0

Zapytaj Socjopaty, czy postawił na Atletico. Jeśli tak, to nie wygra.

0

Zastanawiam się, co Ci doradzić.
Przede wszystkim - nie kombinuj cały czas, tylko daj im się trochę zgrać z taktyką. Ciągłe zmiany nie wpływają dobrze na rozumienie taktyki i zgranie.
Oglądaj całe mecze, a nie tylko ważne wydarzenia - dzięki temu łatwiej zlokalizować słabości zespołu w danej taktyce.
Obserwuj, jak zachowują się piłkarze w danej roli - nie ma sensu np. grać Registą, a przed nimi pomocnik długodystansowiec i swobodny rozgrywający, bo żaden nie będzie Ci trzymał pozycji i będziesz miał dziurę niczym lej po bombie.

Najważniejsze masz za sobą - wiesz, aby ustawić taktykę pod zespół. Oceń, do którego ustawienia Twoi piłkarze najlepiej pasują, a później spróbuj coś ułożyć.

Ja sam nie mogę powiedzieć, że jestem mega taktykiem w FMie. Czasami mam farta, jak teraz w FC United of Manchester, gdzie byłem typowany na ostatnie miejsce, a lideruję po 16 kolejkach bez straty punktów, zwykłym 4-4-2 z małą ilością poleceń.
Naprawdę dopasowanie taksy to czasami fart.

Jak coś, to napisz na priv. pokaż na screenach, kim grasz, jakich masz zawodników, swoje aktualne ustawienie, coś tam można popróbować razem.
Zapraszam też na grupę "Football Manager - Polska Scena" na FB, tam zawsze ktoś Ci doradzi.

0

A co potrzebujesz wiedzieć odnośnie taktyki?

0

Chciało Ci się czekać do premiery? Ja już od dwóch tygodni gram w betę :D Nigdy nie wiadomo, o której godzinie. Betę do ściągnięcia i pogrania udostępnili chyba koło 17-18.
Jakby co, na 2game com jest za 31 funtów, a z kodem FMPS za niecałe 28 funtów. Wyszło mnie 142 zł, prawdopodobnie taniej niż w jakimkolwiek sklepie.
I z tego co wiem, promocja z tym kodem działa do premiery, więc jak chcesz, to się pośpiesz, bo w sumie zostaje Ci dzisiejszy dzień.

1

Gram w FM, kupiłem z dostępem do bety. Z Barceloną jest o tyle ciężko, że gdyby chcieć grać 4-2-3-1, to trzeba by zrezygnować z Busquetsa. Bo jako środkowy pomocnik jest przeciętny, a jakby grać na dwóch defensywnych, to cała reszta spisuje się tam przecięnie. Na razie gram takim ustawieniem, ale asymetrycznym, z 1 DP i 1 ŚP.

Do składu włączyłem Alenę, Wague, Mirande, Jorge Cuencę. Alena i Miranda grają regularnie, Wague i Cuenca trochę rzadziej.
Vidal już się buntuje u mnie, po tym względem realistyczne odwzorowanie :D



Standardową są błędy, niedociągnięcia. Na razie wkurzają karne, dużo niewykorzystywanych. Jeśli chodzi o wprowadzone technologie - VAR to fajna sprawa (chociaż wydaje mi się że do poprawy powinien pójść - np. piłka wychodzi na róg po interwencji, sprawdzane VARem, czy karny, karnego nie ma, i bramkarz wznawia grę zamiast być rzut rożny), a co do Goal Line Technology, jak do tej pory zawsze weryfikuje pokazuje na to, że nie było gola.



Co do oferty - najlepiej kupować na 2 games. Z kodem FMPS wyjdzie poniżej 150 zł.

4

Ja zacząłem szukać jego nekrologu, skoro zostało napisane, że "się rozstrzelał" :D

0

Ja mam.

0

Nie ma bata, Malcom będzie grał regularnie :D

Myślę o 4-2-3-1 z Busim i Arthurem, przed nimi Coutinho na lewej, Messi w środku, Dembele po prawej. Ale wszystko jeszcze zależy od tego, jak będą wyglądać ich pozycje i role. Ewentualnie też 4-3-3 jakieś skombinuję, z pomocą Busi, Arthur, Cou i skrzydłami Malcom-Dembele.

0

I cyk, Football Manager 19 pobiera się na dysk. Niedługo odpalę. Ciekawe, jak wygląda Barcelona i jak będzie się grało tym składem :D

0

Czy ktoś tu uczył się języka hiszpańskiego z kursu do samodzielnej nauki "Hiszpański. No hay Problema!"? Jeśli tak, to jak oceniacie?

