polarinho
Dołączył/a: sierpień 2012
Olsztyn
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Wyjątkiem od wypuszczania go do pracy będzie Santiago Bernabeu, tam bedzie miał zakaz wstępu :P
4
Ciężko skwitować wczorajszy mecz. Już po pierwszej połowie powinien być on rozstrzygnięty, niestety... Pociesza fakt, że nie graliśmy tak bardzo źle. Roberto zagrał naprawdę dobrze, nawet Rakitić potrafił stworzyć parę okazji. Jak na defensywny środek pola mieliśmy niezła ilość szans, zaszwankowała niestety skuteczność, która u Sevilli okazała się lepsza. Fajnie pokazał się Sergi Roberto w drugiej połowie, gdy przeszedł do pomocy, ta gra ofensywna ruszyła - chłopak spisuje się dobrze na prawej obronie, nabrał pewności siebie i widać to teraz nawet wtedy, gdy gra w pomocy.
Największy żal, chyba jak wszyscy, mam do Pique za zachowanie przy wolnym i do Suareza, bo to co zmarnował, to głowa mała. Sandro niestety też szczęścia zabrakło. Bravo bardzo dobry mecz, przy golach niestety bez szans. Mathieu zawalił linie spalonego przy drugiej bramce...
Nie wszystko moim zdaniem wygląda źle. Obawiałem się, że po wypadnięciu Leo ciężko będzie o okazje bramkowe, ale udaje nam się je stwarzać. Szwankuje skuteczność. Martwi tylko to, że nie potrafimy od początku ruszyć na rywala tak, jak zrobiliśmy to po drugiej straconej bramce.
Oby dziś w derbach padł remis, będzie ciekawiej.
3
Sam o tym myślałem kilkanaście minut temu. I nie wydaje mi się to złą opcją.
0
Bojkot rozumiem bardziej jako odmowę przyjazdu, tego lepiej nie ryzykować. Natomiast za wysłaniem Barcy B i zawodników z pierwszego zespołu, który są etatowymi zmiennikami, jestem jak najbardziej za.
1
Przeczytałem sobie rozstrzygnięcie CAS/TAS czy co to tam jest. Wynika z niego, że zakaz został nałożony przez fifę na dwa okienka (wskazuje mi na to określenie 'transfer ban for two periods'), a kara została przez trybunał podtrzymana. Dlatego ciężko zrozumieć, dlaczego mafia odmawia możliwości zarejestrowania, skoro potwierdzone jest, że ban się skończył. Więc w obliczu tego trzeba iść dalej walczyć.
Ja osobiście myślę, że skoro nie możemy mieć z tą organizacją mafijną bardziej na pieńku, to powinniśmy walczyć o swoje przed tym CAS/TAS.
2
Przeczytałem sobie rozstrzygnięcie CAS/TAS czy co to tam jest. Wynika z niego, że zakaz został nałożony przez fifę na dwa okienka (wskazuje mi na to określenie 'transfer ban for two periods'), a kara została przez trybunał podtrzymana. Dlatego ciężko zrozumieć, dlaczego mafia odmawia możliwości zarejestrowania, skoro potwierdzone jest, że ban się skończył.
A skoro nie możemy mieć już bardziej na pieńku z tą organizacją mafijną, powinniśmy iść z nimi na wojnę do tego CAS/TAS czy co to tam jest.
A ponieważ bardziej na pieńku z
0
Nawet ciężko powiedzieć, jakiego stanowiska trzyma się FIFA. Na pewno nie o rocznym banie, bo wtedy trwałby do stycznia, a FIFA gdzieś stwierdziła, że kończy się on w listopadzie. Na pewno nie wyraża stanowiska, że ban był na dwa okna, bo wtedy się już skończył. Sam fakt, że Turan i Vidal byli kupieni w trakcie zakazu, nie ma żadnego znaczenia, gdyż inaczej nie moglibyśmy ich nigdy zarejestrować.
