22

To może jak ma kręcić wideo o decyzji to już coś bardziej z rozmachem i niech to będzie 10 odcinkowy serial na Netflixie a o decyzji dowiemy się w ostatnim odcinku. Akurat będzie co oglądać w przerwie między mundialem a sezonem.

0

Uff. Bo już się bałem że cały czerwiec będzie telenowela

0

Nie jestem pewien czy całą okładkę SPORTU przetłumaczyliście

1

Nie nazywaj tego dziennikarstwem. Dziennikarz musi mieć jakąś merytoryczną wiedzę na jakiś temat. Dodatkowo, przydałoby się żeby przed podaniem jakiejś wiadomości sprawdził wiarygodność informacji, bo przecież nie chciałby być później kojarzony z brakiem rzetelności. A teraz to są tacy newsmani, w czasach internetu wystarczy tylko kopiować inne wiadomości, dla tych bardziej leniwych tylko google translator plus korekta ( a i to czasem szwankuje), dla tych ambitniejszych dodanie też własnego komentarza. Im bardziej szokujący nagłówek tym lepiej, bo więcej osób kliknie. Najpierw ktoś wymyśla jakąś informacje potem głupki szerzą tą nieprawdziwą wiadomość dalej.

0

Niestety. Może chociaż przez mistrzostwa będzie spokojniej.

1

Jak zawsze? To krótką masz pamięć

0

o tym właśnie mówię. mógłby się określić do mistrzostw bo w przeciwnym razie będą nas codziennie karmić takimi informacjami jak w przypadku Neymara. zostaje - nie zostaje. szał się zacznie dopiero gdy się okaże że przestał obserwować Atletico na twitterze i tym podobne bzdurne informacje

1

byłoby super gdyby Barca wszystkie transfery zamknęła już na początku lipca. po 1. kadra byłaby dopięta przed okresem przygotowawczym, 2. przez dwa miesiące byłby spokój od spekulacji transferowych

0

W której wypowiedzi nie okazałem ci szacunku? Zadałem ci pytanie, że skoro krytykujesz to co proponujesz innego? A sytuacja wygląda tak że transfery w życiu realnym a nie w grze komputerowej to często jest ryzyko, że piłkarz nie poradzi sobie w nowym otoczeniu, z presją itd. kto mógł to przewidzieć? Ciężko jest sprzedać teraz piłkarza za grube pieniądze który jest niewiadomą. Barcelona prawie zawsze będzie sprzedawać taniej niż kupuje, bo Barca sprzedaje piłkarzy niepotrzebnych, a za takich ciężko zdobyć dobra kasę skoro wiadomo że chcą się ich pozbyć. Tylko że ty tego nie analizujesz, skoro nie podejmujesz nawet dyskusji to zapewne jesteś takim malkontentem frustratem który swoje żale wylewa w sieci, bo w dzieciństwie wyrzucano mu w szkole plecak przez okno. Możesz teraz mi na to odpowiedzieć ale i tak za każdym razem kiedy spojrzysz w lustro będziesz widział tą nijaką mentalnie osobę. Miłego dnia ci życzę.

0

Po pierwszej wypowiedzi podejrzewałem że dyskusja z merytoryką nie będzie miała nic wspólnego

1

Podziel się z nami co ty zrobiłbyś na miejscu władz?

1

Rozpoczął się na dobre najgorszy okres w roku dla każdego kibica czyli okres dywagacji i ploteczek transferowych

0

Taka jest właśnie większość "kibiców". Zauważ że kilka miesięcy temu 90% kibiców realu zwalniała zidane'a. Kilka lat temu po dwóch porażkach wszyscy zwalniali Enrique i przypomnij sobie jak skończyliśmy tamten sezon.

1

Odpowiedzią na to co napisałeś niech będą słowa Kloppa "jeśli ktoś chce się zajmować czymś co jest oczywiste niech nie zajmuje się piłką". Co znaczy że Barca z Messim Suarezem i Neymarem powinna wygrać lm 3x z rzędu? Mogła wygrać. To jest sport,a w nim biorą udział ludzie, liczy się aktualna forma, "szczęście", a nawet najmniejsze niezauważalne szczegóły. Rok temu Real podniósł poprzeczkę, w tym roku dokonał niemożliwego, napisał historie. Jestem pewien że przez najbliższe 30 lat nikt tego nie powtórzy.

0

a z jakiego to powodu?

24

Szkoda że na transfery trzeba będzie poczekać do lipca, codziennie będzie wysyp nowych newsów, co ktoś powiedział, zrobił, kogo obserwuje na instagramie, gdzie go widziano, z kim itp, czyli to co kobiety lubią najbardziej - ploteczki.

0

Tamten mecz i ten wczorajszy Barca przegrała w głowach. Tylko wtedy myślami byli w półfinale a wczoraj na MŚ lub na wakacjach. Ja rozumiem że patrząc na Messiego może wydawać się inaczej ale to są tylko ludzie. W całym sezonie zaliczyliśmy 3 porażki w tym 2 które na nic nie miały wpływu.

