1

@xoran
Z tym, że mi już nawet nie chodzi mi o to czy powinien być karny czy nie, bo z obu decyzji zapewne sędzia się wybroni, ale zestawiając tą sytuację z sytuacją Zielińskiego, to jeśli tu był karny to dla nas karny był 300%.

4

Sędziowanie dziś TRAGICZNE.
Zieliński wpada Z PIŁKĄ PRZY NODZE w pole karne, Morata blokuje mu nogę powodując jego upadek- nie ma karnego, nie ma sprawdzania, nie ma kartki. Morata depcze Glika 2 metry przed oczami sędziego- nie ma nic. Klich delikatnie wpada w Pedriego- żółta. Morata uderza Glika łokciem- nie ma nic. Lewandowski zahacza lekko Laporte'a- żółta. Moreno dogrywa piłkę, już PO TYM zostaje nadepnięty- karny i żółta.
Przecież ten sędzia już jutro powinien być na wakacjach, a nie zdziwię się jak jeszcze finał będzie gwizdał.

0

@Vintee
Wiesz gdzie mam liczby? Mnie interesuje gra, wpływ na nią zawodnika, rozumienie gry, funkcjonowanie w drużynie, etc. Liczby, które nie są wypadkową powyższego są tylko liczbami. Griezmann też ma niezłe liczby, a z nim na boisku gramy praktycznie w 10, bo on psuje nam grę, nie potrafi się w niej odnaleźć.
Nie wchodzę w tego typu zakłady, bo one nie oddają gry zawodnika i jego wpływu na drużynę, czyli coś co ocenić można oglądając mecze i rozumiejąc co się ogląda, a nie zaglądając tylko na livescore. Ja pozostaję przy swoim analitycznym oglądaniu meczów, Ty oczywiście jak chcesz tylko sprawdzać wyniki i listę strzelców i asystujących to Twój wybór i nic mi do tego, podpowiem tylko, że moich komentarzy też nie musisz oglądać, wejdź w mój profil i poszukaj w nim odpowiedniej opcji. ;)

0

@cyron1
No właśnie,wiele to mówi, że jest szczęściarzem, jak Brait. A to my po transferach powinniśmy się czuć jak szczęściarze..

1

Wijnaldum porozmawiał z Pochettino i ten go przekonał bardziej niż Koeman. Kolejny kamień do ogródka Ronalda..

0

@noface
Z punktu widzenia kibica nie ma znaczenia ile kosztował zawodnik, który gra słabo i nie pasuje do drużyny. ;)

0

@Hasszz
Kadra mocniejsza może i będzie, ale przede wszystkim to drużyna ma być mocniejsza.

0

@AduŚ07
Heh, sezon przejściowy, przecież będzie więcej nowych zawodników w składzie niż w ubiegłym sezonie..

0

@xoran
Depay zagrał wczoraj dobry mecz? W tym momencie zasadne jest pytanie czy ja jestem uprzedzony czy Ty zaślepiony? :D

10

Depay wczoraj: kilka niecelnych strzałów, zmarnowana setka, sporo strat i wrzutek do nikogo, gol z karnego i uruchomienie Malena w akcji na 2-0. Taki Griezmann, tylko nie grający w defensywie. ;)

6

Puig raz dostał szansę od Setiena i wykorzystał ją w pełni, stając się jednym z najlepszych zawodników na boisku w praktycznie każdym meczu w końcówce tamtego sezonu.
Ze względu na to jak wtedy grał, gdy przyszedł Koeman wielu czekało na Puiga w podstawowym składzie i chyba tylko najzagorzalsi przeciwnicy Rikiego liczyli, że Koeman z niego całkowicie zrezygnuje.
Ewidentnie widać, że Koeman odstawił go od składu nie ze względu na jego grę, tylko osobistą niechęć. A teraz nagle fanboje Koemana stają za nim murem, tłumacząc brak gry Rikiego jakimiś bajkami o jego brakach taktycznych.
Koeman nie dawaniem minut Rikiemu robi mu szkodę, owszem, ale przede wszystkim robi szkodę Barcelonie i mam nadzieję, że Laporta mu wyjaśnił, że w "więcej niż klubie" nie ma miejsca na osobiste animozje ze szkodą dla klubu.

3

Czyli Depay nie jest głupi, wie, że w Barcelonie większe minuty może dostać tylko z Koemanem na ławce, więc przyjdzie na sezon, po nim odejdzie Koeman, a sam Depay wymusi odejście, bo zostanie mu tylko rok kontraktu.
Jak już ma przychodzić to dobrze, że z takim kontraktem, w tym sezonie i tak nie nawojujemy, a może się uda na nim nie stracić i ktoś te kilka mln, które pójdą na jego pensję nam po sezonie zechce za niego dać..

1

@Tibu
Odniosłem się do powyższego, zmyślonego komentarza. Ty poruszyłeś już zupełnie inną kwestię, a mianowicie jak to będzie gdy Depay do nas trafi. I tutaj się zgadzam, obecnie Depay może sobie pozwolić na więcej niż będzie mógł u nas. Zgadzam się również z tym, że będzie mniej przez to tracił. Zostaje jednak jedna, kluczowa kwestia: będzie także mniej dawał drużynie, znacznie mniej, będzie znikał jak Griezmann, będzie ciągle w cieniu, bo jest to gracz w typie lidera i jako tenże lider radzi sobie najlepiej. Barcelona jest jednak dla niego zbyt duża, by mógł w niej być liderem i by mógł w niej błyszczeć.
Innymi słowy, Depay to świetny lider dla słabszych drużyn i słabe uzupełnienie do drużyn topowych.

