zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
A który z wymienionych przez ciebie graczy chociaż w 10% jest tak medialny jak Neymar? Za to Barcelona głównie zapłaciła. Co do aspektu sportowego, to wystarczy jeśli będzie w pierwszych latach strzelał 20-25 bramek w sezonie. To odciąży Messiego.
0
Teraz jest szansa, aby wypowiedzieli się wszyscy ci, którzy pisali głupoty o tym, iż Rosell przepłacił za Neymara.
0
Prawda jest taka, że praca Mou w Madrycie przyniosła swoje efekty. Pomijając liczbę zdobytych trofeów dystans sportowy między dwoma hiszpańskimi gigantami został zniwelowany. W tym roku ekipa Mou była nawet lepsza od ekipy Tito. Wpływ na to miało wiele czynników, ale należy docenić pracę Portugalczyka. Zresztą będziemy mogli się przekonać już niedługo czy gracze Reale już pod wodzą nowego szkoleniowca będą dalej dominować nad Barceloną. Jeśli nie, to Perez będzie pluł sobie w twarz, że wypuścił Mou z Madrytu.
0
Nie wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy chcą głosować na Laportę. Ale widać to takie nasze polskie, że najbliżej nam do oszustów i kombinatorów. A ludzie, którym na sercu leży dobro klubu są opluwani i wyzywani. Przecież to za kadencji poprzedniego zarządu klub zaczął przynosić straty. Jakby tego było mało to oficjalnie księgowano fałszywe dane. Opozycja wewnątrz klubu była podsłuchiwana. Co z tego, że Laporta wszem i wobec ogłaszał, że klub stać na każdego zawodnika, jak przepłacano za byle kogo. Nawet nie chce pisać ile było niejasności przy transferach. Rosell widać, że ma głowę na karku, ale widocznie niektórym marzą się gigantyczne kwoty na wzmocnienia. Dziecinada i tyle. Dobrze, że głosować będą rozsądniejsi od wielu tu obecnych.
ps. ciekawe kiedy Laporta wraz z kolegami wpłaci pieniądze za burdel jakiego narobił?
0
yoli
Mi właśnie chodziło o styl w jakim pożegnaliśmy się z marzeniami o wygraniu CdR i przede wszystkim LM. W tym sezonie natomiast wszystko wyglądało jakby piłkarze grali na "jakoś to będzie". Daję Tito kredyt zaufania z tej prostej przyczyny, że chce zobaczyć czy potrafi wyciągać odpowiednie wnioski. Jeśli nie to znów zobaczymy Adriano na środku obrony a Cesca jako środkowego napastnika, co rzeczywiście może się skończyć tragedią czyli sezonem bez żadnej zdobyczy (chociaż to scenariusz wręcz nieprawdopodobny).
0
Sezon 2013/14 da nam odpowiedź na pytanie czy pewien cykl Barcelony się skończył i czy era dominowania w Europie minęła bezpowrotnie. W tym sezonie Barcelona wyrównała osiągnięcie Realu sprzed roku, ale w pozostałych rozgrywkach spisała się dużo poniżej oczekiwań. Na pewno był to bardzo dziwny sezon, jeśli weźmiemy pod uwagę: najpierw decyzję Valdesa ogłoszoną publicznie (zachował się jak totalny kretyn), potem choroba Tito (zespół prowadził gość, który nie miał żadnego doświadczenia), następnie tragedia w obronie (dwóch spotkań z rzędu nie dało się zagrać tym samym ustawieniem). Jak dodamy do tego niemoc strzelecką napastników i kontuzję Messiego w najważniejszym momencie sezonu to wyłania nam się obraz totalnego chaosu. Także dyskusja będzie trwała, a dopiero 2 rok pracy Tito da odpowiedź czy to koniec "ery Barcelony".
0
Tylko, że Xavi w wielu spotkaniach w tym sezonie był cieniem zawodnika sprzed roku. Jakby tego było mało to wiele razy prowadząc akcję zespołu niepotrzebnie zwalniał grę robiąc kółeczka nad piłką. Jestem święcie przekonany, że Cesc grałby na jego pozycji o niebo lepiej, zwłaszcza, że on akcje prowadzi do przodu. Po drugie Thiago wcale gorzej się nie prezentował od Xaviego. Wiem, że przeciwnicy z reguły były ogórkami, ale wniosek nasuwa się sam: Xaviego należy oszczędzać na najważniejsze spotkania (a nuż znów wróci na właściwy tor rozgrywania), w pozostałych meczach grę prowadzić powinni wespół z Iniestą albo Cesc albo Thiago.
