zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jeśli rzeczywiście Suarez trafi do nas za takie pieniądze, to należy pochwalić negocjatorów. O samym piłkarzy rozpisywał się nie będę, mam tylko nadzieję, że błyskawicznie się zaaklimatyzuje i będzie niszczył kolejne obrony przeciwników.
0
Nikt nie zna przyczyna, dla której ten pan musiał pożegnać się ze swoją pracą, ale z doniesień prasowych można wnioskować, że klub zrobił to, aby maksymalnie oczyścić szatnię. Wiadomo, że po tylu latach pracy mógł wyrobić sobie posłuch wśród piłkarzy, LE natomiast chce maksymalnie odciąć swoje gwiazdy od ludzi z zewnątrz. Tak, aby zbudować drużynę, która będzie wspólnie przeżywała swoje problemy. Czy ten pomysł wypali i czy Messi w końcu otworzy się bardziej na kolegów z boiska to już niedługo się okaże.
0
W czym zarząd się kompromituje? W tym, że sprawę PRZEDŁUŻENIA kontraktu nie traktuje priorytetowo? Ano dobrze robi, bo są pilniejsze sprawy. Kontrakt z wychowankiem można spokojnie nawet w trakcie sezonu prolongować.
Co do minut na boisku to miał kilka szans i ich nie wykorzystał, więc w tym sezonie ma nóż na gardle - albo pokaże, że ma wielki potencjał albo zaginie jako typowy ligowy średniak.
2
Ja rozumiem, że sam zawodnik chciał odejść, ale żeby po takim mundialu sprzedawać go za takie śmieszne pieniądze, to tylko w Barcelonie potrafią. Wystarczyło poczekać a do walki na pewno włączyłyby się kluby z Manchesteru i cena oscylowałaby w granicach 45 mln. No chyba, że po to tak szybko go sprzedali, aby jak najszybciej dopiąć transfer stopera i Suareza (bo innego logicznego wyjaśnienia nie znajduję)
2
Zubi musi jeszcze kupić stopera (lub dwóch) oraz przede wszystkim SPRZEDAĆ (wypożyczenia są śmieszne) wszystkich niepotrzebnych graczy, to zasłuży na słowa pochwały.
1
Ale po co my mamy się rozpisywać o Niemcu, który ma zasilić Real? To już ich sprawa jak sobie w PD poradzi i jak będzie grał. Może być niewypałem, ale równie dobrze może zostać jednym z filarów Realu.
0
Tylko ja nie rozumiem po co ten pośpiech w sprzedaniu Alexisa. Przecież do walki jakby włączyły się i City i MU to cena oscylowałaby w granicach 50 mln. No chyba, że klub chce mieć jak najszybciej Suareza u siebie i skupić się na zakontraktowaniu stopera / stoperów.
0
Jeśli sam zawodnik zdecyduje się na odejście to klub nie zrobi nic, żeby go zatrzymać, bo jego obecna forma pozwala wierzyć, iż z transferu minimum 40 mln wpadnie do skarbnicy. Myślę więc, że trzeba się pogodzić z przeprowadzką Alexisa w nowe rejony świata, zwłaszcza, że na Pedro oficjalnych kupców nie ma. Pytanie jak na tym wyjdzie Barcelona?
0
Wszystko ładnie i pięknie tylko jakoś oficjalnej oferty nikt nie złożył, no bo propozycja Juve to kpina. Wszyscy piszą, że Alexis jest nie do ruszenia, a ja napiszę, że jak na stole pojawi się oferta w okolicy 45-50 mln euro to klub nie powinien się zastanawiać tylko sprzedawać. A kasę przeznaczyć na stopera + część na Cuadrado.
2
Tak jest co roku. Jedni gracze opuszczają Barcelonę B, inni przychodzą na ich miejsce. No i zawsze ktoś wskakuje do pierwszego składu.
0
Rozumiem, że w ostatnich latach wszystkie transfery Barcelony były według ciebie niewypałem.
0
Tylko, że Porto chce za Mangalę równowartość klauzuli, więc trafi on najpewniej do PL.
2
Za 40 euro to interesu nie zrobią.
0
Oczywiście, że pogadamy, bo jak na razie możemy się licytować. A i tak dopiero boisko zweryfikuje nasze poglądy.
0
Pisałem młody w porównaniu do Alvesa :).
0
W czym Kroos jest dużo lepszy? Jedynym walorem, w którym dominuje na Rakiticiem jest uderzenie z dystansu. W odbiorze, motoryce, waleczności, długich podaniach i dośrodkowaniach to Chorwat jest lepszy.
0
A czy Alves był wybitnym obrońcą? Był ceniony za swoje walory motoryczne, za parcie do przodu i żelazne płuca. Wszystkie te cechy ma Kolumbijczyk, do tego jest jeszcze bardzo młody, więc podstaw w obronie może się nauczyć w każdej chwili :).
0
No właśnie nie rozumiesz polityki transferowej Barcelony bo się na tym nie znasz. 25 mln za Kroosa to dużo kasy, jeśli weźmie się pod uwagę rok ważności kontraktu. Do tego Niemiec nie zna ligi hiszpańskiej i może mieć problemy z aklimatyzacją. Dlatego klub zdecydował się na kupno Rakitica.