Moim zdaniem FIFA sprawdza sobie, na ile mogą sobie jeszcze pozwolić. Sprawdza, jak długo będą mogli nas walić bez mydła. Ponoć zabrali się za kolejnych młodych piłkarzy, zobaczycie, że jeszcze nam coś wlepią i rejestracja Turana i Vidala jeszcze się odwlecze...
0
No trudno, trzeba ten mecz skreślić na straty. Celta jest dziś za mocna. Trzeba zabrać się do pracy i nie dopuścić do kolejnych takich sytuacji.
0
Ale trafił Nolito...
0
Mnie akurat nie zdziwi, jeśli będziemy mogli piłkarza zarejestrować w razie długotrwałej kontuzji. Jak ktoś przejrzy mój profil, to zauważy, że pisałem to już wcześniej. Bardziej się zdziwię, jeśli mimo wszystko nam tego zabronią.
0
Messi na zakończenie :)
0
Rzut karny dla Barcy. To mamy teraz Boże Narodzenie?
0
Neymar! 2:0. Jak dobrze :D
0
Bartra, Bartra, gol!
0
Ja czytałem.
8
Ronaldo już płacze :D
0
Ogólnie nie wiem, kto robił Granadę, ale była przekoksowana. Co sezon biła się o puchary w FM-ie, a El Arabi i ktoś, kogo nazwiska nie pamiętam, bili się o króla strzelców.
17
Przecież w polu karnym Granady wiał wiatr, to ewidentny karny dla Realu.
0
Posłuchałem przez chwilę komentarza Eleven. Aż chce mi się wymiotować od tego włażenia w dupę Realowi.
1
Myślę, że "ban transferowy" to kara zgodna z przepisami FIFA, pytanie, czy te przepisy są zgodne z prawem europejskim oraz międzynarodowym.
Natomiast blokowanie zarejestrowania nowego gracza w miejsce kontuzjowanego Rafinhi to już jest kpina.
W każdym razie na pewno nie możemy pozwolić sobie na to, by na KMŚ się nie pojawić. Musimy pojechać, choćby rezerwami.
4
Na pewno nie chcę, aby FC Barcelona bojkotowała KMŚ w ten sposób, że w ogóle się na nich nie zjawi. Da to tylko pretekst FIFIE do nałożenia jakiejś kolejnej kary. Przecież mówiło się przy okazji dwumeczu Celticu z Legią, że gdyby Celtic oddałby "honorowo" miejsce w LM Legii, to by został zawieszony na kilka lat. To nie zrobią tego z Barcą, którą mają na celowniku od dwóch lat.
Ja tylko uważam, że z pierwszego zespołu powinni pojechać Bartra, Munir, Sandro, Adriano, Samper, Gumbau, a reszta z Barcelony B. Będzie to wystarczający pstryczek powodujący utratę zainteresowania kibiców turniejem z powodu gwiazd, a za tym pójdzie strata pieniędzy dla FIFY. A nie ma nigdzie obowiązku, aby na taki turniej musieli jechać gracze pokroju Leo, Neymara czy Suareza.
1
Ja tylko przeczytałem, więc wrzucam, nawet takie źródło ;)
3
Według AS FIFA rozważa kolejne sankcje dla Barcelony za nieprawidłowości przy transferach młodych zawodników.
0
Ja też nie mam pojęcie. Mogę tylko snuć domysły.
Tylko zauważ - piszesz o kombinowaniu przy ściąganiu zawodnika, którego nie można w normalnych warunkach sprowadzić. Ale my już możemy normalnie kupować i rejestrować, zakaz się zakończył.