5

Busquets przeciętnym graczem? Ja rozumiem że może nie być formie ale przeciętnym graczem?
Moja prośba do redakcji żeby na zakończenie każdego roku kalendarzowego robić konkurs na najgłupsza wypowiedź roku. Chciałbym zgłosić kandydaturę użytkownika tusa85 BUSQUETS JEST PRZECIĘTNYM ZAWODNIKIEM

0

To jest bardziej złożony aspekt socjologiczny. Ludzie utożsamiając się w sporcie z jakąś drużyną czy sportowcem bardzo często przerzucają swoje niespełnione ambicje na nich właśnie. Żyjemy też w takim społeczeństwie że łatwiej kogoś skrytykować niż pochwalić, bo tylko wtedy przychodzi ulga związana z codziennymi niepowodzeniami. Zwróć uwagę ile było komentarzy pod decyzją Iniesty o zakonczeniu gry w Barcelonie a ile jest pod porażką z Levante. Istotniejsza wydaje się porażka w nic nie znaczącym meczu niż odejście legendy.

0

nie zgadzam się z Tobą. Ostatnie zdanie które napisałem "Na zwycięstwo zasługuje bardziej skuteczna drużyna, nieważne ile miała sytuacji". Drużynie zwycięstwo zapewnia lepsza skuteczność. Jeżeli drużyna stworzy sobie jedną sytuację w meczu i ją wykorzysta to znaczy że była skuteczna w 100%, a druga drużyna stworzy sobie 20 sytuacji i nie wykorzysta żadnej to znaczy że jej skuteczność jest na poziome 0%. To o czym Ty piszesz to jest powszechne twierdzenie że na zwycięstwo zasługuje ten kto gra "ładniej dla oka", ale tak można sobie wmawiać kibicując jednej z najlepszych drużyn na świecie. Gdybyś kibicował np Werderowi i Twoja drużyna cały mecz z Bayernem by się broniła a w ostatniej minucie poszła z zabójczą kontrą uważałbyś zupełnie inaczej. Po pierwsze napisałem że nie potwierdzają tego co piszę np błędy sędziego, jeżeli jakaś drużyna zostanie ewidentnie pokrzywdzona decyzją przez sędziego, to mógłbym przyjąć że zasłużyła na zwycięstwo ale przegrała. Po drugie farfocle to też bramki, a po trzecie Juventus w drugim meczu zasłużył na zwycięstwo bo wygrał
Nie zawsze wygrywa drużyna ogólnie "lepsza" ale zawsze wygrywa drużyna lepsza w tym meczu (poza błędami sędziego)

2

Już od dawna uważam że nie ma czegoś takiego "zasługiwaliśmy na zwycięstwo", poza sytuacją kiedy przez decyzję sędziego drużyna jest pokrzywdzona. Czasami mówi się że jeśli drużyna miała 10 sytuacji a druga tylko jedną i wygrała dzięki niej mecz to ta pierwsza bardziej zasługiwała. Bzdura. Na zwycięstwo zasługuje bardziej skuteczna drużyna, nieważne ile miała sytuacji

2

a kogo to interesuje co oni powiedzą, ja jestem kibicem Barcelony i nawet nie wchodzę na strony Realu, proponuje robić to samo

2

Arthur i pozostali dwaj wymienieni zawodnicy to inna charakterystyka. Czasami mam wrażenie że niektórzy tworzą sobie skład bez zastanowienia czyli najlepiej bramkarz, 4 obrońców i 6 napastników

3

Dlaczego "był"?

7

Do redakcji mam pytanie. Po co wrzucacie info o wyniku Realu jeżeli nie jest w żadnym kontekście do naszego klubu?

12

Nie wiedziałem że Busquets współpracuje z polskim lidlem, tym bardziej że ma taką firmę

https://goo.gl/images/pCCnKc

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

To tym bardziej powinieneś pamiętać gorsze czasy niż te obecne, czemu nie porównuje się obecnej Barcelony np do tej z 2000r? Mojego życia również ale gdybym cały czas żył pięknymi wspomnieniami to te życie byłoby smutne, a nie jest, mamy szansę na podwójną koronę, 0 porażek w lidze i pucharze, a LM mam nadzieję za rok

0

i to jest chyba obecnie największy problem kibiców Barcelony, że co by się nie działo to zawsze będą porównania do tej Barcy z przełomu dekady. To była najlepsza Barcelona jaką widziałem a oglądam od ok 25 lat, ale ona już nie wróci.
Miało na to wpływ wiele czynników : mieliśmy w tamtym momencie najlepszego piłkarza w historii futbolu, najlepszą generację wychowanków w historii Barcelony oraz trenera który wniósł system taktyczny wprowadzany w tym klubie od wielu lat na wyższy poziom. To już się nie powtórzy, niedługo tamten sukces przerodzi się w jakąś klątwę.

1

dlaczego tak uważasz?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?