zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
W Barcelonie i tak by nie grał, skoro nawet w pełni zdrowy Bartra większość spotkań oglądał z trybun. Pozostaje życzyć zdrowia i powodzenia w nowym klubie.
0
Tarasinho
Wielu rzeczy nie da się pogodzić. Barcelona w formacjach ofensywnych ma wielki problem bogactwa. Na środku pola mogą grać: Busquets, Song, Xavi, Iniesta, Cesc, Thiago i zapomniamy już Mascherano (który w kadrze Argetyny gra na DMie świetnie). Miejsc na boisku jest tylko 3.
W ataku mamy Messiego, Neymara, Alexisa, Pedro, Tello (Villi nie wymieniam bo na 90% odejdzie). Wraca do tego Bojan (którego ciężko będzie sprzedać). 3 pozycje i taki wybór. Widać zatem wyraźnie, że w kolejnym sezonie o grę będzie jeszcze trudniej.
Może więc najlepszym rozwiązaniem jest puszczenie kilku wychowanków w świat z opcją wykupu jakby okazali się diamentami.
0
Są dwa dobre rozwiązania "sprawy" Thiago. Albo od tego sezonu Tito będzie regularnie go wystawiał oszczędzając Xaviego na najważniejsze spotkania, albo gdy postawi na Cesca i nie chce na razie ryzykować z młodym Brazylijczykiem na rozegraniu to powinno się go wypożyczyć. Chętnych na to drugie rozwiązanie na pewno nie braknie. Mi przychodzi na myśl Malaga. Prawie pewne jest odejście Isco, więc taki dar losu w postaci wypożyczenia Thiago działacze Malagi przyjmą z pocałowaniem ręki. A Brazylijczyk ogra się praktycznie do woli i udowodni, że jest gotowy przyjąć pałeczkę lidera.
0
Sam jestem ciekaw jak poradzi sobie Deul na wypożyczeniu w Niemczech? Odejście Goetze i Lewego wcale nie ułatwia mu sprawy i o miejsce w wyjściowej 11 będzie szalenie trudno. Niemniej jeśli rzeczywiście tak wielki z niego talent to poradzi sobie w ekipie Kloppa i wróci za rok jako ograny i po części ukształtowany zawodnik. Oczywiście o ile mu zdrowie pozwoli i wykorzysta swój potencjał.
0
Znowu widzę psioczenie na zarząd, że nie chce sprowadzić światowej klasy stopera. Tylko, że oni wcale z macierzystych klubów nie chcą odchodzić. T.Silva ma bajeczną pensję, jest kapitanem PSG więc kupienie go byłoby cudem. Tak samo jest z Kompanym. Po drugie oba kluby mają nieograniczone budżety więc nawet oferta 50 mln euro nie zrobiłaby na nich różnicy. Jedyna szansa na ich sprowadzenie byłaby, gdyby sami zawodnicy jasno powiedzieli: chcemy odejść do Barcy.
Luiz jak przyjdzie Mou to na pewno do nas nie trafi. Już prędzej Portugalczyk posadziłby go na trybunach niż sprzedał do nas.
W tej sytuacji trzeba szukać innych graczy, którzy mogliby pomóc naszej defensywie. A nuż znajdziemy taką perełkę jak Real?
0
Skoro z PSG ma odejść Carlo to przynajmniej klub powinien spróbować sprowadzić T.Silvę. Zarobkami go nie skusimy, ale już wizją gry w klubie, który co roku walczy o wszystko w Europie na pewno. Jak twardo powie nie, to tego samego manewru spróbować z Komapnym (tutaj szanse powodzenia określam na 1%). Luiza pewnie też się nie uda ściągnąć, bo Mou interesów z Barcą nie robi albo podyktuje cenę z kosmosu. Któż więc na rynku zostaje? Hummels nigdzie się nie wybiera, więc może Subotic? Marquinhos to melodia przyszłości (swoją drogą skąd to zainteresowanie skoro Roma ma jedną z najgorszych obron we Włoszech).
Pozostaje wierzyć w cud (sprowadzenie T. Slivy lub Kompanego) albo kolejny sezon grać na "jakoś się obronę ustawi". No chyba, że Tito da szansę regularnego grania Bartrze, który w kilku występach prezentował się dobrze.
