Ajax-Barca 0:2
5 listopada 2014, 19:40
- Przejdź do artykułuPewne zwycięstwo Barçy, Messi wyrównuje rekord Raúla
Po niepewnej grze w pierwszej połowie i całkowitej dominacji w drugiej części gry Barça pokonała AFC Ajax 2:0 w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje wyczyn Leo Messiego, który zaliczając dwa trafienia, wyrównał rekord bramek zdobytych w tych elitarnych rozgrywkach.
Czytaj więcej-
- mielniczas 5 listopada 2014, 22:42 · Dyskusja
0
mam mieszane odczucia po meczu...
-
- FanBarcynr1 5 listopada 2014, 22:42 · Dyskusja
0
Cris-brak Złotej Piłki będzie zaskoczeniem? Mnie nic nie zaskoczy. Po ostatnich 7 czy 8 latach nic mnie już nie zaskoczy. Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz. Nie będę hipokrytą.To chyba on uważa ze te 4 ZP co dostał leo,należy sie jemu;D,on nawet nie był blisko ich zdobycia XD
-
-
Konto usunięte1/3
Bardzo się ucieszyłam widząc w rozpisce składowej nazwisko Marca. Być może nasz wychowanek w końcu zdołał przekonać do siebie trenera? Albo może powiem inaczej: być może w końcu Bartra doszedł do takiej dyspozycji fizycznej, by móc godnie reprezentować barwy Blaugrana? Kto wie ilu przeciwników Luisa Enrique (chyba tylko po ostatnim niezbyt szczęśliwym dla nas okresie) i rzekomego stawiania przez Mistera na "święte krowy" zamilkło w tym momencie.
Zdziwiona byłam natomiast wybraniem do once de gala Ter Stegena, który do tej pory jeszcze nie zaprezentował niczego niezwykłego, a w grę wchodził mecz Ligi Mistrzów. Spodziewałam się też raczej duetu Pique-Bartra, a Masche jako pivota, ale Lucho sprawił mi niespodziankę.
Szkoda, że Rafinha, w którego bardzo wierzę (chętnie oglądałam jego poczynania w Celcie), nie mógł się zaprezentować w Amsterdamie, ale z drugiej strony nie dziwi mnie decyzja o posadzeniu go na ławce. W ostatnich miesiącach zmagał się z niezbyt dobrą formą i urazami.
Niestety, nie było mi dane obejrzeć pierwszej połowy, więc mój komentarz będzie się opierał przede wszystkim na wrażeniach po drugiej części spotkania.
Zacznę jednak od statystyk przeczytanych w przerwie. Zdziwiło mnie tak niewiele oddanych strzałów przez naszych futbolistów (Neymar - 0, Luis Suarez - 1 niecelny, a Messi - 2, Jordi Alba - 1). Niewielka różnica w posiadaniu piłki nie była dla mnie niczym wyjątkowym, bo przecież Ajax pod tym kątem to niemal "brat bliźniak" Barcelony.
Pozytywnie zaszokowała mnie liczba tylko jednego dośrodkowania Daniego Alvesa. Jako, że nie oglądałam tych pierwszych 45. minut, nie wiem niestety czy wynikało to z fizycznego braku możliwości dokonywania takich prób, czy po prostu Enrique przed meczem szepnął Brazylijczykowi na ucho, żeby jednak powstrzymywał się od robienia tego, czego już w zasadzie robić nie potrafi.
-
-
Konto usunięteGdyby Messi grał tak w każdym meczu jak dzisiaj grał to by było fajnie :)
-
- Amaterasu_FCB 5 listopada 2014, 22:41 · Dyskusja
0
Messi dzięki napędzaniu akcji i 2 bramom - Man of the match, następnie widzę Neymara i Bartre no ale potem jest przepaść.
-
- arturpip34 5 listopada 2014, 22:41 · DyskusjaPolecają
7
Już czekam na hejty na Suareza , ale zrozumcie że koleś nie grał 4 miechy , a Barca gra inaczej niż Liverpool i musi mieć kilka meczów , ale już sobie lepiej radzi
-
- Kacper1432 5 listopada 2014, 22:41 · Dyskusja
0
1. Adriano L. Shakhtar 8
2. Benzema K. Real Madrid 5
3. Brahimi Y. FC Porto 4
3. Martinez J. FC Porto 4
3. Messi L. Barcelona 4
Klasyfikacja strzelców LM ;)
-
- DanielvsBarca 5 listopada 2014, 22:40 · Dyskusja
0
powiem tak mecz w wykonaniu barcy ? słaby .. Messi naprawdę widać ze chce pobijać rekordy , Dani alves ? płakać mi sie chce jak o nim myślę... Alba ? raz dobrze raz fajlnie i tragicznie ... neymar mógł zostać i Suarez mogli ściągnąć bo nie umiał sie odnaleźć .. Ogólnie słaby mecz ...
-
- Michall99 5 listopada 2014, 22:40 · Dyskusja
0
Ważna wygrana, ważne 3 punkty, nie był to jakiś nasz najlepszy mecz, w 1 połowie daliśmy się momentami zdominować Ajaksowi i to troche martwi, ale były też pozytywne fragmenty, niektóre fajne akcje na 1 kontakt, szczególnie w 2 połowie. Messi jak Messi, niby go krytykujemy nie raz ale co byśmy bez niego zrobili? Dzisiaj się ubiegał nieźle, wraca po piłkę i jako jedyny potrafi zagrać fajnie do przodu i pociągnąć bo Rakitić to się boi posłać jakieś piłki do przodu, tylko odegrać do tyłu, to samo Xavi. Podobają mi się wybicia Ter Stegena, niesamowicie dokładne :) Teraz mecz z Almeria i trzeba sie do niego dobrze przygotować i zagrać pozytywnie :) Do boju! VeB!
-
- mrrobert1125 5 listopada 2014, 22:40 · DyskusjaPolecają
5
Z czego co poniektórzy się cieszą?
Że Messi zrównał się z Raulem?
Ronaldo i tak go wyprzedzi bo Barca w 1/8 odpadnie z taką grą a Real znów będzie minimum w półfinale.
Gramy bez pomysłu.Trener nie ma jaj marnujemy Suareza na skrzydle 4:3:3 to już powinno być historią a my dalej gramy to samo.100 rzutów rożnych żadnej bramki
Alves to jest parodia.
Busquets trochę wrócił nie zagrał tragedii ale to nadal nie to czego wymagamy od zawodników Barcy.
Bartra chyba każdy widzi że jakby trener na niego postawił byśmy mieli za parę lat nowego Puyola no ale wróci Mathieu to i wróci para Mathieu Mascherano.
Montoya odejdzie wątpie czy wytrzyma cały rok na trybunach.
Ludzie to jest tragedia Madryt na tą chwilę jest dla nas poza zasięgiem

Sortowanie