55

Wstyd Barcelono, wstyd. Ze sportowego punktu widzenia taki ruch to dno. Z top 10 piłkarzy z największym ego w Barcelonie będzie chyba z pięciu. Messi, Neymar, Dembele, Suarez, Griezmann. Każdy będzie chciał był na afiszu i zaczną się zgrzyty. Pamięta ktoś jak skończyła się era galacticos u białych? Z wizerunkowego ten ruch jest jeszcze gorszy, bo pokazuje że w Barcelonie przestały się liczyć wartości. Bartomeu będzie stał uśmiechnięty razem z Neymarem do zdjęcia przy podpisywaniu kontraktu, przecież to jest groteska. No ale za tym uśmiechem przecież będą stały pieniądze, bo przecież nie chodzi o to żeby wzmocnić zespół sportowo tylko żeby kupić produkt marketingowy jakim niewątpliwie jest Neymar. Proponuję jeszcze Figo na dyrektora sportowego razem z Abidalem.

Quo vadis Barcelono?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

5

Coś mi się wydaje że czeka mnie po ponad 25 latach przerwa w oglądaniu Barcy.

1

@komentejtor to już nie te czasy, Barcelona jest teraz bardziej takim przedsiębiorstwem marketingowym, stawianie na młodzież jest po prostu nieopłacalne. Poza tym do młodzieży trzeba mieć cierpliwość, a w Barcelonie nie ma nikt cierpliwości i długofalowego planu. Spójrz na komentarze i zobacz co ludzie piszą o zawodnikach którzy są w gorszej formie, 3 słabsze mecze i sprzedać. A później kupić tego, kupić tamtego. Ludzie chcą powrotu Neymara ale nie widzą że z logicznego punktu widzenia takie posunięcie jest bezsensu, nie problemem jest nakupować gwiazdeczek, problemem jest to wszystko zebrać w całość. Kiedyś Real myślał że stworzy galacticos i kiepsko na tym wyszli. Nawet jak przyjdzie Neymar to i zatrudnienie Kloppa nie dałoby gwarancji na sukces, bo widać że on woli się otaczać dobrymi zawodnikami z których robi mega pakę. Puścił chyba największą gwiazdę w tamtym czasie Coutinho a mimo tego doszedł 2x do finału LM i raz wygrał. Kibicuje Barcelonie ponad 25 lat i nigdy nie było mi tak daleko emocjonalnie do tego klubu, całkowicie odeszli od swojej filozofii. Ponowne zatrudnienie Neymara tylko to potwierdzi i poważnie rozważe wtedy zrobienie sobie przerwy od oglądania Barcy. Kibicem się jest a nie bywa, to prawda, ale tu nie chodzi o gorszą formę czy brak sukcesów tylko odejście od tego co spowodowało że jako małolat zakochałem się w tym klubie.

0

@ryba84 dokładnie tak

2

Przepraszam a gdzie są teraz ci wszyscy co chcieli jego powrotu?

0

@Bernard777 cyrk obwoźny w Europie to nie to samo

0

Był brakującym elementem cyrku obwoźnego. Ciekawe czy jest świadomy że został kupiony nie jako piłkarz tylko produkt marketingowy, pewnie nie

0

Dobrze że ktoś z PSG zauważył że go nie ma na treningu, znaczy że są spostrzegawczy

0

@lukas1442 żeby zadowolić gawiedź

0

0

oby mówił prawdę i nie ma tematu powrotu

0

"Skrzydłowy rozmawiał już z Nasserem Al-Khelaïfim, aby ten wyraził zgodę na negocjacje"
A wczoraj była informacja że Barca i Neymar ustalili już warunki kontraktu i przeprosin :)

0

Niech ktoś mi proszę wytłumaczy, te słowne ustalenia. Przecież Neymar jest zawodnikiem PSG i ma ważny kontrakt, więc czy PSG wyraziło zgodę na jakieś ustalenia między piłkarzem a Barceloną? Bo nigdzie o tym nie przeczytałem wcześniej żeby była zgoda między klubami co do transferu. Więc trzeba zakładać że te informacje są tyle warte co ...

0

@PawelBarcaVeB nie wyczułeś sarkazmu. to odpowiedź na te wszystkie głupoty które czytam od kilku dni

32

czyli będzie tak:
- Neymar do nas za Dembele i Coutinho
- AG do PSG
i tym sposobem my będziemy mieli atak złożony z dwóch piłkarzy po 30tce i zawodnika który ma bałagan w głowie,
a PSG będzie miało bardzo perspektywiczny przód AG, Mbappe, Dembele i Coutinho w pomocy.
No ale najważniejsze że gawiedź będzie zadowolona bo Neymar wróci i przywróci blask i chwałę Barcelonie...

