie dla Holendrów :)

0

pójdzie mu znacznie łatwiej, gdy CR-a zamkną w pierdlu, ewentualnie gdy będzie uciekał do Ameryki Południowej przed wymiarem sprawiedliwości.

3

ojj Arturito... a co ma powiedzieć Malcom ?

2

Messi nie musi wygrać tego trofeum, każdy kto kocha football ponad trofea i tak powie, że to on jest najlepszy na świecie, a to że indywidualne nagrody są rozbijane o osiągnięcia klubowe, to inna bajka.

2

ja bym dołożył jeszcze Isco do tej listy.

0

Dlaczego lista jest ułożona nazwiskami w kolejności alfabetycznej, a Ronaldo jest pod C. ?

0

1) Piłka nożna
2) Kolarstwo szosowe
3) Koszykówka
4) Piłka Ręczna
5) Boks

0

#metoo

28

W 88 minucie, to sobie może nawet do tej pomocy Cillessen wchodzić i będzie to miało takie samo znaczenie. Przypomina mi się Franz Smuda, Euro 2012 i "trenerze zrób proszę jakąś zmianę"

1

Ok, postaram się :) a Ty czasem postaraj się spojrzeć z dystansem na luźny komentarz wyrażający raczej podziw , że rakieta tyle gra ...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?