6

Koeman zajechał drużynę, wyglądali dobrze do pewnego momentu, a teraz nawet nie mają sił by w końcówce przydusić.. Levante.

0

@grejtxkrzychu
Nie pisałem o kadrze na lata, tylko o drużynie na lata. Pozornie mała, w rzeczywistości wielka różnica. Koeman (z musu) ogrywa kilku młodych, daje im doświadczenie meczowe, czym też poprawia ich mentalność, odporność na stres, etc. Ale nie układa ich piłkarsko pod to co mamy docelowo grać. Skacze pomiędzy taktykami, a w zasadzie ustawieniami, bo taktycznie jest słaby.
Jeśli chodzi o Xaviego jednego można być pewnym w 100%, jego drużyna będzie grała w określony sposób, a on ten sposób gry będzie każdemu swojemu zawodnikowi wpajał. Niezależnie od tego jaka drużynę będzie prowadził, będzie widać, że jest to drużyna Xaviego. Koeman tego nie robi, bo nie ma swojego sposobu grania, nie wie jak ma grać (miesza, kombinuje, ale nie widać w tym przekonania, że wie co robi i że robi to w jakimś konkretnym celu), jest zbyt słaby taktycznie by graczom coś dokładnie nakazać, by ich czegoś w pełni nauczyć.

1

@Kubusieq_699
W powyższym kontekście dlatego, że Xavi zrobi z Arthura piłkarza pełna gębą.
W szerszym dlatego, że trzeba budować drużynę na lata, zamiast marnować kolejny rok z trenerem, który nie potrafi wygrać z topowymi rywalami, mimo, że mają słabsze kadry od nas.

1

@MarcelNJ11
Oby! I Koemana na Xaviego. :)

1

@Tomek54321
Gdy zagrał 45 minut z Juve i był jednym z najlepszych na placu w naszej drużynie, o ile nie najlepszym.
W CdR z Granadą po jego wejściu zaczęliśmy grać lepiej i odrobiliśmy straty, dzięki czemu mamy teraz choć puchar pocieszenia.
2 razy zagrał jednocześnie z Pedrim w nieco dłuższym wymiarze czasowym i były to nasze najlepsze okresy gry w tym sezonie, bo jedyne z dwoma rozgrywającymi tworzącymi grę..

2

@Barcelonista94
Niech robi co chce, byle w drużynie swojego pokroju, typu Valencia czy inne Levante.

1

@Tomek54321
Jak grał w końcówce poprzedniego sezonu to nie było chaosu, wręcz przeciwnie, Puiq porządkował grę w środku.

1

@macio_944
U Valverde to nawet Messi w wieku Puiqa by nie grał, a Rakitić grałby nawet w wieku 45 lat.
Setien wystawiał Puiqa, w końcówce sezonu Puiq grał regularnie w wyjściowym składzie i zachwycał swoja formą, był jednym z najlepszych na boisku, pokazał, że jest gotowy do gry na poziomie La Liga. To właśnie dlatego teraz tyle osób nie rozumie dlaczego Koeman go odstawił od składu.

6

@Pawlak1992
Atletico ma lepsza kadrę od nas? A może Real? A może PSG dodatkowo grające z nami bez Neymara? A może Juventus, który ma problem z awansem do przyszłorocznej LM?
Żadnego z tych zespołów nie pokonaliśmy (Juve w dwumeczu), każdy przewyższył nas taktycznie, choć kadrowo był słabszy.

5

"Trzeba wiedzieć, od czego zaczynaliśmy."

Od 82 punktów zdobytych w poprzednim sezonie ligowym i odpadnięcia w ćwierćfinale LM z jej późniejszym zwycięzcą, co słusznie zostało uznane za fatalny wynik.
W tym sezonie możemy mieć maksymalnie 84 pkt i odpadliśmy w 1/8 finału LM z jej półfinalistą.

#Koeman OUT

3

Mieliśmy w pomocy dwóch 18 latków.. A oni to sami weszli na boisko i się nie dali zdjąć czy ktoś nam nakazał ich tam wystawić? Dlaczego nie wszedł ktoś starszy od Moriby? Dlaczego przez cały sezon nikt bardziej doświadczony nie został przygotowany do gry w taki sposób by dziś mógł wejść i nie obniżyć poziomu?
To jakbym się ścigał z Boltem na 100 metrów i dodatkowo wziął sobie plecak z jakimś obciążeniem, a po biegu zamiast uznać wyższość Bolta mówiłbym tylko o tym, że biegłem z nadbagażem.

1

@FerNiKloVe
Tak, najgroźniejsi rywale chcą by Koeman pozostał na CN, bo będą mogli nas dalej ogrywać. :)

1

Koeman bije wszelkie rekordy..