0
Ja natomiast nie mogę się doczekać oficjalnej informacji ile Barcelona wyłoży na transfer Neymara i czy zagwarantowała sobie prawo do wykorzystania wizerunku. Zwłaszcza, że szmatławce madryckie drukują na łamach coraz wyższe kwoty.
0
Sam jestem ciekaw jak przyjście Neymara wpłynie na Sancheza i Pedro (niestety, ale myślę, że zostanie). Czy chłopaki zaczną grać na wysokim europejskim poziomie? O Pedro się nie martwię, bo nie wiem co jeszcze ten gracz musi zrobić, aby stracić zaufanie trenerów. Gorzej z Alexisem, który przespał do marca i dopiero w końcówce sezonu jakby sobie przypomniał, że musi walczyć o pozostanie w klubie. Czy równie dobrze zaprezentuje się w przyszłych rozgrywkach?
Skoro jest Messi, przychodzi Neymar, zostają Pedro i Alexis to z klubem na 100% żegna się Villa, bo rola rezerwowego na pewno go nie zadowala, a i atmosfera w szatni byłaby nie do zniesienia, bo wiecznie ktoś byłby poszkodowany.
0
Gra formacji obronnej w tym sezonie przypominała zabawy w przedszkolu. Niby wszystkie dzieci ogarniały temat, ale i tak nic nie wychodziło. Pierwszą osobą, która w tym sezonie zawaliła jest Puyol. Już widzę jak większość będzie się śmiała z mojej wypowiedzi, ale powiedźcie mi jak kapitan drużyny może raz zachować się jak dziecko (mecz z Benficą i kontuzja zupełnie niepotrzebna), a potem bez uzgodnienia z Tito zdecydować się na zabieg wykluczający go z gry do końca sezonu? Pretensje mam także do Alvesa. Ile dobrych spotkań rozegrał Brazylijczyk w tym sezonie? Osobną kwestią jest dlaczego klub notorycznie na niego stawiał? Pique miał słabsze mecze, ale bez wątpienia w przekroju całego sezonu był najlepszym obrońcą. Alba to wiele dobrego w ataku i problemy w obronie, zwłaszcza w pojedynkach powietrznych. Bartra miał najgorzej z wszystkich. Nieograny, niedoświadczony i wrzucony na ocean. Mimo to poradził sobie dobrze. Gra Mascherano na stoperze to regres w stosunku do ostatnich lat. No i jeszcze Valdes, do którego mam największe pretensje. Swoją wypowiedzią o tym, że chce odejść zburzył harmonię i spokój w szatni. Nie mógł tego powiedzieć w cztery oczy Rosellowi i zachować do zakończenia rozgrywek? Boli również, że w kilku spotkaniach chciałem, aby na boisku pojawił się Pinto.
Recepta na całe zło? Kupić T. Silvę, Ter Stegena, sprzedać Valdesa i Alvesa (oczywiście jak pojawi się dobra oferta) i grać od nowego sezonu jednym ofensywnym skrzydłem (lewa strona) i jednym defensywnym (Adriano na prawej bądź Montoya).
0
Może przy okazji prezentacji ktoś z zarządu wypowie się na temat kasy jaka poszła na Neymara bo w mediach można przeczytać tak różne wersje, że szok.
0
Ależ w tej Marce dobry towar muszą palić, że takie bzdury wypisują. Skąd kwota za Ibrę? Kto o zdrowych zmysłach dałby tyle kasy za rok kontraktu Eto,o? Ale widać w Madrycie mają swój świat.
0
Myślę, że Barcelonie będzie coraz trudniej utrzymać się na prowadzeniu, o ile już w tym roku na rzecz Bayernu go nie straci. Zaczynają się pojawiać coraz to nowe kluby, których właściciele nie liczą się z kasą i sprowadzają nowych graczy za niebotyczne pieniądze. Barcelona będzie musiała często kupować zawodników dobrych, ale nie światowej klasy. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że trzeba coś zrobić ze stadionem (albo nowy albo przebudowa) to trzeba będzie liczyć na kolejne zlote pokolenie wychowanków, aby wygrywać LM i dominować w hiszapńskiej piłce.
0
Zaczyna być groźnie. Jeszcze Kompany powie, że nigdzie się z Anglii nie rusza, Hummels zostanie w Niemczech, Luiz kupi nowe mieszkanie w Londynie i nie będzie kogo kupić z światowej czołówki.
