0

W końcu jakaś "9". Gorszy od Griezmanna nie będzie, a 3 razy mniej zarabia.
Tylko jak się teraz pozbyć Francuza..

0

Gość 6 lat starszy od Guardioli, a ma za sobą.. 1,5 roku jako pierwszy trener.
Może Xavi go na asystenta chce? :)

0

@l0Messini
Wygrał mistrzostwo Eredivisie deklasując rywali?

0

Ma rację, mistrzostwo Holandii zdecydowanie ma większą wartość niż PK.

0

Ciekawe ile im trzeba będzie dopłacić żeby go wzięli..

0

Depay to kolejny gracz w stylu Messiego, czy Griezmanna czyli typ lidera drużyny i jako taki gracz sprawdza się w Lyonie, bo to jego poziom umiejętności i wyżej nie podskoczy, także dlatego, że głowa nie pozwala. On nie będzie "jednym z wielu", pracującym dla drużyny czy innego lidera, nie będzie grał na szpicy jak Suarez, pracować by zrobić miejsce kolegom z drużyny, to na niego trzeba pracować, bo to on musi błyszczeć na tle innych, inaczej znika.
Mam nadzieję, że uda nam się pozbyć Griezmanna w tym okienku, ale jak zamiast niego przyjdzie Depay to wyjdzie nam na to samo, wciąż nie będzie to klasyczna "9" i wciąż będzie to gracz, którego Messi przyćmiewa swoją osobą.
No chyba, że Messi jednak nie podpisze nowego kontraktu, a Depay ma być nowym liderem, wtedy to dobra opcja.. na zrobienie z Barcelony klubu pokroju Lyonu.

0

@Totti94
Ale nie o tym jest tu mowa tylko o wpływie jego relacji osobistych z Ozilem na decyzję, które względem niego podjął jako trener. :)

0

@Yoshi94
Oczywiście, że się pozbył i nawet jeśli miał za to obiecanego Depaya to i tak tylko potwierdza, że się pozbył jedynego sensownego snajpera, bo Depay to gracz mogący grać jako "9", ale nią nie będący, coś jak Griezmann czy Messi, czyli nic by jego przybycie nie zmieniło w kwestii posiadania prawdziwego napastnika.
Koeman cały czas mówił o tym, że chciałby Depaya i Wijnalduma, ale jak nie przyjdą to też się nic nie stanie, że to rozumie, etc. Wiedział jaka jest sytuacja, przystał na warunki. A taktykę ustawił dokładnie taką jak w reprezentacji, bo myślał, że taką taktyką pogra wszędzie, a oczywistym było, że nie pogra, bo rywale Barcelony bronią się dość głęboko i potrzeba nie DMów, tylko kreatywnych ofensywnych pomocników by szybką wymianą podań robić dziury w szeregach defensywnych rywali. Więc nie pisz, że każdy widział, że to najlepsze ustawienie, bo każdy mający jakieś pojęcie o sferze taktycznej wiedział, że to ustawienie jest dla Barcelony tragiczne.

Samo w sobie wpuszczanie napastników za obrońców czy odwrotnie nie jest niczym złym, ale chodzi o to by mieć przygotowane warianty gry po takich zmianach. Koeman ewidentnie ich nie miał, stąd porównanie do A-klasy.

0

@xoran
Oczywiście, że nie do tego służy, a Koeman wyraźnie się "uczy" o czym świadczą ciągłe zmiany "koncepcji".

Prosił o Depaya, owszem, ale z niego "9" jak z Griezmanna czy Messiego, więc wciąż gralibyśmy bez typowego snajpera. Poza tym Suarez jest o klasę lepszy niż Depay i miał jeszcze roczny kontrakt, więc wystarczyłoby dać mu zaufanie i Luis by został, ale Koeman wyraźnie go nie chciał, a Bartomeu w to graj, bo kasa mu się zgodziła.

Busquets i Pique to raki, bo każdy jeden trener ze względu na ich status wystawia ich w podstawie, ale to nie zmienia faktu, że piłkarsko wciąż są zdecydowanie lepsi niż gracze Granady, Celty czy Levante, więc wszystko się zgadza.


1

@samel
Bartomeu mógłby tak zrobić, nawet z dopłatą z naszej strony. :)

