polarinho
Dołączył/a: sierpień 2012
Olsztyn
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ale piękna akcja :D
0
Obowiązkowo jeszcze Sergi Gomez. A może udałoby się jeszcze Pinto namówić? :D
2
Goool z wolnego, Messi!
0
Gdyby wszystkie plotki angielskich szmatławców by się sprawdzili, to United mieliby w ataku Messiego, Suareza, Neymara, a na ławce Bale'a, Benzemę i Ronaldo. Co ja mówię... nie byłoby żadnego innego klubu, bo wszystkich piłkarzy miałoby United.
1
"Real z trypletem", znajdziesz w dziale z fantastyką.
0
Jaki trening strzelecki? Oni ledwie strzelają. :D
0
Mascherano.
0
Mają szynkę! :D
0
Co Alves z nimi robi :D
0
Nie chodzi mi o straszenie. Ani nie czytuję tylko Lisa. Tylko dla mnie było wiadome, jak będzie postępował pis, dopóki prezesem tam jest kaczor. Przewidywałem to przed wyborami i teraz tylko utwierdzam się w przekonaniu. Będzie ciekawie, niestety pod względem negatywnym.
0
A czy ktoś po pisie spodziewał się czegoś innego? Wiadomym dla mnie było, że będzie łamanie konstytucji, zasad demokracji. Będzie iść w stronę ustroju, gdzie jedynym słusznym "panującym" będzie kaczorek ze sforą swoich piesków.
1
Była cieszynka?
2
Podbeskidzie wychodzi na prowadzenie! 2:1!
0
Już koneic, Khalidov rozwalił Materlę!
0
A tymczasem Bedorf powalił Kitę kopnięciem w okolice głowy.
0
Parę postów niżej podawałem.
2
Pozwól, że ja Tobie miłego życzyć nie będę, bo raczej wolałbym jak najmniejszą ilość osobników pokroju Ciebie ;)
3
Ale ja na szczęście nie jestem taki jak Ty.
2
Łapcie KSW, mi na razie chodzi :) http://spalony.click/channel11.php
0
Czy ktoś wie, co poradzić na to, że nie mogę w Operze odtworzyć tego rodzaju filmików?
3
Nie wiem, czy było, ale z Roberto ponoć nic poważnego - tylko niegroźne stłuczenie.
0
Ter Stegen broni karnego!
0
2 pytania:
Jak gra Samper?
Czy któryś z Barcelony mógł opuścić boisko z powodu kontuzji? Bo czytam, że Roberto zszedł po faulu na nim.
1
Nie ma sprawy, cieszę się, że coś tam mogłem od siebie dołożyć ;)
1
Wiesz, czy gorsze, to jest kwestia tego, że np. taki STS ma trochę mniejszą ofertę zakładów od przykładowo Bet365. A popularność tych zagranicznych wynika z tego, że nie masz zabieranego podatku od wygranej, a w STS masz.
Bawiłem się, teraz w sumie na to czasu nie mam. Konto mam obecnie na STS.
0
Nie ma sprawy. :) Tak jak pisałem, nie znam statystyk odnośnie karalności za granie u zagranicznych buków, nie pamiętam, jakie są kary za to, w każdym razie jakiś czas temu było głośno o tym, że mają się za takich graczy wziąć. Natomiast dawno tematu nie śledziłem i nie wiem, co tam ostatnio w trawie piszczy. Ustawa prawdopodobnie jest wadliwa, ale bez orzeczenia właściwego organu trzeba ją stosować. Trudno mi oszacować ryzyko tego, ze akurat Ciebie w razie wygranej namierzą. Broń Boże nie mam zamiaru straszyć, pisze tylko jak jest z tego prawnego punktu dnia. :)
1
Wiesz, co do ryzyka ciężko się wypowiadać. Jakiś czas temu głośno było o wypowiedziach bodaj wiceministra finansów, niejakiego Kapicy, że mają danę o kilkudziesięciu tysiącach graczy, którzy odnoszą z tego korzyść, ale na razie jakoś temat przycichł. Ogólnie sama ustawa hazardowa jest jednym wielkim bublem prawnym, ale zanim ewentualnie niezgodność z prawem stwierdzi TK lub Europejski Trybunał Sprawiedliwości, minie sporo czasu.
Jeśli chodzi o karę, niedawno w swoim wyroku Trybunał Konstytucyjny dopuścił możliwość podwójnego karania graczy uprawiających bukmacherkę. Chodziło o to, że gra u takiego bukmachera jest po pierwsze, złamaniem przepisu 109 ustawy Kodeks karny Skarbowy, a dwa, złamaniem ustawy hazardowej (nie pamiętam przepisy). I są dwie kary. Zaskarżono to, ale Trybunał orzekł, że można karać za to podwójnie, gdyż kara z Kodeksu Karnego Skarbowego jest karą skarbową, a kara z ustawy hazardowej karą administracyjną.
Nie wiem, czy były osoby ukarane za to, ale pytanie, czy na razie warto ryzykować. :)
0
Miałem niedawno na zajęciach z prawa karnego skarbowego wspomnianą tę tematykę oraz to, jak skarbówka dowiaduje się, że wygrałeś :D
1
Niestety tak. Bukmacher może działać na terenie RP chyba wtedy, jeśli jest zarejestrowany i odprowadza podatki do Skarbu Państwa. A że ten podatek jest dość wysoki, to one tego nie chcą robić. Stąd mała ilość bukmacherów legalnych. Ci zagraniczni zwykle posiadają gdzieś zastrzeżenie, że Polacy grać nie mogą czy coś takiego :D
0
Najbardziej polecany jest chyba Bet365, ale z takim, podobnie jak z BetClic, Bet-at-Home i innymi zagranicznymi trzeba uważać, bo jak wygrasz, to może się skarbówka do Ciebie dobrać. W Polsce legalnymi bukmacherami są Fortuna, STS, Totomix, Milenium.