0

Logiczne jest, że po przyjściu nowego trenera musi się on zapoznać z "materiałem" jaki przyjdzie mu obrabiać. Stąd pewnie pod lupę trafi Bartra. Nie jest to zły stoper, powiem więcej, gdyby grał częściej to moglibyśmy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Myślę więc, że w ciągu najbliższych 2 tygodni nowych twarzy w składzie nie zobaczymy.

0

Mam nadzieję, że nowy trener skorzysta z usług Rubiego, bo nie wyobrażam sobie nowych szkoleniowców oderwanych zupełnie od realiów Barcelony i nie mających z nimi nic wspólnego.

3 lata to nie jest długi kontrakt, zwłaszcza, że nowy trener będzie zaczynał od zera. Wiadomo, że szkielet ekipy zostanie, ale opcje taktyczne mogą ulec zmianie. Dlatego nawet jeden rok bez większych sukcesów nie powinien decydować o jego losie. Trzeba dać mu popracować przynajmniej dwa lata, bo ciągłe zmiany szkoleniowców nic dobrego nie przyniosą.

0

Ludzie za takich zawodników płaci się 15 mln. Dwa razy więcej płacą tylko kluby, które z kasą się nie liczą. I nawet jakby Brazylijczyk okazał się niewypałem to za rok bez żalu oddadzą go gdzieś i ściągną kolejnego.
Sam jestem ciekaw kogo wymyśli teraz Tito na wzmocnienie środka obrony. Może Mangala?

0

Busquets jest jeszcze młody jak na DM-a, więc myślę, że z każdym sezonem będzie prezentował się lepiej, bo dojdzie mu ogranie. W minionym sezonie zawiódł, ale to samo można powiedzieć o większości zawodników. Mam nadzieje, że w nadchodzących rozgrywkach znów zobaczymy go w najlepszej odsłonie.

0

Wszyscy, którzy obrażają Tito niech najpierw zastanowią się nad źródłem tych spekulacji. Kolejna już gazeta widząc, że nic się w Barcelonie godnego uwagi nie dzieje wypisuje o zainteresowaniu T.Silvą. To samo mogliśmy przeczytać 3 tygodnie temu. Nie oznacza to jednak, że nasz trener jest ograniczony na umyśle i myśli tylko o jednym stoperze. Na pewno w kajecie ma wypisanych kilka nazwisk, a to, że Brazylijczyk jest na miejscu pierwszym nie oznacza, że Barcelona nikogo innego nie chce kupić.
Niektórym radzę nie czytać już newsów o Silvie, bo wypowiadać się z kulturą nie potrafią.

0

Z niecierpliwością czekam na ujawnienie audytu dot. finansów. Przeszukiwałem ostatnio różne strony i każdy podaje inny stan zadłużenia klubu. Jeśli sprawdzą się najbardziej optymistyczne prognozy, to przy obecnej redukcji zadłużenia sezon 2016/17 rozpoczniemy już bez konieczności spłat.
Co do wypowiedzi Pepa to chyba nawet on sam nie wie, co chciał przekazać światu. Niby nie chciał Barcelonie zaszkodzić, ale jednak niesmak pozostał.
Ciekaw jestem jakiego stopera kupi Barcelona, gdy T.Silva postanowił nie wywierać żadnej presji na PSG? Jeszcze jest trochę czasu, więc jestem spokojny.

0

To czy real będzie rządził w lidze po przyjściu Włocha jeszcze się okaże. Pamiętać należy, że mają zupełnie inny sztab szkoleniowy i pewnie system gry się zmieni. Do tego dochodzą jeszcze nowi zawodnicy we wszystkich formacjach, więc trudno oczekiwać natychmiastowych efektów. Jeśli Barcelona będzie grała swoje, to jestem przekonany, że jeszcze w tym sezonie Real zostanie w lidze pokonany.

0

Jasne teraz z perspektywy czasu okazało się, że Pep miał nosa co do Pique i Cesca. Ale ile to razy wcześniej Guardiola mylił się w transferach? Przytaczać przykładów nie będę, sam je znasz doskonale.
Nie wiem jak ty, ale ja jak kocham to nie szukam dziury w całym wypowiedziami, które szkodzą.
Myślisz, że Thiago odszedł do Bayernu nie rozmawiając z Guardiolą i że ten nie namawiał go na przenosiny? Ciekawa teoria w myśl której zawodnik przechodzi do nowego pracodawcy nie rozmawiając z szefem. Jakby Pep nie chciał rzeczywiście kupować zawodników Barcelony, wystarczyło, żeby powiedział, iż go Brazylijczyk nie interesuje. Na rynku znalazłby wielu dużo lepszych zawodników.

