4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Moim zdaniem dla sprawiedliwości rozgrywek nie powinni już otwierać trybun w tym sezonie.
5
.. w tym 4 po trzydziestce i jeden 29 latek
0
@Dari0G
Zgodnie z zasadami amortyzacji tak samo korzystne jak odejście rok przed końcem kontraktu za nie zamortyzowaną jeszcze kwotę z transferu..
1
Ta amortyzacja to bujda księgowa nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Kupiliśmy młodego zawodnika za masę kasy, po kilku latach, gdy zawodnik się rozwinął, dojrzał, ale absolutnie nie zestarzał, w których co roku pobierał bardzo dużą pensję sprzedaż za grosze ma być niby dla nas korzystna..
1
@T^L
Jeśli się przegrywa z każdym mocniejszym rywalem to tak jest.
Jak się za każdym razem po ulubionej potrawie ma niestrawności to przestaje być tą ulubioną.
Gdy za Pepa praktycznie nie przegrywaliśmy z Realem to mecze z nimi chciało by się oglądać co tydzień, mimo, że za przyczyną Mourinho grali z nami w kości.
0
@Firestone
Egzamin? Biorąc pod uwagę klasę i formę rywali, co najwyżej poprawnie odpowiedział na pytanie ile jest 2+2, po tym jak oblał egzaminy w meczach z Juventusem, Realem, Atletico i PSG.
0
@TridenteMSN
Oczywiście, że takie były oczekiwania, bo to jest BARCELONA!
Tylko Koeman chcąc zachować posadę na więcej niż 1 sezon (co jest dla niego sukcesem patrząc na dotychczasowy przebieg kariery) wobec swojej taktycznej indolencji bajdurzył coś o sezonie przejściowym.
Mieliśmy i mamy najlepszą kadrę w lidze, każdy klub by się z nami chętnie na kadry zamienił gdyby miał taką możliwość. W porównaniu z drużyną Valverde (nie, nie Setiena, on nie zdążył sprawić by była to jego drużyna) Koeman wymienił Z KONIECZNOŚCI 2 graczy w podstawowej 11, za Rakiticia wszedł Pedri (początkowo Coutinho) i za Suareza Dembele. Reszta zmian została wymuszona kontuzjami, tylko i wyłącznie. Więc całe to gadanie ile to zmian nie zaszło w drużynie i jak to Koeman daje szanse młodym można włożyć między bajki, bo jakby nie kontuzje to wciąż w podstawie grałaby 9 graczy, która grała i za Valverde.
0
@frogiee
Gdzie byłeś po meczach z Realem, Atletico, Juventusem, PSG? Każda topowa drużna pokazała nam w tym sezonie miejsce w szeregu. Ze słabszymi wygrywamy dzięki większej jakości piłkarskiej zawodników, którzy dzięki Albertowi Roce są w tym sezonie bardzo dobrze przygotowani fizycznie. W meczach z najlepszymi, gdy potrzeba czegoś więcej jesteśmy regularnie oklepywani, a Koeman raz po raz taktycznie wyjaśniany przez trenerów rywali.
0
Odkąd w 2011 roku śmialiśmy się z Realu gdy po 2 latach pucharowej posuchy świętowali zdobycie CdR po wygranej z nami w dogrywce, jakby wygrali 5 raz z rzędu LM, podczas gdy my w tym samym sezonie wygraliśmy po raz 3 z rzędu La ligę i 2 raz w ciągu 3 sezonów LM, hipokryzją byłoby skakanie z radości po wygraniu jedynie tego pucharu w danym sezonie. Puchar ten stanowi fajny dodatek gdy wygra się LM lub La Ligę, a najlepiej oba te puchary, ale sam w sobie może spowodować jedynie mały uśmiech na twarzy kibica Barcelony z dłuższym stażem.
W dzisiejszym finale, ze względu słabość rywala, zwycięstwo było wręcz naszym obowiązkiem. Został on spełniony i za to brawo, choć w pamięci trzeba mieć także, że dopiero za drugim podejściem się to udało, bo za pierwszym razem w Superpucharze obowiązku nie spełniliśmy. Nawiązując do tego co napisałem wyżej, jeśli nie poprzemy tego pucharu wygraniem innego, bardziej znaczącego to jego wartość będzie bardzo mała, zwłaszcza mając w pamięci to w jaki sposób awansowaliśmy do tego finału, tzn. brak ewidentnej czerwonej kartki dla Minguezy w rewanżu z Sevillą.
Na ten moment sezon mamy bardzo słaby, jako że ogrywa nas KAŻDY klasowy rywal, a ze względu na to, że naszym głównym celem od jakiegoś czasu stało się wygranie LM, której bez pokonywania tych klasowych rywali wygrać się nie da, nie jest to dobry prognostyk dla tej drużyny.
Mam nadzieję, że wobec tego Laporta już przekazał Koemanowi, że jedyne co może dać mu jeszcze szansę by w przyszłym sezonie ponownie jako trener Barcelony "spróbować szczęścia" w meczach z rywalami z topu jest wygranie w tym sezonie La Ligi, a nie wygranie jej będzie skutkowało automatycznym zakończeniem współpracy.
