0

Ależ się nagonka zrobiła. Wielu pisze, aby tylko wbić szpilkę. Przecież logiczne jest, że Zubi wykonuje czyjeś polecenia. Jeśli dadzą mi listę zawodników z którymi ma się skontaktować to na pewno to zrobi. Ale nie za pomocą mediów. Te ostatnie powinny wiedzieć wszystko dopiero w momencie oficjalnego zaklepania transferu. Po drugie ile to już razy cena zawodnika gwałtownie skoczyła w górę, bo Barcelona zaczęła się nim interesować? Lepiej więc po cichu załatwiać pewne sprawy.
Pretensje i żale będzie można na Zubiego wylewać, gdy nie uda mu się zakontraktować stopera i bramkarza klasy światowej oraz kupić Neymara. I do tego jeszcze musi sprzedać wypożyczonych, ale nie na promocji jak to bywało.
Także poczekajcie do okienka transferowego a potem... znów narzekajcie. Ciekawe ilu z was pamięta czasy, gdy Barca była ligowym średniakiem?

0

Priorytetem powinien być właśnie Silva. Myślę, że sam zawodnik jak skontaktuje się z nim Barcelona i odpowiednio zagada to przyciśnie PSG i zawita latem do naszego klubu.
FabsFAN
Młodych środkowych obrońców to my już w szkółce mamy. Potrzeba doświadczonego stopera, który zastąpi Puyola i wstrząśnie Pique, aby przypomniał sobie jak się w piłkę w obronie powinno grać.

0

Co wy się tak tego Zubiego czepiacie? Przecież najlepsze negocjacje prowadzi się w ciszy a nie w świetle reporterskich aparatów. Po drugie sezon jeszcze się nie skończył i pewnie dopiero po ostatnim spotkaniu zarząd ruszy do pracy w celu wzmocnienia drużyny. Wtedy też poznamy plan klubu na najbliższy sezon.

0

Albo Messi ma najnormalniej pecha i wyszedł w pełni sił na boisko doznając urazu, który wyklucza go z gry o pietruszkę albo sztab szkoleniowy i lekarze najnormalniej w świecie dali ciała i ulegając presji Argentyńczyka (wiadomo, że on zawsze chce grać) wystawili go niedoleczonego przeciw Atletico. Mam nadzieję, że to tylko i wyłącznie przypadek.

0

Niektórym proponuję troszkę poczytać zanim zaczniecie wypisywać bzdury.
Bramkarz Atletico jest nie na sprzedaż, bo jest to zawodnik Chelsea tylko wypożyczony do ekipy z Madrytu. Gra świetnie więc normalne jest, że zostanie następcą Cecha.
Luiz z Chelsea jeśli tylko Mou wróci do Londynu na 100% do nas nie trafi. Portugalczyk interesów z Barcą nie robi.

Najlepsze opcje możliwe do zrealizowania: Ter Stegen na bramkę, Silva na obronę i Neymar do ataku. Koniecznie sprzedać wypożyczonych i jeśli będzie dobra oferta (może PSG zgodzi się na wymianę z dopłatą) Alvesa.

0

Ja bym poczekał z rozpisywaniem się o odejściu Mou do oficjalnej wiadomości. Już wiele razy Portugalczyk robił wszystkich w konia swoimi zagraniami. I tym razem Perez może go przekonać do zostania w klubie podwyżką lub obietnicą transferów.
Jeśli natomiast Mou odejdzie to spokojnie poczekam na jego następcę i wtedy będę prognozował czy Real będzie miał większe czy mniejsze szanse w starciach z ekipą Tito.

0

xname
Jeżeli nie potrafisz zrozumieć, że Barcelona grała z Bayernem bez najlepszego gracza świata ostatnich lat, na ławce z trenerem, który nawet nie miał siły reagować po kolejnych ciosach (jak nie wiesz co to jest chemioterapia to twoja sprawa), z obroną dziurawą jak ser szwajcarski (w każdym meczu LM inne ustawienie). Mało tego w pierwszym spotkaniu sędzia gdyby prowadził zawody zgodnie z przepisami piłki nożnej to Bayernowi powinien nie uznać 3 z 4 bramek strzelonych (no i podyktować dla Niemców karnego za rękę Pique, ale karny to jeszcze nie bramka).