0

Można gdybać dlaczego Guardioli nie ma już na ławce trenerskiej Barcelony. Większość mediów w Hiszpanii uważa, że poszło o wizję kadry. Pep chciał pozbyć się kilku zawodników, m.in. Cesca i Pique, Rosell się na to nie zgodził, więc nastąpiło rozstanie.
Dlaczego uważam, że Pep rzekomo kocha Barcelonę? Ano dlatego, że jak się komuś serce oddało, to nie powinno się publicznie szkodzić swoimi wypowiedziami. Jest teraz trenerem Bayernu to po co wraca do przeszłości? Poza tym atakując Rosella podważa kompetencje wielu ludzi tam pracujących. Może niedługo się okaże, że Pep obojętnie co nie powie zostanie przyjęte jako pewnik, z którym się nie polemizuje.

0

Iniesta84
Jak masz jakieś problemy emocjonalne, to są od tego fachowcy. Może pomogą.
Zrozumiem wreszcie, że Villa powiedział, że ofert spoza PD nie będzie rozpatrywał. Pojawiła się śmieszna oferta Atletico i klub poszedł na rękę napastnikowi. Czemu nie pisałeś o Laporcie, że jest debilem, gdy za darmo oddawał Marqueza czy Henrego?
Co Cię interesuje, gdzie trafiła kasa za transfer Neymara? Najważniejsze, że udało się go sprowadzić na Camp Nou, chociaż lista zainteresowanych była długa.
Abidalowi skończył się kontrakt. Żaden klubowy lekarz nie dawał gwarancji, że Francuz nadaje się do gry na 100% więc klub dał mu wolną rękę w wyborze nowego pracodawcy. Trudno zrozumieć?
Pep był zawsze wzorem spokoju i stonowanych wypowiedzi. Uchodził za prawdomównego i oczytanego faceta. Aż nagle wyrzuca swoje żale wobec klubu, który rzekomo kocha. jakby tego było mało to kupuje gracza Barcelony, chociaż jeszcze 3 tygodnie temu mówił, że z racji szacunku jakim darzy Blaugranę nie będzie podkupywał jej zawodników.

0

katalonix
Messi postanowi odejść? Może kiedyś tak, ale na razie gra w najlepszym dla niego klubie i nie ma po co opuszczać Camp Nou.
Naczytałeś się gdzieś głupot o psuciu wizerunku itd. przez Rosella, a jednocześnie gloryfikujesz poprzednika, który okazał się wielkim oszustem. To rozumiem, że według ciebie aferzystom mamy bić brawo, a prezesa, który wziął się za wyprowadzenie klubu na prostą mamy ganić?
Co do stadionu to Rosell powiedział, że decyzję podejmą socios w głosowaniu. Ale pewnie jego wynik to znów będzie wina Rosella.
Proponuję zaparzyć melisę, bo pieniaczy nam tutaj nie trzeba.

0

katalonix
1. Rosell wielokrotnie namawiał Pepa do zmiany swojej decyzji, ale Guardiola postanowił inaczej. Nieoficjalnie poszło o wyrzucenie z klubu Pique i Cesca na co prezes nie chciał wydać zgody.
2. Valdes postanowił odejść. To jego decyzja a nie Rosella.
3. Abidalowi się skończył kontrakt. A że nie był gotowy na 100% do gry to klub umowy nie przedłużył.
4. Klub poszedł Villi na rękę, bo ten się uparł, że chce w PD zostać. Jakoś po prezentach poprzednika nikt o tym głośno nie mówił, że wielcy piłkarze odchodzą za grosze.
5. Bardzo dobrze, że Thiago odszedł. Nie będzie już psuł atmosfery swoim płaczem, że mało gra. Teraz szansa dla Sergi Roberto.
6 i 7. Przypomnę ci tylko, że to Laporta umieścił logo na koszulkach Barcelony. Rosell to wykorzystał i podpisał rewelacyjną umowę ze sponsorem. Bajki o wpływach z reklam na koszulkach w wysokości 100-150 mln euro opowiadaj znajomym z przedszkola.

0

Hurra. Nie wierzę, że tylko udało się za niego dostać. W końcu do Barcelony wróci spokój i będą w niej grać zawodnicy, dla których klub z Katalonii to spełnienie marzeń.
Mimo wszystko życzę Thiago wielu sukcesów w nowym klubie.

0

Ludzie najpierw niech oficjalnie rozegra w nowym klubie chociaż sezon to będziemy mogli powiedzieć czy straciliśmy wielkiego zawodnika czy tylko talent, których w szkółce jest na pęczki. Ciekawe ilu z was przeprosi za bluzgi w stronę zarządu, trenera jeśli Thiago w nowy klubie będzie niewypałem?
A teraz spokojnie siądźmy w fotelach i czekajmy na nowy sezon. Odchodzili już zawodnicy dużo większego kalibru a Barca trwa dalej.

