zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ale dopiero po sezonie się przekonamy czy Barcelona wyciągnęła wnioski z blamażu z Bayernem. Może się okazać, że zdrowy Puyol razem z Pique zatrzymają niemiecką maszynkę. Poza tym dopiero spotkania z Realem, bądź Milanem dadzą nam odpowiedź na pytanie w jakiej formie jest nasza obrona i czy nie trzeba będzie rozbić bank na zakup stopera w zimowym okienku transferowym. A że będzie jeszcze ciężej kogoś sprowadzić to nie musisz pisać. Tylko, że wtedy sztab szkoleniowy w końcu może się określi, że jednak jest im ktoś na środek obrony potrzebny.
Jak na razie trzymam kciuki za tych co są :).
0
destro
Mecz z Bayernem to już historia. Teraz mamy nowy sezon i nowe szanse. Zresztą Martino podkreślił, że w razie problemów w obronie jest jeszcze zimowe okienko transferowe. A na razie dajmy pograć tym zawodnikom, których mamy. Niech udowodnią swoją wartość, bo w grupie LM spacerków nie będzie.
0
Kolejny raz kibice mają tutaj pretensje do Rosella, że nie kupił obrońcy. Poprzedni trener Barcelony bardzo chciał mieć nowego stopera, ale obecny postanowił, że jego "transferem" będzie Puyol. Stało się tak dlatego, że wszyscy środkowi obrońcy pasujący do koncepcji gry Barcelony byli poza możliwościami finansowymi klubu.
Wiem, że wielu z was chciało kupić Sakho, ale sztab szkoleniowy ani razu nie podawał go jako potencjalne wzmocnienie. Widocznie stwierdzili, że się do Blaugrany nie nadaje.
Może zamiast krytykować poczekajcie do kolejnego okienka transferowego. Wtedy się okaże czy Tata popełnił błąd czy też nie.
0
Nie rozumiem ile jeszcze raz będziemy wałkować ten sam temat. Abidal nie jest już piłkarzem Barcelony i osoby, które stawiają jego zdanie ponad głosami zarządu, działaczy są dziwne.
Francuz niech lepiej skupi się na swojej grze w rodzimej lidze i dziękuje losowi, że jest na tyle bogaty, że wyleczył się z raka.
A skoro ma dowody, że klub nie wypłacał mu pensji, która mu się z tytułu kontraktu należała to nich zgłosi ten fakt do odpowiednich organów. Myślę, że Abidal dostawał kasę i próbuje na siłę zrobić z siebie męczennika. A do sądu nie poszedł, bo wyszedłby na idiotę.
0
Gdyby nie kadencja Laporty to dysproporcja byłaby jeszcze większa. Do dziś nie mogę zrozumieć jak można było tyle dać za Zlatana, Dmytro czy inne wynalazki.
0
Coraz śmieszniejsze rzeczy wymyśla Marca. Nie po to Chelsea wypożycza i ogrywa Belga, aby z tego nie skorzystać. Cech młodszy już nie będzie i myślę, że po sezonie przejmie rolę rezerwowego a Courtois stanie między słupkami ekipy Mou.
Wiele wskazuje na to, że po sezonie dołącza do nas Ter Stegen i Reina.
0
Mam nadzieję, że sprawa trafi do sądu, bo wtedy oficjalnie dowiemy się czy Barcelona wydała 57 czy więcej i do kogo trafiła kasa. No i może uda się wyciągnąć na światło dzienne dane co do podziału praw wizerunkowych. A na razie wszystko opiera się na domysłach.
0
Cuenca nawet się na obrońcę nadaje, bo każdą piłkę zagrywa do tyłu.
0
Atletico kolejny sezon zaczyna równie imponująco co rok wcześniej i ciekaw jestem czy będzie w stanie rozdzielić wielką dwójkę. Zadziwia mnie też Villareal, którego w Osasunie skazywałem na pożarcie. Widocznie "efekt" beniaminka na razie działa.
0
slawekniejadek
Co się tak bulwersujesz? Czy to wina Rosella, że nowy trener postanowił nie kupować żadnego stopera? Czy to wina prezesa, że lekarze klubowi nie mieli 100% pewności, że Abidal podoła grze w Barcelonie?
Co do Villi to sam zawodnik jasno określił swoją przyszłość: chciał zostać w PD. Zgłosiło się tylko Atletico, więc jak w takiej sytuacji dostać duże pieniądze? Klub poszedł mu na rękę i zgodził się na śmieszną kwotę, oszczędzając na pensji.
To co mają powiedzieć fani Realu o przeprowadzce Kaki do Milanu?
0
Bercix965
Jeśli według ciebie długi za kadencji Laporty się zmniejszyły to gratuluję poczucia humoru.
Poza tym Rosell powiedział, że sprowadzi obrońcę, ale to było za kadencji Tito. Nowy trener zdecydował, że poczeka na Puyola. Tyle w temacie.