1

@Yoshi94
Cała masa: zajechanie Pedriego, brak korzystania z Puiqa, czyli najbardziej kreatywnego pomocnika w drużynie, nie wykorzystanie Pjanicia, Trincao czy Firpo choćby do odciążenia kluczowych graczy w rozstrzygniętych meczach ze słabszymi rywalami- gra 13 zawodnikami. Pozbycie się Suareza, bo jak sam powiedział "możemy grać bez 9". Wpuszczanie do gry niedoleczonych Araujo czy Pique- w przypadku tego drugiego po kilku miesiącach bez gry powrót na kluczowy mecz z PSG i udział przy traconych golach.
Dodam do tego, że nie potrafił ograć nikogo mocnego, bo każdy z trenerów rywali zjadał go taktycznie. Warto też wspomnieć o tym, że dostosowywał wypowiedzi (pompowanie balonika albo studzenie nastrojów bajaniem o sezonie przejściowym) do aktualnie osiąganych wyników, co pokazuje, że sam nie wiedział na co stać drużynę, wyniki nie były spodziewaną konsekwencją wykonywanej pracy tylko przypadkiem.
Stosował "taktykę" jak z A-klasy, przegrywamy to napastnicy za obrońców, wygrywamy to obrońcy za napastników. Przez cały sezon nie wypracował nawet optymalnego ustawienia, nie mówiąc już o sposobie grania, wciąż nie wie jak ma grać, miesza, zmienia, szuka. Zaczął od ustawienia z 2 DMami, choć mając jakiekolwiek pojęcie o taktyce można było od razu stwierdzić, że się ono w Barcelonie nie sprawdzi. Później, gdy w końcu to do niego dotarło próbował 4-3-3, następnie kombinował z 5 obrońców, a teraz mówi się, że znów jakby został miałby wracać do 4-3-3..
On nie wie co zrobić żeby było dobrze, chciałby mieć po prostu w składzie ludzi, których miał w reprezentacji Holandii, bo błędnie zakłada, że skoro tam mu z tymi zawodnikami szło to w Barcelonie będzie tak samo.

0

@Yoshi94
To bardzo proste i prymitywne podejście. Koeman popełnił tyle błędów z obecna kadrą, że nie zasłużył by dostosować tą kadrę pod jego wymagania, bo zbyt duże jest prawdopodobieństwo, że za rok znów będziemy mieli pół kadry do zmiany pod kolejnego trenera.

0

@Laza
Nie, Haaland jest bardzo dobry, ale do nas nie pasuje, a kupowanie go tylko po to by nie trafił do Realu w sytuacji gdy ledwie wiążemy koniec z końcem nie wchodzi w grę.

4

To może by tak: Griezmann do Atletico, Felix do Interu, a Lautaro do Barcelony?

0

@gg156
Oglądałeś końcówkę poprzedniego sezonu gdy Puiq grał regularnie w podstawie i był jednym z najlepszych zawodników a boisku?
Jeśli nie to proponuję najpierw obejrzeć tamte mecze by zrozumieć o jakiej klasy zawodniku rozmawiamy, a dopiero później wrócić do dyskusji.

A co do Suareza to jakby go Koeman chciał to by z nim pogadał żeby nie odchodził bo będzie grał i po problemie, bo Suarez miał jeszcze rok kontraktu i Bartomeu mógłby mu naskoczyć jakby sam Luis nie chciał odejść. Ale sytuacja była taka, że Suarez wiedział, że jak zostanie to u Koemana nie pogra i zdecydował się odejść.

0

@xoran
Nie mieliśmy napastnika, bo Koeman nie chciał Suareza, czym sam sobie strzelił w kolano.
Nie było Fatiego, ale był Dembele.
Vidal i Rakitić byli rakami tej drużyny, jak obecnie Busquets czy Pique. To, że zostali "wycięci" tylko pomogło Koemanowi.
Koeman dostał zamiast nich, bardzo podobnego Pjanicia, z którego nie potrafił zrobić choćby zmiennika na słabiaków czy średniaków z La Liga, mimo, że jeszcze rok wcześniej gość poprowadził Juventus do mistrzostwa Serie A, jako kluczowy gracz środka pola tej drużyny.
Grał 13-14 zawodnikami, bo obraził się na swojego najbardziej kreatywnego pomocnika- Puiqa, bo w momencie gdy Trincao zaczął bardzo dobrze grać całkowicie odstawił go od składu, bo przestał korzystać z Firpo, który nie jest słabszy od graczy Levante czy Granady, którzy pozabierali nam punkty, no i jak pisąłem wyżej, nie potrafił zrobić jakiegokolwiek użytku z kluczowego zawodnika mistrza Włoch z poprzedniego sezonu.

I coś słabo się siebie nauczyli w trakcie tego sezonu, bo w momencie gdy przyszło do sprawdzania poziomu wiedzy oblali wszystkie możliwe testy.

0

@lj89
Rok temu w fatalnym sezonie ligowym (tak został oceniony), w którym zwolniliśmy 2 trenerów zdobyliśmy 82 pkt, w tym roku, jeśli wygramy ostatni mecz będziemy mieli 79 pkt. Już samo to pokazuje, że za Koemana mieliśmy ciąg dalszy regresu, a nie wyciąganie z otchłani.
I to pomimo tego, że Roca świetnie przygotował mu zespół pod względem fizycznym, co samo z siebie dało trochę dodatkowych punktów..

1

@Totti94
Guardiola też miał w zespole kolegów z boiska, a np. Arteta w Arsenalu potrafił całkowicie odstawić od gry swojego kolegę Ozila.
Niemniej jednak słowa Laporty mogą wskazywać na to, że poleci trener, ale i szatnia zostanie przewietrzona, być może właśnie pod to by ułatwić pracę Xaviemu.

