0

Jedyny pozytyw z odpadnięcia z LM jest taki, że klub zaoszczędzi dużo pieniędzy na premiach. Jest więc szansa, że budżet przeznaczony na transfery zostanie troszeczkę zwiększony. Zwłaszcza, iż do kupienia są jeszcze 2-3 gracze.

1

Ciekawe kto będzie teraz rządził w środku pola w Barcelonie? Iniesta najlepiej czuje się tuż za napastnikami, więc pewnie pałeczkę pierwszeństwa przejmie ktoś z zewnątrz. No chyba, że nowy trener zaryzykuje totalnie i postawi na Roberto.

Co do newsa to uważam, że Xavi jak ma gdzieś odchodzić to niech idzie w rejony szybów naftowych.

3

W dłubaniu w nosie chyba.

0

Ja tam cieszę się z tego transferu, bo wreszcie w pomocy pojawi się jakaś świeża krew, gość zupełnie oderwany od naszego stylu gry. Może więc przyniesie powiew świeżości i gra Barcelony będzie bardziej uniwersalna. Mam nadzieję, że szybko przejdzie okres aklimatyzacji i z marszu stanie się wzmocnieniem tej drużyny.

Co do Cesca to liczyłem, że przyjście Rakitica wymusi odejście Xaviego. Ale widocznie samemu Fabregasowi bardzo zależy na odejściu, skoro nawet nie chce porozmawiać z Luisem o swojej sytuacji.

5

W co by wygrało? W bierki? Chłopie, to, że Barcelona miała sezon bez pucharów nie oznacza jeszcze. iż Borussia by ją pokonała. Ja bym się cieszył jakby Duma Katalonii trafiła na Dortmund w LM, bo wtedy skończyłyby się brednie, kto jest lepszy a kto gorszy.

1

Za to ty "miszczu" w kilka dni zakontraktowałbyś wymarzoną kadrę, sprowadził kilku zawodników i wydał 200 mln na wzmocnienia. Hmm. Zaraz. Przecież Barcelona tyle nie ma. Ale jak widać tobie to nie przeszkadza, bo ty zmusiłbyś inne kluby do sprzedawania za śmieszne pieniądze. Skąd Się tacy ludzie biorą?

0

A może dlatego ma trafić do nas, bo zaproponowano mu najwyższą gażę z wszystkich wymienionych klubów?

1

Proponuję troszkę ochłonąć i poczekać na ruchy kadrowe na spokojnie. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że LE będzie chciał się pozbyć Cesca, zwłaszcza, że większość czołowych środkowych pomocników jest poza naszym zasięgiem finansowym.

A Pique niech sobie więcej takich żartów nie robi, bo na tej stronie zrobi się niezły bajzel.

0

Szkoda, że do zamknięcia okna transferowego jeszcze tak dużo czasu, bo spekulacji będzie mnóstwo i co chwilę będą się pojawiać newsy o zainteresowaniu tym lub innym graczem. A czy Barcelona potrzebuje Eto'o? Hmm. Z tego co mi się zdawało to klub szukał napastnika, który świetnie sobie radzi w pojedynkach powietrznych, więc Kameruńczyk opada.

0

Jeśli już LE zdecydowałby, że Cesc ma opuścić Barcelonę to klub musi sprowadzić kogoś lepszego. I tu niestety lista potencjalnych wzmocnień jest bardzo krótka. Zwłaszcza, że sprowadzenie Pogby byłoby szalenie trudne.
Myślę, że spekulacje będą trwały do ostatniego dnia okienka transferowego, ewentualnie do jasnej wypowiedzi nowego trenera co do kształtu przyszłej kadry.
Osobiście wierzę w Fabregasa i jestem przekonany, że jak regularnie zacznie grać na swojej nominalnej pozycji to będzie nie do ruszenia z klubu.

0

Skoro i tak u nas nie gra to nie ma sensu, aby zostawał. Może uda się wyciągnąć za niego z 12 mln, które klub przeznaczy na stopera.

1

Mam nadzieję, że zostanie i czasami zobaczymy go na DMie. Można mu wiele zarzucić, ale jest to jeden z niewielu graczy, którzy zawsze walczy do końca.