0
Tylko zważ na to, że nowy trener Barcelony stwierdził, iż woli poczekać na Puyola niż mieć innego stopera, który niekoniecznie wypali. Gdzie tu wina Rosella? Gwarantuję ci, że gdyby "Tata" powiedział, że Sakho jest mu niezbędny to grałby teraz u nas.
0
Najprościej opluć, nawrzucać, stłamsić i poprzeklinać. Gorzej jeśli weźmiemy pod uwagę, że każde pomówienia trzeba jeszcze udowodnić. Ale widać w Polsce kibice wiedzą więcej.
0
Patrykl145
Dziecko drogie i tak ustąpi i tak, bo jakbyś nie wiedział sternik klubu w Barcelonie jest wybierany na kadencję.
0
Ja rozumiem, że powtarzany do znudzenia argument, że transfer spłaci się z koszulek i reklam trafił także do ciebie, ale według oficjalnych danych Real sprzedaje 1,5 mln koszulek rocznie. Niech więc 400 tysięcy będzie z jego nazwiskiem to zakładając zysk 30 euro na koszulce wychodzi 1,2 mln na czysto. Co do wizerunku to Bale nie umywa się do Neymara, który jest 3 najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem na świecie. Dopiero dobra gra w Realu pozwoli mu nadrobić ten dystans.
Co do Isco to zgadzam się w 100%.
Perez oddał Igłę za 37 mln i nie zapewnił sobie zmiennika, który wpłynąłby na Benzemę. A tak Carlo został z młodzieniaszkami, którzy w żaden sposób nie zagrożą Francuzowi. Gdzie tu logika? Nie chodziło mi o cenę.
Real miał najmocniejszych zmienników w obronie. Teraz w kadrze jest Nacho, który jest drewnem jakiego dawno nie widziałem. Tak jak u nas w przypadku kontuzji dwóch stoperów będzie dramat.
A czy wzmocnienia Realu wypalą to okaże się po sezonie. Może być tak, że po roku znów Carlo poszuka nowych piłkarzy.
0
Na papierze atak Realu wygląda imponująco, ale boisko zweryfikuje wszystko. Może rzeczywiście ta kasa wydana na Walijczyka będzie śmieszna, a może się okazać, że Perez grubo przepłacić. Ja podchodzę do nowego sezonu ze spokojem, zwłaszcza, że oba giganty z PD mają nowych trenerów, nowe gwiazdy i wygra ta ekipa, która szybciej zdoła wszystko poukładać. Bo mecze bezpośrednie wcale nie muszą decydować o wygraniu ligi, co pokazał poprzedni sezon.
0
destro
Jak na razie Bale bardzo dobrze poradził sobie w PL, co jeszcze nie świadczy, że równie dobrze pójdzie mu w Hiszpanii. Przykładów graczy, którzy po opuszczeniu Wysp nie ma sensu przytaczać, bo sam je znasz. Cena moim zdaniem jest wygórowana, bo Walijczyk nijak się ma poziomem do C.Ronaldo, za którego Real zapłacić porównywalną kasę.
Zresztą, aby się przekonać czy Perez zrobił zloty interes to musimy poczekać kilka lat jak Bale pogra w Madrycie. To samo się tyczy Neymara.
0
net
Nie wiem czy śmiać się czy płakać z twojej wypowiedzi. Perez rzeczywiście robi interesy życia: wykłada ponad 90 mln euro za zawodnika, który nic jeszcze nie osiągnął, kupuje zawodnika z RSSS za wielkie pieniądze nieadekwatne do jego umiejętności, oddaje ZA DARMO Kakę, sprzedaje zawodnika, który w ostatnich latach miał ponad 80 asyst, oddaje do Napoli jedynego rywala Benzemy do miejsca w składzie.
Wielkim plusem Pereza jest jedynie to, że sprowadził za niewielkie jak na jego umiejętności pieniądze Isco.
0
BarcaForever24
Sam broniłem Zubiego jeszcze z miesiąc temu, ale liczyłem, że klub wyciągnie wnioski z poprzedniego sezonu, gdzie właśnie problemy z obroną miały tragiczne konsekwencje w CdR i LM. Ja rozumiem, że Tito się uparł na graczy, którzy byli nie do wyciągnięcia, ale przecież byli też inni stoperzy jak najbardziej w zasięgu. No chyba, że Martino rzeczywiście nie chciał już nowego gracza do obrony, to wtedy Zubi jest rozgrzeszony.
0
Jakby Pique najpierw był bliżej piłki od rywala (kanon każdego obrońcy -kryjesz od bramki), a potem chociaż próbował przeszkodzić w oddaniu strzału to tych bramek by nie było. Ale musiałby to być bardzo dobry stoper, a nie nasz Gerard.
