payn100
Dołączył/a: maj 2014
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Jacu327 "O dwóch takich co poszli w miasto". Miało pewnie na to wpływ że nie byłem trzeźwy, ale płakałem ze śmiechu
33
Małe podsumowanie
"Mniej więcej od połowy lutego podjąłem decyzję, że raz w życiu muszę zaufać ekspertom i naukowcom, odrzucić na bok własne przemyślenia i teorie,skupić się tylko na faktach i liczbach. Trwało to aż do końca marca. Okazało się, że nigdy w życiu nie pomyliłem się bardziej. Wirusolodzy, lekarze, politycy i eksperci wojskowi zdążyli zaprzeczyć po 10 razy własnym teoriom, a każdy ma dzisiaj inną. Niemiecki wirusolog twierdzi, że epidemia potrwa aż do wynalezienia skutecznej szczepionki. Francuski wirusolog twierdzi, że epidemia samoczynnie wygaśnie za kilka tygodni. Chiński wirusolog twierdzi, że Covid będzie powracał jak grypa sezonowa. Włoski lekarz twierdzi, że wyleczeni pacjenci nabierają trwałej odporności. Brytyjski lekarz twierdzi, że pacjenci mogą być odporni tylko przez kilka tygodni lub miesięcy. Polscy lekarze twierdzą, że wyleczeni pacjenci nie mogą nikogo zarazić. Chiński lekarz twierdzi, że wyleczeni pacjenci mogą nadal zakażać. UK podjęła decyzję o wytwarzaniu "odporności stadnej", by po 2 tygodniach w obliczu tysięcy zakażeń w panice zamknąć wszystko. Polska podjęła decyzję o zamknięciu wszystkiego w obliczu kilku przypadków, by w szczycie epidemii zacząć "odmrażać gospodarkę". Nakazał też noszenie masek, do czego połowa ludzi się w ogóle nie stosuje. Szwecja kazała przygotować się obywatelom na "miesiące lub lata pełne bólu, śmierci i cierpienia", by po 2-3 tygodniach stwierdzić że najgorsze mają już za sobą. Łukaszenka twierdził, że wirusa wyleczy sauna, wódka i traktor. Jego obywatele byli przeciwnego zdania i sami postanowili bojkotować mecze i nosić maski. W przeciwieństwie do WHO, która cały czas twierdzi że maski nic nie dają, a wirusa wyleczą testy i zamknięcie wszystkiego na 2 lata. Trump twierdził, że koronawirus to nic groźniejszego od grypy. Po kilku tygodniach wprowadził stan wyjątkowy i zamknął cały kraj w kwarantannie, zapowiadając wielomiesięczną izolację. Spowodował tym samym panikę, krach i rekordowe bezrobocie. Po kolejnych paru tygodniach stwierdził, że trzeba powoli wracać do normalności. Rząd Polski zakazał spacerów po pustych lasach i łąkach, jednocześnie pozostawiając czynne fabryki, autobusy i tramwaje. Rząd Hiszpanii postanowił karać 30-tysięcznym mandatem każdego, kto wyjdzie na spacer w pustej okolicy, jednocześnie pozwalając na jazdę 20 minut autobusem do wielkiego hipermarketu, w celu zakupu 2 bułek i butelki coli. Rząd Danii zamknął kościoły nawet dla mszy z 5 wiernymi, jednocześnie otwierając przedszkola. Rząd Rosji w ogóle nie zamknął cerkwii, takie decyzje podjęli natomiast biskupi i księża. Rząd Grecji zamknął cerkwie, mimo potężnego oporu i gróźb patriarchów, doszło nawet do aresztowań duchownych. Chiny twierdzą, że COVID-19 to amerykańska broń biologiczna. USA twierdzi, że COVID-19 to chińska broń biologiczna. Większość naukowców twierdzi, że wirus jest naturalny jak grypa, a powstał z hybrydy wirusa z łuskowca, nietoperza i czort wie czego jeszcze, a potem nagle przeniósł się na człowieka (nie wolno twierdzić że od zjedzenia gacka bo to rasizm!) i zaczął masowo zakażać miliony ludzi w różnych miejsach na świecie. W zasadzie nikt nie wie ilu jest naprawdę zakażonych. Nikt nie ma pojęcia, ilu będzie ich jutro, nie mówiąc o przewidywaniu na miesiąc. Nikt nie potrafi powiedzieć, jakie czynniki - klimatyczne, genetyczne, społeczne, czy jeszcze inne, mają na niego największy wpływ. Niech żyją domorośli eksperci kanapowi! Niech żyją mędrcy komentarzy internetowych! Macie swoje 5 minut. W zasadzie możecie ogłosić tutaj każdą teorię na temat tego wirusa i będzie ona tak samo prawdopodobna jak wywody profesorów uniwersytetu..."