4

Koeman ponoć kiedyś wygrał z rywalem z topu.. a później się obudził.

#Koeman OUT

2

Myślę, że tam ze 20 klauzul w kontrakcie się znalazło, w tym 15 dotyczy transferu do Barcelony. ;)

1

@socha
Griezmann do tarcia chrzanu, De Jong już chyba sam nie wie gdzie gra, a Messi jak mu wyjdzie to najlepszy na boisku, a jak nie to przechodzi 90 minut i co będzie to będzie..

2

Mamy już idealnego następcę Busquetsa, więc nie wiem o co chodzi z tym szukaniem.
Tu trzeba szukać chętnego na pozyskanie Sergio, albo sposobu na obniżenie jego pensji żeby ewentualnie został jako rezerwowy.

0

@czar007
Ja o ściąganiu graczy pod Koemana nawet nie myślę, bo jego tu za chwilę nie będzie, przyjdzie Xavi i będziemy się głowili komu wcisnąć wynalazki typu Depay czy Wijnaldum.
A jak przyjdzie Xavi to oczekuję gry kombinacyjnej na poziomie drużyny Pepa, a w tej Griezmann czy Haaland będą wyglądali jak Pudzian w balecie.

0

@czar007
Pracuje w defensywie, zgadza się, ale nie rozumie systemu gry, przez niego gra ofensywna drużyny staje się bardzo uproszczona.

0

@czar007
Ja tam wolę Lautaro pasującego idealnie do naszej gry, z gorszymi statystykami, niż Griezmanna błąkającego się po boisku z lepszymi statystykami.

Dla nas Lautaro jest wart 2 razy więcej niż Haaland, bo ten drugi wymaga zmiany całego systemu gry pod niego, Martinez dostosuje się do naszego stylu. Norweg jest zawodnikiem, na którego musi pracować drużyna, Argentyńczyk pracuje dla drużyny, jak Suarez.

0

Kiedyś nie, ale teraz na zmiennika z niska pensją jak najbardziej.
Na zmiennika Lautaro Martineza oczywiście. :)

0

A tak właśnie sobie od razu pomyślałem jak przeczytałem o imprezie u Messiego, czy to legalne zgromadzenie było..

0

W sumie to Espanyol na awans idzie, więc może szukają wzmocnień na walkę o utrzymanie w następnym sezonie..

0

@JarekS
Ja kibicuję Barcelonie, a w tym momencie to kibicowanie polega na tym żeby jak najszybciej zbudować wielką drużynę korzystając z ostatnich lat Messiego na najwyższym poziomie, zamiast je zmarnować jak kilka poprzednich lat. Im szybciej wyrzucimy Koemana, jak to robiło 2/3 poprzednio prowadzonych przez niego drużyn, tym szybciej będziemy mogli budować drużynę na miarę tej, którą taki klub jak Barcelona mieć powinien.

0

@lioners18
Za Pepa też się tak mówiło. Piłka nożna nie ma okresu na szybkie granie, techniczne, taktyczne, górne piłki, klepanie, dośrodkowania, prostopadłe zagrania, etc. Każda droga do celu w każdym czasie może być skuteczna jeśli jest na najwyższym światowym poziomie. Sęk w tym, że u nas od najmłodszych roczników uczy się grania piłką, po czym wchodzą tak wyuczeni zawodnicy do drużyny pod wodzą Valverde czy Koemana i nie wiedzą o co chodzi, jakby dyscyplinę zmieniali.

0

Niech nas ta Valencia wyjaśni i od przyszłego sezonu dawać Xaviego i powrót do prawdziwej barcelońskiej gry, zamiast kolejnych x lat niby grania z Valverdami, Koemanami i ..uj wie kim jeszcze.

0

Jeśli to prawda to do końca tego sezonu chyba trzeba kibicować Atletico. :P

0

@amanter
Do niedawna przez 2,5 roku graliśmy bez trenera, więc jesteśmy przyzwyczajeni. ;)

0

Co się zrewanżowali za CdR to ich..

Granada pokazała w każdym meczu przeciwko nam w tym sezonie jak należy grać by zabierać nam punkty, zdecydowanie zasłużyli by przynajmniej w 1 z 3 meczów z nami wygrać. W dwóch meczach ligowych przeciwko nim oddaliśmy w sumie jedynie 8 celnych strzałów (oni 6), mimo miażdżącej przewagi w posiadaniu piłki. W pierwszym meczu wszystko nam wpadło, 4 na 4, wczoraj już bardziej standardowo 1 gol na 4 celne strzały, za to tym razem skuteczność była przy Granadzie.

6

Czyli rzeczywiście z Atletico zagramy z kibicami na trybunach, a przynajmniej z jednym. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?