2

przyjdzie taki dzień w czasie kwarantanny, może w listopadzie, że skończą się nowe seriale na netflixie, salceson w lodówkach, to pojawi się pewnego rodzaju wstrząs w społeczeństwie pt "co dalej?!"

2

@barcelonaLM tylko pytanie czy finansowo opłaca się bardziej pojeździć w wakacje po świecie czy wygrać mistrzostwo. dla mnie odpowiedź jest oczywista, ciekawe co o na ten temat sądzą właściciele klubów bo wcale nie jestem taki pewny odpowiedzi

0

skoro od czerwca wszyscy obowiązkowo poza domem będą musieli nosić maseczki to szanse na dokończenie sezonu są bliskie zeru, przecież nie będą grać w maseczkach. Co więcej szanse na następny sezon też nie są za duże

0

@tristan87 najlepiej to z wiarygodnych źródeł, a co jest wiarygodne to już nie każdy sam sobie oceni

0

Czytając od prawie miesiące komentarze na różnych forach dotyczących obecnych wydarzeń związanych z epidemią, powoli dociera do mnie że chyba większość społeczeństwa wiedzę o świecie czerpie z telewizji. Niepokojące trochę

2

@MesQueUnClub22 przecież to taka sama ustawka jak konferencje przed fame MMA, nabijają oglądalność a gawiedź się łapie bo jest spragniona Trudnych spraw

0

@ArterkHD pewnie niedługo będzie można kupić na jakiś vod

0

@donleoJR netflix.com, hbogo.pl cda.pl

1

– W tej chwili wygrywam tę walkę. Wreszcie pokonuję chorobę. Kilka dni miałem objawy typowej grypy. Gorączka, suchy kaszel, bóle głowy. Co kluczowe, żadna z tych dolegliwości nie ustępowała. Ani na chwilę. Na moment. Bez przerwy czułem się potwornie zmęczony. Najpoważniej zrobiło się, gdy nie mogłem oddychać. Przez 25 minut brakowało mi tlenu, nie byłem w stanie zaczerpnąć w normalny sposób powietrza. Byłem potwornie przestraszony i bezsilny. Czułem jak zaciska się moje gardło. To były najgorsze chwile w moim życiu – powiedział golkiper w rozmowie z rzymskim „Corriere dello Sport”.

Takie wypowiedzi mogą spowodować że sezon nie zostanie dokończony i w ogóle piłka nożna będzie inna niż wcześniej. Nawet jeśli przywrócą piłkę to ludzie będą bali się przychodzić na stadion. Wyobrażacie sobie finał LM i 5tys ludzi na trybunach? Wczoraj oglądałem wykład online faceta z UJ, który powiedział że świat który budowaliśmy przez ostatnie 30 lat widać już w tylnym lusterku. I to nie chodzi o zagrożenie wirusem tylko zmiany społeczne.

1

dobrze że trafił w odpowiednie czasy, bo teraz gdyby miał trzy sezony bez mistrzostwa to by go "kibice" zjedli a "mądry" zarząd wyrzucił

0

@Aleksy1986 A czym różni się pis od po?

1

na zdjęciu głównym to wg mnie najładniejsze koszulki w historii

4

Rozumiem, że jak będzie można grać i będzie bezpiecznie, to po wznowieniu rozgrywek RFEF będzie wysyłać swoich przedstawicieli, w tym najważniejsze osoby w federacji na mecze w celu kontroli czy wszystko jest ok. Na trybuny i bez maseczek

0

Rozumiem że, skoro można grać, to po wznowieniu rozgrywek UEFA będzie wysyłać swoich przedstawicieli, w tym najważniejsze osoby w federacji na mecze w celu kontroli czy wszystko jest ok. Szczególnie do Bergamo, Mediolanu, Florencji, Wenecji, Modeny, Turynu, na trybuny i bez maseczek

10

A Ronaldinho jest do wyciągnięcia za 1mln euro

0

@RobsonPL z władzą chodzi o to że wszystkie decyzje w klubie są podejmowane przez pryzmat tego jak zareaguje Messi. Jak Abidal podważył zaangażowanie a Messi się obraził to jak ta sprawa się zakończy, nawet jeśli wiemy jakie jest zaangażowanie piłkarzy ?

