0

W myśl zasady która kiedyś pojawiła się na transparencie Legii po dwumeczu z Celticiem "football doesn't matter money does" myślę że Barce przepuszczą. Gdyby to była LM i mecz z City np to można byłoby się zastanawiać co zrobi UEFA

0

W myśl zasady która kiedyś pojawiła się na transparencie Legii po dwumeczu z Celticiem "football doesn't matter money does" myślę że Barce przepuszczą

2

Oglądam Barcelonę od prawie 30 lat, nigdy wcześniej ani później nie było takiego stylu jak za Guardioli. Powinniśmy się cieszyć że było dane nam to przeżyć i oglądać tak wspaniałą drużynę. Niestety prawdopodobnie może być tak że sytuacja nie powtórzy się przez następne 50-100 lat lub nigdy, więc moja rada jest taka żeby albo pogodzić się z obecną rzeczywistością i nie porównywać obecnej Barcelony do tej Pepa albo zakochać się w innym klubie..

0

Płacz będzie zawsze, nawet po 1-0 dla nas że można było więcej strzelić

4

Nie wiem jak reszta ale ja się śmieję

0

Dlaczego tak uważasz?

0

Może mi ktoś wytłumaczyć jak Barcelona może rozmawiać od kilku miesięcy z piłkarzem (de Jong) i jego agentem?
Przecież to jest niezgodne z regulaminem FIFA żeby prowadzić rozmowy z piłkarzem który ma ważny kontrakt

6

W którym miejscu jego wypowiedzi jest napisane że powinni postawić 100% na wychowanków?

3

Są młodzi i perspektywiczni gracze ale nikt nie chce dać im prawdziwej szansy bo to już przestało się opłacać. Przecież Xavi, Iniesta, Puyol nie byli genialni od samego początku, ale ktoś na nich postawił, obdarzył zaufaniem i się rozwinęli. Teraz lepiej sprowadzić piłkarza za 100mln bo z tym wiąże się cała marketingowa otoczka i konsumpcyjny lud jest szczęśliwy. Kiedyś Barcelona opierała się na wychowankach, popłacała cierpliwość, kosztem nawet mistrzostwa, ale ludzie chcą sukcesu tu i teraz. Jakoś jesienią rozmawiałem tutaj z kimś kto mi wmawiał że dublet mistrzostwo plus puchar nic dla niego nie znaczą bo liczy się LM. Wychowanków mogą wprowadzać Ajax, Bordeaux itp kluby a Barcelona jest marketingową instytucją, jak przestanie napędzać machinę to wypadnie z rynku.

2

Spierałem się kiedyś tu z kimś że większość ludzi w Barcelonie nie chce powrotu Neymara, na co dostawałem przeczącą odpowiedź. Nie pamiętam z kim była ta dyskusja ale mam nadzieję że przeczyta wyniki ankiety. Cieszą mnie bo to pokazuje że jednak większość kibiców szanuje klub i siebie

4

Ja się modlę żeby nie wrócił

0

Do czasu uzupełnienia informacji o prawach wszystkie te oficjalne teledyski też mają być zablokowane. Co więcej gdybyś doczytał to też autorzy tych teledysków są przeciwni temu artykułowi bo jest zapis o tym że w teledysku mogą nawet w tle pojawić jakieś elementy do których autor nie ma praw. Czyli np ktoś w klipie jedzie samochodem którego marka nie chce kojarzyć się z tym wykonawcą

0

do tej pory było tak że mogłem sobie wrzucić np zwiastun Batmana pod muzykę Beyonce i film by wisiał dopóki ktoś nie zgłosi że nie miałem praw do wykorzystania video i audio. Po wprowadzeniu artykułu to YT będzie odpowiadał karnie za treści umieszczone na YT. Szefowa YT na Europę zapowiedziała że jeżeli to przejdzie to będą musieli wyczyścić bazę w Europie, ponieważ nie chcą za to odpowiadać. Reszta świata będzie miała normalny dostęp.
To chyba było do przewidzenia, do tej pory YT to była taka wolna amerykanka, prawie jakby nikt tego nie kontrolował. Zobacz ile jest np kompilacji piłkarskich pod znane utwory, myślisz że ktoś opłacił prawa do muzyki? A pieniądze z YT pobierane są za wyświetlenia

0

w grudniu odbędzie się drugie i ostateczne głosowanie nad artykułem 13.

