Ajax-Barca 0:2
5 listopada 2014, 19:40
- Przejdź do artykułuPewne zwycięstwo Barçy, Messi wyrównuje rekord Raúla
Po niepewnej grze w pierwszej połowie i całkowitej dominacji w drugiej części gry Barça pokonała AFC Ajax 2:0 w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje wyczyn Leo Messiego, który zaliczając dwa trafienia, wyrównał rekord bramek zdobytych w tych elitarnych rozgrywkach.
Czytaj więcej-
- Pitinho#10 5 listopada 2014, 22:44 · DyskusjaPolecają
2
Następny mecz w LM Barca gra dzień przed Realem, więc Messi pewnie pobije rekord Raula pierwszy. ;]
-
- Pawelsky 5 listopada 2014, 22:44 · DyskusjaPolecają
1
na ten moment najsilniejsza jedenastka wg. mnie:
___________ Bravo/ Ter Stegen_________________
Adriano_____Bartra________Mathieu_________Alba
_________________Mascherano___________________
Xavi_____________________Rakitić______________
______________________Messi________________________
_______________Suarez_________Neymar___________
-
- Shadow_Man 5 listopada 2014, 22:44 · DyskusjaPolecają
2
Luiz Adriano 9 bramek w 4 meczach LM..
Nie wiem jak mecz Barcelony, z tego co czytam Messi obudził się po zdobytych bramkach..
City z LM może się pożegnać..
Kapitalny mecz Porto, nie żałuję, że się przerzuciłem.
Dokładność w każdym calu. Bilbao nie istniało w swojej twierdzy, niemal żadnej poważnej okazji poza przypadkowym słupkiem po nieco przypadkowej też główce Guillermo.
Oby praca Lopeteguiego została doceniona, jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości który zespół ma najlepsze boki obrony, odpowiedź jest bardzo prosta; FC Porto. Sandro i Danilo dziś po prostu wymiatali.
Środek obrony Maicon - Indi bardzo solidnie i pewnie.
Casemiro również profeska, Real niesamowite szczęście że Go wyhaczyli, będą mieli z Niego pociechę.
Brahimi.. ten zawodnik jest genialny. Kosztował Ich jedyne 8 milionów euro, a ja już dziś z czystym sumieniem dałbym za Niego trzydziestaka..
O Tello już pisałem, przyzwoity występ, Quaresma który Go zastąpił nie wykazał się niczym szczególnym.
Czemu o tym piszę? Głównie przez pryzmat naszego zawodnika tam występującego, nie ukrywam jednak, że dziś Smoki po prostu mnie oczarowały, witamy w 1/8 : )
-
- xXItsOverXx 5 listopada 2014, 22:44 · Dyskusja
0
Tak na marginesie Luis Adrano z Szachtaru Donieck ma już 8 goli w fazie grupowej po 4 meczach. Trzymajmy kciuki by wbił jeszcze 2 gole by rekord Ronaldo znikł haha ; p
-
-
Konto usunięteTrochę mojej krytyki do Leo i Leo znowu pokazuje przebłyski mega formy sprzed Paryża :D
-
- leggoleggo 5 listopada 2014, 22:43 · Dyskusja
0
dzięki Ci Panie za Bartrę w obronie i Messiego w ataku!
-
- tytanowyrysiek 5 listopada 2014, 22:43 · Dyskusja
0
Wniosek jest jeden po tym meczu. Murowany faworyt do zdobycia złotej piłki jest Lionel Messi.
-
- Headliner9 5 listopada 2014, 22:43 · Dyskusja
0
Druga połowa lepsza od pierwszej. Pewny Ter Stegen, solidni Bartra i Alba, nieźle Xavi i Rakitic, dobre wejście Pedro, Messi prawie jak za dawnych lat. Jest progres, ale warto mieć na uwadze, że Ajax grał otwartą piłkę (a większość naszych rywali gra autobusem) a na dodatek w drugiej połowie stracili jednego piłkarza. Było lepiej, ale wciąż mamy sporo do poprawy.