1
@Kibic1998
Na nasz stały mistrz drugiego planu: https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2019/04/30/14/satorra-watches-on-as-mourinho-pokes-vilanova-in-the-eye.png?width=1200 :)
9
Nawet gdy Griezmann wychodzi w podstawowym składzie to i tak w 95% przypadków można stwierdzić, że mecz jest bez niego..
4
@udarpawarotam
A co powiedzieć o Koemanie, którego po 1 sezonie wyrzucali z 2/3 klubów które prowadził? :)
0
"Barcelona chciała, by Neymar i Coutinho grali razem"
Rozwiązanie idealne, lewe skrzydło zajęte przez Neymara, Cou na pozycji Iniesty.
Mam nadzieję, że jeszcze się tego doczekam, tylko szkoda, że bez Arthura na pozycji Xaviego.
6
Jeśli 80% z tego co mówi jest prawdą to gość jest wart wielkich pieniędzy.
Opinie na temat Arthura, Emersona i Matheusa podzielam, z zastrzeżeniem, że ten ostatni powinien być testowany jako zmiennik De Jonga na DMie, bo Busquets swoje dla klubu już zrobił i należy go z honorami pożegnać.
5
Niech ten Koeman się już nie kompromituje z tymi błędnymi decyzjami sędziego, bo sam niecały tydzień wcześniej tylko dzięki temu wygrał, a wczoraj Real był zdecydowanie lepszy, bo Koeman został zjedzony taktycznie po raz kolejny w meczu przeciwko topowej drużynie.
4
Bo żeby wygrywać z najlepszymi trzeba się znać na taktyce..
19
Znów zero samokrytyki..
Real zjadał nas taktycznie, głupocie Viniciusa zawdzięczamy, że nie dostaliśmy więcej, a Koeman wszystko przypisuje niepodyktowaniu karnego w sytuacji gdy Braithwaite ewidentnie chciał go wymusić.
0
Jedyny pozytyw tej sytuacji, że Cou nie zostanie sprzedany.
Może dotrwa do przybycia Xaviego, który w końcu ustawi go na właściwej pozycji i we właściwym systemie grania..
0
@JacekM
Ok, jak pisałem, rozumiem, że brak karnego da się wytłumaczyć, ale nie tak jak to robił arbiter. Sam brak karnego nie jest tak wkurzający jak to debilne "madryckie" tłumaczenie, że ręka była za nisko. Ile wyżej powinna być żeby był karny? Nikt tego nie wie, bo to wymysł sędziego.
Ale jak jakikolwiek sędzia chciałby się podjąć tłumaczenia słuszności czerwonej kartki to nie powinien nawet okręgówki sędziować, bo nie ma pojęcia o tym fachu.
0
@JacekM
Karny być niestety powinien, choć sędzia wybroni się, że go nie podyktował.
Jednak sama sytuacja typowo madrycka, większość sędziów dałaby karnego, ale przepisy nie do końca sprecyzowane, jest furtka, jaką zawsze w ostatniej chwili ucieka Real, tym razem uciekliśmy my. Rozumiem, że było blisko, nie było czasu na reakcje, etc. ale sędzia nie tym się tłumaczył, tylko, że ręka była za nisko. A jakby była 10 cm wyżej to już karny czy powinna być 11? Ułożenie ręki naturalne czy nie, powiększenie obrysu ciała czy nie? Nieostrożność? Takie kryteria są zawarte w przepisach, niby to sprecyzowanych, a sędzia tłumaczy się czymś co sam sobie wymyślił, czyli zbyt niska wysokością reki. Typowy, wkurzający Madryt.
Czerwona za faul na Dembele.. Jaki hak z tyłu? Typowe podcięcie jakich w KAŻDYM meczu wiele przechodzi bez nawet słownego upomnienia. Sędzia dał chyba kartkę za impet upadku Dembele. Różnie to można było ocenić "na żywo" (bronię sędziego), ale jest VAR, który MUSIAŁ widzieć, że nie było celowego wejścia na zrobienie krzywdy rywalowi, nadepnięcia, ataku na staw skokowy, wejścia w kostkę, a tylko ZWYKŁE podcięcie i sędzia powinien jedynie ocenić czy było to przerwanie groźnej akcji (kontry) za co według przepisów należy się żółta kartka czy nie i należy się jedynie rzut wolny, bez kartki.
VAR w tej sytuacji powinien wręcz wrzeszczeć do ucha arbitrowi żeby odwołał czerwoną kartkę, bo nie było NAJMNIEJSZYCH podstaw by ją w tej sytuacji pokazać.
Gdyby to Real wygrał w taki sposób nie znalazłbyś tu nawet jednej osoby, która uznałaby, że należała się czerwona kartka, a 95% uznałaby, że karny za rękę ewidentny.
Hipokryzja w czystej postaci.