Odwołujesz się do ligi angielskiej i niemieckiej, gdzie mistrzów poznaliśmy jeszcze wcześniej niż w Hiszpanii. Jeśli liga niemiecka jest taka wyrównana, to czemu Bayern co kolejkę strzelał po kilka bramek?

Barcelona w lidze hiszpańskiej była bardzo regularna. Na palcach można policzyć spotkania, w których zaprezentowali się słabiej. Zresztą o słabości ligi hiszpańskiej niech świadczy fakt, że kolejny już raz w półfinałach był jej przedstawiciel. Zgadnij teraz z której ligi najchętniej kupowałyby kluby z innych mocnych lig?

0

Na pewno wielkie brawa należą się Rabijowi za stawianie odważnych tez. Też uważam, że w takim klubie jak Barcelona nie może zdarzyć się sytuacja, w której kadra na 3 miesiące pozostaje pod okiem gościa, który o trenowaniu nie ma pojęcia. Dlaczego nie poproszono o pomoc Guardiolę lub Luisa Enrique? Na pewno by nie odmówili (no może Pep z racji tarć z niektórymi graczami). A tak mieliśmy zespół, który "jakoś miał grać". Udawało się do tragedii z Bayernem. Co do transferów to na spokojnie poczekam do okienka. Wtedy będę się cieszył lub smucił.

0

Alves może odejść, ale tylko pod warunkiem ofert na poziomie 20-25 mln euro (PSG na pewno by tyle dało).
Sprzedać wszystkich wypożyczonych i za osiągnięte pieniądze + 50 mln z budżetu kupić: (pomarzyć zawsze można) De Geę, T. Silvę i Neymara i mamy wspaniały skład, aby wrócić na należne w Europie miejsce.

0

Valdesa trzeba sprzedać w tym roku, aby zarobić troszkę kasy jakże potrzebnej na wzmocnienia. Oficjalnej oferty nie ma, ale okienko nie zostało jeszcze otwarte (swoją drogą ciekawe czy do PL pójdzie).
Villę też trzeba sprzedać, zwłaszcza, że sam zawodnik pragnie systemtycznej gry i nie chce grać ogonów. Chętnych na pewno wielu się znajdzie.
Cesc to dla mnie zagadka. Czemu ostatnio gra tak słabo? Czy to czasem nie problem natury psychicznej? Ja bym go zostawił, zwłaszcza, że początek sezonu pokazał jak wielki ma potencjał.
Alexis moim zdaniem nie powinien odchodzić, zwłaszcza jeśli porównamy jego dokonania z osiągnięciami Pedro. Chyba, że ktoś na stół wyłoży 40 mln.
Abidal chciałbym, żeby został, ale myślę, że odejdzie.
Szkoda, że nie ma chętnych na Pedro, który od 1,5 roku , hmm, nawet nie wiem jak to napisać, bo z grą w piłkę to ma mało wspólnego.

0

Odnośnie Valdesa to sprawa jest jasna: sprzedać, aby dostać te kilka mln euro zanim odejdzie za darmo. Na bramce musi stać osoba, która chce u nas grać.

0

Z jednej strony bardzo bym chciał, aby Abidal został jeszcze na jeden chociaż sezon, bo na pewno ma jeszcze wiele do pokazania. Jest doświadczonym zawodnkiem i jego występu gwarantowałyby spokój i rozwagę. Z drugiej jednak strony nikt nie wie czy sam zawodnik jest jeszcze w stanie udźwignąć ciężar meczu o dużą stawkę. Kontuzje w obronie są bolączką Barcelony od lat, dlatego trzeba mieć 100% pewności, że Francuz może zagrać 90 minut. Wiele więc zależy od diagnoz lekarzy.
Jest jeszcze jedna strona medalu. Montoya musi dostawać więcej szans, aby się rozwinąć i za 2-3 lata zastąpić Alvesa. Gdy zostanie Abidal to nasz wychowanek będzie musiał poszukać sobie innego klubu.
Całym sercem będę za kontraktem Abidala, rozum jednak mówi co innego.