0

@RobsonPL nie rozumiesz niestety o co chodzi z tą władzą

15

@Avada Kedavra myślę że część z nich już kibicuje Liverpoolowi

0

@bleble123 Barca nie pozbędzie się Messiego przez ostatni powód jaki podałeś i będzie to na niekorzyść klubu jak i piłkarza

3

Czytałem wypowiedzi piłkarzy po meczu, czytałem wypowiedź prezydenta i powiem wam że już niewiele brakuje żeby dziennikarze na następne wywiady musieli jeździć do Houston żeby zachować kontakt z tym klubem

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

29

Oddanie władzy w klubie jednemu piłkarzowi, transfery zupełnie nieprzemyślane, a zamiast przygotowywać się do sezonu to cyrk obwoźny po całym świecie.
To nie miało prawa się udać

1

@wdokk jest wolność słowa to niech się wypowiadają, ale tak się czasami zastanawiam czy nie żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości

5

@Lucassito przecież 70% ludzi tutaj nie ma pojęcia o futbolu

0

Valverde out!! A nie sorry..

0

coś mi się wydaje że to końcówka Messiego w Barcelonie i to dobrze dla obydwu stron

1

@Artsss coś mi się wydaje że to końcówka Messiego w Barcelonie i chyba najwyższa pora iść do przodu

0

ja tam się cieszę, Roma to mój drugi klub po Barcelonie

6

Żeby postawić trafną diagnozę trzeba przeanalizować drużynę, weźmy optymalną 11:
Ter Stegen - bez większych zastrzeżeń
Sergi Roberto - przypomni mi ktoś ostatni jego mecz po którym można było powiedzieć że zagrał wielki mecz?
Pique - pierwszy z nażartych kotów. Widać że mu już nie zależy, kiedyś po faulu na którymś z kolegów doskakiwał, kłócił się, było widać pasję do tego klubu. A teraz?! połowę meczu pewnie myśli o tym przy faktury mu się zgadzają. Po sezonie powinien zakończyć karierę.
Langlet - powiedzmy że bez zastrzeżeń, pytanie czy jest to piłkarz na miarę Barcelony
Alba - kolejny najedzony kot. I mógłby wyciągnąć język z tyłka Messiego
Busquets - najedzony i zajechany kot. Od 150 lat bez poważnej konkurencji na swojej pozycji.
Rakitic - gdzie on ma znaleźć ambicje do gry, jak całe wakacje próbowano go opchnąć PSG, jaka była Wasza motywacja w pracy, jeżeli wiedzielibyście że pracodawca tylko kombinuje jak się was pozbyć?!
De Jong - bez zastrzeżeń ale i bez szału, ale jest młody ma czas
Griezmann - od początku byłem na nie, gość musi grać w klubie gdzie będzie nr 1, u nas jest w cieniu i nie potrafi sobie poradzić w tej roli
Suarez - przyjaciel Messiego, czy jest w formie czy nie będzie grał, bo inaczej pojawi się kwas
Messi - pewnie zostanę zaraz zjechany ale wg mnie główny hamulcowy przemian w Barcelonie. Barca jest jego zakładnikiem, widać że wszystko zależy od tego czy mu się chce czy nie. Czasami widać że niektórzy zawodnicy czują się niepewnie, bo widzą inne lepsze rozegranie ale na siłę chcą grać przez Messiego.

Podsumowując - zaryzykuję diagnozę że problem jest dużo głębszy niż zmiana trenera. Zmiany muszą być gruntowne, ale póki Barca jest zakładnikiem niektórych piłkarzy, przede wszystkim Messiego nic się nie zmieni, jeszcze przez jakiś czas będziemy tkwić w marazmie. Brakuje pasji, trzon drużyny tworzą zawodnicy którym już nie zależy, nawet jeżeli całują herby a w mediach mówią że Barca jest dla nich wszystkim. Podstawowym obrońcą jest piłkarz który o piłce myśli pewnie od 10 minuty przed meczem do 94 minuty i to z przerwami.
Xavi, Puyol i Iniesta odchodząc wyrwali tej drużynie serce, i teraz zamiast wstawić nowe, to próbuje się na siłę sztucznie utrzymywać organizm przy życiu.
Nie upieram się przy swojej diagnozie, mogę się mylić i chciałbym się mylić, ale co raz częściej staram się przestawać zakłamywać rzeczywistość

5

zaryzykuje nawet stwierdzenie że bez Messiego, Suareza, Busquetsa, Pique, Barca ruszałaby do przodu, potrwa to chwilę (zmiana pokolenia) ale myślę że warto. Zwycięstwa w LM i tak nie będzie przez następne kilka lat, a tak to przynajmniej można nowe fundamenty budować. Tylko że Barca jest trochę niewolnikiem Messiego, więc nie widzę tego, dlatego będziemy jeszcze trochę trwać w tym marazmie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?