0
Jest to bramkarz obdarzony świetnym refleksem, potrafiący grać nogami, szybki, zwinny i mający wyczucie w pojedynkach 1 na 1. Troszkę gorzej prezntuje się w grze na przedpolu, ale myślę, że z wiekiem i ten element znacznie poprawi. Jakby tego było mało to jest bardzo młody a już bardzo dobrze prezntuje się w jednej z najsilniejszych lig Europy. Cena na pewno nie będzie wygórowana. Bramkarz na lata dla Barcelony, zwłaszcza, że w kilku wywiadach bardzo serdecznie o ekipie z Katalonii się wypowiadał.
Mam nadzieję, że pieniądze za Valdesa pójdą na Niemca, a nie na półśrodek jakim byłby Guita.
0
Ja już nawet zamówiłem koszulkę z jego nazwiskiem:). A tak na poważnie przyjście Brazylijczyka rozwiąże tylko jeden z naglących problemów Barcelony. Liczę na to, iż Neymar odciąży Messiego i zdobędzie te 20-30 bramek.
Ciekawią mnie za to inne kwestie: kogo klub sprowadzi za Valdesa (mam nadzieję, że informacje o Reinie to żart mający odwrócić uwagę), czy uda się sprowadzić stopera klasy światowej (T. Silva lub Kompany) i czy klub znajdzie pracodawców dla graczy wypożyczonych i wracających. I jeszcze kwestia Alvesa. Czy pogłoski o zainteresowaniu z Francji mogą się sprawdzić i Brazylijczyk odejdzie (na co osobiście liczę, raz że dostaniemy kasę potrzebną na inne wzocnienia, dwa, że mamy na prawą obronę i Adriano i Montoyę, którzy prezentują się lepiej).
A teraz zejdę na ziemię i poczekam na otwarcie okienka transferowego a potem na prezentację nowych graczy.
0
Bzdura i to totalna. Jak do MC trafi Pelle to na 100% ściągnie Isco. To po pierwsze. Po drugie Barcelona doskonale zdaje sobie sprawę, że Thiago za 2-3 lata ma być liderem zespołu. Powiem więcej: w wielu spotkaniach tego sezonu grał lepiej od Xaviego. Mam tylko nadzieję, że będzie dostawał więcej szans, bo tylko regularna gra pozwoli ma jakościowy skok. On musi nabierać doświadczenia, uczyć się gry na pamięć. Technikę, strzał i drybling już ma.
0
Jak na razie jest to kurtuazyjna wypowiedź Alvesa. Być może wie, iż emerytura zbliża się coraz szybciej, więc ma nadzieję, że jeszcze dorobi kilka mln. Myślę, że klub jak tylko pojawi się konkretna oferta na pewno poważnie ją rozważy. O zastępstwo nie ma się co martwić, bo jest Montoya, a może tam grać i Adriano.
A na razie poczekajmy na otwarcie okna transferowego, bo domysłów będzie coraz więcej.
0
A co takiego osiągnął Diego w tym sezonie? Zbłaźnił się w LE, gdzie kadrowo byli jedną z najmocniejszych ekip. Cudem wygrał CdR (jakby gracze Realu strzelali w bramkę a nie obijali słupki i bramkarza to nikt by o trenerze Atletico nawet nie wspomniał).
0
Czemu oceniasz pracę Tito po jednym sezonie, zwłaszcza, gdy weźmiesz pod uwagę, iż na 1/3 sezonu wypad z ławki z powodu choroby. Idąc twoim tokiem myślenia można by po pierwszym roku wyrzucić takim trenerów jak Ferguson czy Mou.
0
Loew nie odejdzie bo za rok jest mundial. Dlatego napisałem, że żartujesz.
Heynckness jak mówisz przyszedłby na 2 lata i potem znów zaczęłoby się szukanie (a może nawet po roku jakby sukcesów nie było). Po co więc eksperymentować jak tak naprawdę nikt nie wie, na co stać Tito? Barcelona z początku sezonu pod wodzą Vilanovy prezntowała się wspaniale. Potem nastąpił szereg wydarzeń, które zburzyły spokój w szatni i na boisku. tito (jak tylko będzie w pełni sił) na pewno wyciągnie wnioski z bolesnych lekcji. A za rok możemy się postarać o Kloppa.
0
Mou - zarówno trener jak i zarząd Barcelony nie widzą możliwości współpracy więc o czym piszesz?