0

No i super. Im dalej Koeman i jego wynalazki od CN tym lepiej dla Barcy.
Niech szejkowie sobie jeszcze Depaya wezmą. :)

0

Nic tylko korzystać z okazji by w końcu sprzedać wychowanka za jakieś sensowne pieniądze.
Na prawej obronie w kolejce do gry przed nim będą Emerson i Dest, w środku wrócimy do gry 2 stoperami, a powinniśmy mieć w kadrze czwórkę De Ligt (choć pewnie będzie Pique), Garcia, Araujo i Todibo, więc trzymać Minguezę jako 5 stopera albo 3 prawego obrońcę nie ma sensu.

0

@T^L
Jeśli alternatywą dla niego będzie sezon na trybunach, co będzie się równało z końcem kariery na najwyższym poziomie (bo w tym wieku rok bez gry to wieczność), to myślę, że będzie chciał gdzieś iść by grać.
Myślisz, że Suarez chciał odchodzić zanim go Koeman nie skreślił?

A czy będą chcieli przyjść? Barcelona to wciąż potężna marka, poza tym jest odbudowujący klub Laporta, który stał na czele najlepszej drużyny w historii i wciąż jest (bo myślę, że zostanie) Messi, a to w dalszym ciągu świetny magnes na wielu piłkarzy.
No i w sumie to nie wiem po co nam jakieś tabuny, Aguero i Lautaro do ataku, Emerson, Eric Garcia i De Ligt do obrony plus ewentualnie zmiennik dla De Jonga na DMa (chyba, że wypali Nico Gonzalez) i możemy startować z nowym sezonem.
Jeśli chodzi o fundusze na nowych graczy to Lautaro za Griezmanna, Emerson za grosze (bo coś tam musimy chyba Betisowi przelać), Garcia i Aguero za darmo, a na De Ligta powinniśmy trochę nazbierać ze sprzedaży Roberto, Pjanicia, Umtitiego, Neto, Lengleta, Braitwhaita, bo za Pique i Busquetsa to raczej nikt nam nic nie da.

0

@Coutinho007
Jeśli w Lukaku widzisz Suareza to nie mam więcej pytań.. i powodów by dalej ciągnąć tą dyskusję.

0

@Coutinho007
No widzisz, czyli zdajesz sobie sprawę z tego, że Griezmann do nas nie pasuje, ale już nie widzisz tego w przypadku Lukaku, który też nie ma profilu Barcelony.
Zgaduję, że przed przyjściem Griezmanna też nie wiedziałeś, że nie będzie pasował, bo przecież w Atletico grał dobrze..
A jeśli kupimy Lautaro to zdziwisz się, że pasuje idealnie i gra zdecydowanie lepiej niż w Interze.
:)

2

Proponuję od razu żeby do kadry wskoczył trener Barcy B zamiast Koemana, gorszy nie będzie. ;)

0

@Coutinho007
No patrz, Griezmann w Atletico w praktycznie każdym meczu się wyróżniał, a u nas znika. Jak to możliwe, że nie gra u nas identycznie jak tam?
A może inne założenia taktyczne, sposób gry, etc?
Lautaro ma wszystkie cechy potrzebne "9" w naszym stylu gry, Griezmann ich nie posiada. Lautaro zaś nie pasuje zbytnio do roli drugiego napastnika, grającego za plecami silnej "9", jak to ma miejsce w Interze. Są to jednak idealne warunki dla Griezmanna. Na ich wymianie skorzystaliby wszyscy, oba kluby i obaj zawodnicy.

0

@Coutinho007
Lautaro to dla nas idealna "9", pracująca, ale nie jak Griezmann w obronie na własnej połowie, tylko w wysokim pressingu.
Trincao słaby nie jest, tylko potrzebuje regularnej gry, jeśli nawet nie rozwinie się na tyle żeby grać u nas to z pewnością może zwiększyć swoją wartość byśmy mogli go w przyszłości drożej sprzedać.

0

@Coutinho007
Z jakim Griezmannem? To jedyny gracz, którego można sprzedać za fajne pieniądze, albo na którym możemy zbudować fajna wymianę. Najlepiej udać się z nim do Mediolanu i wymienić na Lautaro.
Trincao na wypożyczenie, a Brait już swoje wakacje życia na ławce Barcelony powinien zakończyć.

Messi, Lautaro, Dembele/Fati
Na zmiany Dembele/Fati, Aguero, Konrad.

2

@barney21
To już lepiej zostać bez trenera, będziemy z pewnością lepiej wyglądać fizycznie i taktyczne.

1

8 mln za zwolnienie, to akurat rezygnujemy z zatrudnienia Depaya, czyli przeciętnego pupilka Koemana i mamy dwa pozytywy zamiast jednego.

0

To by była dobra czystka pod przyjście Xaviego. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?