0

Kiedy tak patrzę na wybór zawodników na poszczególne spotkania to zastanawiam się czy Tito jest odpowiednim trenerem dla Barcelony. Ile to razy błagałem przed meczem, aby Cesc usiadł na ławce lub na trybunach. To samo Pedro czy Alexis. Zamiast tego często zapominano o Villi czy Tello. Zwłaszcza brak tego ostatniego w ważnych spotkaniach biorąc pod uwagę formę skrzydłowych zakrawa na kpinę. No chyba, że Tito boi się rozgniewać starszych wychowanków lub dostał przykaz, że ma stawiać na tych, na których klub wydał grube miliony.

0

Skoro Barcelona poważnie myśli o wzmocnieniu kadry w najbliższym okienku transferowym, to każde euro jest na wagę złota. Cuenca jest solidnym skrzydłowym, ale Barcelona to dla niego za wysokie progi. Jeśli więc pojawi się oferta Ajaxu to klub na pewno ją rozpatrzy. Zwłaszcza, że po przyjściu Neymara w ataku będzie tłok niemiłosierny.

0

Dziwię się, że pojawiły się pretensje wobec Zubiego. Przecież on wykonuje czyjeś polecenia i jak kupuje zawodników to nie dla swojego widzimisię, ale dla opcji, którą ma w głowie Tito. On zatem w głównej mierze odpowiada za stan faktyczny drużyny.
Ciekaw jestem czy klub zdecyduje się na małą rewolucję. Ja byłbym za takim rozwiązaniem i postawieniem na nowego trenera z zewnątrz, który mógłby odmienić troszkę styl Barcelony, aby kolejni rywale nie wiedzieli w ciemno jak gra Xavi i spółka. Moim marzeniem jest obecny szkoleniowiec Borussii.

0

Na pewno po sezonie trzeba go wypożyczyć, aby zaczął grać regularnie, bo w Barcelonie na jego pozycji jest przesyt. Chyba, że klub zdecyduje się na małą rewolucję kadrową i sprzeda Alvesa.

0

Nawet nie ma sensu się rozpisywać o szansach Barcelony. Mogę się założyć, że jak będzie 3:0 dla ekipy Tito to sędzia uzna bramkę ze spalonego i będzie po sprawie.

0

Bayern przy pomocy sędziów zrobił swoje więc teraz będzie odwracał kota ogonem sugerując, iż Barca zagra niegodnie zasad fair play. A ja mam nadzieję, że sędzia chociaż dwukrotnie skrzywdzi Niemców w tym spotkaniu i niech będzie dogrywka. Wtedy się okaże, która drużyna zgodnie z zasadami piłki nożnej jest lepsza.

0

sopelinho
Pięknie ładnie napisane, ale zupełnie nierealne.
Przyczepiłeś się transferów? Zważ na to, że jak pojawia się zainteresowanie jakimś graczem ze strony Barcelony to automatycznie jego wartość wzrasta o kilka %. Po drugie nawet zakup najlepszych piłkarzy nie gwarantuje sukcesu (taki Hleb był motorem napędowym Arsenalu). Piszesz o Ronniem, ale tylko szaleniec przyjąłby ofertę za najlepszego zawodnika świata. Nic nie wskazywało na to, że Brazylijczyk po prostu zapomni jak się gra w piłkę. Oferta Milanu była może i śmieszna, ale klub miał związane ręce, bo sam piłkarz ogłosił, że chce grać w Mediolanie.
Talenty zawsze będą odchodzić, bo tylko 2-3 zdoła przedrzeć się do pierwszego składu. Poza tym prawo nie chroni hiszpańskich klubów tak jak Anglików.
Porto zarabia na transferach, ale od ładnych paru lat w Europie nic nie znaczy. Poza tym nie przekłada się to na sukces ekonomiczny. Oni po prostu muszą co roku kogoś upchnąć. Czy myślisz, że jakby Barca zgodziła się sprzedać Iniestę, Busquetsa lub Messiego to nie spłaciłaby prawie całego długu?

0

To zawsze będzie wielki dylemat nie tylko dla klubu, ale również dla samych piłkarzy. Wiadomo, że Barcelona na tym traci bo zamiast sprzedawac odchodących zawodników nawet za symboliczne pieniądze puszcza ich za darmo. Winne są przepisy.
Z drugiej strony sami zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę, że mają gigantyczną konkurencję i tylko odejście do słabszego zespołu zwiekszy ich szansę na zrobienie kariery. A że przy tym dostaną więcej kasy? Nie oszukujmy się! Czasy, w których piłkarze grali dla honoru i barw minęły. Teraz 95% graczy to pracownicy. I grają tam, gdzie są najlepsze warunki.