-
-
Konto usunięteSuarez odpali widać że nie jest wybiegany brakuje szybkości i pewności. Fajnie pograł kilka razy tyłem do bramki, kilka ładnych klepek tez było. Maszynka musi wpaść na właściwe tryby. Jeżeli piłkarze ciężko pracowali w pre - sezonie do forma przyjdzie po nowym roku.
-
-
Konto usunięte3/3
Kiedy z boiska wyleciał Veltman, jeden ze stoperów Amsterdamu, spodziewałam się przyspieszenia tego 'ospałego meczu' i poniekąd tak się stało.
W 75. minucie za słabego Neya wszedł Pedro i chwilę później popisał się asystą dla Messiego :-) Dobra robota Kanaryjczyku! Chyba wreszcie wziął się do roboty wiedząc z kim od jakiegoś czasu musi konkurować o wejście do składu.
Później już kibice Barcy mogli odetchnąć z ulgą, bo gra była po prostu jednostronna.
Rafinha i Adriano niestety nie pokazali niczego godnego zapamiętania.
Z całkiem dobrej strony pokazał się dzisiaj Busquets (nareszcie!), ale według mnie najlepsi byli Alba i oczywiście Messi. Gra Barcelony nie powalała na kolana... nie oglądało się poczynań naszych piłakrzy z zapartym tchem. Chociaż zasłużenie zwyciężyli, to brakowało im iskry. Ot, solidna, żmudna praca na 3 pkt.
Oceny wystawię po nadrobieniu "zaległości".
-
- starscream281 5 listopada 2014, 22:43 · Dyskusja
0
Podczas oglądania Suáreza miałem takie skojarzenie - oczywiście pół żartem - z Torresem, który po opuszczeniu Liverpoolu się zaciął zupełnie
-
- matesfcb93
0
Mecz Barcy solidny , w każdej formacji spokój, odwalili kawał dobrej roboty , aby tak dalej i sie rozwijali bd git a suarez 2/3 mecze i bd pykał brameczki, pedro swietna zmiana rafinhia tez na swojej stronie caly czas pracowal ... jest dobrze :)
-
-
Konto usunięte2/3
Teraz już o drugiej połowie.
Początek był bardzo spokojny. Próbowaliśmy zwiększyć przewagę w prowadzeniu futbolówki i cierpliwie wykonywaliśmy obowiązki taktyczne gry pozycyjnej. Około 50. minuty Neymarowi udało się wykorzystać lukę w obronie Ajaxu, znaleźć sobie trochę miejsca na oddanie strzału, ale niestety piłka trafiła na słupek.
Podczas gdy my staraliśmy się utworzyć sobie szanse (ale bez jakiś nagłych zrywów), reprezentanci klubu z Holandii pozwalali nam wykonywać swoją robotę... Tempo meczu nie było zbyt atrakcyjne dla przeciętnego widza. Wtedy zastęskniłam za naszym Andresem. Większość akcji ofensywnych rozpoczynał Xavi, podając ze środka pola do Messiego lub Suareza.
Około 58. minuty wspaniałą pracę w defensywie wykonał Jordi Alba, przerywając groźnie wyglądającą akcję Ajaxu. Potem Barca ruszyła z szybką kontrą, a... Luis Suarez nie wykorzystał setki trafiając prosto w bramkarza :( Dobitce nie sprostał też Neymar. Kolejną dobrą okazję, w 62 minucie, miał Xavi, ale jego kopnięcie było zbyt przewidywalne dla portero rywali.
Suarez znów zirytował w 64. minucie. Po podaniu od Neymara, które mogłoby zakończyć się golem, Urugwajczyk postanowił przekazać piłkę gorzej ustawionemu Messiemu i straciliśmy szansę na podwyższenie wyniku. Mam wrażenie nie Luisowi wyraźnie brakuje jeszcze zimnej głowy i trochę jeszcze potrwa zanim dostosuje się do presji grania z takim klubie jak Barca.
Z gorszych momentów zapamiętałam akcję z 67. minuty, kiedy przez roztargnienie Bartry i Alvesa oraz brak krycia jednego z graczy Ajaxu o mało nie straciliśmy prowadzenia. Na całe szczęście dla nas strzał odbił się od słupka.

Sortowanie