Heyncknes - przyznam, że ciekawy pomysł, ale ciężko by go było namówić na współpracy po tym jak ogłosił, że odchodzi na emeryturę. Poza tym ma już swoje lata a nowy trener powinien przejąć Barcę na kilka sezonów.
Klopp - najbardziej realna opcja, tylko, że on sam zapowiedział, że zostaje na jeszcze jeden rok w Dortmundzie.
Loew - żartujesz?
0
kubus13messi2000
Jak jesteś taki mądry to podaj nazwisko trenera, którego widzisz na miejsce Tito.
0
Sam jestem ciekaw jak będzie się prezentowała ekipa pod wodzą Tito w przyszłym sezonie. Czy tragedia w LM była spowodowana chorobą Vilanovy, dramatem w obronie i zamieszaniem z Valdesem? Na pewno niektóre wybory Tito wołały o pomstę do nieba, ale widocznie tylko człowiek spoza Camp Nou zauważyłby brak formy u Pedro (to i tak komplement), drastyczny spadek formy Cesca, regres Xaviego (Thiago jak wchodził to gra szła do przodu). Pomijam już sadzanie na ławce lub na trybunach graczy, którzy byli w gazie.
W tym okienku transferowym Tito dostanie na pewno zawodników, o których poprosił więc limit błędów trenera zostanie wyczerpany.
0
T. Silva jest do wyciągnięcia z PSG, ale pod warunkiem, że sam zawodnik zadeklaruje, iż chce trafić do Barcelony.
Kompany raczej odejść nie będzie chciał, bo w klubie pojawi się nowy trener i wiadomo, że wpoi im nadzieję na lepsze czasy.
Co do gracza Romy to po co nam zawodnik, z drużyny, która systematycznie w lidze włoskiej traciła bramki (3 najgorsza defensywa w rozgrywkach)?
0
Ocenę pracy Mou będzie można wystawić dopiero, gdy jego zmiennik poprowadzi zespół. Czy pod wodzą nowej miotły różnica między Realem a Barceloną będzie większa czy dalej będą to spotkania na styku? Po drugie przed erą Portugalczyka co roku ekipa z Madrytu była ośmieszana w 1/8 LM i w CdR przez anonimowe zespoły. Mou sprawił, że ekipa Realu walczyła do końca o 3 puchary.
Niestety Mou miał tego pecha, że trafił na najlepszy zespół ostatnich lat i z góry skazany był na porażkę. A mimo to aż 3 trofea Blaugranie wyrwał.
Jednocześnie jednak wespół z zawodnikami zrobił z szatni Realu chlew totalny, pokłócił się z wszystkimi dookoła, przez 3 lata nie nauczył swoich graczy ataku pozycyjnego, nie zatrudnił dobrego psychologa. Zrobił dużo, ale i bardzo dużo zepsuł.
0
Barcelona jak myśli o zdobywaniu pucharów w przyszłym sezonie to musi mieć długą i mocną ławkę. Dlatego sprzedaż Thiago nie wchodzi w rachubę. Przecież chłopak ten może z powodzeniem grać przeciw średniakom PD, w CdR czy nawet w grupowych meczach LM. Xavi ma już swoje lata, Iniestę dopadały dolegliwości, Cesc tylko na początku sezonu grał bardzo dobrze. W tej sytuacji pozbywanie się jednego z najlepiej zapowiadających się zawodników środka pola jest bezsensem.
A jeśli już klub chce na siłę go gdzieś wysłać to niech dogadają się z Malagą. Na 100% odejdzie od nich Isco i wypożyczenie Thiago byłoby dla nich jak złapanie złotej rybki (biorąc pod uwagę sytuację finansową). Tam na pewno mógłby rozwinąć skrzydła.
0
Kwestionariusz
Najpierw prześledź historię długu Realu a potem się wypowiadaj. Jakby władze miasta Barcelony zrobiły podobny trik co włodarze Madrytu to Barcelona dziś by długu nie miała. Real ma większe przychody z tej prostej przyczyny, że bazuje na kupowaniu gwiazd. Jest to wspaniały z punktu widzenia ekonomii plan. Pereza stać na zakup nowy gwiazd, bo jak mu brakuje to zaciąga kolejny kredyt. Rosell wyraźnie podkreślił w jednym z wywiadów, że chce uniknąć brania następnych pożyczek, chyba, żeby klub był w sytuacji bez wyjścia. Jeśli dla ciebie temat Neymara jest żałosny to nie mam z kim gadać. Jakbyś nie wiedział to 3 najbardziej rozpoznawalny zawodnik na świecie. To chodząca żyła złota. Z praw do wizerunku i sprzedaży koszulek i gadżetów transfer zwróciłby się bardzo szybko.