Chodzi mi o ten kurs:

https://www.empik.com/no-hay-problema-hiszpanski-mobilny-kurs-jezykowy-poziom-a1-c1-stawicka-pirecka-barbara-lopez-ivan-medel-mionskowska-zaneta,p1128412843,ksiazka-p

Ewentualnie jeśli polecacie coś innego, chętnie poznam Wasze opinie.

0

Fanpage Football Managera na FB, jak i polskie strony związane z FM polecają tą stronę, od jakiegoś czasu co roku są promocje, więc strona jest zaufana, spokojnie. Jedyny minus - płatność tylko kartą, nie ma możliwości zwykłego przelewu ;) Chyba Paypalem jeszcze można.

0

FM 19 podobno ma się zmienić dość mocno. 40 aspektów treningu, wprowadzą VAR i Goal-line Technology. Moim zdaniem kup 19. Na 2Game z kodem FMPS dostaniesz za 28 funtów, podczas gdy nowy FM w zeszłym roku na Steamie 235 zł, a w sklepach po 190 był. A tu kupisz nowego za około 140 zł.

4

No to koniec rotacji na dziś :D
Alba za Vermaelena
Suarez za Munira.
A później, żeby niezbyt ofensywnie, to Vidal za Dembele :D

1

Jeśli potrzebujesz jakieś ukierunkowania, to jest parę poradników, np.
Encyklopedia FM Borysa Struskiego;
Pary i kombinacje

Był jakiś jeszcze, ale nie mogę sobie przypomnieć ani znaleźć.
Są grupy na FB, Football Manager Polska i Football Manager - Polska Scena, gdzie zawsze ktoś Ci pomoże.

0

Czemu w kadrze Sampdorii nie ma w ogóle Kownackiego? Przyznam się, że nie śledzę zbytnio Serie A, ale jego nieobecność jest dla mnie zaskoczeniem.

0

W zeszłym roku kosztował około 235 zł na Steamie. Sądzę, że nie będzie mniej w tym roku. Są lepsze oferty niż kupno na Steamie. Jeśli ta oferta jeszcze obowiązuje, to podeślę Ci linka, jeśli napiszesz priv.

1

Wiesz... właśnie problem w tym, że mimo tego, że ten związek nie trwał długo, to po raz pierwszy miałem w stosunku do jakiejkolwiek dziewczyny uczucie, że to jest ta, która jest bliska memu ideałowi i z którą chciałbym się zwyczajnie zestarzeć. Spokojna, religijna, uprzejma dziewczyna, z pokrewnymi mi pasjami jak instrumenty, muzyka, śpiew, uwielbiająca auta i potrafiąca je naprawiać, naprawdę ciepła, miła, uprzejma, rodzinna dziewczyna, mająca swoje cechy i wartości, których naprawdę u dziewczyny poszukiwałem. Byliśmy świetną parą, nie sprzeczaliśmy się, nie nudziliśmy się, czas spędzaliśmy aktywnie tak, jak lubiliśmy, na różne sposoby, mieliśmy podobne poczucie humoru. Naprawdę wszystko było świetnie. I nagle po powrocie ze wspólnych wakacji jak cios obuchem - Ona chce odejść... I ostatecznie po jakimś czasie przemyśleń odchodzi. Ciężko się z tym pogodzić, gdy naprawdę wszystko w związku było super.

3

Takie moje luźne przemyślenia... Może jestem osobą młodą, 26 lat, jeszcze całe życie przede mną itd. Ale odkąd pamiętam, nigdy nie byłem szczęśliwy, zawsze los, kolokwialnie mówiąc, walił mnie w twarz. Dopiero jakiś czas temu myślałem, że zaczyna się układać - dostałem się na aplikację adwokacką, załapałem do fajnej kancelarii, kupione auto, znalazłem dziewczynę... No i niestety za długo wszystko było okej - dziewczyna odeszła, bo przestała mnie kochać, mimo że z samym mną i tym, jak nasz związek wyglądał, wszystko było super, i to sama Ona to powiedziała. Niemniej...



Po przesłuchaniu tego utworu - zgodzilibyście się zmienić swój los, na jakiś wymarzony, wiedząc, że po jakimś czasie chcielibyście wrócić do swojego poprzedniego życia, tęsknilibyście za starym? Ja coraz częściej przyłapuję się na tym, że zdecydowanie oddałbym swoje aktualne życie. I kupiłbym "inną tożsamość, najlepszą na świecie, z miłością w pakiecie", jak w tej piosence...

2

Zaraz dostaniesz na priv.

