0

Chłopaki odpuście sobie pisanie o polskiej polityce, która nic do dyskusji o Rosellu nie wnosi (no chyba, że część z was liczy, że wystartuje w wyborach w naszym kraju).
Mnie bardziej interesuje to, co z Barceloną zrobił Rosell i jestem mu za lata zarządzania klubem bardzo wdzięczny.

0

Kiedy w końcu zrozumiecie, że postawienie zarzutów nie jest równoznaczne z uznaniem winy? Od tego są sądy, aby zbadać dowody i orzec o winie i ewentualnej karze.
Ciekawe ilu z was, gdyby Sandro został oczyszczony z wszelkich zarzutów pojawi się tutaj i publicznie przyzna się do błędu?

Szkoda, że Rosell musiał odejść. Mam tylko nadzieję, że jego następca będzie kontynuował program wyprowadzania Barcelony na prostą.

0

Mam pytanie do adminów: co się stało z Ligą Typerów? Przecież tam są zupełnie inne spotkania do typowania.

0

Brosik
Może niech to samo zrobią tobie, to przestaniesz pisać brednie.

Trudno zrozumieć jakim trzeba być kretynem, żeby w ten sposób wpływać na czyjąś decyzję. Szkoda słów. Rosell dobrze zrobił, że ustąpił. Są rzeczy ważniejsze niż kierowanie klubem.

0

Kettger a czym się różni jeden napis od drugiego? Tylko tym, że za napis Katarczyków dostajemy kasę, za logo Unicefu to my płaciliśmy. Z tradycją zerwał Laporta, nie Rosell.

0

matriks777
Poczekaj może ze swoimi wynurzeniami do oficjalnego wyroku sądu w Hiszpanii. No chyba, że posiadasz jakieś dowody w tej sprawie to zgłoś się szybko.
Piejesz z zachwytu nad Laportą, nad człowiekiem, który wprowadził NAPIS na koszulkach, kupował mega gwiazdy pokroju K9 i do tego prowadził kreatywną księgowość? Brawo. Oby więcej takich inteligentów.

ps. Barcelona pisze się z DUŻEJ litery.

0

W tej wyliczance chciałem podkreślić kilka kwestii wartych uwagi. Zobaczcie jakich zawodników kupiono i jaką odgrywają oni rolę w zespole. Laporta ze swoimi wynalazkami może się schować.
Redukcja długu. Nie od dziś wiadomo, że Rosell to dusigrosz i Barcelonie wyszło to na dobre.
Barcelona jest najlepiej rozpoznawalnym klubem świata, z największą ilością fanów na portalach społecznościowych. Dla porównania za czasów Laporty wyprzedzał nas pod tym względem nie tylko Real, ale także MU.

A niektórzy dalej będą Rosellowi wypominać coś, co wprowadził Laporta - napis na koszulkach. I sprawę Abidala, za którego stan zdrowia nie poręczyli klubowi lekarze.

0

Obecny stadion Barcelony jest bardzo przestarzały i kolejna modernizacja tego nie zmieni, bo za kilka lat znów trzeba będzie remontować. Jedynym logicznym rozwiązaniem jest wybudowanie nowego stadionu. Dzięki temu klub przez wiele lat będzie miał w tym aspekcie spokój.

0

Winę za bardzo nierówną formę ponosi cały zespół a nie pojedynczy zawodnik. Oglądałem kilka spotkań Barcelony w lidze i powiem szczerze światełka w tunelu nie widać. Nowi zawodnicy prezentują się dużo poniżej oczekiwań.
Co do Polaka, to jego gra nie powala, a w ostatnim meczu to już chyba sam nie wiedział gdzie jest: na trybunach czy na parkiecie.

0

0

Ktoś mówi, że nic się nie stało, że i tak pewnie jeden gracz na wynik nie wpłynie. A ja uważam, że jest zupełnie inaczej. Wystarczy sobie wyobrazić, że zawodnik ten w meczu z Barceloną strzela zwycięską bramkę w końcówce meczu. Ewidentnie więc przez działaczy Blaugrana byłaby poszkodowana, bo gracza nie powinno być na boisku.