Dobrego, młodego bocznego obrońcę już mamy, a nawet dwóch : Alba i Montoya. Jak odejdzie Alves to zobaczymy w jego miejsce Cuadrado.
0
Ja go nie widziałem, ale widząc jego potencjał jestem przekonany, że byłby świetnym prawym obrońcą - skrzydłowym ala Alves z najlepszych lat.
0
Podobno to Suarez jest już zawodnikiem Barcelony. Podaj źródło, w którym pisze o ofercie za Cuadrado.
1
Zawsze mnie śmieszą takie dywagacje. Na papierze wiele ekip ma rewelacyjną linię pomocy, ale boiska zawsze weryfikuje przypuszczenia. Poza tym nie wiadomo jak sobie Niemiec poradzi w nowej lidze, czy szybko się zaadoptuje. Poczekaj więc z osądami do oficjalnych meczy. Poza tym cena 25 mln nie jest żadną promocją, zwłaszcza, że miał tylko rok kontraktu.
0
Bolączką Barcelony w ostatnim sezonie był brak napastnika. A to Messi był tam ustawiany, chociaż najlepiej czuje się lekko cofnięty, a to znowu Cesc wychodził straszyć obrońców rywala. Była też próba z Neymarem czy Alexisem. Cieszę się, że LE dostrzegł potrzebę sprowadzenia klasycznego środkowego napastnika.
Co do obrony to Barcelona pewnie kupi 2 stoperów i być może Cuadrado, który ma hasać po prawej stronie boiska w miejsce Alvesa. Trzeba cierpliwie poczekać.
1
Ilu zawodników w ostatnich latach Barcelona odkupiła za wielkie pieniądze? Osobiście znam jedno takie nazwisko. Więc nie ma co pisać i dramatyzować. Tello jest za słaby na Barcelonę, więc powinien odejść. A jak zabłyśnie w Porto to tylko dobrze dla niego. My mamy już kolejnego młodego gniewnego, który będzie chciał dostać swoje 5 minut - Deula.
0
Ne przekręcaj słów Martino. Powiedział wyraźnie, że jego wzmocnieniem obrony będzie Puyol. Liczył na niego, ale rzeczywistość była okrutna.
0
Alves nigdy jakoś nie błyszczał w defensywie, że nie powiedzieć, że był w tym elemencie bardzo słaby. On miał robić za fałszywego skrzydłowego i zajeździć swoich przeciwników ciągłym bieganiem. I do takiej roli doskonale Cuadrado się nadaje, zwłaszcza, że jest świetnie wyszkolony technicznie i potrafi dobrze dośrodkować (czego Brazylijczyk się przez całą karierę nie nauczył).
0
A ja po części zgodzę się z matrixem. Mistrzostwo kraju zostało przegrane nie przez słabą postawę obrony, ale przez indolencję strzelecką napastników. Po to właśnie klub stara się sprowadzić typowego kilera, aby wykańczał stwarzane przez kolegów sytuacje. Skoro w tym sezonie nasza linia ataku grała bardzo nierówno, to nowy trener podjął decyzję, że trzeba coś z tym zmienić.
Co do obrony, to klub zadeklarował, że sprowadzą na pewno stopera i ewentualnie prawego defensora. Gdyby przyszli Marquinhos, Mathieu i Cuadrado to byłbym spokojny o naszą defensywę na kilka lat.
0
Podaj źródło swoich "informacji". Negocjacje nie mogły być prowadzone, bo obecny klub nie posiadał 100% praw do zawodnika. A że otrzymali je podczas trwającego mundialu, na którym Kolumbijczyk gra wspaniale to nie dziwne, że cena oscyluja wokół 30 mln (co i tak jest kwotą bardzo dobrą w stosunku do umiejętności).
8
Mam nadzieję, że z tym odejściem Adriano to jedna wielka lipa, bo taki uniwersalny zmiennik w każdej drużynie jest na wagę złota.
Może najpierw niech sprzedadzą: Ceunce, Bojana, dos Santosa i Tello.
0
Tylko, że chętnych do kupienia tego "młodego i perspektywicznego" zawodnika jakoś nie ma. Pozostaje więc dylemat - zostawić go w klubie i płacić pensję czy pozwolić odejść za grosze i mieć święty spokój.
6
Myślę, że Suarez specjalnie pogryzł Włocha, aby ułatwić swoje przejście do nas.
A tak już zupełnie na poważnie to FIFA to skurw... jakich mało. Za złamane nogi i długotrwałe uszkodzenie przeciwnika wielu zawodników nie dostało żadnej dyskwalifikacji. Za ugryzienie przeciwnika - cztery miesiące. Żeby nie było to nie pochwalam zachowania krewkiego napastnika, ale kara jest niewspółmierna do winy.
Jeśli Barcelona nie wykorzysta teraz tak poważnego argumentu w negocjacjach, to już chyba nigdy w promocji nikogo nie kupimy.