1

@Kaisuj piłkarze to nie są jacyś wybitni intelektualiści. Poza tym agencje też współpracują z mediami i chodzi o to żeby cały czas się mówiło o transferze. Gdyby zamknęli wszystkie transfery do końca czerwca to o czym gazety by pisały? Szum medialny wokół transferów to facetów jak dla pudelek dla kobiet

1

@JimMorrisonFCB żadnego z nich, Barca powinna zachować resztki honoru, nie tylko liczy się kasa i trofea

3

Dali pozytywne wypowiedzi, a negatywnych nie pokazali wcale. kibicuje Barcelonie prawie 25 lat a coraz dalej mi emocjonalnie do tego klubu, nie ma już tego co fascynowało mnie od początku, czyli aura organizacji z tradycjami, poszanowaniem wartości, historii, coś co na prawdę można było nazwać więcej niż klubem. Jeszcze tylko niech przywrócą Neymara to będzie apogeum. Czy z klubem powinno się być na dobre i złe? Oczywiście, kibicowałem im jak się bili o 4 miejsce w lidze i kibicowałbym gdyby spadli do drugiej ligi, dlatego że nie zacząłem w momencie kiedy byli na topie, grali piękną piłkę, nie to mnie urzekło w tym klubie..

0

A gdzie Gliwice? :)

1

@tkankowski 95. W 94 Zubizaretta poszedł do Valencii a w 96 przyszedł Baia. To był mój pierwszy mecz Barcelony, z PSG ćwierćfinał LM 1-1. Od tamtego wieczoru na podwórku już byłem Christo, potem gdzieś na bazarze kupiłem jego koszulkę z nr 8 i ta miłość do Barcy trwa do dziś 

3

5 lat, ale ten czas leci. A jak zaczynałem kibicować to Busquets bronił, wtedy jeszcze piłka miała dla mnie inne znaczenie, wydaje się jakby to było wieki temu

0

Oby to był chwyt marketingowy na clickniecia. Jeżeli Barca się szanuję to Neymar nigdy więcej jej koszulki nie włoży

0

Poproszę o przykład klubu który wygrał LM rok, dwa lata po rewolucji kadrowej?

0

@torreador ważne żeby gawiedź była zadowolona że jest nowa gwiazda, koszulki będą się sprzedawać a jak się nie sprawdzi to za rok sprzedadzą go do Milanu za 30 baniek. 

1

Nawet jeżeli ankieta jest źle ułożona i wyciągnięte są złe wnioski to nie ma to żadnego znaczenia bo to nie jest głosowanie wiążące i całe szczęście, bo jak powszechnie wiadomo większość ludzi nie zna się na piłce, strategii prowadzenia klubu i taktyce a opinie wyraża na podstawie emocji, dobrze zmontowanych filmików ze skillsami i spostrzeżeń z telewizora.  Tak samo większość ludzi nie zna się na polityce, ale na razie nie wymyślono nic lepszego od demokracji. 

5

Gdyby Milik strzelił setkę na Anfield to Liverpoolu nie byłoby w finale

23

Jeszcze tylko kilka spotkań, już za chwilę, wszyscy obrażający naszego trenera i piłkarzy od nieudaczników w połowie sezonu po dwóch słabszych meczach, wszyscy ci znawcy futbolu schowają się gdzieś w cień żeby w przyszłości przy jakimś spadku formy wrócić ze swoimi mądrościami. Już czytałem przed sezonem że z tym trenerem to będzie dobrze jak się zalapiemy do top4, że o trofeach możemy zapomnieć, tak jak kilka lat temu czytałem że człapak Messi jest już wypalony i póki można trzeba go sprzedać do Chelsea.

0

Jeszcze tylko miesiąc, 3 puchary w tym sezonie i powstanie lista wstydu wszystkich użytkowników którzy obrażali w trakcie sezonu naszego trenera, od nieudaczników po mniej cenzuralne wyzwiska

0

Gdyby życie wieczne istniało to nie byłoby za fajnie, jak to w ogóle miało by wyglądać? Żyć wiecznie w jakimś szczęściu, kto miałby w ogóle o tym decydować? Poza tym nasz mózg nie ogarnia terminu wiecznie i nieskończenie. Dlatego wiele lat temu odszedłem od tej mitologii zwanej potocznie religią

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?