27 państw jest za czyli większość. Jeżeli to przejdzie to YT zapowiedział że czyści całą swoją bazę na europę i startuje od nowa. Teraz gdy ktoś będzie chciał wrzucić film musisz przejść przez weryfikacje że jest autorem video i audio, albo ma do niego prawa. Dotyczy to również tych co pokazują gameplaye np, bo będą musieli mieć zgodę od dystrybutora gry

0

Ale to do końca roku, a później musisz sobie coś nowego znaleźć

0

dzięki. swoją drogą brak YT wpłynie jakoś na was? Mi pewnie najbardziej będzie brakowało różnych kompilacji

0

gdzie oglądacie skróty spotkań Barcelony? Mi zdarzało się do tej pory na YT, no ale po nowym roku pewnie trzeba będzie inne źródło wybrać, jak YT w tej formie przestanie funkcjonować

0

Mam na myśli np ludzi mieszkających w Barcelonie, mam kilku znajomych którzy czasem dają mi relacje. I tam wśród kibiców Barcelony (nie turystów) panuje sceptyczna atmosfera co do jego powrotu. Co ma na myśli 50% la rambli mnie średnio interesuje od czasu kiedy większość ludzi piszących chciała zwolnienia Enrique w pierwszym sezonie po kiepskim meczu z Sociedad. Jeśli piłkarze chcą jego powrotu no to jest mi przykro to słyszeć, że tego chcą po tym jak ich w.... Może w kibicach jest mniej emocji bo nie przyjaźnią się z piłkarzami

7

Szkoda że nie zaprzeczył, bo prasa znowu będzie jakąś dramę robić w wakacje, a przecież wiadomo że nie przyjdzie bo nikt go tu nie chce, niech idzie do Realu, charakterem tam pasuje.

2

Ani on ani Neymar pod względem mentalności nie pasują do Barcelony. Takie dzieci które bawią się w życie, nie szanują ludzi, zasad. Tym chłopcom serdecznie dziękujemy za grę dla naszego klubu i życzymy szczęścia w przyszłości w innych klubach. Nam są potrzebni piłkarze świadomi miejsca w którym są. Wcale nie trzeba nikogo sprowadzać na jego pozycję, dać więcej minut dla Malcolma. Swoją drogą podczas urazu Dembele w zeszłym roku źle nie graliśmy, poradzimy sobie bez niego.

14

Są tu jeszcze osoby które pamiętają jak u nas śmigał na skrzydle?

4

Ta koszulka ma w sobie element który przypomina mi o najgorszej koszulce w historii klubu. Do tej pory nie mogę się nadziwić jak ktoś zaprojektował i jak ktoś z klubu zaakceptował poziome pasy.
Na szczęście na trybunach było widać że raczej turyści je noszą, bo prawdziwy fan nie włoży takiej "profanacji". Gorzej z niektórymi piłkarzami utożsamiającym i się z klubem bo nie mieli wyboru

4

Jeżeli nieudacznikiem nazywa się człowieka który zdobył z naszym klubem dublet to nie mam pytań o obecny poziom moralny kibiców Barcelony. Chciałbym mieć nadzieję że jesteś wyjątkiem

0

Odpowiedziałem ci tylko na twój zarzut że LM z 92 się wspomina po latach a mistrzostwa nie. Czy już wiesz dlaczego LM z 92 się wspomina?

0

Wejdź na wikipedię, wpisz Liga Mistrzów i sprawdź wszystkich zwycięzców Pucharu Europy od 56 do 92 i może wtedy zrozumiesz czemu triumf w 92 się wspomina. Ludzie nie znają historii klubu któremu kibicują a potem wychodzą takie kwiatki

4

Cieszy mnie to że są tu jeszcze takie osoby, bo w pewnym momencie pomyślałem że chyba jestem sam :)

23

Jako że zacząłem Barcelonie kibicować w sezonie 94-95 na pierwszą LM czekałem 12 lat, w międzyczasie bywało różnie. Pamiętam czasy kiedy z trudem łapaliśmy się do LM, człowiek potrafił się cieszyć z Pucharu Króla. Później przyszły te najpiękniejsze lata, teraz człowiek wrócił trochę na ziemie, ale przecież dalej Barca jest topowym światowym klubem, a płacz jest porównywalny jakbyśmy o utrzymanie walczyli. Jeszcze trochę czasu bez LM i będziemy świadkiem takiego naturalnego filtra - odpadną z kibicowania ci wszyscy którzy zaczęli kibicować Barcelonie w czasie największych sukcesów i teraz nie wiedzą jak sobie w obecnej rzeczywistości poradzić ("jak to 3-2 z Rayo?! przecież powinno być 7-0 przy 40 strzałach i 95% posiadaniu piłki"). Mam przykrą wiadomość dla tych wszystkich osób, Barcelona z przełomu dekady być może nie powtórzy się przez następne 40 lat. Swoją drogą dla fanów Realu być może LM to też już jest nic, tylko co dalej? KMŚ to żadna rywalizacja dla klubów z Europy, więc może jakieś rozgrywki intergalaktyczne tylko z kim?

2

Brawo :) A już myślałem że jestem sam. To nie są trenerzy z La Rambli tylko kibice show i w większości przypadków pokolenie Pepa.

0

Musimy się powoli zacząć przyzwyczajać do gry bez Messiego, Suareza i Neymara. Jeden jeszcze trochę pogra, drugi jest pod formą i sezonu na sezon coraz słabszy, a trzeci się sprzedał. Dla mnie ważniejsze jest żeby Barca się szanowała niż ściągała Neymara z powrotem

1

obstawiam że ci którzy życzą Barcelonie porażki to ci sami którzy chcą powrotu Neymara, bo można wtedy zauważyć jakąś mentalną korelację

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?