0

Jak się komuś nie podoba jego wypowiedź to nich nie czyta. Wtedy nie będzie tak "owocnych" komentarzy. Zresztą ilu z was miało choćby podstawy ekonomii?

0

Po co miałby do nas przychodzić, skoro nawet dobrze zapowiadający się Thiago chce odejść, bo nie gra tyle ile by sobie życzył? Po cichu liczyłem, że jednak pójdzie do City, bo potencjał ma ogromny. Wybrał Real i ciężko to napisać, ale życzę mu jak najlepiej. Byle w meczach z Barceloną nie szalał:).

0

Boję się tylko, że zamiast Alexisa na boisku będziemy widzieć Pedro. A wtedy zawodnik z Chile może się totalnie zablokować i znów zobaczymy plątające się po boisku i przewracające dziecko. Jak Tito postawi na atak Neymar-Messi-Sanchez to możemy mieć południowoamerykańską mieszankę wybuchową, która rozwali każdą obronę

0

Zrozumcie, że w rezerwach nie mogą grać sami 18-19 latkowie. Trzeba mieć kilku zawodników doświadczonych, którzy będą pomagać i ciągnąć grę. Nie zdziwiłbym się, gdyby do klubu trafił jakiś 24-25 latek.

0

Ale się ludzie czepiacie zarządu. Po pierwsze sam zawodnik chciał zostać w Hiszpanii, zwłaszcza, że powiększyła się mu ostatnio rodzina. Po drugie klub chciał mu pójść na rękę, bo jakby się uparli to jeszcze zostałby w klubie na kolejny rok i wtedy Barca nic by nie zarobiła (pomijam już pensję), więc przyjął śmieszną ofertę Atletico. Zarząd zrobił mu prezent za całokształt twórczości w Blaugranie.
Poza tym wielu z was płacze jakbyście to wy sprzedawali Villę.

0

Równie też dobrze Barcelona może na wszystkich frontach wygrać. Zwłaszcza, że przyszedł Neymar, który stanie na głowie, aby udowodnić światu swoją wartość. Po drugie w końcu na ławce obok Tito będzie osoba, która zna się na swoim fachu. Po trzecie gdyby klubowi jakimś cudem udało się ściągnąć T. Silvę to uważam, że mamy ekipę kompletną na 3-4 lata.

Co do Realu to zawsze nowy trener może ich odpowiednio natchnąć i będą bardzo groźni. Przewagą Barcelony jest to, że zespół wypracował sobie swój styl gry i się go trzyma. Włoch natomiast chce, aby Real przeszedł na atak pozycyjny. Czy tak wielka zmiana wyjdzie im na dobre i czy szybko drużyna załapie nowy styl to się okaże. Osobiście uważam, że w tym sezonie Carlo ani LM ani PD nie wygra.

Co do Bayernu to ciężko będzie Guardioli cokolwiek poprawić, niemniej przyjście Goetze wpłynie na zmianę gry. Powstrzymałbym się jednak przed koronowaniem mistrza Niemiec już teraz, bo ile to razy faworyci odpadali po pech0wych porażkach?

0

Przecież na siłę Barcelona go trzymać nie będzie. Jak się uprze, że chce grać w MU to tam pójdzie, bo klub woli mieć spokój w szatni. Barcelona na jego odejściu w ciągu 2-3 lat na pewno nie straci, zwłaszcza, że Cesc może w końcu zacznie grać na swojej pozycji. Po drugie następcą Xaviego jest bardziej Sergi Roberto. Thiago bardziej przypomina Iniestę, a jak wiadomo on jeszcze kilka lat w piłkę pogra. Po trzecie chłopak grał w tym sezonie dużo, zwłaszcza, że miał też kontuzję. Poza tym w minionych rozgrywkach niczego wielkiego nie pokazał. Co z tego, że razem z Hiszpanią przejechali się po rówieśnikach w Izraelu jak w klubie grał średnio. Skończcie w końcu z podawaniem przykładu Fabregasa, bo równie dobrze mogę przywołać osoby dos Santosa, Bojana czy Gaia. Wieszczono im wielkie kariery, lamentowano, że odchodzą z Barcelony, a teraz nikt za nimi nie zapłacze.

Thiago jak będzie chciał to odejdzie. A czy klub będzie swojej decyzji żałował czy nie to się jeszcze okaże.

0

Wszyscy najeżdżają na zarząd za śmieszną cenę jaką dostała Barcelona za Villę, ale nikt nie zwrócił uwagi, że to sam zawodnik wybierał sobie nowy klub. Jak może większość z was wie urodziło mu się niedawno dziecko, więc normalne jest, że wolał zostać w Hiszpanii niż uganiać się za nowym domem w Anglii. Jak więc wymusić na drugiej stronie wielkie pieniądze, gdy wszyscy wiedzą, że Villa chce odejść, klub na niego nie liczy? Ano można by było na siłę go zostawić w klubie, tylko, że pensję trzeba by zapłacić i to wielką. A za rok puścić za darmo. Lepszy więc wróbel w garści niż gołąb an dachu.