0
Jeśli Tito poważnie myśli o wygraniu w następnym sezonie potrójnej korony to musi wyciągnąć wnioski ze swoich błędów. Przede wszystkim musi zacząć dostrzegać, że niektórzy zawodnicy powinni grać mniej. Mam tu na myśli Xaviego, który w tym sezonie zawodził na całej linii oraz Pedro (aż strach cokolwiek o nim napisać). W środku pola chciałbym zobaczyć Cesca, bądź w mniej ważnych spotkaniach Thiago. A na słabe zespoły można wypróbować gry bez Busquetsa. Jaki jest natomiast sens w jednym meczu dawać mu rozgrywać, w następnym posadzić na ławie, w kolejnym wystawić na skrzydle, a potem na dobicie kazać mu grać w roli fałszywej 9?
0
A nawet niech gra do samej 40 jeśli mu zdrowie pozwoli. Co innego jednak uganiać się za piłką w lidze francuskiej, a co innego liczyć na pomoc zawodnika w rozgrywkach LM i PD. Po drugie skoro lekarze nie dawali 100% pewności, że Francuz może grać na najwyższym poziomie jeszcze kilka lat to po co robić ludziom wodę z mózgu?
0
Nawet jak są prowadzone jakieś rozmowy to nie dowiemy się o nich dopóki nie wpłynie oficjalna oferta. Myślę, że klub jeszcze nie wie czy Valdesa uda się przekonać do odejścia już w tym oknie transferowym i dopiero jego odejście spowoduje wzmożone ruchy na rynku bramkarzy. Niemniej na miejscu zarządu jak myślą poważnie o Ter Stegenie to zapewniliby sobie chociaż wstępne porozumienie z Niemcem, aby nas nikt nie ubiegł.
0
Przynajmniej jedna zagadka została rozwiązana. Jeszcze trzy niewiadome zostały: czy klub sprzeda teraz Valdesa, czy sprowadzą stopera i kupią nowego bramkarza. Obrońca na 100% przyjdzie, ale coś czuję, że Valdes niestety zostanie (obym się mylił).
A tak swoją drogą to ciekaw jestem jakiego następcę Tito upatrzył sobie Rosell, bo za rok mu się kontrakt kończy.
0
Barcelonie potrzebna jest stabilizacja na pozycji bramkarza. Nie wyobrażam sobie, że klub postawi w tym sezonie na Valdesa. Raz, że on sam nie chce już tu grać, co na pewno wpłynie na postawę całego bloku defensywnego, dwa, że w tym roku można jeszcze na nim kasę zarobić, którą przeznaczyć trzeba na nowego golkipera.
0
Mam tylko nadzieję, że Barcelona sprowadzi lepszego obrońcę, bo tanich a średniej klasy nam nie trzeba, bo już ich mamy (Bartra).
0
Undertaker87
Jeśli nie widzisz różnicy to nie mam więcej pytań.
Podaj mi nazwiska dwóch graczy, których byś kupił za 57 mln, a którzy daliby Barcelonie powrót do świetności (tzn. chyba chodziło ci o wygranie LM, bo w Hiszpanii to mistrza Blaugrana zdobyła).
0
Undertaker87
Barcelona już raz próbował przejść na system gry z wysokim napastnikiem i chyba doskonale zdajesz sobie sprawę jak się to skończyło. Kadra Blaugrany stworzona jest z myślą o zaklepaniu przeciwnika, o grze na dośrodkowanie możemy zapomnieć. Tiki taka miała w tym sezonie jedną poważną wadę: oprócz Messiego nikt praktycznie regularnie nie ciągnął gry i nie strzelał bramek. Po to właśnie kupiono Neymara, aby odciążył Argentyńczyka oraz dał mu więcej swobody na boisku (wiadomo, że obrońcy będą się musieli skupić również na Neymarze).
W pomocy mamy zawodników, którzy mają kreować grę, układać wszystko pod Messiego. Barcelona jak sam zdajesz sobie sprawę rzadko korzysta (lub wcale) z możliwości szybkiego ataku. Po co mamy sprzedawać Thiago i kupować kogoś na jego miejsce jak nie zmieni to systemu gry Barcelony. Jedyne co muszę ci przyznać to brakuje w pomocy kogoś, kto byłby w stanie uderzeniem z 30-35 metrów rozerwać siatkę.
Celowo spytałem o bramki z rożnych, bo w tym sezonie nie straciliśmy ich tak dużo. Pojedyncze przypadki. Tak samo ze stałych fragmentów gry. Porównaj to do obrony Realu (znacznie wyższej), która 90% bramek traciła po dośrodkowaniach. Wzrost nie jest problemem w obronie, ale raczej brak komunikacji i słabsza forma dotychczasowych jej liderów (Alvesa, Pique czy Mascherano).