Mam jednak nadzieję, że takie zagrywki nic klice madryckiej nie dadzą i że Barcelona udowodni swoją wyższość na boisku.

0

Katalończyk
Akurat Alvesa to bym sprzedał jeśli tylko pojawiłaby się jakaś oferta, bo od półtora roku Brazylijczyk jest cieniem samego siebie. Poza tym jego dośrodkowania to jakaś kpina, a gra w obronie pozostawia wiele do życzenia. Jestem przekonany, że Montoya gdyby zaczął grać regularnie, to po roku nie mielibyśmy problemów z obsadą prawej obrony.

Co do Pique to chyba nawet jego najwięksi fani widzą jak gra od momentu, w którym zabujał się w blond piękności. Dobre mecze przeplata bardzo słabymi i klopsy zdarzają mu się coraz częściej. Mam nadzieje, że Bartra pokaże mu jak się gra w piłkę.

0

Bartra udowodnił, że potrafi grać w piłkę jeśli tylko dostanie szansę i w ostatnim okresie jest naszym najlepszym stoperem. Mam nadzieję, że dostanie szansę w klasyku z Atletico.

Co do Montoyi to tak naprawdę nigdy nie dowiemy się na co go stać, dopóki w Barcelonie będzie Alves. Gdy grał to prezentował się o niebo lepiej od Brazylijczyka, ale widocznie ma za słabe notowania u Martino, aby na stałe posadzić rywala na ławce. Ja już dla samych wrzutek bym postawił na Montoyę, bo Alves już lepiej centrować się nie nauczy.

0

Nikt jeszcze nie wynalazł sposobu na prawidłowe kształtowanie młodych talentów w Barcelonie i raczej nigdy nie znajdzie. To nie jest klub pokroju Ajaxu ( z całym szacunkiem do tego klubu), że może sobie pozwolić na wymianę pokoleniową w każdym momencie. Blaugrana, aby wygrywać i ciągle liczyć się w Europie i Hiszpanii musi robić to kosztem wychowanków. Nie ukrywajmy, że taki Montoya, Bartra, Tello czy Sergi Roberto w wielu klubach grałoby pierwsze skrzypce lub przynajmniej byliby jednymi z najlepszych. Jeśli chcą grać w takim klubie jak Barcelona to muszą cierpliwie czekać lub liczyć na szczęście.

0

Pidolin
Cała formacja defensywna gra bardzo nierówno, ale jest bardziej podyktowane tym, że w każdym prawie spotkaniu wychodzi inni gracze, przeważnie z powodu kontuzji. Przecież urazy w tym sezonie leczyli już WSZYSCY obrońcy. Jestem przekonany, że jakby w kilku meczach pod rząd wyszła ta sama czwórka defensywna to i wróci solidność w obronie.

0

Ciekawe jakie transfery są nam potrzebne? Przecież na dzień dzisiejszy mamy kadrę kompletną. O wzmocnieniach klub powinien pomyśleć w lecie, gdy odejdzie Valdes, no i gdy Pyuol już nie wróci do formy sprzed kontuzji.

0

Po raz kolejny okazuje się, że najlepszą wersję Cesca widzimy, gdy gra on w środku pola a nie jako środkowy napastnik. Bardzo mnie denerwuje, że taki zawodnik nie może w pełni pokazać swoich umiejętności, bo ciągle zmieniają mu pozycję na boisku. Niech pogra kilka spotkań z rzędu jako rozgrywający, a jestem przekonany, że na koniec sezonu będzie miał najwięcej asyst w PD.

0

Za osiągnięcia indywidualne nagrodę powinien dostać C.Ronaldo, bo w tym roku jest lepszy od Messiego.
Za osiągnięcia drużynowe Ribery już dostał nagrodę w postaci wygrania LM i ligi niemieckiej.

0

Tak Rosell chce zniszczyć Camp Nou, bo ostatnio kupił firmę z buldożerami, a że w Hiszpanii jest kryzys i robotnicy narzekają, to wymyślił sobie, że rozwali stadion Barcelony.