0

Wszyscy piszą, że Barcelona i Real odpowiadają za całe zło w PD. Nikt nie wspomni o gigantycznym kryzysie w całym kraju, wielkim bezrobociu i padaniu kolejnych firm. Jak w takich warunkach mają prosperować kluby i rywalizować z PL? Podział praw telewizyjnych to jest wierzchołek góry lodowej. Przecież większość klubów z Hiszpanii jest zadłużona. I nic się nie zmieni dopóki nie pojawią się miliarderzy chętni zainwestować w Valencię, Sevillę, Atletico czy Betis. Tylko, że trudno oczekiwać, że nawet nie liczący się z kasą szejkowie zechcą nawiązać rywalizację z Barcą i Realem, bo koszty budowy ekipy, która mogłaby tę dwójkę zdetronizować liczone by były w setkach mln euro.
Pewnie więc co roku największe gwiazdy będą sprzedawane, a na ich miejsce sprowadzi się kolejne perełki. Aż do spłacenia długów, co w niektórych klubach jest odległą mrzonką.

0

Jeżeli nie odpali w Ajaxie to nigdzie już nie udowodni, że w piłkę grać potrafi. Niektórzy się dziwią, że klub go nie sprzedał, ale jaki jest sens upychać tak młodego gracza za 3-5 mln? Lepiej wypożyczyć go i liczyć, że w Holandii zostanie gwiazdą. Wtedy cena rynkowa znacznie wzrośnie i chętnych przybędzie do jego zakupu.

0

Dziwi mnie tylko, że tyle razy kibice dają się dziennikarzom nabierać na te same numery. Skąd jakiś pismak ma wiedzieć kogo na liście ma Tito? Przecież oficjalnie tylko o T.Silvie wypowiadał się w samych superlatywach. O innych planach transferowych zapewne informują nasz gazety na zasadzie: napiszę a nuż Barcelona go sprowadzi. A sprowadzenie Luiza byłoby o wiele bardziej skomplikowane niż zakup jego kolegi z reprezentacji. Wystarczy podać jedno nazwisko: Mou. I wszystko staje się jasne.

Pewnie za dwa dni celem będzie znów młokos z Romy, potem polecą kolejne nazwiska aż do oficjalnego zakupu nowego stopera. A na razie pozostaje czekać na informacje zarządu.

0

Wszyscy piszą o Thiago jak o naszym zbawcy i wielkiej gwieździe. Przypomnę tylko niejakiego dos Santosa, który opuszczał Barcelonę jako wielki talent. Gdzie jest teraz? Thiago myśli, że jak pójdzie do MU to będzie miał zagwarantowane miejsce w pierwszym składzie. Skąd taki optymizm?

Ale dość o Brazylijczyku. Sergi moim zdaniem z profilu bardziej pasuje jako następca Xaviego, tylko musi być cierpliwy i zbierać doświadczenie w meczach drugiej kategorii. I za 2-3 lata zastąpić Generała.

0

I znów narzekanie na politykę transferową Rosella. A ile byście chcieli zarobić na sprzedaży napastnika, który najlepsze lata ma za sobą, ma tylko rok ważnego kontraktu i pobiera wielką pensję? Nawet 8-9 mln to odpowiednia kasa. Bo jak Barcelona się uprze na te 10 mln to może znaleźć się w sytuacji Realu, który już 3 rok próbuje gdzieś upchnąć Kakę.
A obrońca do Barcelony trafi na pewno, pozostaje spokojnie poczekać na działanie Zubiego i spółki.

0

Ciekawe co mu Xavi miał powiedzieć? "Słuchaj młody, ja już powoli nie daję rady, więc zostań a za rok, dwa będziesz grał więcej".

0

Rooney jest nam zupełnie niepotrzebny, zwłaszcza, że trochę by kosztował (i jego pensja).

ps. Może tak Pique zamiast na udzielaniu wywiadów skupiłby się na treningach, bo w tym sezonie był najsłabszym ogniwem w obronie.

0

A co ma agent gadać, że jego zawodnik jest już dogadany z Barceloną? Wiadome jest, że najpierw trzeba samego gracza przekonać do przenosin i obniżki pensji a potem dopiero kluby będą rozmawiać. T. Silva na pewno na kadrze rozmawiał z Alvesem i Neymarem i ci mu niezły mętlik w głowie zrobili. Pozostaje pytanie czy sam gracz będzie zdeterminowany, aby dołączyć do ekipy Tito.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?