1

Combofixa lepiej niech nie używa. Niedoświadczony użytkownik może sobie bardzo zaszkodzić tym narzędziem.

6

Spróbuj AdwCleanera i Malwarebytes Anti-Malware.

0

LoJounal, czyli Laura, do niedawna dziewczyna Martina Stankiewicza.

0

Ajax ma świetną szkółkę. Sam nim teraz gram, ale w 18.

5

Wiem, że zawsze wyśmiewacie takie wyznania lub wręcz nimi gardzicie... Ale wiecie co... Doświadczyłem różnych rzeczy. Śmierci przyjaciół, w tym o śmierć jednego z nich sam się do dziś obwiniam, choć to on od śmierci mnie uratował. Walczyłem z chorobą, ale wygrałem, przynajmniej na razie. Wszystkie wcześniejsze związki kończyły się zdradą ze strony mojej dziewczyny. Różne rzeczy od dziewczyn, z którymi się spotykałem lub nawiązywałem kontakt, słyszałem, od tego, że jestem za brzydki, po takie, że powinienem z takim wyglądem skoczyć z okna.
I wreszcie poznałem kilka miesięcy temu dziewczynę, która mnie nie oceniała, z którą czułem się w pełni sobą, nikogo nie udawałem, i z którą było mi najlepiej ze wszystkich dotychczasowych relacji... I właśnie dzisiaj odeszła ode mnie. Bo chociaż nic się nie zmieniłem od początku relacji (poza tym, że zacząłem chodzić do Kościoła, co akurat dla Niej było na plus, bo wierząca), chociaż wszystko było okej, jeśli chodzi o sam związek i samo to, jaką jestem osobą, to już nie czuje do mnie tego co na początku. Kompletnie odechciało mi się wszystko. Nie wiem, co robić...

0

Poruszyłeś ciekawą kwestię. Jako że mam do czynienia z prawem na co dzień, postaram się krótko odpowiedzieć. Ogółem rzecz biorąc teoretycy prawa nie wypracowali żadnego jednolitego uzasadnienia dla istnienia instytucji przedawnienia. Przez wiele lat pojawiały się różne teorie, każda z nich była obarczona jednak różnymi słabościami. Brak jest jednej teorii, która wystarczająco i bezspornie uzasadniałaby istnienie tej instytucji.
Wśród różnych teorii pojawiało się:
1. teorie pozaprawne (jak łagodząca siła znacznego upływu czasu)
2. karnoprocesowe, takie jak teoria rezygnacji ze skargi (że po znacznym czasie państwo traci prawo do ukarania sprawcy), teoria opieszałości oskarzyciela (że jest to kara dla oskarżyciela za zaniedbania i niepociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności w odpowiednim czasie) i teoria trudności dowodowych (materiał dowodowy zaciera się, zanika w głowach świadków itd)
3. teorie wynikające z prawa karnego materialnego, jak teoria pokuty (że udręka związana z możliwością wykrycia stanowi ekwiwalent kary), teoria poprawy (sprawca mógł ulec znacznej przemianie na plus) czy, najbardziej podnoszona w ostatnim czasie, teoria odpadnięcia przesłanek prewencje generalnej i szczególnej (generalna- że wykonanie kary nie bedzie działać odstraszająco, nie wzmocni poszanowania dla prawa karnego, szczególna - że utrudnia oddziaływanie wychowawcze i zapobiegawcze na sprawcę).
Każda z tych teorii jest obarczona różnymi wadami.

3

Świetne podanie Frenkie de Jonga.

0

Tylko to Ty musisz udowodnić, samo Twoje twierdzenie nie wystarczy.
Art 6 Kodeksu Cywilnego - Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.
Art 232 Kodeksu Postępowania Cywilnego - Strony są obowiązane wskazywać dowody dla stwierdzenia faktów, z których wywodzą skutki prawne.

2

Dokładnie tak. Przypuśćmy, że masz żonę i dzieci, nie chcesz, by one dziedziczyły i zapisujesz wszystko, nie wiem. kumplowi, kochance itd. To żona i dzieci mogą ubiegać się mimo wszystko o zachowek. Chyba że je wydziedziczysz, bo wydziedziczenie to pozbawienie prawa do zachowku. Tylko do tego muszą być mocne podstawy.

19

Zachowek należy się osobom uprawnionym do dziedziczenia ustawowego. Są nimi, w pierwszym kręgu, małżonek oraz dzieci zmarłego. Jeśli Twój rodzic, będący dzieckiem zmarłej, żyje, to zachowek Ci się nie należy.

18

Ale Hajtę i Borka piecze dupsko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?