2

Nie chce bronić LE ani zarządu, ale coś musi być z Montoyą nie tak, że szans na grę nie dostaje. Albo podpadł czymś Lucho albo zwyczajnie na treningach prezentuje się słabo. Jedno mnie dziwi natomiast okrutnie - po co klub sprowadzał Douglasa, skoro on nawet z trzecioligowcem ma problemy skoro na ławce mógł siedzieć wychowanek? Klub widocznie liczy na złagodzenie bana transferowego, bo nie wierzę, że LE chce po odejściu Alvesa zostać bez klasowego prawego defensora.

7

Po cichu trzymam kciuki za to, żeby Barcelona wylosowała Juventus. Jest to bardzo poukładany zespół i chciałbym zobaczyć czy LE udźwignie ciężar i wymyśli coś na słynną włoską defensywę.

Najmniej życzyłbym sobie wylosowania Szachtara.

0

Bardzo ciężko będzie obronić tytuł sprzed roku, zwłaszcza, że jak na razie dużo lepiej prezentują się inne ekipy (Ajax, Manchester City, Chelsea czy Szachtar). Ale może Barcelonie w losowaniu dopisze szczęście i trafi na słabego przeciwnika.

0

Jak klub puszcza zdolnego zawodnika ze szkółki do innego klubu to jest płacz, że powinni go zostawić, zaklepać prawo odkupu czy inne pomysły. Jak działacze postanowili zastopować zakusy niektórych klubów względem Munira to większość pisze, że jest słaby, że nikt tyle nie da itd.
Wzrost klauzuli jest bardzo dobrym posunięciem, mam jednak nadzieję, że klub wypożyczy go gdzieś w zimie, aby ogrywał się w PD, bo do pierwszego składu się nie przebije.

1

Wszystko ładnie i pięknie tylko dlaczego skoro to normalna procedura to nie wezmą do kontroli C.Ronaldo. Nie piszę, że Portugalczyk używa dopingu, ale kolejne instytucje jakoś dziwnie skupiają się na Barcelonie a o ekipie z Madrytu zapominają. Jakoś za stary jestem, aby uwierzyć w kolejny "przypadek".

1

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Przeanalizuj sobie dokładnie ostatnie spotkania i zobacz, że strzelone bramki nie zamażą tragicznej formy obu naszych gigantów. Jakby LE miał jaja to w przerwie za Busquetsa pojawiłby się Iniesta.

5

Jaki faul na Busquetsie? Frajerstwo i tyle.

5

Może i jego decyzje, ale kolejne mecze pokazują, że się myli, zwłaszcza ciągłym stawianiem na Busquetsa i Pique.

1

Trudno zrozumieć niektóre wybory LE. Mascherano na DMie zagrał dwa kapitalne mecze a i tak na większość spotkań wychodzi Busquets, który nie gra nawet połowy tego, co jeszcze dwa lata temu i ciągle przytrafiają się mu gafy.
Ile jeszcze Pique ma się razy skompromitować, żeby posadzić go na trybunach? Aż dziwię się jeszcze Bartrze, że nie chce odejść.

Opieranie całej gry na geniuszu jednego gracza może być samobójstwem, bo taka Chelsea czy Bayern rozjadą nas bez dwóch zdań dając Argentyńczykowi "umilacza".

0

Nie dziwi mnie wcale decyzja pseudokomitetu. Podobnych "kwiatuszków" znalazłoby się mnóstwo. Najgorsze jest jednak to, że ci panowie nie potrafią skarcić sędziego za żenujące nieudacznictwo.

0

Tylko, że transfery Guardioli to tez pasmo niewypałów i to bardzo kosztownych.

0

Tak za Laporty ściągnęliśmy jednego, porządnego stopera. Skąd Ty się urwałeś?

0

A czy ja piszę, że jest lepiej? Piszę tylko, że nie rozumiem ludzi, którzy chcą powrotu Laporty na stanowisko tylko dlatego, że akurat Guardiola zwojował Europę i świat. Lista błędów i afer poprzedniej ekipy jest natomiast bardzo długa. Poza tym nie rozumiem czemu mam wybierać między obecną a przeszłą ekipą, skoro obie się skompromitowały? Może wybory wygra ktoś inny.

1

Dziwię się, że są jeszcze ludzie, którzy gotowi są oddać swój głos na Laportę. Myślenie sentymentalne widocznie niektórym się udziela. Można obecnego zarządu nie kochać, to zrozumiałe, ale dlaczego ludzi pociąga Laporta, aferzysta, kłamczuch i populista? Ktoś kto zerwał z wiekową tradycją, człowiek, który prowadził "genialną" politykę transferową.

0

Na dzień dzisiejszy naszym najlepszym transferem okazał się Mathieu, który jako stoper grał najlepiej z wszystkich. Rakitic na razie nie błyszczy i pewnie tak będzie dopóki nie zostanie odciążony od zadań defensywnych. Chorwat bardzo często musi pomagać słabemu w tym sezonie Busquetsowi. Chciałbym zobaczyć jakby wyglądała gra Rakitica, gdyby na DMie zagrał Mascherano.
Obsada pozycji bramkarza jest zapewniona na lata i myślę, że ciężko wskazać tego, który zostanie absolutnie numerem jeden.
Sprawa Suareza zaczyna mnie niepokoić. To jest urodzony kiler, łowca bramek, który musi grać na szpicy, bo na skrzydle nigdy nawet nie zbliży się do dyspozycji, którą prezentował w Liverpoolu.