6

@ravek
A może by tak sprawdzić, a nie głupoty pisać?
Za whoscored.com: Dembele i Depay w tym sezonie średnio po 2,1 dryblingu na mecz, Dembele średnio 1 strata na mecz, Depay 1,5. Dodatkowo jest tam taka statystyka jak "bad control per game", gdzie Dembele ma 1,7, a Depay 3,2.
Ciekawa jest też bardzo ważna w Barcelonie statystyka dokładności podań, Dembele 85,8%, Depay 76.1.
Nie trzeba dodawać, który z nich grał w bardziej wymagającej lidze, jeśli chodzi o jakość obrońców w drużynach przeciwnych.

1

Może jednak jeszcze Juve nas w ostatniej chwili uratuje jak PSG od Wijnalduma..

0

Powinien zostać i dostawać coraz więcej minut. Za 2-3 lata go z Nicei wykupi jakiś klub z topu za grubą kasę.

0

"będzie to ciosem dla Katalończyków, którzy potrzebują napastnika"
Z tym, że Depay to skrzydłowy. ;)

0

"Nie trenuję dzieci, tylko profesjonalistów na poziomie między Primera a Segunda."
"Myślę, że ludzie zupełnie nie wiedzą, jak dobre są liga katarska i Azjatycka Liga Mistrzów."
"Trenuję w elicie, chcę pracować w profesjonalnych klubach na najwyższym poziomie."

Czytać i wbijać sobie do łba, wszyscy ci, którzy chcą najpierw Xaviego w Barcy B. On trenuje dużo lepszą drużynę niż Barca B, wpoił tej drużynie od podstaw styl Barcelony w kilka miesięcy i to w taki sposób, że styl ten przynosi im wyniki, a nie jest tylko sztuką dla sztuki.
Koeman zaś, dla porównania, przez rok czasu nie wypracował praktycznie nic z piłkarzami o znacznie wyższej kulturze piłkarskiej i możliwościach do przyswajania taktyki, zasłaniając się "sezonem przejściowym", bo miał 4 nowych zawodników w drużynie.

1

Głupoty ludzie plotą zamiast trzymać się faktów.
Może i lubi(ł) GRAĆ jak Johan, ale jego zespoły tak nie grały, ani jeden z prowadzonych przez niego zespołów nie grał w takim stylu.
A zawodników pod taki styl w drużynie ma, tylko np. tego, który grę drużyny w takim stylu może poprowadzić sadza na ławce, bo ma coś do niego osobiście, chce natomiast sprowadzić zawodników grających w innym stylu- Depaya i Wijnalduma, którzy w stylu Barcelony nigdy nie grali.

7

Ale co ma do tego Premier League? Przecież Superliga nie wpływa w żaden, najmniejszy nawet sposób na ligi krajowe..

0

@amanter
Mógłby dla dobra klubu znaleźć jakieś taśmy na Koemana..

0

Bardzo dobra wiadomość, Ilaix ma przyszłość, ale Puig go przerasta w tym momencie zdecydowanie. Jak nie lubię wtrącania się trenerom do ustalania składu przez prezydentów czy innych działaczy, tak mam nadzieję, że Laporta przemówił Koemanowi do rozumu w sprawie Rikiego, bo ewidentnie w tym przypadku problemem nie jest brak umiejętności zawodnika, tylko osobista niechęć ze strony trenera, co szkodzi zarówno zawodnikowi, jak i klubowi.

0

@Brashearr
Bo na szpicy gra w niej idealny dla nas snajper, Lautaro. :)

0

@TridenteMSN
Nie, to do niego się dostosowują inni by Depay mógł błyszczeć, a jak tego nie robią to nie błyszczy. W Barcelonie zaś nikt się nie będzie dostosowywał do zawodnika pokroju Depaya, tu od lat liderami są zawodnicy ze ścisłego topu.

0

@TridenteMSN
Nie, na podstawie jego obserwacji w wielu meczach w różnych drużynach.

0

@george321213
A kogo dostał Tuchel w Chelsea po swoim przyjściu?
Fakty są takie, że w porównaniu z każdym zespołem La Liga mieliśmy w tym sezonie mocniejszy skład, a czytam narzekanie jakby Koeman miał do dyspozycji skład jakiegoś Elche i oczekiwało się od niego mistrzostwa.

0

@TridenteMSN
Ja nie przewiduję, ja oceniam. Numerów w totka w nowym losowaniu niestety nie da się ocenić na podstawie przesłanek z poprzednich losowań. ;)

0

@Lucassito
Właśnie w koemanowej, uproszczonej wersji barcelońskiej gry Griezmann jeszcze się czasem odnajduje. Jak już zatrudnimy ogarniętego taktycznie trenera, który przywróci w pełni naszą kombinacyjną grę to Griezmann będzie miał zawroty głowy po każdym treningu czy meczu.

3

"Holandia powierza przywództwo Depayowi"
i tu jest klucz do jego dobrej gry. Tak samo jest w Lyonie, ale na objęcie przywództwa w Barcelonie jest za cienki w uszach. Tu będzie jednym z wielu i.. zniknie, jak Griezmann.

btw. ściągamy tylu nowych zawodników, że Koemanowi to już teraz chyba trzeba kontrakt przedłużyć o rok, bo przecież skoro już w poprzednim sezonie, mając w porywach 4 nowych graczy w drużynie przez cały sezon nie był ich w stanie zgrać, to teraz jak tych nowych będzie może i ze 2 razy tylu to już można ogłosić "sezon przejściowy" jako wymówkę dla nieudolności Koemana. :)

0

Jakby nie te kontuzje to obrońcom Koemana wypadły argument, że stawiał na młodych. :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?