0
Szeroka kadra to wyrównane i mocne wszystkie formacje. Niestety defensywa znacznie poziomem odbiega od pomocy czy ataku. Nowy stoper miałby przede wszystkim wpłynąć na Pique, aby ten zaczął w końcu grać na wysokim poziomie. Czekanie natomiast na Puyola, który jest po kontuzji zakrawa na kpinę, bo w przypadku urazu lub kartek zwyczajnie w środku obrony nie ma kto grać. Wypuszczenie Bartry bądź Adriano przeciwko czołowym klubom Europy może skończyć się tragicznie. Ale widocznie skoro kasa się zgadza, to wszystko jest ok.
0
Najlepsza wersja Barcelony? Na pewno nie skoro kolejny raz na boisku widzieliśmy Pedro, który nie wiem co jeszcze musi zrobić, aby usiąść na stałe na ławie. Jak dochodził do sytuacji strzeleckiej to nawet się nie cieszyłem, bo i tak wiedziałem, że będzie z tego wielkie G. Na pewno też odpoczynek przydałby się Alvesowi, bo standardowo wszystkie jego dośrodkowania lądowały na głowach, bądź nogach obrońcy. Najgorsze jest jednak to, że klub postanowił nie kupować stopera i teraz znów Pique jest nietykalny a po takim meczu powinien odpocząć od pierwszego składu.
Mamy szczęście, że zagraliśmy wczoraj tylko z Valencią, bo przy przeciwniku z dobrą obroną wracalibyśmy z tarczą. 25 minut bardzo dobrej gry to dobry prognostyk, ale fragmenty, w których gracze drużyny przeciwnej robili na boisku co chcieli nie powinny się zdarzać.
0
Bardzo się cieszę z takiego a nie innego losowania. Po pierwsze uniknęliśmy dalekiej wyprawy na wschód Europy, co zawsze wiązało się z kłopotami z pogodą. Po drugie dostaliśmy ekipy na tle których Barcelona musi pokazać swoją wyższość jeśli marzy o zdobyciu LM i już na wstępie w fazie pucharowej nie dostaniemy Milanu, z którym boje były nieprzyjemne. Po trzecie w końcu zobaczymy trzy różne oblicza zespołu, bo Celtic gra typowy siłowy futbol oparty na próbie zabiegania przeciwnika, Ajax gra podobnie do nas, więc będzie najłatwiejszym przeciwnikiem i Milan który będzie grał z kontry.
0
Valdes widocznie ostro pracuje, aby się pokazać i po sezonie dostać propozycję z wielkiego klubu za wielką pensję.
0
Ci, którzy narzekają na grę Barcelony mają rację, ale też nie do końca. Zupełnie inaczej wyglądała by gra, gdyby Arda i Gabi słusznie dostali żółte kartki już po 30 minutach gry. Wtedy musieliby uważać, bo kolejne przewinienie skutkowałoby wyrzuceniem z boiska. Jak taki Messi miał rozwinąć skrzydła, gdy tylko minął jednego rywala to kolejny już go kopał po nogach? Przy normalnym sędziowaniu już pod koniec pierwszej odsłony Barcelona miałaby o wiele więcej swobody w rozegraniu.
0
Najbardziej do takiej sytuacji na boisku przyczynił się sędzia, który zamiast utemperować zapędy graczy Atletico to jeszcze swoimi decyzjami ich napędzał. Jak można pominąć karę dla graczy, których zupełnie gra w piłkę nie interesowała i polowali na nogi?
Co do Godina to nie ma tematu, bo i tak federacja nic z tym nie zrobi.
0
Mam nadzieję, że trafimy do najsilniejszej grupy z PSG, Manchesterem City i Napoli.
0
Klauzula przez to jest taka mała, gdyż na większą nie chciał się zgodzić agent piłkarza. Zresztą sam zawodnik zdaje sobie sprawę jak ciężko będzie mu wywalczyć sobie miejsce w 11 Barcelony, przez co zostawił sobie furtkę do przejścia do innego zespołu.
Co do samego Tello to mam nadzieję, że będzie dostawał dużo szans od nowego trenera, bo zwyczajnie na to zasługuje.
0
Cuenca przez swoje notoryczne problemy ze zdrowiem nie wyrośnie na wspaniałego zawodnika. Co wróci, chwilę pogra to znów wraca do lekarza. Jeszcze dwa lata temu zjadał Tello na śniadanie. Dzisiaj ten drugi jest przyszłością Barcelony, Cuenca jest za słaby i lepiej dla niego jakby szukał innego pracodawcy.
0
Montoya to nasza wielka nadzieja na przyszłość, ale problemem jest to, że gra za mało, aby podnieść swoje umiejętności. W Barcelonie nie tylko musi rywalizować z Alvesem, ale także z Adriano a to nie wróży mu dobrze. Jeśli Martino nie zamierza dawać mu szans, to może warto byłoby go wypożyczyć na rok?