0

Widocznie niektórzy wyciągają pochopne wnioski z dwumeczu PSG - Barca. Ekipa Tito po prostu według Niemców dostała się dalej fartem, a skoro Bayern przejechał się po Juve to wszyscy u naszych zachodnich sąsiadów są pewni swego. Bardzo mału ekspertów zwraca uwagę na kilka faktów. Po pierwsze wyniki pierwszych spotkań zostały wypaczone przez sędziów. Barcelona powinna wygrać 2:1, Bayern 1:0. Zupełnie inaczej wyglądałyby rewanże. Francuzi nie mieliby czego bronić i gra na jedną kontrę nic by im nie dawała. A wiadome jak sobie radzi Barca z przeciwnikiem, który próbuje coś samemu wykreować.
Juve gdyby w pierwszym spotkaniu przegało tylko 1:0 to i rewanż przebiegałby zupełnie inaczej. Graliby na 1 z przodu i nie ryzykowali by tak otwarcie.
Po drugie ile to już razy okazywało się, że ekipa, która strasznie męczyła się w jednej rundzie w następnej pokazywała klasę. Równie dobrze to bayern powinien się Barcy bać, bo w grupie męczył się niemiłosiernie z Valencią.

0

Kara symboliczna, ale zawsze kara. Mam nadzieję, że to będzie mała przestroga dla arbitrów, aby lepiej pracowali. I nie chodzi mi tylko o spotkanie PSG-Barca. W wielu meczach tej edycji były kontrowersje. Pora, aby to się skończyło.

0

No i dos Santos zepsuł sobie średnią celnych podań :D.
Mam nadzieję, że do końca sezonu co kolejkę obok Alexisa będą plusiki.

0

Deul ma wielkie możliwości, ale na siłę po każdym wejściu w pierwszej drużynie próbuje zabłysnąć. Byc może wynika to z młodego wieku, ja uważam jednak, że to spowodowane jest jego wielką ambicją. Chłopak doskonale zdaje sobie sprawę z jak ogromną konkurencją musi sobie radzić. Robi więc wszystko, aby go zapamiętano. Niestety na razie nie wychodzi mu to na dobre.

0

Oby tylko PSG nie pomagał.

0

Cesc w tym sezonie postanowił udowdnić kibicom, że jest nieobliczalny. Najpierw wystartował z megaformą, potem już gorzej mu szło, następnie była tragedia (trzymałem kciuki za to, żeby siedział na ławie jak najdłużej) a w sobotę przyszedł mecz, który przez wszystkich musi być uznany jako światełko w tunelu do lepszej dyspozycji. Osobiście dałbym mu szansę, a nuż zadziała prawo serii i zobaczymy Fabregasa jak za najlepszych lat.

0

Wystawienie Messiego od pierwszej minuty byłoby wielką głupotą. Przeciwnik doskonale zdaje sobie sprawę, że Argentyńczyk nie jest w pełni sił. Obrońcy PSG umilą mu życie i może skończyć się poważniejszym urazem. Lepiej niech siądzie na ławie i kibicuje kolegom a pojawi się w ostateczności na boisku (chociaż takiego scenariusza nie przewiduję). Messi jeszcze pokaże klasę w półfinałach i mam nadzieję w finale.

0

apollo19
Dziecko wiem, że mama dziś do przedszkola nie wysłała, ale dla nas wszystkich zrób przysługę i idź się do piaskownicy wypowiadać na temat zamków z piasku (bo o piłce nożnej to ty nic nie wiesz).

0

Mam tylko nadzieję, że w rewanżu Barcelona sprawi PSG lanie, aby Włoch jeszcze bardziej popadł w kompleksy.

0

dinio
Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Po drugie nie dziel skóry na żywym niedźwiedziu. Co z tego, że Bayern obecnie jest w lepszej formie jak do wygranej 2:0 z Juve potrzebował pomocy sędziego, bo sami tylko jedną bramkę potrafili strzelić. Po drugie my możemy chcieć wygrać LM, ale to zawodnicy będą o nią grać. Co z tego, że jeden gracz wybija się ponad resztę drużyny? Czy to znaczy, że Barcelona nie zasługuje na wygranie LM?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?