1
@chosenone nie będzie żadnych trybunałów bo mimo że my oglądamy igrzyska w ich wydaniu to te relacje na górze wyglądają zupełnie inaczej
3
@HansLanda a kto wymyślił Boga? Sam się nie stworzył :)
0
@HansLanda prawo kanoniczne mówi o tym że katolik ma obowiązek uczestniczyć w niedzielnych uroczystościach. Mnie to nie obowiązuje bo z kościoła już się dawno temu wypisałem :)
0
Ciekawe ile procent ludzi wierzy ten sezon da się dokończyć i w ogóle wystartuje następny jak na jesieni będzie gorzej niż wiosną
0
to już dawno raczej pewne było, że następny sezon o ile się odbędzie to bez udziału publiczności
3
@dominik127pl żart żartami ale odkąd wybuchła cała ta historia z wirusem, wiele osób wyciągnęło z szafy swoje zachowania które musieli po 89 schować bo już nie wypadało :)
0
@Lord_Vader ja robię tak że zakrywam tylko usta, gdybyś widział jakiś patrol to naciągasz na nos
0
Julia, a jakie jest Twoje zdanie na temat powrotu, może bardziej przeczucie na podstawie własnych wniosków? Dokończą ten sezon? Ruszy następny? O puchary nie pytam bo to już chyba wiadomo że ich nie będzie
0
Przecież w przyszłym sezonie zapewne nie będzie LM, przynajmniej z tego co mówili ludzie z FifA
2
@Avada Kedavra ja czekam aż jakimś cudem wygra kandydat opozycyjny. Jest na to szansa bo nie ma kampanii a to dla nich spory plus. I wtedy PiS ogłosi że trzeba anulować wynik bo okazało się że był problem z dostarczeniem kart do głosowania. Wtedy sytuacja będzie miodzio
0
@dniel też mi się tak wydaje, co więcej gdybym miał grać u buka czy następny sezon odbędzie się czy nie to zagrałbym że nie.
Nie zmienia to faktu że uważam ten wirus za mocno przesadzony, po prostu teraz toczy się taka polityczna gra.
0
@kewin bo jutro ma zapaść decyzja, a na poprzedniej konferencji WHO rekomendowała odwołanie wszystkich rozgrywek międzynarodowych do końca 2021 po czym dyrektor wykonawczy FIFA powiedział że do połowy roku na pewno odwołają
0
@Mns21 ja np jestem kibicem Barcelony od 26 lat, a przynajmniej od 15 lat sympatyzuje z Tottenhamem i Romą, ale osobiście nie znam ich fanów :)
0
Jutro pewnie odwołają europejskie puchary na następny sezon. W historii zwycięzców będzie luka przy dacie 2021. Kiedyś będziemy wnukom o tym opowiadać :)
0
@tobiasson92 no to już jest nieuniknione pytanie na jaką skalę
0
@tobiasson92 czyli wtedy kiedy będą na nowo wszystko zamykać? Wystarczy jeden znany piłkarz (odpukac) który zawinie się z powodu wirusa i będzie koniec sportu bo już nikt nie podejmie ryzyka
1
@tobiasson92 nie napisałem że nie trzeba ale akurat od galerii są ważniejsze elementy do otwarcia, choćby lokalne prywatne usługi. Bo to że HM w Polsce nie będzie to nikogo nie zmartwi
0
@tobiasson92 pieniądze pewnie będą skierowane w inną stronę. Szczególnie że sponsorzy nie sportowi też już się wycofują np w telewizji
0
@AnnaMarianna nie wiem ale oby jak najpóźniej. Trzeba inne aspekty gospodarki otwierać, kosztem galerii
0
@Maximus2 na logikę. Po prostu staram się jak najmniej sam siebie oszukiwać
0
Skoro druga fala pandemii ma być jesienią to szanse na dokończenie obecnego sezonu i start następnego oceniam na 5%. Ktoś powie że to optymistycznie, ale jakaś szansa zawsze jest. Wiadomo że sport to część gospodarki ale bez sportu ludzie mogą funkcjonować, więc gospodarka pewnie po prostu się zmieni
0
@LuisSalvano przyszły sezon nie wróci bo szczepionka musiałaby być już teraz, szczepić żeby to miało jakiś skutek można wczesną jesienią
0
@Bykunn następny mecz piłki nożnej z kibicami w Europie prawdopodobnie na jesieni 2021, europejskich pucharów w przyszłym sezonie nie będzie, jeśli nie wprowadzą szczepionki już teraz na jesieni co jest wątpliwe żeby mieli wprowadzić to euro w przyszłym roku też się odbędzie
0
Jest duże prawdopodobieństwo że ten i następny sezon się nie odbędą. Pytanie co dalej, kto to przetrwa. Piłka w formie jaka była do tej pory nie wróci przez kilka lat, to nawet nie ma co się oszukiwać
0
Jeżeli imprezy masowe będą odwołane do czasu wprowadzenia szczepionki to jeżeli nie wyrobią się z prowadzeniem jej do jesieni to następny mecz przy pełnych trybunach gdzieś za 1,5 roku
1
@LuisSalvano żebyś się nie zdziwił :)
1
@macio_944 to że tą ustawą mają się zająć teraz wynika z przepisów że trzeba rozpatrzeć wnioski do pół roku od ich wprowadzenia, a nie dlatego że PiS chce to zrobić teraz, a po drugie podobno i tak mają trafić do zamrażarki. Piszę to mimo że nie popieram PiS ani PO. Co więcej uważam że głosujący na te partie są nie tylko przygłupami co wynika ze statystyk ale nawet szkodnikami
0
@usztafik trzeba liczyć się z tym że wszyscy dostaną prędzej czy później obniżkę wynagrodzenia o 20-30%