2

Ale mam teraz polewkę z tych wszystkich napinaczy, którzy krzyczą jak stado baranów: "Zubi wypierd.....". No dalej panowie, jeszcze kilkaset komentarzy i dobijecie do tysiąca. Pisanie bzdur w stylu: Belg byłby nasz, gdyby nie nieudolność zarządu jest śmieszne i oderwane od rzeczywistości.

Napiszcie więc kogo byście sprowadzili zamiast Ter Stegena, oczywiście z realnych nazwisk?

7

Artykuł pojawił się po to, żeby banda hejterów mogła się wyżyć na Zubim. Nikt jednak nie patrzy na argumenty, które przemawiały za Ter Stegenem. Przede wszystkim ile musiałby zapłacić klub Chelsea, aby Belg do nas trafił? Skoro taki Luiz poszedł za majątek to jeden z najlepszych bramkarzy świata mniej niż 30 mln funtów by nie kosztował. Po drugie Mou wolałby go trzymać na trybunach kilka lat niż wzmacniać "ukochaną" Barcelonę. Po trzecie wiadomo, że klub ma ograniczone fundusze na wzmocnienia. Kupno Curtoisa mogło by przeszkodzić w skompletowaniu kadry na odpowiednim poziomie, zwłaszcza, że inne kluby widząc, ile za Belga zapłaciliśmy automatycznie podnieśliby żądania.

Barcelona kupiła więc jednego z najlepiej zapowiadających się bramkarzy, dodatkowo za niewielkie jak na jego umiejętności pieniądze. Zamiast więc narzekać pozostaje trzymać kciuki, aby Niemiec jak najszybciej wkomponował się w zespół, a za 2-3 sezony jestem przekonany, że będzie ostoją dla obrony.

0

To byłby już bezsens totalny, żeby się go pozbywać, zwłaszcza, że jak jest w formie to ani Xavi ani Iniesta nie mają do niego startu. Ciągle zdarzają mu się wahania formy, ale podkreślić trzeba, że kolejny już trener w Barcelonie wystawiał go również na skrzydle i jako środkowego napastnika. Jak zacznie grać regularnie w środku pola, to jestem spokojny o jego liczbę asyst i podań kluczowych.

0

Co ty piszesz? Jak taki klub jak Barcelona ma mieć w kadrze dwóch niedoświadczonych bramkarzy? A pomyślałeś co by się stało jakby Niemiec doznał jakiegoś urazu?
Doświadczony bramkarz musi do nas zawitać, aby była rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie.

0

A może jakby dawał szansę młodym to w tej chwili byłby już jedną nogą w niższej klasie rozgrywkowej?
Uważam, że lepiej jest ogrywać mniejszą liczbę młokosów, ale grać na tym poziomie niż wystawiać samych nastolatków i bić się w III lidze hiszpańskiej.
Poza tym każdego roku do pierwszej ekipy zdoła się przebić jeden, góra dwóch graczy. I czy będziemy grali samymi 17-latkami czy kilkoma 23 latkami tego faktu nie zmieni.

0

Nie jest łatwo co roku budować od nowa zespół, gdy odchodzi nawet 10 zawodników i przychodzą nowi, nie zawsze znający filozofię gry. Zawsze więc początek sezonu będzie przez rezerwy Barcelony kiepski, bo potrzeba czasu, aby wszystko poukładać. Można mu zarzucać, że nie ogrywa aż tylu młodych zawodników, z drugiej jednak strony przemawiają za nim wyniki. Na 3 kolejki przed końcem rezerwy zajmują miejsce na podium.

1

Jeśli Zubi zdoła kupić prawego obrońcę, stopera i środkowego napastnika za rozsądną cenę to będę zadowolony.
Jak kupi do tego środowego pomocnika i pozbędzie się szrotu i to za pieniądze a nie na wypożyczenie to uznam go za świetnego fachowca.

0

Mam tylko nadzieję, że Luis w miarę szybko skompletuje kadrę na przyszły sezon i przepracuje okres przygotowawczy już z całym zespołem. Teraz jest więc czas dla Zubiego, aby się wykazał i zrobił potrzebne transfery w obie strony. Rzucanie nazwiskami nie ma sensu, zwłaszcza, że Enrique może zaskoczyć i postawić na kilku wychowanków.