0
Undertaker87
Podaj mi liczbę goli, które w tym sezonie Barcelona straciła po rzucie rożnym. A potem zamilcz. Chcesz wzmacniać pomoc? Xavi, Iniesta, Cesc, Thiago, Busquets, Song a może tam jeszcze grać Mascherano. Mało? Kupmy jeszcze z 2-3.
Na obronę Barcelona potrzebuje tylko i wyłącznie stopera. Boki obrony są doskonale obsadzone. Przypomnę, że do rozpoczęcia nowego sezonu ponad miesiąc czasu więc sprowadzenie nowego środkowego obrońcy jest jak najbardziej wykonalne.
Ciekawi mnie skąd porównanie Neymara do Keirsona?
0
Dinio
Ależ się rozochociłeś z tą armią germańców. Co z tego, że w tym roku Barcelona została zmiażdżona jak za rok to Bayern może przegrać z Dumą Katalonii? Zanim zaczniesz się śmiać przypomnij sobie poprzedni dwumecz, w którym Niemcy dostali 4:0 na Camp Nou. To po pierwsze.
Po drugie co ma Goetze do Neymara?
Lewy zjada Neymara na śniadanie? Może poczekasz z komentarzami do kolejnego sezonu. Brazylijczyk będzie grał w Barcelonie, Lewy prawie na pewno w Bayernie. Zobaczymy kto więcej pokaże. Jak na razie porównanie gracza ligi brazylijskiej z zawodnikiem ligi niemieckiej nie ma sensu.
0
Neymar to obecnie 3 największa marka na świecie wśród zawodników. Real jeśli nie odpowie transferem z najwyższej półki (Bale) to z ekonomicznego punktu widzenia wiele straci. Wystarczy zobaczyć jak znany i kochany jest w Azji Neymar, policz sobie jakie dochody wygenerują Japończyki, Chińczyki, Koreańczyki. A jeśli weźmiemy jeszcze do tego, że C.Ronaldo nie przedłuży kontraktu to dominacja Realu wcale nie jest taka pewna.
0
Widzę, że niektórym zupełnie nie dogodzi. Wiadomo od początku było, że klub chce sprowadzić Nemyara, bo to "kura znosząca złote jajka". Jak transfer Brazylijczyka wypali to za 2-3 lata będziemy mieli największe dochody na świecie. Teraz działacze skupią się na sprowadzeniu stopera. Pieniądze na to są. 57 mln za Neymara rozłożone jest na raty (z czego 10 mln już trafiło do Santosu). Nie można zapominać, że Rosell i spółka muszą w międzyczasie upchnąć kilku zawodników, aby zredukować kadrę do 24-25 nazwisk. Pośpiech nie jest wskazany, aby znów nie przepłacać i nie sprzedawać za grosze.
0
Mnie natomiast bardzo ciekawi jak sobie poradzi w Chelsea. Wiadomo, że zadanie ma ułatwione, bo zarówno MC jak i MU też będą mieć nowych szkoleniowców. Wszyscy niejako zaczynać będą od początku. No i pytanie czy znów dostanie nieograniczony budżet na wzmocnienia.
0
Ciekawe czy dowiemy się dzisiaj ile Barcelona wydała kasy na Neymara bo czytałem już tak rozbieżne kwoty, że sam się pogubiłem. Co do transferu to jest to strzał w 10 z ekonomicznego punktu widzenia, w aspekcie sportowym myślę, że również źle nie będzie.
0
Po to właśnie klub sprowadził Neymara, żeby część odpowiedzialności za losy drużyny w ofensywie przerzucić na inną osobę. Pytanie tylko jak szybko dostosuje się do nowych zadań Brazylijczyk. Poza tym widziałem wszystkie spotkania, w których nie mógł wystąpić Messi i drużyna grała bardziej zespołowo, przeciwnik nie wiedział kto w danym momencie weźmie się za rozgrywanie akcji. Jak Argentyńczyk jest na boisku to 80% akcji przechodzi przez niego.
Isco zapowiada się na świetnego zawodnika, tylko w obecnej sytuacji kadrowej Barcelony jest nam zupełnie niepotrzebny. Raz, że mamy przesyt, dwa, że talent pokroju Thiago musiałby szukać innego klubu. Pomysł z Borussią jest bardzo ciekawy, ale pewnie nie do zrealizowania z uwagi na zainteresowanie ze strony innych, bogatszych klubów.