0
@Murazor
Bardzo dobra powtórka, widać jak na dłoni , że całe zajście było przed polem karnym, więc nawet nie ma sensu rozważać czy był faul czy nie, karny i tak się nie należał. ;)
Do tego łokcia też masz taką wszystko wyjaśniającą powtórkę?
0
@JacekM
Chodzi o to, że gdy Real wygrywał dzięki sędziom to uznawali, że to złe, że nie tędy droga, że takie wygrane to nie wygrane, że Real "kradnie", etc. A teraz się cieszą, bo już nie Real w ten sposób wygrał, a Barcelona, już nie ma dla nich znaczenia sposób, liczą się tylko 3 pkt.
0
@JacekM
Chyba nie rozumiem pytania.. a kiedy hipokryci mają rację? :)
0
@Dino25121989
Jakbyśmy dostali karnego na Deście podkulającym nogi żeby się efektownie wywrócić, to by się też dobrze wpisało w to wczorajsze sędziowanie..
Gdzie wyczytałeś, że kibicuję Barcelonie wygrywającej 6-0 po 30 minutach? Chodzi tylko i wyłącznie o uczciwość. A jeśli Tobie jest wszystko jedno jak osiągane są wyniki to proponuję przejść na białą stronę Hiszpanii, tam regularnie "kradną" puchary, jak (żeby daleko nie szukać), choćby ten za mistrzostwo La Liga w ubiegłym sezonie, o 3 LM z rzędu nie wspominając.
0
Po takich meczach mało kto w tej lidze szanuje Real i mają rację.
Oby już nigdy więcej nam się coś podobnego nie przytrafiło, lepiej przegrać czy zremisować niż wygrać w taki sposób. Tym się zawsze różniliśmy od Realu, a dziś czytam jak masa hipokrytów tu i na wielu innych stronach nie potrafi tego przyznać i jest mi wstyd..
0
@Rioletto
Dest wykorzystywał nogi rywala żeby się wywrócić nie upadł naturalnie. Jakby od tego czy w tej sytuacji ustoi zależał wynik meczu to utrzymałby się na nogach w 100 na 100 takich sytuacji, ale chciał się wywrócić, podkulił nogi i brawo dla sędziego, że nie dał karnego za wykorzystywanie sytuacji, choć zgadza się, jakby dał karnego w tej sytuacji to by się z decyzji wybronił, z czerwonej kartki, którą pokazał wybronić się nie ma szans.
0
To fakt, wygraliśmy wczoraj po madrycku, tylko oni od razu potrafią zrobić wokół tego szum, sami wygrywają tak masę meczów, a z naszego obozu wtedy zazwyczaj jest cisza. Strasznie mnie to zawsze wkurza, podobnie jak to, że zamiast wczoraj do przerwy zamknąć mecz ze słabiutkim rywalem, który w dodatku nie mógł z różnych względów skorzystać z kilkunastu swoich graczy i po przerwie zmienić 3-4 podstawowych zawodników, dając im odpocząć to męczyliśmy się przez cały mecz i wygraliśmy go jedynie dzięki sędziemu.
A odchodząc od wczorajszego meczu, nie sposób się nie zgodzić z Carlosem w kwestii "nagród" dla sędziów za bardzo słabe sędziowanie. Pomijając już to czy sędziowie robią to specjalnie czy przez nieudolność, bronienie ich przez wszelkie federacje jest strasznie słabe. Teraz w dodatku mają VAR, więc każda "pomyłka" powinna być karana relegacją o ligę niżej, z możliwością powrotu dopiero po całym sezonie bez pomyłki. To ich praca, taka jak każdego innego. Jak np. kucharz potruje gości w restauracji to właściciel nie powie mu "spoko, w następny weekend będzie kolejny bankiet, nowi goście, będziesz gotował dalej", tylko go wywali z roboty, sędzia natomiast będzie "truł ludzi na kolejnych bankietach", bo "ma trudną i odpowiedzialną pracę"..
0
Oby nie zabrakło im 1 punktu do utrzymania w lidze, bo będę się z tym bardzo źle czuł. Wygraliśmy niezasłużenie, w stylu prześcieradeł, z sędzią jako naszym najlepszym "zawodnikiem" w tym meczu. Nie takiej Barcy oczekuję, nie taką chcę oglądać, nie takiej chcę kibicować.
0
@ZIBI88
Ja nie jestem hipokrytą, jak brzydzą mnie tego typu wygrane Realu, tak nie będę skakał z radości, gdy to my w taki sposób dostajemy 3 pkt.
0
Jakbyśmy wczoraj zagrali na biało to kompletnie nie pomyślałbym, że gra Barcelona.
Byliśmy wczoraj najgorszą, najbardziej wkurzającą wersją Realu. Niepodyktowany karny przeciwko nam, niesłuszna czerwona kartka dla rywali i gol z niczego w 90 minucie dający 3 punkty.
Nie chcę nigdy więcej widzieć takiej "madryckiej" Barcelony..