0

Wszystko jest tylko kwestią ceny. Jak pojawi się oferta w granicach 25-30 mln+ zmienne to myślę, że Roma ją przyjmie. Zwłaszcza jeśli sam zawodnik będzie chciał dołączyć do Barcelony, a taka szansa pojawia się przeważnie raz w życiu.

0

Skoro było mu tak dobrze w Barcelonie to po co odchodził? Ano zapomniałem. W City dostał na start bajeczną pensję. Jego powrót jest nie do zrealizowania, zwłaszcza, że Blaugrana potrzebuje stoperów a nie DMów.

0

Chodziło mi bardziej o to, że ciągłe zmiany trenera nie wnoszą nic dobrego. Skoro już działacze decydują się na LE to niech popracuje przynajmniej te dwa lata.
Co do zaangażowania zawodników i korzystania ze szkółki to jestem przekonany, że nowy trener na pewno pozytywnie nas zaskoczy.

2

Mam tylko nadzieję, że jak zostanie trenerem Barcelony to dostanie większy kredyt zaufania niż Martino i popracuje minimum dwa lata. No i oczywiście liczę, że dopnie swego i zmusi zarząd do skompletowania mu takiej kadry, jaką będzie chciał.

1

Szkoda, że klub nie ma tyle kasy, aby sprowadzić Kompanyego i Mangalę jednocześnie. Wtedy może Pique mając takich rywali za konkurentów zacząłby grać dużo lepiej.
Benatia to bardzo ciekawa opcja i co najważniejsze zupełnie realna do zrealizowania. Myślę, że 20 mln euro załatwiłoby sprawę.

0

Znowu najeżdżanie na Zubiego się zaczyna, ale niektórzy chyba mają ograniczone myślenie. Przed obecnym sezonem skład nie został wzmocniony stoperem ponieważ zarówno Tito jak i Martino takiej potrzeby nie widzieli. Jak się później okazało pomylili się w swoich kalkulacjach.
Teraz pojawia się informacja, że Barcelona odpuszcza sobie walkę o Luiza i znów ludzie biadolą. A dla mnie (jeśli oczywiście to prawda) to jedna z lepszych wiadomości. Jak mamy już kupować stopera to powinien to być obrońca dużo lepszy od Brazylijczyka, który w minionym sezonie w PL prezentował się dobrze, ale grając w środku pola. Myślę więc, że nawet Miranda byłby lepszym kandydatem, o Mangali i Kompanym nie wspominając.

0

Jeden bramkarz już został zaklepany. Mam nadzieję, że drugim będzie Reina i sprawa obsady bramki zniknie na kilka lat.
Ja czekam na oficjalne potwierdzenie, kto w przyszłym sezonie będzie prowadził Blaugranę, aby to trener zaklepał taką kadrę jaka mu odpowiada.

Przestańcie żartować z tym Luizem, bo jeszcze wykraczecie i do nas trafi.

0

Ja mam nadzieję, że to żart. No chyba, że przyjdzie za 15 mln jako zmiennik Mangali lub innego stopera z prawdziwego zdarzenia.

6

Ciekawa opcja, ale myślę, że klub powinien skupić swoją uwagę na Mangali bądź Kompanym (pomarzyć zawsze można).

0

Ludzie ogarnijcie się troszkę. Jeszcze się okno transferowe nie zaczęło, a już niektórzy narzekają, że klub nowych zawodników nie kupił. Myślę, że Barcelona w pierwszej kolejności powinna rozwiązać sprawę nowego trenera i to jak najszybciej. Później przyjdzie czas na transfery, żeby nie powtórzyła się historia z Martino - przyszedł do klubu i zastał już kadrę wybraną przez poprzednika.

Co do newsa to cena odzwierciedla potencjał tego gracza, ale Barcelony na niego nie stać. Tańszych opcji na rynku jest mnóstwo, pytanie tylko czy klub zdecyduje się na typowego jokera, który pojawi się na boisku przy niekorzystnym wyniku czy kogoś, kto miałby na stałe wskoczyć do pierwszej 11. Jeśli ta druga opcja to o jedno miejsce będą rywalizować Neymar, Alexis i Pedro (drugie zarezerwowane dla Messiego) a to na pewno odbije się na atmosferze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?