Arda Turan i Aleix Vidal są zawodnikami Barcelony. Nie są jedynie zarejestrowani. Poza tym gdyby było jak piszesz, że nie można zarejestrować gracza, który nie jest zawodnikiem klubu, to dlaczego właśnie w wypadku długiej kontuzji można sprowadzić zawodnika spoza klubu? Jedynie ograniczenie - piłkarz musi być albo z wolnego transferu, albo z hiszpańskiego klubu, i tyle, i można go zarejestrować.
Dlatego sądzę, że w razie długiej kontuzji powinnyśmy walczyć o to, by móc tych piłkarzy zarejestrować. Bo wydaje mi się, że mamy do tego prawa, tylko Fifa będzie nam zabraniać...
1
No dobrze, ale zakaz rejestracji zawodników już nam się zakończył. W normalnych okolicznościach rejestrujemy w styczniu, a przy kontuzjach długotrwałych wcześniej, bo nie mamy już zakazu.
Jakby się czepiać, że zawodnik pozyskany podczas zakazu, to na upartego można by wnioskować, że nigdy nie zarejestrujemy Vidala ani Turana, bo oni też są pozyskani podczas zakazu ;p zakaz się zakończył, możemy już rejestrować. Kwestia tego, że następna możliwa rejestracja jest w styczniu. Wyjątek od tej zasady to właśnie długotrwała kontuzja.
Dlatego nadal stoję na stanowisku, że powinniśmy mieć możliwość rejestracji dodatkowego zawodnika w razie długotrwałej kontuzji.
8
Nie znam konkretnie przepisów dotyczących takiego stanu sprawy, ale spróbuję się wypowiedzieć z punktu widzenia studenta prawa.
Wszystko zależy od tego, czy ban został nałożony na dwa okna transferowe, czy na rok 2015.
W pierwszym przypadku, w mojej opinii, będziemy mogli zarejestrować dodatkowego zawodnika w razie długotrwałej kontuzji. Sądzę tak, gdyż wtedy zakaz obowiązywał do 1 września 2015 r. (ostatni dzień okna transferowego). Z tą datą zakończył się nasz ban. Kolejna "normalna" rejestracja jest od 1 stycznia. Natomiast skoro już nie mamy zakazu, wydaje się, że w razie długotrwałej kontuzji będzie można zarejestrować piłkarza. Pamiętacie sytuację z Vermaelenem? Długa kontuzja, ale zakazano nam dodatkowej rejestracji z powodu zakazu. Więc wnioskując a contriario, nie mając zakazu będziemy mogli dokonać takiej rejestracji.
Natomiast jeśli zakaz nałożono na rok 2015, to nie będziemy mogli zarejestrować nawet w przypadku długotrwałej kontuzji, gdyż zakaz jescze nie wygasł.
Natomiast z tego co mi się wydaje, ban obejmował dwa okna transferowe. Stąd moim zdaniem będziemy mogli zarejestrować piłkarza w razie długotrwałej kontuzji, a w razie prób uniemożliwienia tego przez FIFĘ trzeba by walczyć w wyższych instancjach.
0
Po pierwsze, większość szanowanych źródeł podaje, że nie dojdzie do transferu. Po drugie, FIFA chyba nie może nakazać zarejestrowania zawodnika lidze. Po trzecie, liga twierdzi, że dokumentów nie dostała przed zamknięciem okienka, a więc nie ma podstaw, by się odwoływać i żądać uznania transferu. I nie liczy się fakt, że wysłali je przed zamknięciem okna, skoro Federacja przed zamknięciem musi je OTRZYMAĆ. Samo wysłanie się nie liczy.
To tylko moja opinia, możesz się z nią nie zgadzać.
0
Podejrzewam, że LiveReal to źródło jakości Pudelka... Przepraszam, Pudelek ma wyższy poziom.
11
Transfer Davida De Gei :D
0
Może po to, żeby mieć możliwość gry na EURO? Znając van Gaala, de Gea przesiedzi sezon na trybunach za brak chęci podpisania kontraktu. Brak gry Davida - brak powołania na mistrzostwa, to chyba proste?