I co z tego, że Barcelona wydaje najwięcej na pensje jak grają w niej najlepsi piłkarze? Poza tym nie oszukujmy się, ale w dzisiejszych czasach za darmo gra się tylko w ligach podwórkowych.
0
Kwestionariusz
Skoro jest tak źle jak piszesz to dlaczego Barcelona pod względem dochodów jest w pierwszej 3 na świecie? Kiedy zrozumiesz wreszcie, że Rosell po przejęciu sterów przyjął sobie za główny cel wyprowadzenie klubu z długów? Stąd też co okienko transferowe tylko 50 mln na nowe wzmocnienia. Czy Barcelona traci na tym pod względem sportowym? Ano nie, bo kolejny rok z rzędu grała w półfinale LM, wygrała PD i doszła do półfinału CdR. I założe się, że w podsumowaniu finansowym tego sezonu będziemy na dużym plusie (zwłaszcza, że nie trzeba będzie wyplacać premii za LM i CdR).
0
Kejdzi
Real gdyby nie pomoc miasta już dawno byłby najbardziej zadłuzonym klubem świata. Oficjalnych danych nie ma nigdzie, ale dług klubu ze stolicy Hiszpanii podobno jest jeszcze większy od Blaugrany.
Poza tym Perez doskonale wie, że koniunkturę napędzają nie wychowankowie, ale przede wszystkim nowe gwiazdy. Dlatego tyle lat Kaka siedzi na ławie lub na trybunach. Nie jest ważne, że nie gra. Ważne są euro za wykorzystanie wizerunku, sprzedane koszulki.
Barcelona powoli nadrabia zaległości w tym względzie. I myślę, że jak uda się Rosellowi kupić Neymara to za 2-3 lata to barcelona będzie miała największe dochody w Europie (stąd taka wojna medialna o Brazylijczyka).
Co do kasy zarobionej na sprzedaży zawodników to zawsze dziwiło mnie stanowisko klubu w sprawie odchodzących zawodników z ważnymi kontraktami. Po prostu rozwiązywano umowy i szli gdzie chcieli. Gdzie tu logika? Ja wiem, że klub chciał w ten sposób podziękować za grę, ale to jest rynek.
Na pewno jednak nie zmieni się nic w kwestii sprzedaży zawodników, gdyż z Barcelony nikt sam nie odchodzi (pojedyncze przypadki). Idą na sprzedaż gracze, którzy są niepotrzebni. Każdy wie, że Barcelona musi zejść z ceny, bo trzymać 30 kopaczy w kadrze nie będzie.
0
Geble
Pamiętasz sezon w którym Barca pałętała się w środku tabeli?
Pisałem do osób, którzy koniecznie chcą wyrzucić Zubiego ze stanowiska. Pytam się na jakiej podstawie? Co do wypowiedzi to uważam, że jest jednocześnie szczera i niefortunna. Szczera bo powszechnie wiadomo, że na rynku transferowym ze stoperów klasy światowej tylko kilku dało by się namówić na grę w Barcelonie i to za duże pieniądze. Każdy o tym wie, stąd takie ceny płaci się ostatnio za obrońców. Wypowiedź ta jednak może wpłynąć na cenę nowego zawodnika. Czy tak się stanie? Nie wiem, bo nie wiemy kto tak naprawdę jest na liście Tito. Może się zdarzyć, że zainteresowani będą naciskać na macierzyste kluby i wtedy cena nie będzie wygórowana.
Chcę tylko powiedzieć, że większość wypowiadających się powinna poczekać do okienka transferowego. Wtedy będzie można rozpisywać się nad działaniami (lub ich brakiem) Zubiego. Trzeba jednak na usprawiedliwienie dodać, że Barcelona w porównaniu do wielu czołowych klubów Europy liczy każde wydane euro. Więc jak pojawi się cena zaporowa za Neymara, Silvę czy Ter Stegena to ich w Barcy nie zobaczymy.