0
Wszyscy oceniają działania zarządu tylko i wyłącznie pod kątem moralności, etyki i honoru. Nikt nie patrzy na działania Rosella z ekonomicznego punktu widzenia. Dla niego ważniejsze od sentymentów są pieniądze na koncie. I można pisać, że nie ma on serca i podobne rzeczy. On jednak w porozumieniu z Tito zdecydował, że zawodnik, który nie będzie mógł w 100% wspomóc ekipę nie powinien grać dalej w Blaugranie. Po drugie odejście Abidala robi miejsce dla nowego stopera, o którym trener Barcelony mówi otwarcie. Po trzecie wreszcie Abidal pobierał z kasy klubowej pieniądze, które zostaną przeznaczone na gaże innych graczy.
Szkoda, że Francuz odchodzi, ale myślę, że to przemyślana decyzja zarządu (no chyba, że na miejsce Abidala klub nie sprowadzi żadnego stopera to wtedy działania Rosella będą dla mnie niezrozumiałe.
0
Mam tylko nadzieję, że klub nie zrobi Valdesowi przysługi i sprzeda go już w tym okienku transferowym, aby zapewnić sobie jakieś pieniądze (plus oszczędności z tytułu nie płacenia jego pensji) oraz zapewnić drużynie spokój w szatni i na boisku. Nie może być tak, że zawodnik, który publicznie mówi, że nie chce już grać w Barcelonie bronił jej barw jeszcze przez rok. Nawet jakby klub miał kupić Reinę (chociaż trzymam kciuki za ściągnięcie kogoś innego).
0
Sam jestem ciekaw kogo klub sprowadzi na pozycję stopera. Mam tylko nadzieję, że nie zobaczę już tam Adriano, który zwyczajnie się nie nadaje. Już lepiej by zaczął systematycznie grać Bartra.
0
MessiFcB10
Nie wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy pragną powrotu Laporty. To właśnie w głównej mierze działania poprzedniego włodarza spowodowały potrzebę znalezienia sponsora na koszulkach. Poczytaj najpierw ile kasy odpłynęło z klubu, gdy wszem i wobec głoszono, że klub z Katalonii jest we wspaniałej kondycji finansowej. Na szczęście ludzie, którzy będą wybierać nowego szefa będą mieli większą wiedzę od ciebie.
0
Widzę jak dużo pieniaczy atakuje na każdym kroku Rosella. Byle tylko wbić szpilkę. A to, że wyprowadza klub na prostą systematycznie spłacając zadłużenie to się już nie liczy? Mnie natomiast bardzo cieszy, że za kilka lat Barcelona będzie mogła kupić każdego zawodnika bez konieczności brania kredytu. Jakby tego było mało to Rosell planuje zrobić coś z Camp Nou, które wiadomo w jakim jest stanie.
Wracając jednak do zarzutów niektórych piszących pytam się was: czy Rosell wyrzucił Valdesa z klubu? Nie bramkarz postanowił poszukać szczęścia gdzieś indziej.
Czy Rosell zrezygnował z Abidala? Nie to Tito zdecydował, że Francuz w przyszłym sezonie nie będzie mu potrzebny.
Co do Thiago to sam zawodnik jeszcze nie wypowiedział się czy chce odejść czy zostać, więc nie ma tematu.
Także poczekajcie z ocenami kadencji Rosella przynajmniej do jej zakończenia.
0
Decyzja bardzo trudna, ale moim zdaniem słuszna. Abidal na pewno nie mógłby pomóc klubowi w trudnych momentach, do tego inkasowałby niemałą kasę za siedzenie na ławce lub na trybunach. Niestety obrona Barcelony potrzebuje przebudowy i miejsca dla Francuza w nowym projekcie nie ma. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na pensję dla nowego stopera.
0
Wychodzi więc na to, że to sami bramkarze muszą jasno i wyraźnie dawać sygnały, że chcą grać w Barcelonie, żeby zarząd się nimi zainteresował. Ciekawe czy jest brany pod uwagę jako potencjalny następca Valdesa na rok, dwa czy też klub szuka bramkarza na lata typu Ter Stegen. Ale o tym przekonamy się już podczas okienka transferowego. Szansę na kupienie gracza Malagi oceniam na góra 2%.
0
victor_valdes
Zobacz, że każdy występ Deula w pierwszej kadrze kończył się tak samo: chłopak na siłę chciał pokazać co on to nie potrafił i wychodziło z tego wielkie g. W Barcelonie B błyszczy więc pora wypróbować go w silniejszym zespole i w meczach z lepszymi rywalami. A kto w Barcelonie jest lepszy od niego? Na pewno Messi, Alexis czy Tello, a będzie jeszcze Neymar. Trochę za duża konkurencja jak dla niego.