0

nioton
Co z tego, że obiekt wizualnie prezentuje się dobrze, skoro konstrukcja jest przestarzała? Po co ładować kasę na remont, skoro za kilka lat znów trzeba będzie dokładać kasę? Najlepiej wybudować nowy obiekt i mieć spokój przez kilkanaście/kilkadziesiąt lat.

0

Ci, którzy byli na Camp Nou doskonale wiedzą, że remont nic nie da, zwłaszcza, że trzeba by wyłożyć wielką kasę na przywrócenie mu świetności. Najlogiczniejszą opcją byłaby budowa nowego stadionu obok starego i problem przestarzałej infrastruktury na kilkadziesiąt lat nie zaprzątałby głowy sternikom Barcelony. Pytanie tylko skąd klub weźmie na to kasę i za jaką cenę?

0

W CdR po 90 minut powinni zagrać Sergi Roberto i Tello. Po gdzie mają zbierać doświadczenie? Na trybunach?

0

Przepraszam źle sobie zobaczyłem. Wypowiedź do usunięcia.

0

Pytanie do redakcji. Czemu liga typerów nie działa?

0

Na papierze Barcelonę czeka spacerek do finału, ale jak pokazały spotkania z ostatnich lat wcale tak kolorowo być nie musi. Zwłaszcza, że dla niektórych ekip CdR będzie jedyną szansą na wystąpienie w pucharach europejskich. Druga część drabinki wygląda zdecydowanie lepiej i nie jest powiedziane, że to ekipa z Madrytu zagra w finale.

0

Dinio
Ciężko mi sobie wyobrazić sytuacje, że taki klub jak Borussia zgodzi się w jednym okienku transferowym oddać trzy swoje gwiazdy. O ile Lewy na pewno odejdzie a Turek pewnie do Realu trafi (swoją drogą po co im kolejny środowy pomocnik?), o tyle Reus na bank zostanie, chyba, że oferta będzie w granicach 35-40 mln, co w przypadku Barcelony jest niemożliwe.

0

We wczorajszym pojedynku Puyol zamienił się rolą z Bartrą. Nasz kapitan grał jakby pierwszy raz wychodził w pierwszej 11, Marc natomiast imponował spokojem i kilka razy udanie interweniował. Mam nadzieję, że Martino będzie już systematycznie na Bartrę stawiał.

0

A co nas to obchodzi? To jest problem Realu, że piłkarze jak tylko przegrają mecz, to szukają wymówek wszędzie dookoła, a nie tylko u siebie. A prawda jest taka, że dobrze prowadzący zawody arbiter najpierw usunąłby z boiska Ramosa, a potem podyktował przy stanie 1:0 karnego dla Barcelony za faul na Cescu. Ciekaw jest co pokazałaby wtedy ekipa z Madrytu grając bez jednego gracz i mając dwie bramki do odrobienia (o ile Messi strzeliłby karnego).

0

Tak jak wielu poprzedników pisało, nie jest to na razie bramkarz należący do światowej czołówki, ale z REALNYCH opcji jest najlepszy. Ciężko było oczekiwać, że klub, który nie chce wydawać 40 mln na obrońcę, nagle sięgnie do kieszeni i kupi golkipera za ponad 30 mln. Po zakończeniu sezonu liczę jeszcze na sprowadzenie Reiny i temat bramkarzy będziemy mieli zamknięty na kilka lat (oczywiście pod warunkiem, że Ter Stegen wypali).

0

Tak naprawdę to dopiero mecze z drużynami broniącymi się przed spadkiem pokażą czy Atletico dorosło, aby rozdzielić albo nawet wyprzedzić wielką dwójkę. Jak na razie prezentują się wspaniale, ale podobnie było w poprzednim sezonie. Głupie wpadki + przegrane pojedynki z Realem i Barceloną zepchnęły ten klub na trzecie miejsce. Poza tym jestem ciekaw czy Atletico będzie w stanie utrzymać taką dyspozycję przez cały sezon, zwłaszcza, że oprócz PD czekają ich jeszcze mecze w LM.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?