Na pełne podsumowanie przyjdzie jednak czas przynajmniej po pierwszym pełnym sezonie.

0

Jest to wyraźny sygnał w kierunku szejków, aby ci przedłużyli kontrakt i płacili zdecydowanie więcej, zwłaszcza, że Barcelona jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

0

Nie interesuje mnie ile Barcelona wydała na Neymara, na jego ojca, rodzinę i sąsiadów. Mnie interesuje jak Brazylijczyk będzie prezentował się na boisku i jakie dzięki temu klub osiągnie rezultaty. Pierwszy sezon miał średni, w obecnym prezentuje się o niebo lepiej. O aspektach marketingowych i reklamowych chyba pisać nie trzeba.

1

Wyprawa do specjalisty od wzroku może ci pomóc, ale musisz się pospieszyć. Jeśli po meczu masz pretensje do Methieu, który z całego bloku defensywnego zagrał najlepiej to nie mam do ciebie pytań. Gratuluję też wystawienia oceny LE już po jednej porażce, która i tak nie wyklucza nas z dalszych rozgrywek.

4

Sprzedać za 250 mln. A tak na poważnie to brakuje słów, aby opisać wyczyny i rekordy Argentyńczyka. Pozostaje trzymać kciuki za jego zdrowie, bo może wyśrubować wszystkie rekordy do poziomu nieosiągalnego dla nikogo.

0

Z niecierpliwością czekam na moment, gdy Suarez na stałe zagości w wyjściowym składzie Barcelony, bo może on być brakującym elementem do walki z autobusami przeciwników.

1

Ładna beka z madryckich "gazet". Po porażce z Atletico zjechali cały Real bez opamiętania, a Carlo był nieudacznikiem do potęgi. Jak zespół ze stolicy rozgromił Deportivo to ekipa Włocha jest już heroiczna, boska...

6

Pierwsze śliwki robaczywki. Zobaczymy na koniec sezonu jaki będzie miał bilans i czy dorósł do powrotu do Barcelony.

Przy okazji wielu "znawców" pukało się w głowy, gdy Sevilla kupowała Krychowiaka. A on gra kapitalnie i nie jest powiedziane, że do końca kariery w Sevilli zostanie.

0

CO z tym Roberto jest nie tak? Czy on jest taki słaby czy po prostu potrzebuje kilku spotkań, aby zapalić? Bo jeśli tak ma grać nasza nadzieja na przyszłość, to dobrze, że mamy innych środowych pomocników dobrze rokujących.

0

Na szczęście Iniesta jak mu zdrowie pozwoli zagra jeszcze kilka sezonów w Barcelonie. Do tego czasu jestem przekonany, że w Barcelonie środek pola znów będzie miał problemy bogactwa.

0

Oceniać trafność transferów po 3 kolejkach mogą tylko pismaki, aby zwiększyć sprzedaż. Najważniejsze rozstrzygnięcia i wyniki zapadną w drugiej części sezonu i żadna obecnie przewaga nie gwarantuje mistrza. Zwłaszcza, że Carlo to doświadczony trener i nawet bez dwóch kluczowych zawodników z poprzedniego sezonu w końcu klocki poukłada.
Mam pozostaje trzymać kciuki, aby Mathieu utrzymał obecną formę, aby Rakitic zaczął grac jak w Sevilli, i aby Suarez po tak długiej przerwie zaczął hurtowo strzelać bramki. Wtedy Barcelony nikt nie zatrzyma,bo widać, że wrócił Messi z najlepszych lat.

2

W szkółce Barcelony jest kilka perełek, które mogą za kilka lat zwojować świat. Śledzę poczynania tego chłopaka już jakiś czas i jestem pod wrażeniem jak gigantyczny postęp poczynił. Mam nadzieję, że za 2-3 lata stanie się fundamentem naszego pierwszego zespołu, ale na razie długa i trudna droga ku temu.

Zresztą jeśli chodzi o środek pola to za 2-3 lata jak wszystko pójdzie dobrze znowu możemy mieć genialną pomoc na wiele sezonów. Tylko jakoś kwestię Roberto trzeba rozwiązać (wóz albo przewóz).

0

Można gdybać i wnioskować na podstawie różnych wzmianek prasowych, ale dopiero po roku jest szansa zweryfikowania przypuszczeń. LE ma tą przewagę, że jest jednym z "wojowników" Barcelony, byłym jej graczem, więc doskonale zna środowisko i klimat tego klubu. Przyszedł "na swoje" i zaczął robić porządki większe, bądź mniejsze, poczynając od wystroju tunelu a na zamknięciu treningów skończywszy. Do tego wymusił na Zubim zakup Mathieu, Bravo i Suareaza. A czy rzeczywiście ma jaja i potrafi wcielić się w rolę surowego mentora to czas pokaże.

0

Dlatego piszę, że śmieszy mnie taka "rewolucja".

0

Przyzwyczajeń nawet największych trenerów nie zmienisz. Każdy będzie miał jakiegoś pupila, na którego będzie zawsze stawiał. VdB rewolucję powinien zacząć właśnie od pozycji bramkarza, ale pewnie skończy się na odejściu Alonso i Xaviego.

0

Mam pytanie nie związane z tematem: kiedy ruszy liga typerów?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?